Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 20 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

21. 3. - nový Macounek, aktualizace popisku a nové fotky u Ťapky

17. 3. - vydaná Evička

15. 3. - vydaný Taťulda

13. 3. - vydaný Cyril

9. 3. - z adopce vrácený Julek, vydaná Rozmarýnka a Justýnka, z nového domova napsala Amálka

6. 3. - nová Ťapka

5. 3. - vydaná Luisa

4. 3. - nové Justýnka a Lorraine, vydaná Leila, aktualizovaný popisek u Damiána

28. 2. - vydaná Amálka, nová kočička v externích

24. 2. - vydaný Archibald, noví kočíci v externích

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

evidenční číslo 7/19; V LÉČENÍ
Narozen:  cca 2008
Macounek je toulavý kocour, který asi nikdy nikomu nepatřil a jestli ano, je to už hodně dávno.....Je to neskutečný mazel a kliďas. Stále se léčí s rýmou, ale nechá se sebou krásně manipulovat a aplikovat všemožné léky - vše absolutně bez problému. Macounek je starý nevykastrovaný kocour, který musel dennodenně bojovat o teritorium i přežití, a podle toho také vypadá, je plný jizev, starých zranění, celý je takový nakřivo :-) . Nicméně je to od prvního okamžiku vděčný miláček, je 100% čistotný, v jídle nevybíravý. Další informace budeme postupně doplňovat.
Kontakt pro zájemce - 603 758 565 (depozitum Srubec u Českých Budějovic)

evidenční číslo 6/19 ; kastrovaná
Narozena:  cca červen 2018
Ťapinka je přítulná a mazlivá kočička. Byla zvyklá žít v klidném prostředí bytu jen se svojí paničkou, a tak jí chvilku trvalo, než si zvykla na "divoký" život v depozitu. Ťapka si již zvykla na psy, s dětmi se chodí mazlit a dokonce si našla i jednu kočičí kamarádku, se kterou v depozitu řádí doslova jako černá ruka. Jejich řádění už padly za oběť dvě květiny i s květináči :-D . Ťapka k jídlu preferuje kvalitní granulky, konzervy ani kapsičky jí moc nevoní. Je 100% čistotná. Nový domov hledá pouze v bytě, nejlépe v přítomnosti dalšího kočičáka, se kterým by se vyblbla.
Kontakt pro zájemce - 603 758 565 (depozitum Srubec u Českých Budějovic)

evidenční číslo 5/19; kastrovaná
Narozena: cca 2017
Lorraine je raritka - v drtivé většině mívají toto zbarvení kožíšku pouze kocouři. Když se Lorinka dostala do depozita, měla kolem krku tvrdý krejzlík z chlupů, že skoro nemohla hnout hlavou. Zbavili jsme jí ho a snažíme se její kožíšek vyčesávat. Není to lehké, Lórinka není zrovna prototyp mazlivé kočičky a nechává sebou manipulovat jen když ona sama chce. Kontakt s člověkem nevyhledává, ale když už k němu dojde, je trpělivá a nechává se rozmazlovat. Ale je vidět, že pobyt v depozitu ji prospěl - hračky prohání téměř neustále :-)
Kontakt pro zájemce - 771 770 177 (depozitum Karlov u Bechyně)

PRO ZKUŠENÉHO CHOVATELE, NEDOPORUČUJEME K DĚTEM ANI K ŽÁDNÉMU ZVÍŘETI!
evidenční číslo 107/18; kastrovaný
Narozen: cca říjen 2014
Damián je obří (8kg), nádherný, huňatý kříženec britské krátkosrsté kočky. Nejprve nás jeho původní majitel požádal o zprostředkování adopce, ale ani u nového majitele nezůstal příliš dlouho a opět se Damiánovi hledalo nové ubytování :-(
I přes dvojí stěhování v tak krátké době se Damík v depozitu okamžitě zabydlel. Je velmi (!) zvídavý a tak naštěstí změny snáší statečně. Přesto by si už zasloužil stabilní a klidný domov, kde ho s trpělivostí a odvahou přijmou takového, jaký je - charismatický svéhlavý mazlivý obřík. Je nanejvýš nutné, aby nový majitel věděl, jak k Damiánovi přistupovat, co mu vadí a čemu se vyvarovat - o tom všem případného zájemce samozřejmě poučíme :-) Ideálním majitelem by byl člověk, který má dostatek zkušeností s agresivním chováním u koček, dostatek času a hlavně pochopení.
Damián je dominantní a musíme ho tak brát. Nechá si domluvit - je velmi chytrý, ale nejlepší je naučit se případné kritické situace předvídat. Pokud k němu budete přistupovat s pochopením, trpělivostí a láskou, ukáže se Vám Damián jako hravé přerostlé kotě :-) Všeho ale nesmí být přespříliš, musíte to vždy nechat na něm (prostě ho zbytečně nenaštvat ;-)).
Moc ho baví ležet na (samozřejmě zasíťovaném!) okně a pozorovat dění venku, anebo se rovnou venčit v zahradě. To je totiž přesně to, co jeho složitá mysl potřebuje - podněty, rozptýlení, činnost. Takže interaktivní hračky či krmítka, a procházky po domě či v zahradě je pro něj to pravé. Také je závislý na šantě kočičí a kozlíku lékařském - udělat mu radost není nijak těžké :-) To všechno přispívá k jeho duševní pohodě a pak nemá důvod ke stížnostem (tj. agresivním výpadům na svého člověka).
Kontakt pro zájemce – 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

evidenční číslo 105/18
Narozena: 2003
Maruška je malá plašanda, ale jakmile si na vás trochu zvykne, už se od vás nehne na krok. Na patnáctiletou kočičí dámu je velmi čiperná, každopádně by pro ni ale bylo nejlepší, kdyby se dostala do klidné domácnosti a rozhodně bez dětí. Nevíme, čím si tato malá treperenda prošla, ale vyděsí ji jakýkoliv nečekaný či rychlý pohyb. Zkrátka potřebuje někoho trpělivého a něžného. Na svůj věk má veliký apetit, ale má problémy se štítnou žlázou a tak je potřeba ji krmit pouze granulkami pro kočky s citlivým trávicím traktem. Kočičí záchůdek používá spolehlivě.
Kontakt pro zájemce – 728 762 835 (depozitum České Budějovice – Otakarova)

evidenční číslo 64/18; kastrovaná
Narozena: cca 2016/2017
Maui je nádherná černočerná kočička, velmi milá a mazlivá a hlavně upovídaná. Pořád by jenom baštila, takže se krásně spravila. Je čistotná, v jídle nevybíravá a je velmi hravá :-) Je zvyklá v bytě, ale určitě by se jí líbilo chodit ven - v bezpečné lokalitě nebo na zabezpečené zahradě. Je spokojená jako jedináček, když je jí věnována pozornost, veliká parta koček jí neláká, ale vychází s nimi a možná s jedním dalším hravým kočičákem by byla úplně šťastná ;-)
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

evidenční číslo 62/18, kastrovaná
Narozena: 2012
Pipa je mazlivá a vděčná kočičí slečna, ze které bude prvotřídní mazel. Ráda kouká z okna, ale je třeba hlídat, aby neutekla. Pipa se podruhé narodila, vzhledem k tomu, v jakém stavu jsme jí přijali a co za štrapáce následovalo... Je to však mazlivá, vděčná, miloučká kočička. Má ráda svoje "doma", svůj záchůdek, svoje misky a svoje hračky. Její depozitní parťák Lízín ji poměrně dost šikanuje a Pipa je z něj ve stresu. Ocenila by klidnější společníky. Ráda papá a moc si nevybírá. Po léčení je v mnohem lepším stavu, krásně přibírá, lepší se jí srst a chystá se na očkování a opravu zoubků. Byla by vhodná do bytu se zabezpečenými okny a balkonem, nebo do domku se zahradou v klidné lokalitě.
Kontakt pro zájemce – 775 013 661 (depozitum Č. Budějovice – Kostelní)

evidenční číslo 43/18; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2016
Anežka je statečná kočičí mamina, která si dokázala obstarat pomoc pro sebe a své potomky. Jako bezprizorní plachá kočička toho k jídlu moc nikde nevyžebrala, dokonce se stravovala na kompostu zbytky z kuchyně :-( Od 
jara si obhlížela jednu rodinu, které nakonec porodila své tři potomky pod starou kůlnou - tam je objevil domácí pes, který své majitele na nadělení upozornil. Když prckové povyrostli a začali vylézat, byly postupně i s Anežkou odchyceni a dopraveni do našeho depozita. Anežka máveliký strach, vše je pro ní nové, takže trochu bojuje při ošetřování, ale to se časem spraví, na budování důvěry pomalu ale jistě pracujeme - nechá se mazlit a hladit, už i vzít opatrně do náručí. Je velmi čistotnáa v jídle nevybíravá, naopak je šťastná za cokoliv, co do mističky dostane, ale jíst chodí až po tom, co se nají její prckové...
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

evidenční číslo 40/18; očkovaný, kastrovaný
Narozen: konec května 2018
Prokůpek je velmi chytrý, energický, hravý, zvědavý a tuze moc mazlivý kočičí klouček :-) Může bydlet jak v domku se zahradou (v bezpečné lokalitě!), nebo v bytě (nic jiného nezná), podmínkou jsou v tom případě zasíťovaná okna, protože Prokůpek je velmi nenechavý a nejraději chytá mouchy na skle - byla by tedy otázka vteřiny, kdy by z nezabezpečeného okna vypadl. Sám by se velmi nudil, takže je vhodný buď k někomu, kdo je po většinu času doma, anebo k dalšímu kočičímu parťákovi, se kterým by si hrál :-) Potenciální zájemci se musí připravit na to, že je to správný kočičí puberťák, který se, mimojiné, rád ráchá v mističce s vodou nebo ve vaně, umí si klikou otvírat dveře, a mezi další oblíbené činnosti patří chytání laserového světýlka nebo bublin z bublifuku :-D Je velmi čistotný a moc rád baští.
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

evidenční číslo 39/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: duben 2018
Tak kotě, které depozitní teta považovala za malou hubenou kočičku, je ve skutečnosti malej šikovnej kočičí kluk OLMÍK. 7.srpna zvládl naprosto bez problémů veterinární prohlídku. Má vyčištěná ouška, kde byl původně silný svrab, je poprvé naočkovaný a zvážený. Kocourek, který dostal jméno Olmík, už je pěkně velký kluk. Váží už 1,5 kg a hledá nový domov. Nejraději by byl někde ve společnosti kočičího kamaráda. Mohl by případně na chráněnou zahradu, protože rád leze po stromech a prohání motýlky a broučky a povaluje se na sluníčku, kde se vyhřívá. Na veterinární prohlídku a očkování jde zase na začátku záři, ale to by mohl už i z nového domova. Očkovací průkaz by si vzal sebou. 8-)
Kontakt pro zájemce - 777 25 65 94 (depozitum Kájov)

Go to Top