Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 21 KOČIČEK, 1 PEJSKA A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

15. 5. - noví externí kocouři, kočky a koťata

14. 5. - nový externí kocourek

11. 5. - nová externí kočička

10. 5. - nová externí koťátka

9. 5. - nová Drátěnka

8. 5. - nová Františka

3. 5. - nové fotky u Karamela

1. 5. - nový Julek

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

Drátěnka evidenční číslo 20/18; kastrace po odchování koťat
Narozena: cca 2014
Drátěnka je velice milá a kontaktní kočička. Na prohlídce u veterinárního lékaře bylo zjištěno, že kočička má z jakéhosi dávného úrazu zdrátovanou čelist a proto vzniklo její jméno "Drátěnka". Dále bylo zjištěno, že kočka je březí a každým dnem očekáváme narození koťat. Drátěnka je miniaturní stvoření, je opravdu velmi maličká a drobná a připomíná odrostlé kotě. Vzhledem ke svému stavu baští o sto šest a to vše - granule, konzervy, maso.....a když se depozitní teta nedívá, ukradne si i kousek suchého rohlíku :-) . Záchůdek používá předpisově. Ihned si zvykla na přítomnost větších psů a dalších koček. Bude vhodná i k rozumným dětem, nechá se nosit v náruči, do které si sama dokonce  skočí a k dětem celkově je velmi milá a nemá tendenci škrábnout. 
Kontakt pro zájemce - 603 758 565 (depozitum Srubec u Českých Budějovic)

FRANTIŠKA
evidenční číslo 19/18
Narozena: cca. 2010?
Františka je moc milá a klidná kočička. Jediné, co ji zajímá, je plná mistička a pospávání na gauči. Možná kdysi byla jednoho gauče ozdobou, kdo ví... Je to kočenka čistotná a hodná, jen zatím nechce kolem sebe žádná jiná zvířátka. Nejlépe by jí bylo u někoho v bytě, kdo chce klidnou a nenáročnou kočičku. Třeba u nějaké babičky, nebo klidně u pracujícího člověka, který chce, aby na něj někdo při návratu domů čekal ❤️ Františka totiž není nijak aktivní, má ráda svůj klid.
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

V LÉČENÍ
evidenční číslo 18/18
Narozen: 2016
Julek je hodný a vděčný kocourek. Tedy, když pozná, že nic nehrozí a ruka, která se k němu blíží, ho bude hladit a laskat. V depozitu je nešťastný, do vyléčení musí být v izolaci. Trpí kožním svrabem a tak nemůže být ve styku s ostatními obyvateli depozita. Depostrejda se mu to snaží vynahradit tím, že s ním tráví spoustu času, povídá mu a čte. A nakonec to většinou skončí tak, že se Julek vlísá do strejdovi do náruče a mazlí se, mazlí se, mazlí se.. Pomalu a jistě se jeho stav zlepšuje a jistě na tom má zásluhu i kvalitní strava, Julek baští s velkou chutí a nechává vzorně vylíznuté misky :-) Ačkoli žil doposud venku, hned první den pochopil k čemu je kočičí toaleta a používá ji bez problémů.
V nejbližších týdnech bude kocourek vykastrován a po úplném doléčení budeme hledat nový domov. Nejlépe někde na venkově v domku se zahradou, aby se Julek mohl vrátit do "svého" prostředí.
Kontakt pro zájemce - 771 770 177 (depozitum Karlov u Bechyně)

evidenční číslo 17/18
Narozen : 1. 1. 2008
Taťulda prodělal v roce 2013 autonehodu, po které je trvale postižený. Má malinké koordinační potíže s chůzí, ale kam jde tam dojde ;) Jedno očíčko má kalné, nevidí na něj. Druhé by mělo být jakš takš v pořádku. Dále měl sešroubovaná obě patra tlamy, zůstala mu po tom díra v horním patře. Proto hůře přijímá potravu. Díky tomu dostal přezdívku Slinta. Papá jen měkké krmivo, je nevybíravý. Granulky si zobne, ale díky úrazu se jimi nenají. Je čistotný a velmi kontaktní. Je to moc velký mazel, spal s paničkou v posteli. Vyžaduje o trochu více péče, je nutno vyčesávat kožíšek a mýt tlamičku po jídle. byl by vhodný do bytu i domečku, hlavně když ho budou hladit a krmit ;)
Kontakt pro zájemce - 728 558 188 (depozitum Týn nad Vltavou)

evidenční číslo 16/18
Narozena: 1. 8. 2011
Flička je mazlivá, velmi zvědavá a hravá kočičí žížala. Prosmýkne se škvírou u dveří ani nevíte jak. Miluje hlazení, sama si člověka najde a "označkuje svým fouskovým pachem" :) Na své jméno slyší. Byla to spokojená kočička od domečku, byla svým pánem. Jenže jak už to tak bývá, stala se dědictvím a musela změnit místo bydliště k nové majitelce. Po čase zase zasáhla rodinná situace a Flička se dostala k nám. V minulosti měla kožní problémy u kterých se nepodařilo najít příčinu, proto jsou nedořešené. Zbyl jí po nich vylízaný flek o velikosti desetikoruny, který si na stehně pořád líže. Jinak má ráda kvalitní granulky, a z nějakého důvodu se jí nelíbí naše záchodky, usilovně na tom pracujeme ;) Snese pravděpodobně i pejska, před dětmi také neutíká a byla by vhodná do bytu i domečku.
Kontakt pro zájemce - 728 558 188 (depozitum Týn nad Vltavou)

V LÉČENÍ
evidenční číslo 15/18; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: podzim 2017
Karolík je zatím ještě plachý kocourek, který však zjihne jen co ho pohladíte - hlazení a mazlení si velmi užívá a tak je jen otázka času, kdy pochopí, že mu od lidí nic nehrozí a stane se z něj sebevědomý mazlivý kocourek :-) Po počátečních zdravotních problémech již není ani památky, krásně se zakulatil, zlepšil se mu kožíšek, rány zahojily a ještě pokračujeme ve zbavování se parazitů, kterých měl opravdu požehnaně :-( Je čistotný a v jídle nevybíravý.
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

4. 4. 2018 byl odchycen v jednom kravíně na českokrumlovsku, kde jsme v minulém roce kočky i kocoury odchytávali a kastrovali. Nicméně přes rok tam lidé zase naházeli nová koťata :-( Karolík byl pro vážnost svého zdravotního stavu po několik dní hospitalizován na veterinární klinice U Výstaviště v Č. Budějovicích, protože měl horečku, byl krajně podvyživený a dehydratovaný, plný vnitřních i vnějších parazitů, měl odřené packy a trpěl urputnou hnisavou rýmou.

V LÉČENÍ
evidenční číslo 14/18; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: podzim 2017
Karamelík je zatím ještě plachý kocourek, který však zjihne jen co ho pohladíte - hlazení a mazlení si velmi užívá a tak je jen otázka času, kdy pochopí, že mu od lidí nic nehrozí a stane se z něj sebevědomý mazlivý kocourek :-) Je čistotný a v jídle nevybíravý.
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

evidenční číslo 12/18; nekastrovaný, očkovaný
Narozen: 2009
Vidíte dobře - Kočky ČB mají v péči i psa :-) A ne ledajakého! Stoupa je originální kříženec s krví tvrdohlavého jezevčíka, je tedy ideální pro někoho, kdo toto plemeno zná a zvládne tak krotit občasné manýry 9-kilového paličáka :-) Ale nejedná se o nic dramatického, je to psík velmi chytrý a bystrý, takže záhy pochopí, že Vy jste ten, kdo bude určovat chod domácnosti, a on se prostě podle toho zařídí. Je ale potřeba mít na paměti, že jsou chvíle, kdy se mu nebude zdát Vaše manipulace s ním - hlavně když ho uchopíte za srst za krkem, na to je velmi háklivý a vrčí. Že by špatné zkušenosti? Při vyšetření u pana veterináře si taky mručel pod fous, ale tam zas není divu - Stoupa totiž trpí na bolesti zad a tím i zadních nohou. Prozatím ho budeme držet v klidovém režimu, omezíme procházky na minimum, bude v teple a bolest budeme tlumit léky. No a uvidíme, jak se to vyvine dál. Nový majitel by s tím měl počítat - Stoupík, byť stále aktivní a velmi hravý pejsek, už nesmí moc řádit, běhat do schodů, skákat apod., měl by se chovat přiměřeně svému věku - což mu občas nejde dodržovat ;-) Kastraci zatím odkládáme, je to sice dominantní pes, ale v parku se prostě ostatním pejskům vyhýbáme a svou dominanci vůči své dočasné paničce si po vysvětlení domácí hierarchie už také odpustil ;-) Rychle si zvyknul i na početnou společnost koček a rád si s nimi občas zašpásuje, takže není v depozitu o zábavu nouze - jen nám dochází hračky, protože Stoupík všechny míčky a myšky nemilosrdně likviduje :-D
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

V LÉČENÍ
evidenční číslo 11/18
Narozena: cca podzim 2016
Pigi, kočička, která se k nám dostala po úrazu autem. Několik aut kočičku míjelo, až zastavila hodná nálezkyně a dovezla ji k nám. Pigi byla ošetřena, byl udělán RTG, kde se vyloučila zlomenina. Bohužel má poraněnou přední nožičku a její zranění je velmi vážné. Pigi má Avulzi brachiálního plexu - poškození inervace. Pigi má "nožičku odtrženou". Několikrát denně s ní cvičíme, masírujeme a doufáme, že se funkce obnoví a Pigi o nožičku nepřijde. Měsíc je pro Pigi rozhodující, tak nám držte "tlapky".
Pigi je velice hodná, trpělivá, kočičí wc používá bez problému a v jídle upřednostňuje kvalitní granulky. Pigi nevadí přítomnost jiných koček ani psů.
Kontakt pro zájemce - 775 631 700 (depozitum Suchdol nad Lužnicí)

evidenční číslo 7/18
Narozena: 2002
Míša je čistotná a nenáročná starší dáma, která má ráda svůj klid, pelíšek a mističku granulí. Mišulka si na svá stará kolena prožila ztrátu milovaného páníčka a není tak divu, že se bojí všeho neznámého a potřebuje čas, aby si zvykla. Ale i když se pořád někde schovává, je vděčná za občasné pohlazení a odmění Vás vrněním za drbání pod krčkem. V noci, když je všude tma a ticho, nedá Mišce zvědavost spát a vyráží na obhlídky celého bytu. Na mladšího kocoura pořád syčí a on ne a ne pochopit, že si s ním prostě hrát nechce. Miška hledá milující páníčky, kteří by měli pochopení pro její věk a nechali by jí v klidu prožít své stáří v teplíčku a pohodě.
Kontakt pro zájemce – 604 983 924 (depozitum České Budějovice - Husova)

Go to Top