Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 31 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

24. 2. - nový (z adopce vrácený) Vertigo, tři nové externí kočičky

23. 2. - nový externí kocourek

21. 2. - nové fotky u Lojzíka, Lízinky, Valkýry, Grafitky, Fausta a Ferrera, z nového domova napsala Stračena

17. 2. - aktualizovaný popisek a nové fotky u Albíka a Mišíka

16. 2. - aktualizovaný popisek u Ludvíka

15. 2. - aktualizované popisky u Valkýry, Fausta a Grafitky, nové fotky u Fausta a Grafitky

14. 2. - nová externí kočička, vydaní Bruno, Pan Lorenc a Čiči

11. 2. - nová Píďalka

 9. 2. - z nového domova napsala Beruška

 8. 2. - aktualizované popisky a nové fotky u Bolka a Pana Slepičky

 7. 2. - vydaní Tweety a Pan Mikeš ze Suchdola, aktualizovaný popisek a nové fotka u Rouzí, z nového domova napsaly Andělka a Lady Di

 6. 2. - z nového domova napsala Amal, nová fotka u Veritas

 4. 2. - nové externí kočičky, zemřel Percival... :-(

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

evidenční číslo M 3/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: podzim 2016
Píďalka je zhruba pětiměsíční kotěcí ďáblík hubené špagetí postavičky s dlouhýma nožkama a krásnýma velkýma očima. Do depozita byla přijata s ošklivou ránou na pohmožděné pacičce, ale nožičku má již zcela zahojenou a v dovádění jí staré zranění nijak neomezuje. Píďalka je klasické hravé koťátko, neustále jí přepadají přívaly energie, kdy běhá, skáče, loví gumičky do vlasů, papírové kapesníčky, bojuje s plyšovou myškou a ne zřídka ráda loví i depozitní tetu. Mazlení si užívá, hlasitě při něm vrní, vzápětí se z ní ale stane čertík a už musí běžet něco očíhnout, nebo si aspoň musí kousnout do tety ruky. Když se unaví, ráda se přitulí k člověku a hřeje ho za krkem celou noc. Je to velký jedlík, baští granulky i kapsičky a mňoukáním si umí říct i o nášup. Je vhodná k dalším domácím zvířátkům, v depozitu se kamarádí jak s kočičkami, tak s pejskem, kterého v mazlivém rozmaru ráda „oducá“ hlavičkou. Pro Píďalka hledáme domov v bytě nebo v baráčku se zahrádkou s přístupem dovnitř a páníčka, který se nezalekne kotěcích lumpáren téhle kočičí šibalky.
Kontakt pro zájemce – 607 100 025 (depozitum České Budějovice – Skuherského)

evidenční číslo M 15/16; kastrovaná
Narozena: přibližně 2012
Mája je drobounká malinká kočička. Musela mít velmi těžký život, který se projevil právě na jejím vzrůstu a hlavně zdravotním stavu. K nám do depozita se dostala na pokraji smrti, od které ji dělily už jen hodiny...selhávala jí játra, byla masivně začervená, podvyživená a dehydratovaná... :-( Nevzdali to však ani naši lékaři ani depozitní teta, a ani ona sama <3 V dlouhém mezičase léčení nám nakonec Májinka vyrostla v krásnou kočičku. Všechny bolesti jsou zapomenuty, šrámy zahojeny, a máme všichni spokojenost ve tváři! :-)
V tuto chvíli si Mája naplno užívá svého vybojovaného kočičího života, který má sice určitá omezení, ale je naprosto plnohodnotný. Miluje rozvalování se na okně, skrýše ve skříních na čistém oblečení, mazlení s depozitní tetou, a plnou misku syrového vepřového masa :-)
Mája má sice nezhoubný nádor na plicích, ale je v současné době plně stabilizovaná, a bez jakýchkoliv potíží. Neužívá žádné léky, baští naprosto normálně vše co dostane. S nálezem na plicích se nedá nic dělat, bude s ním žít do konce života. Májinka ale nemůže být očkována, hledáme tedy domov s balkonem nebo terasou, ale bez přístupu do venkovního prostředí. Naprostou podmínkou je klidná domácnost, bez malých dětí, a jakýchkoliv stresových faktorů. Vše ostatní záleží na konzultaci u nás v depozitu.
Pokud byste tedy někdo věděl o domově s velkým D, rádi Vás v depozitu s Májinkou seznámíme :-)
Kontakt pro zájemce - 702 392 887 (depozitum České Budějovice – M. Horákové)

V LÉČENÍ
evidenční číslo M 150/16; kastrovaný
Narozen: cca únor 2016
Pan Slepička, jak jeho jméno napovídá, žil v kurníku se slepicemi a k nám do depozita se dostal doslova za 5 minut dvanáct. Je to velký kocour, ale jeho hmotnost byla necelé 2kg, byl doslova kost a kůže, měl silnou rýmu, zánět očí, průjem, byl plný vnitřních parazitů. Byl tak slabý, že se sotva pohyboval a slepice mu krmení, které mu dávala nálezkyně, sežraly. Zatím je pořád v rekonvalescenci a jeho zdravotní stav se pomalu, ale jistě zlepšuje. Pan Slepička je milý kocourek, který se moc rád mazlí, přesto je stále ostražitý, ale je  jen otázka času, než zjistí, že mu již žádné nebezpečí nehrozí. Záchůdek používá bez problémů a baští jak granule tak dobré maso z konzervy. Zvykl si již na přítomnost ostatních koček, psů i dětí a nic z toho mu nevadí. S ohledem na zdravotní stav Pana Slepičky, který stále není ideální, pro něj hledáme nový domov pouze v bytě.
Kontakt pro zájemce - 603 758 565 (depozitum Č. Budějovice - Srubec)

evidenční číslo M 149/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: srpen 2016
I Bohoušek se k nám dostal s početnou kočičí rodinkou. Kočičky přebývaly jako venkovní a bohužel jejich socializace je zatím špatná. Velmi pracujeme na tom, aby Bohoušek překonal strach z lidského doteku a mohl odejít do nové rodiny jako mazlíček .  Věříme, že o jeho změně v chování budeme moci informovat co nejdříve.
Kontakt pro zájemce – 702 392 887 (depozitum Č. Budějovice – M. Horákové)

V LÉČENÍ
evidenční číslo M 148/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: srpen 2016
Cilka se k nám dostala s početnou kočičí rodinkou. Kočičky přebývaly jako venkovní, a bohužel jejich socializace je zatím špatná. Velmi pracujeme na tom, aby Cilka překonala strach z lidského doteku, a mohla odejít do nové rodiny jako mazlíček .  Jinak je Cilka zdravá, moc pěkně baští, a celé dny prohání své dva brášky – Alfonse a Bohouše.
Kontakt pro zájemce – 702 392 887 (depozitum Č. Budějovice – M. Horákové)

V LÉČENÍ
evidenční číslo M 147/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 2014
Fialka je maminka Alfonse, Bohouše a Cilky.  Je velmi plachá, v depozitu se celé dny zdržuje někde zalezlá a chodí akorát k jídlu. Z tohoto důvodu by byla vhodná někam k rodinému domku, kde by měla možnost volného pobytu venku a přenocování v teple, třeba ve sklepě. Pokud by v novém domově měla dalšího kočičího parťáka, byla by určitě velmi vděčná.
Kontakt pro zájemce – 702 392 887 (depozitum Č. Budějovice – M. Horákové)

V LÉČENÍ
evidenční číslo M145/16; po zaléčení bude vykastrována
Narozena: cca 2015
Světluška je zázrak přírody - toto zvířátko má totiž v sobě tak obrovskou vůli a chuť žít, že nám to vyráží dech! Kdyby měl člověk celý den čas, mohl by u ní sedět a ona by mu ležela v náručí nebo za krkem a vrněla a vrněla... A samozřejmě taky baštila Miluje tuňáka!) a hrála si s plstěnou kuličkou nebo svou oblíbenou hračkou s rolničkou :-) Je to tak milé a vděčné zvířátko, že si ji jistě brzy vyhlédne někdo, komu nebude vadit její handicap, protože za to dostane tolik lásky a vděku, o kterém se mu nikdy ani nesnilo <3 Na záchůdek chodí bezchybně, a to považte - na krytý záchůdek! Vyleze si, kam potřebuje, třeba na gaučík u topení, na křesílko, nebo si zaleze do papírového domečku - v pokoji, kde nyní přebývá, se pohybuje s naprostou jistotou a sama si umí najít své oblíbené hračky a hrát si s nimi, kdy se jí zachce.
Prozatím nevíme, jak bude koexistovat s jinými kočkami, sama však nesmutní, čili by byla ideálně opečovávaným jedináčkem.
Kontakt - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice- Fr. Šrámka)

evidenční číslo M144/16; kastrovaný
Narozen: cca srpen 2016
Ludvík je krásný kočičí klučina s roztomilým kukučem. Nenechte se ale opít rohlíkem - je to hlavně velký zlobílek a nezbeda, vůdce party a obávaný záškodník :-D Všechno ho zajímá, baví a láká k prozkoumání. Jakmile se vyřádí, zasedne/zalehne Vás a chce být umazlen! A u toho vrní až trylkuje :-) Je to zlatíčko, ale je dobré počítat s tím, že v novém domově rozhodně uvítá kámoše do party, který bude stejného ražení, aby útoky Ludvíčka ustál anebo byl schopen mu je vracet (ale vše v dobrém!). Sám by se hodně nudil. V jídle je malinko rozmlsaný, protože jsme zezačátku bojovali se zákeřnou nemocí, které bohužel podlehly Ludvíčkovo sestřičky, a tak byl Ludvíček obletován a hýčkán, hlavně aby se mu nemoc vyhnula. Čím nepohrdne jsou granulky, ty baští rád. Je čistotný, ale i přes jeho temperament vhodný pouze do bytu! Prodělal totiž závažný zánět močového měchýře (s ním už byl přijat k nám do péče) a je tu možnost, že by se mu při případném prochladnutí venku zánět opět vrátil...
Kontakt - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice- Fr. Šrámka)

evidenční číslo M141/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca červen 2016
Mišík byl přijat spolu se svým bráškou Albíkem, se kterým by si přál i odcházet do nového domova. Mišík je hravé a dobrodružné koťátko, kterému neunikne nic ani vevnitř a ani venku :). Rád se prochází v bezpečné vzdálenosti po zahradě a objevuje krásy přírody. Hodil by se někam do domku nebo třeba do přízemního bytu s přístupem ven, na nějakou zahrádku. Jiné kočičky zbožňuje, s každým se dá hned do řeči, i když je to sousedovic kočička, kterou vidí poprvé. V jídle není žádná vybíravka a spapá cokoliv :). Na záchod chodí poctivě, ale když jsme ho ze začátku nepouštěli ven, dal nám to najevo počůranou podložkou v koupelně. Mišík si zkrátka nenechá nic líbit :). Je to sice dobrodruh tělem i duší, ale po každé vycházce se také rád pomazlí a zaleze si odpočinout do pelíšku.
Kontakt pro zájemce - 773 633 997 (depozitum Lišov)

evidenční číslo M140/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca červen 2016
Albík je hodný a pohodový půlroční kocourek, který byl přijat spolu se svým bráškou Mišíkem bez kterého nemůže být, adopce s druhým kocourkem je tedy podmínkou. Je to veliký mazel, rád spinká s depozitní tetou v posteli pod peřinou, kde vydrží klidně celou noc. Čistota mu není cizí a na záchod chodí poctivě. Albíček papá všechno na co přijde, ani syrovému masíčku neodolá a to nemluvím o kapsičkách a granulích :). Všude chodí za tetou kontrolovat, jestli je v domácnosti vše podle kočičích představ a když je náhodou jedna z mističek prázdná, dá to svým mňoukáním najevo- nemá totiž rád nějaké nesrovnalosti v jídle :D. Albíček takový dobrodruh jako jeho brácha není a tak se čas od času podívá z kočičích dveří, jestli mu na zahradě něco neuniklo a šup zpátky do tepla :). S ostatními kočkami vychází úplně v pohodě :)
Kontakt pro zájemce - 773 633 997 (depozitum Lišov)

Go to Top