Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 37 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

16. 1. - vydaná Stázka

13. 1. - nový Damián

12. 1. - vydaná Lucinka

11. 1. - nové fotky a aktualizovaný popisek u Karamela, Francina, Prokůpka a Ferrera

10. 1. - nový Balů, nové fotky a aktualizovaný popisek u Karolíka

8. 1. - nový externí kocourek

4. 1. - nové fotky a aktualizovaný popisek u Cyrila a Elsy, nová externí kočička

31. 12. - nové fotky u Mau, nová externí kočička

30. 12. - nové fotky a aktualizovaný popisek u Kinder, z nového domova napsala Čokoláda

29. 12. - z adopce vráceni Nicky a Mark, aktualizovaný popisek a nové fotky u Maxe

28. 12. - vydaní Loki, Kukínek a Mandlička

25. 12. - vydaný Julek, nové fotky u Lízina a Pipy

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

evidenční číslo 107/18; kastrovaný
Narozen: cca říjen 2014
VHODNÝ POUZE JAKO ZVÍŘECÍ JEDINÁČEK PRO ZKUŠENÉHO CHOVATELE, NEJLÉPE ŽENU. NEDOPORUČUJEME K DĚTEM.
Damián je osmikilový kříženec britské krátkosrsté kočky v lila zbarvení.
Jeho původní majitel nás požádal o zprostředkování adopce, jelikož se o něj z vážných zdravotních důvodů jeho partnerky, a vlastního pracovního vytížení, nemohl dále starat. Podle informací od původního majitele měl být kocour sice svérázným, ale jinak snášenlivým a bezproblémovým miláčkem rodiny. V době předání nebyl Damián kastrovaný. V novém domově byl od prvního dne po přestěhování velice dominantní až agresivní, což se bohužel ani po více jak dvou měsících, během kterých byl i vykastrován, více méně nezměnilo. Damián nárazově útočí jak na současného majitele, tak i na případné návštěvy. Na ženy reaguje lépe, než na muže. Výše uvedené a další rodinné důvody současného majitele bohužel vedou k tomu, že je kocourek znovu k adopci.
Damián je obrovský, nádherný kocour, avšak v případě zájmu o jeho adopci je opravdu nutné, aby se nový majitel obrnil velkou dávkou tolerance a trpělivosti. Jelikož nejsme obeznámeni s jeho skutečnou povahou v původním domově, nedoporučujeme ho na základě informací z aktuálního domova k dětem. Jeho současné chování může jistě vycházet ze stresu prožitého kvůli stěhování, je možné, že bude po delší aklimatizaci skutečně bezproblémový. Bohužel, současná situace v aktuálním domově mu tuto aklimatizaci již příliš neumožňuje.
Původní majitel byl o všech problémech v novém domově informován a požádán o pomoc s novým umístěním kocoura, např. k někomu známému či k rodinnému příslušníkovi. Ačkoliv svou pomoc s hledáním nového domova přislíbil, situaci již, údajně z časových důvodů, dále neřešil.
Kontakt pro zájemce – 608 903 344 (Dolní Třebonín)

evidenční číslo 106/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca červen 2018
Balů byl přijat jako velmi plachý a ustrašený kocourek, který byl při jakémkoliv pokusu o kontakt doslova šílený strachy, nicméně již tři dny konejšení, teplého pelíšku a úplatků v podobě voňavých kapsiček, o kterých se mu jako tuláčkovi ani nesnilo, přinesly své ovoce a Balů začal vrnět a dokonce se i mazlit. Protože byl Balů "tuhý" blechami a hodně začervený, začalo se hned po jeho zklidnění s odblešovací a odčervovací kůrou, taky mu byly nasazeny antibiotické kapičky na zánět v očích.
Z Balůa se stal moc mazlivý kocourek, na kterém je pokaždé, když se rozvalí na gauči nebo v peřinkách, vidět, jak si nynější život v teple, bezpečí a s nacpaným bříškem ohromně užívá. Jako "kluk z ulice", který musel být neustále ve střehu, se pořád ještě poleká prudkých pohybů a hlasitých zvuků, ale hned se z uleknutí otřepe a v mžiku zas leží na gauči. Zatím se nerad chová, ale mazlení a tulení nemá nikdy dost. Rád spinká v těsné blízkosti u člověka (nebo přímo na něm) a když má pocit, že už jste ho dlouho nepohladili (třeba proto, že spíte :-D), nacpe se ještě blíž a spustí motůrek a mléčný krok. Taky rád povídá, někdy nahlas, někdy ale asi usoudí, že jeho rozprávky nejsou moc důležité, tak jen otvírá tlamičku s "vypnutým" zvukem :-D...
S ostatními zvířátky v depozitu nemá žádný problém, je kamarádský jak k pejskovi, kterému rád meje ouška, tak ke kočičkám. Nicméně starší kočičky jsou z jeho přemíry energie a touhy si jí vybít kočičími hrátkami v podobě bleskových úprků po bytě, nečekaných výpadů a "šermu" na kočičím stromě poněkud unavené, tak by byl ideální jako parťák k nějakému mladšímu kocourkovi či kočičce. S dostatečným množstvím plyšových myšek, které si po zběsilém ataku rád důležitě (s ladným krokem úspěšného lovce) nosí v tlamičce sem a tam, by se jistě zabavil i jako jedináček.
Kočičí toaletu používá od začátku na jedničku, rád baští konzervy i granulky a není vybíravý. Balů hledá domov v bytě nebo v domečku se zahrádkou se spaním uvnitř u páníčků, kteří budou trpěliví a dají mu čas se rozkoukat a kteří počítají s tím, že po rozkoukání se promění v kočičího rošťáka plného energie.
Kontakt pro zájemce - 607 100 025 (depozitum Č. Budějovice - Skuherského)

evidenční číslo 105/18
Narozena: 2003
Maruška je malá plašanda, ale jakmile si na vás trochu zvykne, už se od vás nehne na krok. Na patnáctiletou kočičí dámu je velmi čiperná, každopádně by pro ni ale bylo nejlepší, kdyby se dostala do klidné domácnosti a rozhodně bez dětí. Nevíme, čím si tato malá treperenda prošla, ale vyděsí ji jakýkoliv nečekaný či rychlý pohyb. Zkrátka potřebuje někoho trpělivého a něžného. Na svůj věk má veliký apetit, ale má problémy se štítnou žlázou a tak je potřeba ji krmit pouze granulkami pro kočky s citlivým trávicím traktem. Kočičí záchůdek používá spolehlivě.
Kontakt pro zájemce – 728 762 835 (depozitum České Budějovice – Otakarova)

evidenční číslo 104/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: jaro 2018
Leila je o něco víc plachá, než její bráška Salámek, ale je to jen otázka času a trpělivosti, protože i ona si umí užívat hlazení :-) Zatím se v depozitu rozkoukává a pomalu se socializuje. Je čistotná a v jídle nevybíravá.
Kontakt pro zájemce - 774 715 475 (depozitum Č. Budějovice - J. Haška)

evidenční číslo 103/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: jaro 2018
Salámek je zezačátku trošku plachý, ale když si zvykne na nového člověka i prostředí, je z něj rázem mazel a nebojí se ani psa :-) Prozatím se v depozitu rozkoukává, objevuje všechna zákoutí a hračky, a pomalu se socializuje :-) Je čistotný a v jídle nevybíravý.
Kontakt pro zájemce - 774 715 475 (depozitum Č. Budějovice - J. Haška)

Go to Top