Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 23 KOČIČEK, 1 KRÁLÍKA A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

20. 2. - vydaní Mark, Nicky, Salámek a Mařenka

16. 2. - aktualizovaný popisek u Damiána, nová kočička v externích

13. 2. - nová Amálka

12. 2. - vydaný Scott

11. 2. - z adopce vrácena Flička

6. 2. - vydaný Přemek a Faust, nové fotky a aktualizovaný popisek u Marka, Taťuldy a Nicky

4. 2. - nový Přemek, vydaný Balů

1. 2. - vydané Andělinka a Angelika

28. 1. - vydaný Max

26. 1. - vydaná Lella a Vlastička

24. 1. - vydaný Lízin

22. 1. - aktualizovaný popisek a nové fotky u Mařenky

19. 1. - nová externí kočička

18. 1. - vydaný Širokko, altualizace popisku u Maui

17. 1. - vydaná Kinder

16. 1. - vydaná Stázka

13. 1. - nový Damián

12. 1. - vydaná Lucinka

11. 1. - nové fotky a aktualizovaný popisek u Karamela, Francina, Prokůpka a Ferrera

10. 1. - nový Balů, nové fotky a aktualizovaný popisek u Karolíka

8. 1. - nový externí kocourek

4. 1. - nové fotky a aktualizovaný popisek u Cyrila a Elsy, nová externí kočička

31. 12. - nové fotky u Mau, nová externí kočička

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

evidenční číslo 107/18; kastrovaný
Narozen: cca říjen 2014
PRO ZKUŠENÉHO CHOVATELE, NEDOPORUČUJEME K DĚTEM!

Damián je obří (8kg), nádherný, huňatý kříženec britské krátkosrsté kočky. Nejprve nás jeho původní majitel požádal o zprostředkování adopce, ale ani u nového majitele nezůstal příliš dlouho a opět se mu hledalo nové ubytování :-(
I přes dvojí stěhování v tak krátké době se Damík v depozitu okamžitě zabydlel. Je velmi zvídavý a tak naštěstí změny snáší statečně. Přesto by si už zasloužil stabilní a klidný domov, kde ho s trpělivostí a odvahou přijmou takového, jaký je - charismatický svéhlavý mazlivý obřík.
Podle informací z původních dvou domovů jsme věděli, že je Damík velice svéhlavý, dominantní až agresivní - Damián nárazově útočil jak na majitele, tak i na jejich návštěvy. Měl problémy například s čištěním záchůdků či s kartáčováním. Oba tyto problémy jsme velice snadno vyřešili přidáním druhého záchůdku a změnou steliva (ze silikátového na jemné bentonitové) a změnou kartáče (z kovového na štětinatý). I v depozitu měl Damián zezačátku pár konfliktů s depozitní tetou a je pravděpodobné, že občas k nějakému nedorozumění opět dojde. Je proto nanejvýš nutné, aby nový majitel věděl, jak k Damiánovi přistupovat.
Rozhodně ho nesmí fyzicky trestat, to je u koček kontraproduktivní a často to ještě více umocňuje strach či agresivitu. Damián je dominantní a musíme ho tak brát. Nechá si však domluvit a nejlepší je naučit se případné kritické situace předvídat. Není to nijak těžké, zkušený kočkař zná řeč těla kočky a bude tak respektovat, když mu dá najevo, že se mu něco nelíbí, či je něčím rozrušený. Pokud tak k němu budete přistupovat s pochopením, trpělivostí a láskou, ukáže se Vám Damián jako přerostlé kotě :-) Rád si totiž hraje a velmi rád se mazlí. Všeho ale nesmí být přespříliš, musíte to vždy nechat na něm :-)
Zajímají ho ostatní kočičí spolubydlící, které slyší za dveřmi svého pokoje, takže je v plánu postupně zjistit, zda by se přeci jen nechtěl s kočkama kamarádit. Moc ho baví ležet na (samozřejmě zasíťovaném :-)) okně a pozorovat dění v zahradě, a velmi ho láká procházet se po domě, takže zkusíme nasadit kšírky a vyrazit do zahrady. To je totiž přesně to, co jeho složitá mysl potřebuje - podněty, rozptýlení, činnost. Takže interaktivní hračky či krmítka je pro něj to pravé. Také je závislý na šantě kočičí a kozlíku lékařském - udělat mu radost není nijak těžké :-) To všechno přispívá k jeho duševní pohodě a pak nemá důvod ke stížnostem (tj. agresivním výpadům na svého člověka).
Kontakt pro zájemce – 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

2. 2. 2019 jsme převzali Damiána do naší péče.

Go to Top