Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 22 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

31. 5. - vydaná Helča

27. 5. - vydaná Gábinka

26. 5. - noví Číčánek, Syčka, Julina, Slepuška, Želvuška, Kamča a Fiolka

14. 5. - noví Stračena, Helča, Bobík, nový kocourek v externích

12. 5. - vydaný Drobek

4. 5. - nový Větvík

3. 5. - nový Ondra, Magdalenka, Bohdanka a Kryšpín

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

brit banner 1

skorice

mliko

30. 12. 2019 dostali kocourci Mlíko a Skořice ten nejlepší dárek, jaký by si mohli tihle dva kočičí kluci přát. Našli společný domov v Prachaticích, v domácnosti dvou mladých milých lidí, kde budou spolu rošťačit v krásném velikém bytě a na víkendy budou jezdit na venkov.

Skořice, evidenční číslo 61/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: září 2019
Kocourek SKOŘICE je malé hravé kotě. Zatím potřebuje vymazlit, každý den se znatelně zlepšuje. Brzy se stane více kontaktním, jako je jeho bílo černý bráška Mlíko. Rád baští konzervy i granulky pro koťata a je 100% čistotný. V depozitu si zvykl na přítomnost dalších koček i dětí. Hledáme pro něj nový domov, kde by mohl na chráněnou zahradu, nejlépe s dalším kočičím kamarádem, nebo s kotěcím bráškou Mlíkem, protože vazba mezi nimi je velmi silná.

Mlíko, evidenční číslo 62/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: září 2019
Kocourek MLÍKO je hodně kontaktní, rád si člověka, který je v jeho blízkosti svým mňoukáním přivolá. Je to hravé malé kotě. Kocourek Mlíko miluje Lipánky, proto má i takové jméno, protože nosík má denně špinavý od tohoto oblíbeného dezertu :-) Rád sní i kotěcí konzervy i granule pro koťata a je 100% čistotný. V depozitu si zvykl na přítomnost dalších dospělých koček i dětí. Hledáme pro něj nový domov, kde by mohl běhat na chráněné zahradě, nejlépe s dalším kočičím kamarádem, nebo s kotěcím bráškou SKOŘICÍ, protože vazba mezi nimi je velmi silná.
28. 9. 2019 jsme přijali Skořici a Mlíka nalezence z farmy blízko Volyně společně s dalšími kočkami.

kryspinka

27. 12. 2019 se Kryšpínka odstěhovala s úžasnou paní k ní do bytu, kde už na svou novou kamarádku čekal jeden dvouletý kocourek.

Kryšpínka, evidenční číslo 83/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: září 2019
Kryšpínka je akční kotě, kterého neužije na mazlení, zato na pořádné zlobení :-) Je jí všude plno - všude vleze, vše ji zajímá - prostě kotě. Bude dána do bytových podmínek, k dalšímu kočičákovi. Je čistotná od první chvíle, a v jídle nevybíravá.
14. 10. 2019 jsme přijali další várku kočiček z farmy na Prachaticku a mezi nimi i malou Kryšpínku :-) Krom vnitřních a vnějších parazitů ji trápil zánět očí a rýma.

albus

25. 12. 2019 Albus odjel do nového domova do Týna nad Vltavou k páru , který dříve měl dva kocoury. Nyní bude Albus sice sám, ale od paní obklopen spoustou lasky.

Albus, evidenční číslo 111/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2019
Albus je ze všech tří sourozenců nejtmavší...a nejodvážnější a velmi žravý :-) Nebojí se jít do misky ani psům nebo domácím kočkám. Potřebuje ještě trochu vymazlit, ale to je otázka času :-) Je vhodný do bytu a k dalšímu kočičákovi.
8. 12. 2019 jsme přijali trojici mouratých sourozenců od Křemže, kde se narodili venkovní plaché kočičce - celá rodinka bydlela v balíku sena..

hedvika

23. 12. 2019 Hedvika odjela s rodinou a dětma do nového domova. Padla jim do oka a už zůstala u nich v náručí. Bude hlavně v domě, ale někdy i venku, aby si zpestřila kočičí život.🙂

Hedvika, evidenční číslo 109/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: říjen 2019
Hedvika je nejmazlivější z trojice sourozenců :-) Je to velmi hravé koťátko - nejvíc ji baví malá růžová myška s peříčkama :-) Je vhodná do bytu, k dalšímu kočičákovi.
8. 12. 2019 jsme přijali trojici mouratých sourozenců od Křemže, kde se narodili venkovní plaché kočičce - celá rodinka bydlela v balíku sena..


.

pavlik

26. 12. 2019 odjel Pavlík s moc milou rodinkou bydlet až do Pardubic :-)

Pavlík, evidenční číslo 96/19; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2019
Pavlík je miloučká vrnící kulička. Kocourek je čistotný, baští granulky i maso, je mazlivý a kontaktní. Zvyklý na společnost dalších koček, psů a dětí.
10. 11. 2019 jsme do depozita na Srubci přijali 4 koťata ze Záblatí, jejich maminky jsou plaché, zůstanou tedy v lokalitě a jsou postupně kastrovány.

dafo

24. 12. 2019 odjela Dafo do nového domova do Netolic s mladým a velmi sympatickým párem. Čekal tam na ni černý kočičí kamarád :-)

Dafo, evidenční číslo 110/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: říjen 2019
Dafo dostala jméno podle velkého Buddhy, zatím je ale ze všech tří sourozenců nejvíc bojácná, ale vymazlení bude jen otázka chvilky :-) Má velmi zajímavé dvojí mourovaní - bude z ní nádherná kočenka! Je vhodná do bytu a k dalšímu kočičákovi :-)
8. 12. 2019 jsme přijali trojici mouratých sourozenců od Křemže, kde se narodili venkovní plaché kočičce - celá rodinka bydlela v balíku sena..

chucknorris

23. 12. 2019 se Chuck odstěhoval do bytu v Č. Budějovicích k mladému páru a jejich pejskovi :-)

Chuck Norris, evidenční číslo 101/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca září/říjen 2019
Chuck je energický, hravý a mazlivý kočičí kluk, jen je stále ještě lekavý a ostražitý, ale s pomalým přístupem ho brzy přesvědčíte, aby Vám důvěřoval. Je to malý agent, kterého bylo těžké udržet v karanténní kleci, protože se z ní vždy nějakým záhadným způsobem dostal ven :-D Rozhodně by v novém domově uvítal dalšího kočičího parťáka, do kastrace ho doporučujeme výhradně jako domácího.
16. 11. 2019 jsme přijali první ze tří plachých koťat, která se narodila bezprizorní kočičce v Soběnově (kočička bude vykastrována).

macinka

22. 12. 2019 se maminka Mácinka odstěhovala do domečku ve Zlivi k mladé rodince a ihned se u nich zabydlela :-)

Mácinka, evidenční číslo 86/19; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2014/2015
Mácinka, přezdívaná prostě Maminka, je opět důkaz toho, jak úžasné jsou kočky matky <3 S obrovskou trpělivostí pečuje o svá koťátka. Než jsme přijali třetí z nich, Kryšpínku, která byla velmi plachá a nepovedlo se ji chytit ve stejný den, byla Mácinka v depozitu velmi nervózní a snažila se dostat ven - ale jakmile jsme jí přivezli Kryšpínku, uklidnila se a nyní jen baští a odpočívá - ale hlavně - mazlí se o 106! Je velmi čistotná (preferuje však prostorný otevřený záchůdek), v jídle rozhodně není vybíravá. Bude vhodná k hodným lidem do domečku, kde by ráda vycházela ven, ovšem v bezpečné lokalitě, nebo na zabezpečené zahradě. Doma je však velmi spokojená.
11. 10. 2019 jsme přijali další várku kočiček z farmy na Prachaticku a mezi nimi i maminku Mácinku. Krom masivní invaze vnitřních i vnějších parazitů ji trápila silná rýma.

pajpinka

20. 12. 2019 se odstěhovala k naší člence a její zvířecí smečce :-)

Pajpínka, evidenční číslo 118/19
Narozena: září/říjen 2019
Pajpínka byla odchycená jako velmi plaché a agresivní kotě, plné červíků a ušního svrabu. Plachost jsme pokořily do tří dnů, ten zbytek postupně také a z Pajpínky se stala mazlivá sebevědomá a společenská kočička, která okamžitě padla do oka naší dlouholeté člence Katce :-)
18. 11. 2019 jsme přijali druhé ze tří plachých koťat, která se narodila bezprizorní kočičce v Soběnově (kočička bude vykastrována).

karel

15. 12. 2019 odjel Karel bydlet do bytu v Českých Budějovicích.

Karel, evidenční číslo 98/19; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2019
Karel je vymazlený a hravý kocourek. Je čistotný, baští hlavně granulky. Je zvyklý na přítomnost dalších koček, psů a dětí. Nový domov hledá v bytě, nebo v domku se zabezpečenou zahradou.
10. 11. 2019 jsme do depozita na Srubci přijali 4 koťata ze Záblatí, jejich maminky jsou plaché, zůstanou tedy v lokalitě a jsou postupně kastrovány.

matej

14. 12. 2019 se Matěj odstěhoval s milým párem do bytu v Č. Budějovicích, kde už na něj doma čekal jiný kocourek :-)

Matěj, evidenční číslo 93/19; očkovaný, KASTRACE V PLÁNU
Narozen: cca duben 2019
Matěj (přezdívaný Lamač dámských srdcí 😏) vypadá jak sourozenec našich kluků Janka a Lojzíka - a dokonale k nim pasuje i povahou - je to takový...knedlík ☺️ Rád baští, tuze rád pak vyvaluje pupek a nechá se na něm drbat, a rád si hraje a blbne s ostatními kočičáky 🙂 Je čistotný a v jídle nevybíravý. Momentálně si ještě zaléčuje rýmu a prochází procesem odčervení, poté bude naočkován a může jít do nového domova - do bytu i domku s přístupem ven v bezpečné lokalitě.
9. 11. 2019 jsme přijali Matěje spolu s dalšími jeho kočičími parťáky ze zakočkované farmy na Prachaticku. Měl ušní svrab, silnou rýmu a bříško plné parazitů.

franta

sarinka

15. 12. 2019 odjel Franta společně se Sárinkou bydlet do domečku v obci Hůry.

Franta, evidenční číslo 97/19; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2019
Franta je miloučký, vymazlený kocourek, který miluje přítomnost lidí. Je čistotný, baští granulky i maso. Zvyklý na společnost dalších koček, psů a dětí. Nový domov hledá v bytě, nebo v domku se zabezpečenou zahradou.
10. 11. 2019 jsme do depozita na Srubci přijali 4 koťata ze Záblatí, jejich maminky jsou plaché, zůstanou tedy v lokalitě a jsou postupně kastrovány.

Sárinka, evidenční číslo 106/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: říjen 2019
Sárinka je, stejně jako její sourozenci, mazlinka, která si ihned zvykla na společnost dalších koček, psů a dětí. Je čistotná, baští masíčko i granulky.
30. 11. 2019 jsme přijali 4 koťata vyhozená v kravíně na Pelhřimovsku.

sandy

11. 12. 2019 se Sandy přestěhovala s milým pánem do bytu v Č.Budějovicích.

Sandy, evidenční číslo 95/19; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: říjen 2019
Sandynka je akční holčička, která se už teď projevuje poměrně dominantně a vzhledem k tomu, že je z "týmu" nejmenší, se o jídlo rve doslova jako tygr a náležitě u toho vrčí. Sandy je čistotná, baští granulky i maso, je mazlivá a kontaktní. Zvyklá na společnost dalších koček, psů a dětí.
10. 11. 2019 jsme do depozita na Srubci přijali 4 koťata ze Záblatí, jejich maminky jsou plaché, zůstanou tedy v lokalitě a jsou postupně kastrovány.

ron

harry

11. 12. 2019 odjel Ron se svým bráškou Harrym do nového domova v Hluboké nad Vltavou.

Ron, evidenční číslo: 92/19; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: asi začátkem října
Ron je velmi mazlivé kočičí batole, lidskou společnost vyhledává. Baští kvalitní konzervy, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Do nového domova by šel rád buď se svým sourozencem nebo k podobně starému parťákovi. Je zvyklý na děti.
4. 11. 2019 byl nalezen na louce u Dolního Dvořiště se svým bráškou Harrym a sestřičkou Hermionou. Měli blechy, ušní svrab a průjem.

Harry, evidenční číslo: 90/19; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: asi začátkem října
Harry je velmi mazlivé až popínavé kočičí batole, lidskou společnost si umí hlasitě vymňoukat. Baští kvalitní konzervy, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Do nového domova by šel rád buď se svým sourozencem nebo k podobně starému parťákovi. Je zvyklý na děti.
4. 11. 2019 byl nalezen na louce u Dolního Dvořiště se svým bráškou Ronem a sestřičkou Hermionou. Měli blechy, ušní svrab a průjem.

hermiona

11. 12. 2019 odjela Hermiona do nového domova v Č. Budějovicích.

Hermiona, videnční číslo: 91/19; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: asi začátkem října 2019
Hermiona je velmi mazlivé a hravé kočičí zlatíčko, lidskou společnost vyhledává. Baští kvalitní konzervy, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Do nového domova by šla ráda k podobně staré kamarádce. Je zvyklá na děti.
4.11.2019 byla nalezena na louce u Dolního Dvořiště se svými brášky Harrym a Ronem. Měli blechy, ušní svrab a průjem.

kremilek

12. 12. 2019 se Křemílek odstěhoval k velké rodině do domečku na Včelné :-)

Křemílek, evidenční číslo 81/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: září 2019
Křemílek je ještě malý prcek, jehož prioritami je dovádění se sourozenci, jídlo a hlavně mámin "mléčný bar" :-) Bude dán do bytových podmínek, k dalšímu kočičákovi - k adopci bude vhodný nejdříve v půlce prosince (po plném naočkování). Je čistotný od první chvíle :-)
14. 10. 2019 jsme přijali další várku kočiček z farmy na Prachaticku a mezi nimi i malého Křemílka :-) Krom vnitřních a vnějších parazitů se to zdá být zdravé kotě :-)

zorka

8. 12. 2019 se Zorinka přestěhovala do bytu v Č. Budějovicích k dalším dvěma kočičkám :-)

Zorka, evidenční číslo 94/19; očkovaná, KASTRACE JE V PLÁNU
Narozena: cca květen 2019
Zorka je akční kočičanda - neúnavně prohání všechny hračky, které doma máme 🙂 Je velmi mazlivá a trošku žárlivá, když se člověk mazlí s někým jiným, než s ní ☺️ Je čistotná, v jídle nevybíravá, vhodná do bytu, jako jedináček nebo klidně i k jinému hodnému kočičákovi. Momentálně prochází odčervením, léčí si rýmu a ušní svrab. Do adopce půjde kompletně naočkovaná a kastrovaná.
9. 11. 2019 jsme přijali Zorku spolu s dalšími kočičáky ze zakočkované farmy na Prachaticku.

miranda

8. 12. 2019 se Miranda odstěhovala do Černé v Pošumaví dělat společnost jedné moc milé paní a jejímu vnukovi :-)

Miranda,  evidenční číslo 53/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca. červen 2019
Hravá a mazlivá holčička - prostě kotě jaksepatří ;-) V novém domově uvítá kočičího kamaráda, ideálně v bytových podmínkách.
13. 8. 2019 jsme přijali trojici nemocných koťátek z Jarošova n. Nežárkou, kam se přitoulali na zahradu jedné paní.

janek

22. 11. 2019 se Honzulka přestěhoval do bytu v Č. Budějovicích, kde si užívá života rozmazlovaného jedináčka.

Janek, evidenční číslo 21/19; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 19. 4. 2019
Krásný a velmi energický kočičí kluk :-) Na mazlení ho moc neužije, protože by si nejraději pořád jen hrál, ale večer nebo ráno se přijde pomazlit rád :-) Bude vhodný do bytu, ideálně spolu se svým dvojčetem Lojzou, protože jsou kluci na sebe velice fixovaní.
19. 4. 2019 se Honzík narodil Kočindě, kterou jsme pár dní před tím přijali z ulice.

vykricnik

23. 11. 2019 se Vykřičník odstěhoval do bytu v Českých Budějovicích.

Vykřičník, evidenční číslo 65/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen:  srpen 2019
Viki byl zpočátku velice plachý, každý dotek lidské ruky byl pro něj doslova utrpením......Po pár týdnech v depozitu se z něj ovšem vyklubal obrovský mazlík, který každé ráno netrpělivě přešlapuje u mističky a těší se na baštu. Už teď je vidět, že z Vikiho vyroste obrovský kocour. Viki je naprosto čistotný a opravdu moc rád jí, ať už granule, nebo maso z konzervy. Přesto, že se jedná o kocourka, který žil původně venku, hledáme pro něj nový domov v bytě, kde je Viki naprosto spokojený a užívá si tepla. Viki je zvyklý na přítomnost velkých psů a rozumných dětí.
28.9.2019 jsme do depozita na Srubec přijali 3 nejmenší koťata z farmy u Volar.

lojza

20. 11. 2019 se Lojzík odstěhoval s milým manželským párem do jejich domku v Novosedlech n. Nežárkou, kde už na něj čekala kočička Amy :-)

Lojza, evidenční číslo 22/19; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 19. 4. 2019
Krásný uvrněný kočičí kluk :-) V podstatě se od člověka nehne a hlavně v noci, to nejraději spí buď na peřině, nebo pod ní. Bude vhodný do bytu, ideálně spolu se svým dvojčetem Jankem, protože jsou kluci na sebe velmi fixovaní.
19. 4. 2019 se Lojzík narodil Kočindě, kterou jsme pár dní před tím přijali z ulice.

tecka

17. 11. 2019 odjela Tečka bydlet do bytu v Českých Budějovicích.

Tečka, evidenční číslo 63/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena:  září 2019
Tečka je miloučká, žravá kulička, která musí být u každé neplechy první. V minulých týdnech prodělala nepříjemné onemocnění a musela dlouhodobě užívat ATB, nicméně nyní už je fit a řádí společně se svojí sestrou Čárkou. Tečka je čistotná, mazlivá a zvyklá na přítomnost velkých psů, kterých se vůbec nebojí a  na společnost rozumných dětí. Nový domov hledá Tečka pouze v bytě a nejlépe s další kočičkou. K adopci bude po naočkování, cca v polovině listopadu.
28. 9. 2019 jsme do depozita na Srubci přijali 3 nejmenší koťata z farmy u Volar.

carka

17. 11. 2019 se Čárka odstěhovala do bytu v Českých Budějovicích.

Čárka, evidenční číslo 64/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena:  září 2019
Čárka roste jako z vody a z malinkatého ustrašeného koťátka se vyloupla krásná sebevědomá slečna. Čárinka je čistotná, moc ráda baští a je velmi mazlivá. Život v bytě jí vyhovuje a proto budeme hledat budoucí domov také pouze v bytě, nejlépe s přítomností dalšího kočičího kamaráda. Čárka je zvyklá na přítomnost velkých přátelských psů, kterých se vůbec nebojí a na rozumné děti. K adopci bude po naočkování, cca v polovině listopadu.
28. 9. 2019 jsme do depozita na Srubci přijali 3 nejmenší koťata z farmy u Volar.

fenix

17. 11. 2019 se Fénix odstěhoval k manželům do bytu na Vltavě v Č. Budějovicích, kde na něj již čekaly další dvě kočičí kamarádky. Podle prvních zpráv si ihned podmanil své nové lidské sluhy :-)

Fénix, evidenční číslo 32/19;kastrovaný, FIV, FeLV negativní
Narozen: 23. 5. 2019
Z Fendi se klube mazílek, ale pořád ho nejvíc baví zlobit se sourozenci anebo okusovat depozitní tetu :-) Mamánkem ale zůstal, sám by nedokázal být ani vteřinu. Bude dán do adopce do bytových podmínek se zajištěnými okny/balkonem (nebo do domku se zajištěnou zahradou); k jinému kočičákovi (anebo spolu se svým sourozencem :-), nikoliv však jako jedináček); zkušeným chovatelům, kteří si uvědomují, že z roztomilého koťátka vyroste kocour, který bude mít možná nakonec úplně jinou povahu, ale hlavně určité potřeby a finanční a časové nároky a to cca 15 a více let!
23. 5. 2019 se narodil naší depozitní kočičce Malvínce.

breta

10. 11. 2019 odjel Břéťa bydlet do domečku na Rudolfově.

Břéťa, evidenční číslo 58/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!, očkovaný
Narozen: červenec 2019
Břéťa je neúnavný, hravý a neuvěřitelně mazlivý tvoreček. Rád baští konzervy i granulky a je 100% čistotný. V depozitu si zvykl na přítomnost dalších koček, psů a dětí. Břéťa se narodil v bytě a nikdy nebyl venku, proto pro něj hledáme nový domov pouze v bytě a se společností další kočičky.
6.9.2019 jsme přijali kočičí sourozence, kteří se narodili u staré paní, která se o kočičky, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, již nemůže dále starat. Maminka koťátek bude vykastrována.

lorraine

12. 11. 2019 se Lorraine odstěhovala do bytu v Táboře.

Lorraine, evidenční číslo 5/19; kastrovaná
Narozena: cca 2017
Lorraine je raritka - v drtivé většině mívají toto zbarvení kožíšku pouze kocouři. Když se Lorinka dostala do depozita, měla kolem krku tvrdý krejzlík z chlupů, že skoro nemohla hnout hlavou. Zbavili jsme jí ho a snažíme se její kožíšek vyčesávat. Není to lehké, Lórinka není zrovna prototyp mazlivé kočičky a nechává sebou manipulovat jen když ona sama chce. Kontakt s člověkem nevyhledává, ale když už k němu dojde, je trpělivá a nechává se rozmazlovat. Ale je vidět, že pobyt v depozitu ji prospěl - hračky prohání téměř neustále :-)
20.2. 2019 jsme Lorraine přijali z Kučeře, kde se potulovala kolem vsi.

irma

6. 11. 2019 odjela Irmička do nového domova v Bojenicích, kde bude řádit s naším bývalým svěřencem Přemkem.

Irma, evidenční číslo 46/19; kastrovaná, očkovaná
Narozena: červen 2019
Krásná tříbarevka Irmička je klidnější než její brácha Ignác. Ale vůbec to neznamená, že by nedokázala rozjet pořádný kolotoč honiček, lumpáren a rvaček :-) Sice menší, ale nenechá si nic líbit a bojuje jako divoká kočka. A pak když se situace zklidní, nabaští se, odvalí do pelíšku, který má v posteli depostrejdy a je tááák mazlivá. Drbání na bříšku je to nejlepší na světě <3
Je to holka šikovná a hned zpočátku používá vzorně kočičí toaletu.
5. 7. 2019 jsem Irmičku a jejího brášku Ignáce přijali z obce Kloub u Vodňan.

radim

3. 11. 2019 se Ráďa odstěhoval do bytu ve Velešíně, kde zaplní místo po zemřelém kocourkovi.

Radim, evidenční číslo 60/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2019
Ráďa se po rozkoukání zapojil do běžného života ostatních depozitních kočičáků. Samozřejmě, že nejvíc se přátelí s věkově nejbližšími. Dovádí, rošťačí a zlobí jako všechna koťata, což je v nejlepším pořádku a pokud po něm zůstane nějaký nepořádek, depostrejda to rád uklidí :-) A Radim se mu pak přijde odměnit pomazlením, v noci si lehne co nejblíž k němu, kouká mu upřeně do očí, nastaví bříško a očekává něžnosti.
Baští vše a je velmi čistotný.
17. 9. 2019 byl Radim v noci nalezen v obci Svatkovice u dětského hřiště.

neytiri

7. 10. 2019 padlo definitivní rozhodnutí, že si přítel depozitářky malinkou Neytiri nechá, protože si ti dva k sobě vytvořili krásné pouto :-) A posléze i malé Neytiri pořídil kamarádku - naší Grétku :-)

Neytiri, evidenční číslo 87/19; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca srpen 2019
Neytiri je naší malou hrdinkou. Byla odchována bez maminky - depozitářkou na lahvičce, ale roste jako z vody. Je to moc šikovná holka, velmi čistotná, už ve svém věku používá záchůdek. Jako správné koťátko je Neytiri akční a hravá, miluje cokoliv, co se hýbe. Je to obrovský mazel, ráda se chová a vrní pokaždé, když za ní depozitní teta přijde. Ráda by našla milující domov, bez přístupu ven, se zajištěnými okny/balkonem; nejlépe s další kočičkou.
7. 9. 2019 byla akutně přijata asi 3 týdenní kočička bez maminky, nalezena v lišovských polích, naříkajíc u posedu.

pipky vdej

28. 10. 2019 odjely do nového domova poslední tři holky Kejhalka, Hejkalka a Prdýlka do nového domova nedaleko Tábora, kde zabydlí nový kurník a na jaře k nim přibydou další holky z velkochovu ❤

Kejhalka, Hejkalka a Prdýlka, evidenční čísla 76/19 – 79/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE, ABY NEBYLY SLEPIČKY NA MASO
Narozeny: 2018
K adopci je několik vykulených slepiček, které mají vše špatné již za sebou v podobě klecového chovu, kde byly chovány pro vajíčka. Nyní hledají ten pravý domov u někoho na dvorku, kde by mohly strávit zbytek svého života a jako odměnu dají novému majiteli parádní vajíčka, která momentálně snáší o sto šest :-) Do adopce mohou jít i po jedné, ale je nutné počítat, že samotné slípce bude smutno a pokud ji budete začleňovat do hejna, jedna to bude mít hodně těžké, proto bychom rádi dávali do adopce minimálně po dvou slepičkách.
Všechny byly ošetřeny proti vnějším parazitům, dle nutnosti byly zastřiženy drápy a nyní je potřeba jim dát čas, aby se opeřily, zvykly si na nové prostředí, zlepšil se jim psychický stav a po té z nich budou dokonalé superslepice ❤
7. 10. 2019 jsme přivezli pět vynesených slepiček - jedna bohužel 18. 10. 2019 zemřela. Zřejmě na vyčerpání organismu :-(

pipky vdej

17. 10. 2019 odfrčely Kloty, Klotylka, Klotylda, Kloťa a Klotka do nového domova v Českých Budějovicích a podle zpráv se všem daří.

Kloty, Klotylka, Klotylda, Kloťa a Klotka, evidenční čísla 71/19 – 75/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE, ABY NEBYLY SLEPIČKY NA MASO
Narozeny: 2018
K adopci je několik vykulených slepiček, které mají vše špatné již za sebou v podobě klecového chovu, kde byly chovány pro vajíčka. Nyní hledají ten pravý domov u někoho na dvorku, kde by mohly strávit zbytek svého života a jako odměnu dají novému majiteli parádní vajíčka, která momentálně snáší o sto šest Do adopce mohou jít i po jedné, ale je nutné počítat, že samotné slípce bude smutno a pokud ji budete začleňovat do hejna, jedna to bude mít hodně těžké, proto bychom rádi dávali do adopce minimálně po dvou slepičkách.
Všechny byly ošetřeny proti vnějším parazitům, dle nutnosti byly zastřiženy drápy a nyní je potřeba jim dát čas, aby se opeřily, zvykly si na nové prostředí, zlepšil se jim psychický stav a po té z nich budou dokonalé superslepice ❤
12. 10. 2019 jsme přivezli pět vynesených slepiček.

gretka

22. 10. 2019 se Grétka odstěhovala do bytu v Č. Budějovicích, kde bude mít za kamarádku jinou kočičku - naší bývalou svěřenkyni :-)

Grétka, evidenční číslo 30/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 23. 5. 2019
Grétka je jediná holčička z vrhu, ale svou nevyčerpatelnou energií a neohroženou náturou se vyrovnává svým bráškům. Na pořadu dne je tak zlobení a objevování všech možných i nemožných zákoutí v jejich pokoji :-) Stává se z ní mazlinka a závisláček, samotné by jí bylo moc smutno. Bude dána do adopce do bytových podmínek se zajištěnými okny/balkonem (nebo do domku se zajištěnou zahradou); k dalšímu kočičákovi - nebo s jedním ze svých sourozenců - nikoliv však jako jedináček; zkušeným chovatelům, kteří si uvědomují, že z roztomilého koťátka vyroste kočka, která bude mít možná úplně jinou povahu, ale hlavně určité potřeby a finanční a časové nároky a to cca 15 a více let!
23. 5. 2019 se narodila naší depozitní kočičce Malvínce.

milunka

19. 10. 2019 odjela Milunka s bezva lidmi bydlet do bytu v Českých Budějovicích.

Milunka, evidenční číslo 51/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena:  červenec 2019
Milunka byla přijata akutně s nemocným očičkem. Oko se již zachránit nepodařilo a Milunka další dva dny po operaci bojovala o život. Její stav se následně začal zlepšovat a nyní už je Milunka plná chuti do života, baští jako o život a je od první chvíle čistotná. Milunka je neskutečně milé a  mazlivé stvoření, pokud má možnost, přilepí se ke svému člověku a nehodlá se odlepit :-) Pro Milunku budeme hledat nový domov pouze v bytě, kočička bude zvyklá na přítomnost dalších koček, psů a dětí.
12.8.2019 jsme přijali nalezené kotě z okolí Borovan, kočička měla zánět v očích, byla plná blech a vnitřních parazitů.

emicka

19. 10. 2019 se Emička odstěhovala k paní do Zlivi, kde nahradí zemřelou kočičku...

Emička, evidenční číslo 66/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: srpen/září 2019
Sestřičky Emička a Miunka jsou malá torpéda 😁 Jsou velmi kontaktní a mazlivé!
Sní všechno, hygienu mají od prvního dne na jedničku 🙂 Emince chybí
maminka a tak zkouší všechno s všechny cumlat...
27. 9. 2019 jsme přijali do péče nejvíc nemocná koťátka z přemnožené
kočičí kolonie u Volar. Holčičky Mia s Emičkou trpí silnou rýmou a
zánětem očí a tak jsou v léčení.

mia

19. 10. 2019 se Mia odstěhovala s milým párem do bytu v Č. Budějovicích k dalšímu kočičákovi :-)

Mia, evidenční číslo 67/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: srpen/září 2019
Sestřičky Miuška a Emička jsou malá torpéda 😁 Jsou velmi kontaktní a mazlivé!
Sní všechno, hygienu mají od prvního dne na jedničku 🙂
27. 9. 2019 jsme přijali do péče nejvíc nemocná koťátka z přemnožené
kočičí kolonie u Volar. Holčičky Mia s Emičkou trpí silnou rýmou a
zánětem očí a tak jsou v léčení.

peta

14. 10. 2019 odjel Péťa s fajn pánem bydlet do bytu v Č.Budějovicích.

Péťa, evidenční číslo 57/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2019
Péťa je neohrožený malý rošťák a nejraději si hraje se svým bráškou Břéťou. Kocourek je mazlivý, čistotný, moc rád baští granulky i konzervy. Péťa je zvyklý na přítomnost dalších koček, psů a dětí. Péťa se narodil v bytě a venku nikdy nebyl, proto pro něj hledáme nový domov pouze v bytě a se společností další kočky.
6.9.2019 jsme přijali kočičí sourozence, kteří se narodili u staré paní, která se o kočičky, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, již nemůže dále starat. Maminka koťátek bude vykastrována.

oskar

15. 10. 2019 se Oskárek odstěhoval až do rakouského Linze, vybaven všemi náležitými očkováními, čipem a europasem :-) Doma okamžitě zapadl do rodiny, kterou krom jeho lidí tvoří i další kocourek :-)

Oskar, evidenční číslo 31/19; kastrovaný, očkovaný, čipovaný s mezinárodním pasem
Narozen: 23. 5. 2019
Oskárek byl od narození tak trochu trouba a malý popleta - věčně naříkající, protože neuměl najít mámin cecík :-) Ale ta doba je pryč a z Oskárka je nyní vůdce party, raubíř, zlobidlo první kategorie a největší žroutek - jako první se naučil jíst sám (a chodit na záchůdek)! Můžeme předpokládat, že to bude velmi energický kocourek, který bude vyžadovat hodně pozornosti ze strany svého majitele.
Bude dán do adopce do bytových podmínek se zajištěnými okny/balkonem (nebo do domku se zajištěnou zahradou); zkušeným chovatelům, kteří si uvědomují, že z roztomilého koťátka vyroste kocour, který bude mít možná nakonec úplně jinou povahu, ale hlavně určité potřeby a finanční a časové nároky a to cca. 15 a více let!
23. 5. 2019 se narodil naší depozitní kočičce Malvínce.

phoebe

13. 9. 2019 se Phoebe odstěhovala s milými lidmi do bytu v Č. Budějovicích, kde vyplní smutné prázdné místo po naší bývalé svěřenkyni Marijánce... <3

Phoebe, evidenční číslo 52/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca červen 2019
Hravá a mazlivá holčička - prostě kotě jaksepatří ;-) V novém domově uvítá kočičího kamaráda, ideálně v bytových podmínkách.
13. 8. 2019 jsme přijali trojici nemocných koťátek z Jarošova n. Nežárkou, kam se přitoulali na zahradu jedné paní.

kacabka

12. 10. 2019 se stal zázrak a Kačenka našla ten nejlepší domov - u dvou báječných zvířátkomilných lidí v Prachaticích <3 Kačka si už krásně zvyká a už si pospává v posteli...

Kačabka, evidenční číslo 9/19; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2009?
Kačabce pominulo veškeré trápení a je z ní hotová tygřice :-) Z apatické kočičky, která musela trpět neskutečnými bolestmi, je nyní živé poťouchlé zvířátko, které si i rádo hraje nebo blbne. Při hře používá drápky (a to velmi obratně a bleskurychle), takže je zapotřebí mít toto na paměti a hrát si s ní prostřednictvím šňůrky nebo udice s provázkem :-) Kvůli tomu není vhodná k dětem! Jinak je velmi velmi mazlivá a tulivá!
Kačabička si zvykla na ostatní kočičky, ale fackuje je, když se k ní moc přiblíží, takže ji doporučujeme spíše jako jedináčka. Je poměrně bojácná co se týče nových lidí nebo hlasitých zvuků, takže by byla pro ní vhodná klidná domácnost. Velmi ráda vysedává na (zajištěném) okně a také zvědavě vykukuje ze dveří, možná by se jí líbilo chodit ven, ale v tom případě pouze na zabezpečeném dvorku nebo zahradě (ale zasíťovaný balkon nebo okno jí naprosto vyhovuje :-)). Její zdravotní problémy jsou pryč a tak již nemá žádnou speciální dietu, je ale velmi velmi žravá a preferuje kapsičky :-)
16. 3. 2019 jsme přijali Kačabku do péče, pochází z jednoho kravína na českokrumlovsku. Při příjmu měla svrab v uších, zoubky v dezolátním stavu, pupečníkovou kýlu a masivní zánět močového měchýře se značným sedimentem :-(
12. 4. 2019 Kačabka už byla natolik stabilizovaná, aby mohla podstoupit kastraci a revizi zoubků. Tušili jsme, že něco nebude v pořádku s vaječníky, protože permanentně mrouskala, byť zpočátku "skrytě"... Při operaci paní doktorka zjistila, že Kačabka měla na jednom z vaječníků obrovskou cystu. Kačabce se po operaci značně ulevilo, i když jí první 4 dny nebylo zrovna nejlíp... :-(

izabela

9. 10. 2019 se Izabela odstěhovala do Temelína, kde má vše připravené pro další krásný a doufejme, že dlouhý život.

Izabela, evidenční číslo 47/19; kastrovaná
Narozena: 2010
Izabela neboli Belinka je už starší kočička, která má ráda svůj klid a pohodlí. Je moc hodná, nechá se hladit a mazlit, je vděčná za jídlo a pelíšek. Je to solitérka, chtěla by mít člověka jen pro sebe. Byl by proto vhodná do bytu, do klidné domácnosti, kde by si to mohla do sytosti užívat.
30. 7. 2019 jsme Belu přijali z Bohunic. Byla zablešená, začervená a měla obrovskou rýmu.

hynek

9. 10. 2019 se Hyneček odstěhoval s milými lidmi do Českého Krumlova, kde bude bydlet spolu s dalším malým rošťákem, který měl z jeho příjezdu obrovskou radost :-D

Hynek, evidenční číslo 33/19; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 23. 5. 2019
Hynek je tryskomyš...nebo turbokocour? Prostě kotě, kterému stačí 5 minut spánku na to, aby mohlo dalších 5 hodin bez přestání lítat po pokoji, lézt po závěsech, vyprovokovat všechny sourozence k bitkám a zběsilým honičkám, vysypat několikrát misku s granulema - ideálně do vody, předtím vylité z misek... No prostě kotě jaksepatří :-D Na mazlení má náladu jen když je dostatečně vyběhaný - pak po Vás hodí očkem a začne vrnět...a Vy, zrovna vytírajíc asi tak po desáté vodu z misek, opět vyměknete a jdete ho ňuňat...kdo by mu to neodpustil?! <3
Bude dán do adopce do bytových podmínek se zajištěnými okny/balkonem (nebo do domku se zajištěnou zahradou); k jinému kočičákovi nebo ideálně s jedním ze svých sourozenců, nikoliv však jako jedináček; zkušeným chovatelům, kteří si uvědomují, že z roztomilého koťátka vyroste kocour, který bude mít možná nakonec úplně jinou povahu, ale hlavně určité potřeby a finanční a časové nároky a to cca 15 a více let!
23. 5. 2019 se narodil naší depozitní kočičce Malvínce.

misulka

7. 10. 2019 Mišulka se u nás dlouho neohřála, a hned se do ní zamilovala paní, která si koťátko bude rozmazlovat jako jedináčka.

Mišulka, evidenční číslo 69/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: červenec 2019
Míša pravděpodobně zjistila, že čerti jsou černí, a tak se tím začala řídit 🙂. Jinak si její temperament vysvětlit nedokážeme 🙂. Jako holčička hravě strčí svými lumpárnami do kapsy své dva brášky i celou zbývající smečku v depozitu. Mazlit se ze začátku moc nechtěla, ale to se změnilo a teď si chodí pro pohlazení pravidelně několikrát za den.
Míša je v jídle nevybíravá, baští kvalitní granulky i konzervy a nejraději má syrové maso. Kočičí záchod zvládá bez problémů.
6. 9. 2019 jsme přijali 5 kočičích sourozenců od staré paní, která se o koťátka vzhledem ke svému věku již nemůže postarat.

kocinda

29. 9. 2019 se odstěhovala Kočinda do Mladého u Č. Budějovic, kde bude vládkyní malého hospodářství :-)

Kočinda, evidenční číslo 59/19; kastrovaná
Narozena: 2017/2018
Kočinda je drobná kočička, spíš jako odrostlé kotě, ale už je to dospělá rozumná kočička. Touží chodit ven, důrazně však doporučujeme případným zájemcům, že pouze v bezpečné lokalitě nebo na zabezpečené zahradě. S ostatními kočičkami moc nevychází, je tedy vhodná jako jedináček. V jídle není vybíravá, je nenáročná, milá, mazlivá, a už by moc potřebovala do nového domova, není v depozitu šťastná :-(
11. 4. 2019 jsme přijali březí kočičku, která se potulovala po Chvalšinách. Na místě nebyla chtěná, lidé jí vyhazovali provizorní pelíšky, a tak jí její zachránkyně zajistila místo v našem depozitu.
19. 4. 2019 porodila nad ránem 4 krásná a zdravá koťátka: Janka, Lojzu, Amour a Čertíka Bertíka :-)

minda

23. 9. 2019 odjela Minda konečně do svého vytouženého domova, kde bude jedináčkem. Starším lidem učarovala na první pohled, a tak přejeme spoustu radosti do dalších let ❤

Minda, evidenční číslo 3/19; kastrovaná
Narozena: 2009
Zatím se v depozitu úspěšně schovává, a hraje s námi hru, kdo to déle vydrží 😀 V jídle je ovšem nevybíravá, a s chutí se pouští do všeho, co dostane. Hygienické návyky má dobré. Nyní nám tedy držte všichni palce, ať se kočička co nejdříve socializuje a můžeme jí hledat nový domov.
9. 2. 2019 jsme přijali kočičku do naší péče, jelikož její dosavadní majitelé se odstěhovali do zahraničí a kočičku zde ponechali.

joye

23. 9. 2019 se na Joyeho usmálo štěstí v podobě toho nejlepšího možného domova <3 Bydlí nyní v domečku v Drahotěšicích spolu s našimi bývalými svěřenci Amigem a Smítkem a jejich moc milou paničkou :-)

Joey, evidenční číslo 54/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca červen 2019
Hravý a mazlivý kocourek - prostě kotě jaksepatří ;-) V novém domově uvítá kočičího kamaráda, ideálně v bytových podmínkách.
13. 8. 2019 jsme přijali trojici nemocných koťátek z Jarošova nad Nežárkou, kam se přitoulali na zahradu jedné paní.

vilem

23. 9. 2019 Vilém se u depozitní tety zabydlel a proto u ní zůstává natrvalo.

Vilém, evidenční číslo 8/19; kastrovaný
Narozen: 12/2017
Vilém alias Pankáč je velmi svobodomyslný králík 😀 Vyžaduje hodně prostoru - nesnese být zavřený v kleci (má traumatizující zkušenost...), běhání po bytě nebo ideálně po zabezpečené zahradě pro něj bude to pravé! Je velmi dominantní a teritoriální - umí sice chodit na záchůdek, ale i tak má potřebu vše značkovat a na vše živé dorážet, takže by měl být sám (i kočky značně terorizuje). Ideální by tak pro něj bylo, kdyby mohl žít volně na zabezpečené (!) zahradě s patřičným zázemím (domečkem). Jinak je to milý kluk a když mu dáte svobodu, a on se dostatečně vyřádí, přijde se i nechat pohladit, ale mazlení nevyhledává.️ Není vhodný k dětem, protože umí hryznout, když se mu něco nelíbí.
6. 3. 2019 jsme přijali zakrslého králíčka od původní majitelky.

malvinka

22. 9. 2019 si sbalila Malvínka raneček a konečně se zbavila svých dětiček - odstěhovala se do domečku v Habří, k báječným lidem a jejich kocourkům (našim bývalým svěřencům) Mišíkovi a Albíkovi, a kočičce Justýnce :-)

Malvínka, evidenční číslo 19/19; kastrovaná
Narozena: cca podzim 2018
Malvínka je duší i vzhledem ještě kotě, nicméně už je to dospělá rozumná kočička :-) I když velmi ráda dovádí se svými koťaty, jako by byla jednou z nich. Přesto je to máma každým coulem, velmi pečlivá a starostlivá. Dokonce si osvojila čtyřčata ze Slavonic, kterým jejich maminka ještě chyběla. Malvínka je milá a velmi mazlivá kočička. Nebojí se dětí, je zvídavá a moc se jí líbit sedět na okně a pozorovat život venku. Mohla by bydlet jak v bytě, tak i v domku se zahradou v bezpečné lokalitě. Byla by to jistě prvotřídní myšilovka, soudě podle toho, jak si dokáže vyhrát se všemi hračkami :-) Je čistotná a v jídle nevybíravá.
7. 5. 2019 jsme přijali od nálezkyně z jedné obce na Soběslavsku březí kočičku. Kočička měla blechy, ušní svrab, škrkavky a rýmu. Navíc měla na sobě velmi podivný "bolák", ze kterého se nakonec "vyklubal" projektil pravděpodobně z malorážky... :-(

anezk

18. 9. 2019 se Anežka odstěhovala k laskavým lidem a jejich staršímu kocourkovi (našemu bývalému svěřenci Pedrýskovi) do bytu v Netolicích :-)

Anežka, evidenční číslo 43/18; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2016
Anežka je zprvu trochu nedůvěřivá - lidi si vybírá, ale jakmile jí padnete do oka, může se přetrhnout, jen aby se s Vámi mazlila a to na všechny možné způsoby :-) Aninka potřebuje trpělivého a klidného člověka, který jí dá čas, aby si u něj a na něj zvykla. Ráda baští a je to na ní vidět - z vychrtlinky se stala krásná kočičanda :-) Ale jak se čím dál tím víc socializuje, stala se z ní i kočička velmi hravá, která si buď vyhraje sama s nějakou kuličkou, nebo se ráda prožene s jiným kočičákem. Je velmi čistotná a v bytě nic neničí. Vyžaduje spíše klidnou domácnost - pomalý přístup a hodně mazlení <3
14. 7. 2018 byla přijata Anežka spolu se svými 3 koťátky. Pochází až ze západních Čech, kde se objevila na zahradě rodičů jedné naší depozitářky. Anežka byla masivně začervená a měla horečku, takže ji kurýrujeme...
11. 9. 2019 se Anežka vrátila z adopce, kvůli změněnému a velmi náročnému časovému režimu jejího majitele, který ji tím nechtěl trápit a tak ji s těžkým srdcem vrátil do naší péče.

bertaernyvnovemdomove

16. 9. 2019 Bertík a Erny odjeli do nového domova v Č. Budějovicích :-)

Erny, evidenční číslo 56/19; KASTRACE V BUDOUCNU JE PODMÍNKOU ADOPCE
Narozen: cca koncem července 2019
Erny je sladké kočičí miminko. Má rád mazlení a pusinkování. Baští kvalitní konzervy, granulky zatím ne. Záchůdek používá vzorně od první chvíle.
1. 9. 2019 byl Erny nalezen na Lipně v lese hodnými dětmi a teď čeká se svým bráškou Bertíkem na svůj domov.

Bertík, evidenční číslo 55/19;KASTRACE V BUDOUCNU JE PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca koncem července 2019
Bertík je sladké kočičí miminko. Má rád mazlení a pusinkování. Baští kvalitní konzervy, granulky zatím ne. Záchůdek používá vzorně od první chvíle.
1. 9. 2019 byl Bertík nalezen na Lipně v lese hodnými dětmi a teď čeká se svým bráškou Ernym na svůj domov.

elsa

15. 9. 2019 dostala Elsinka svou druhou šanci a odstěhovala se do bytu v Soběslavi k moc milé mladé dámě, zkušené a trpělivé kočkomilce, kde se Elsinka okamžitě zabydlela! <3

Elsa, evidenční číslo 139/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: léto 2016
Je to tak, Elsince to bohužel v novém domově neklape s domácí kočičkou, napětí roste a roste, a tak hledáme Elsince domov nový - jako JEDINÁČKOVI, ke zkušeným a trpělivým majitelům (chvíli jí bude trvat, nez si v novém domově zvykne!), v bytě ale i domku s přístupem ven! Elsinka je dominantní kočička a moc žárlivá, chce mít své lidi pro sebe. Jinak je to ale holka moc milá, mazlivá a hravá, za to dáváme ruku do ohně! ;-) Miluje Driemiesky, sušené maso, kozlík a světýlko (laser) :-) Zatím zůstává u majitelů, každé stěhování totiž pro ni znamená obrovský stres...
22. 10. 2016 jsme si přivezli z Otěvěku malou kočičí rodinku, žijící v tamním kravíně - maminku Queen a její dcerušky Anu a Elsu. Koťátka byla plašší, začervená a s ušním svrabem.
8. 5. 2019 se odstěhovala do Lišova ke kočičce Sisi a jejím úžasným kočkomilným páníčkům <3
29. 7. 2019 Elsinka bohužel velmi šikanuje domácí kočičku a tak jí hledáme domov nový :-(

taz

12. 9. 2019 se Tazík odstěhoval do nového domova - do bytu v Borovanech k mladému páru.

Taz, evidenční číslo 34/19; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 25. 4. 2019
Z celé čtveřice černých sourozenců je Tazík zatím největší přítula a odvážlivec :-) Je neunavitelný - velmi energický a extrémně hravý :-D
Bude dán do adopce do bytových podmínek se zajištěnými okny/balkonem sítí (nebo do domku se zajištěnou zahradou); zkušeným chovatelům, kteří si uvědomují, že z roztomilého koťátka vyroste kocour, který bude mít možná nakonec úplně jinou povahu, ale hlavně určité potřeby a finanční a časové nároky a to cca. 15 a více let!
9. 7. 2019 jsme přijali do péče čtveřici černých koťátek ze Slavonic, která se narodila toulavé kočičce, jíž se ujala jedna hodná paní.

nikylauda

11. 9. 2019 našel Niky Lauda nový domov u velmi sympatického páru. Niki bude bydlet v bytě v Č.Budějovicích a k tomu si bude výletovat na chatu :-)

Niky Lauda, evidenční číslo 24/19; KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2018
Niky Lauda je trochu potrhlý puberťák, moc rád si hraje a to doslova se vším.....miluje koulodráhu a různé kočičí hlavolamy, loví plyšové myšky, ale i mouchy nebo mravence......jeho největší kamarád, kocour Macounek, již našel nový domov, takže nyní si Niky zkouší hrát s depozitními sourozenci Tomem a Terkou, kteří jsou ovšem značně menší než on a jeho způsob hry se jim moc nezamlouvá. Po hodince se Niky unaví a celý den si v klidu podřimuje na škrabadle. Niky má moc milou povahu, je to mazel, nechá se chovat v náručí a moc si to užívá. V jídle je nenáročný, baští moc rád konzervy i granulky a díky tomu už nevypadá jako dlouhá špagetka s nekonečnýma nohama :-) a roste z něj velký fešák, je 100% čistotný. Nový domov hledá nejlépe v bytě a ideálně s dalším dospělým kočičím parťákem pro hry. Niky je zvyklý na společnost rozumných dětí a přítomnost většího kočičího kolektivu, včetně velkých hodných pejsků.
28. 5. 2019 jsme přijali toulavého kocourka nalezeného v jedné obci na českobudějovicku.

ignac

10. 9. 2019 se Ignác odstěhoval do nového domova v Týně nad Vltavou, kde bude mít za kámoše přibližně stejně starého kocourka.

Ignác, evidenční číslo 45/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červen 2019
Bílomourek Ignác je velký krasavec. Čisťoučký, zdravý, veselý a hravý. Jako každé zvědavé kotě. Pořád vymýšlí lumpárny, prohání hračky, šmejdí po depozitu a zlobí svou sestřičku Irmu. Když dojde na jídlo, nabouchá si bříško a spokojeně a s hlasitým vrněním se natáhne do peřin :-)
Hned zpočátku používá vzorně kočičí toaletu.
5. 7. 2019 jsem Ignáce a jeho sestřičku přijali z obce Kloub u Vodňan.

maruna

8.9.2019 se Maruška odstěhovala do bytu v Českých Budějovicích.

Maruna, (původní jméno)
evidenční číslo 50/19; kastrovaná
Narozena: 2018
Marunka je velmi mazlivá, čistotná a hravá kočička. Je to zvířátko jednoho pána, ostatní členové domácnosti působí spíš rušivě. Na svého člověka se během chvíle velmi zafixuje. Doporučujeme ji jako jedináčka do klidné domácnosti bez dětí. V rušném depozitu bohužel není moc spokojená.
6. 8. 2019 jsme přijali Marušku od majitele, který se již, kvůli závažným důvodům, nemohl dále o kočičku starat.

princeznalada

4. 9. 2019 se Princeznička odstěhovala do bytu v Týně nad Vltavou k další kočičce a jejím lidem :-)

Princezna Lada, evidenční číslo 44/19; kastrovaná
Narozena: 2016-18?
Extrémně mazlivá a vzorná maminka, která Vám dělá příjemnou společnost. Musí být všude s vámi 😊 Od začátku léčíme průjem.
21. 6. 2019 přijala dobrovolnice, kterou jsme zaštítili, do péče kočičí rodinku nalezenou v poli mezi Rožnovem a Včelnou.

albert morce

12. 7. 2019 se odstěhoval do nového domova k milé slečně.

Albert, evidenční číslo 27/19
Narozen: netušíme :-(
Nevíme o Bertíkovi nic víc, než že ho děti donesly do chovatelských potřeb s tím, že ho údajně našly. Doposud se však po něm nikdo nesháněl... Bertík je velmi bázlivý, jen pomalounku si zvyká na nové prostředí a osměluje se i vůči člověku. Nutně by potřeboval někoho, kdo by ho vymazlil a dal mu hodně lásky.  Není vhodný k malým nezkušeným dětem, opravdu potřebuje hodně klidný přístup, trpělivost a moře něhy. Netušíme, odkud je, kolik mu, ani kolik let života mu zbývá, ale moc mu přejeme, aby i on našel to své pravé doma <3
8. 6. 2019 jsme přijali do péče odloženého dospělého morčecího kluka.

tymian

tortilla

20. 8. 2019 odjeli Tymián s Tortillou  společně do nového domova v Českém Krumlově.

Tymián, evidenční číslo 48/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: duben 2019
Tymiánek je další ze čtveřice sourozenců od nemocné paní, zatím se se svým bráškou Tortillou seznamují s novým prostředím depozita. Tymiánek je po rozkoukání mazlíček, moc rád se nechá drbat na bříšku. Kocourek je čistotný, baští maso i granule. Bude zvyklý na přítomnost dětí a velkých pejsků. Tymiánek se narodil v bytě, proto bude hledat nový domov také jen uvnitř a ve společnosti  další kočky, nejlépe s  jedním ze svých sourozenců, jsou na sebe hodně navázaní.
5. 8. 2019 jsme přijali zbylé dva kotěcí sourozence (bratry Toma a Terky) od paní, která se, kvůli svému zdravotnímu stavu, již nebyla schopna o koťata nadále starat, maminka koťat bude vykastrována.

Tortilla, evidenční číslo 49/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: duben 2019
Tortilla je jeden ze čtveřice sourozenců od nemocné paní, zatím se se svým bráškou Tymiánem seznamuje s novým prostředím depozita. Tortilla je po rozkoukání mazlíček, moc rád se nechá drbat na bříšku. Kocourek je čistotný, baští maso i granule. Bude zvyklý na přítomnost dětí a velkých pejsků. Tortilla se narodil v bytě, proto bude hledat nový domov také jen uvnitř a ve společnosti  další kočky, nejlépe s  jedním ze svých sourozenců, jsou na sebe hodně navázaní.
5. 8. 2019 jsme přijali zbylé dva kotěcí sourozence (bratry Toma a Terky) od paní, která se, kvůli svému zdravotnímu stavu, již nebyla schopna o koťata nadále starat, maminka koťat bude vykastrována.

jackiek

24. 7. 2019 se rozhodlo, že se Jackiea už nebude muset ze svého dočasného domova stěhovat, protože se jí změnil na trvalý <3 Užívá si veškerou péči jakožto hýčkaný jedináček :-)

Jackie K.,  evidenční číslo 13/19; kastrovaná
Narozena: cca. 2017
Jackie je velmi upovídaná, ještě víc mazlivá a úplně nejvíc zvědavá kočenka :-) Na nové lidi reaguje ostražitě, což je pochopitelné. Po chvilce si ji však získá každý. Tím, jak je zvídavá, jí lákají výšky, všude šmejdí, ale nic neničí. Jakmile si na nové místo zvykne, tak si vybere jedno místečko, kde si pak hoví a spinká. Ráda se kouká z okna, ráda si hraje a moc jí voní kozlík, takže snadné jí zajistit zábavu. Je čistotná a v jídle nevybíravá. Je vhodná jako jedináček, ale ideálně k někomu, kdo je hodně doma, aby si s ní hrál a mazlil. Může bydlet v bytě i domku se zahrádkou v bezpečné lokalitě.
15. 4. 2019 jsme přijali 6 kočiček od jedné paní, která se dostala do bytové nouze a nemohla si je všechny vzít s sebou do nového bydlení (celkem jich měla 11 a psa...). Kočičky byly v dobrém výživovém stavu, ale v uších měli katastrofální svrab :-( Všichni byli nekastrovaní, kočičky březí... Jackie má vylysalé místo pod packou, zatím ji budeme sledovat, kdy si to vylízává a z jakého důvodu - buď se jedná o stresovou reakci anebo potravinovou alergii.

cikyt

16. 8. 2019 se Čikýt odstěhoval do bytu v Č. Budějovicích k našemu bývalému svěřenci Salámkovi, se kterým si okamžitě padl do oka :-)

Čikýt,evidenční číslo 42/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 25. 5. 2019
Krásný Čikýtek je koťátko plné energie, je mazlivý a čistotný. Vhodný pouze do bytu a určitě k dalšímu kočičákovi, ne jako jedináček :-)
21. 6. 2019 přijala dobrovolnice, kterou jsme zaštítili, do péče kočičí rodinku nalezenou v poli mezi Rožnovem a Včelnou.

johan

16. 8. 2019 se u depozitní tety doma rozhodlo, že se Johánek už nebude stěhovat a zůstane bydlet natrvalo :-)

Johan, evidenční číslo 43/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 25. 5. 2019
Krásný Johánek je koťátko plné energie, je mazlivý a čistotný. Vhodný pouze do bytu a určitě k dalšímu kočičákovi, ne jako jedináček :-)
21. 6. 2019 přijala dobrovolnice, kterou jsme zaštítili, do péče kočičí rodinku nalezenou v poli mezi Rožnovem a Včelnou.

tom

terka

15. 8. 2019 se Tom s Terkou přestěhovali k fajn rodině do bytu v Českých Budějovicích.

Tom, evidenční číslo 40/19; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen:  duben 2019
Tom je přátelský a mazlivý klučík. Do depozita přišel se svou sestrou Terkou, se kterou tropí neustále nějakou neplechu :-) . Tomík je krásně upovídaný, má rád oční kontakt se svým člověkem a v jeho průběhu dokáže vyprávět neuvěřitelné věci :-) a možná vám při tom všem mluvení ještě skočí spokojeně do klína. Je to nenáročný kocourek, čistotný, baští konzervy i granule.  Narodil se v bytě a nikdy nebyl venku, proto pro něj hledáme nový domov pouze v bytě a ve společností další kočičky, ne jako jedináček. Tomík je zvyklý na společnost rozumných dětí a velkých psů.
10. 7. 2019 jsme přijali dva kotěcí sourozence od paní, která se, kvůli svému zdravotnímu stavu, již nebyla schopna o koťata nadále starat, maminka koťat bude vykastrována.


Terka, evidenční číslo 41/19; KASTROVANÁ
Narozena:  duben 2019
Terka je milá kočička, která potřebuje chvíli času na seznámení se s novým člověkem a prostředím. Do depozita přišla se svým bráškou Tomem, se kterým si moc ráda hraje. Narodila se v bytě a nikdy nebyla venku, proto hledá nový domov pouze v bytě a ve společnosti další kočky, která jí pomůže překonat počáteční ostych. Terka je nenáročná, čistotná a i když je mnohem drobnější než její bráška Tom, tak baští o sto šest a to jak granulky, tak masíko z konzervy.  Terka je zvyklá na společnost rozumných dětí a na přítomnost velkých pejsků a početného kočičího kolektivu.
10. 7. 2019 jsme přijali dva kotěcí sourozence od paní, která se, kvůli svému zdravotnímu stavu, již nebyla schopna o koťata nadále starat, maminka koťat bude vykastrována.

spagatka

12. 8. 2019 se Špagátka odstěhovala k mladé rodině do Vodňanských Svobodných Hor :-)

Špagátka, evidenční číslo 18/19; očkovaná, kastrovaná
Narozena: cca 05/2018
Špagátka je velmi mazlivá a veselá (upovídaná) kočička. Trošku se brání manipulaci, když jí chcete dát třeba tabletku, ale už si nechá říct. Na ostatní kočičky si sice zvykla, ale nemá je ráda, byla by tedy vhodná pouze jako jedináček, aby v domácnosti nedocházelo k půtkám a bojům. Je velmi zvědavá, takže jsme jí jednoho dne zkusili nasadit kšírky a ona naprosto poslušně šla na procházku do zahrady, kde se jí velmi líbilo. Však také většinu času tráví na (zasíťovaném) okně. Takže by mohla být klidně i jako kočička k domku se zahradou, v bezpečné lokalitě. Nebojí se dětí a je opravdu extrémně milá a mazlivá :-) Je čistoná a v jídle nevybíravá.
7. 5. 2019 jsme přijali Špagátku od nálezkyně z Trhových Svinů. Kočička byla zablešená, měla ušní svrab a byla relativně vyhublá, nicméně velmi kontaktní.

26. 7. 2019 se Čertík Bertík (nyní Artur) odstěhoval s milým mladým párem na českokrumlovsko do bytu jako milovaný a opečovávaný jedináček :-)

Čertík Bertík, evidenční číslo 23/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 19. 4. 2019
Krásný malý zvědavý kočičí kluk, kterého je všude plno - dovádí se svými sourozenci a roste jako z vody :-) Bude vhodný do bytu, ideálně k další kočičce.
19. 4. 2019 se Čertík narodil Kočindě, kterou jsme pár dní před tím přijali z ulice. 

26. 7. 2019 se Amour odstěhovala k milé rodině na Včelnou, kde už na ni čekal kočičí parťák :-)

Amour, evidenční číslo 20/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 19. 4. 2019
Jediná holčička z vrhu, ale ve všem se vyrovná svým zlobivým bráškům, takže je jí všude plno :-) Bude vhodná do bytu, ideálně k další kočičce.
19. 4. 2019 se Amour narodila Kočindě, kterou jsme pár dní před tím přijali z ulice. 

 macounek

19. 7. 2019 odjel Macounek  bydlet s fajn lidmi do bytu v Č.Budějovicích.

Macounek, evidenční číslo 7/19; KASTROVANÝ
Narozen: cca 2008
Macounek býval toulavým kocourem, který asi nikdy nikomu nepatřil a jestli ano, je to už hodně dávno..... Dennodenně musel  bojovat o teritorium i přežití, a podle toho také vypadá, je plný jizev, starých zranění, celý je takový nakřivo :-) . Nicméně je to od prvního okamžiku vděčný miláček, je to neskutečný mazel a kliďas, je 100% čistotný, v jídle nevybíravý. Jeho rýma a zánět v očích jsou  vyléčeny a Macoun si užívá pohodového života poleháváním na křesle :-). Pro Macounka hledáme nový domov v bytě, zatím vůbec neprojevil zájem o to vyrazit na zahradu a vzhledem k jeho věku a prodělaným nemocem, by mu pobyt venku ani nedělal dobře. Macounek si zvykl na ostatní kočiny v depozitu, skamarádil se i se psy, i když mu to chvilku trvalo :-), je zvyklý na rozumné děti, se kterými se moc rád mazlí.
11. 3. 2019 jsme přijali  kocourka z jedné obce na českobudějovicku, kde se pohyboval již delší dobu a byl krmen hodnými prodavačkami z místního obchodu. Kocour byl přijat ve velmi špatném zdravotním stavu, měl silnou rýmu, zánět v očích, velice špatnou srst a byl plný parazitů.


.

 pecinka

panmacourek

ferrero

15. 7. 2019 se odstěhovala Pecinka, Panem Macourek a Ferrero do Třebotovic, kde po nezbytné aklimatizaci získají svobodný život s přístupem ven <3

Pecinka, evidenční číslo 15/19; kastrovaná
Narozena: upřesníme
Pecinka (pův. jméno) je velmi bázlivá, ale pomalinku pracujeme na jejím uklidnění a vymazlení. Zdá se, že krom změny prostředí je pro ní velkým problémem její "kamarádka" z původního domova, Jackie - Pecinka má z ní doslova hrůzu a to jí vidí nyní jen z klece, kde je prozatím umístěná. Pecinka je samý hluboký šrám a lysina, ale to se jistě brzy zhojí. Doufejme, že se brzy uzdraví i její zlomená dušička...
15. 4. 2019 jsme přijali 6 kočiček od jedné paní, která se dostala do bytové nouze a nemohla si je všechny vzít s sebou do nového bydlení (celkem jich měla 11 a psa...). Kočičky byly v dobrém výživovém stavu, ale v uších měli katastrofální svrab :-( Všichni byli nekastrovaní, kočičky březí...

Pan Macourek, evidenční číslo 16/19; kastrovaný
Narozen: upřesníme
Macourek (Macíček) je bojácný kluk, ale to se časem změní. Až zjistí, že mu u nás nic špatného nehrozí, že je miska stále zázračně doplňovaná a pelíšků je na výběr habaděj :-) Do té doby mu budeme pouštět aromaterapii na zklidnění a budeme ho trpělivě vymazlovat :-)
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)
15. 4. 2019 jsme přijali 6 kočiček od jedné paní, která se dostala do bytové nouze a nemohla si je všechny vzít s sebou do nového bydlení (celkem jich měla 11 a psa...). Kočičky byly v dobrém výživovém stavu, ale v uších měli katastrofální svrab :-( Všichni byli nekastrovaní, kočičky březí...

Ferrero, evidenční číslo M74/16; kastrovaný
Narozen: cca květen 2016
Hvězda z kalendáře - to je náš nádherný urostlý kocourek Ferrero, který čeká na svůj domov již bezmála 3 roky! Z člověka má totiž paniku, nezvyknul si na lidský dotek. Není agresivní, když si ho odchytnete, tak je možné s ním jakkoliv manipulovat. Když se setmí, tak vylézá ze své skrýše a nemá problém kolem člověka chodit, nebo mu i vlézt do postele, mazlík z něj však nikdy nebude... Pro Ferrera hledáme domov u hodných lidí, kteří by mu dali svobodu pohybu v bezpečné lokalitě (nejprve je však nutné ho mít někde alespoň deset dní zavřeného uvnitř domu, aby se hned neztratil) a patřičné zázemí. Určitě by uvítal hodného kočičího parťáka, větší společnost koček ale nemá rád.
20. 7. 2016 jsme přijali Fighara a Ferrera. Dočkali se shledání se sestřičkou Laskonkou a maminkou Popelkou. Pocházejí od restaurace v Dolním Dvořišti. Majitel vyhrožoval, že se kočiček zbaví protože mu lezli do nezvířecích prostor. Milým zaměstnankyním restaurace se jich ale zželelo a udělali vše pro jejich záchranu.

 ferda

9. 7. 2019 si sbalil Ferda svoji spací dečku a odstěhoval se do domku v Boršově nad Vltavou, kde bude právoplatným členem početné lidské smečky :-)

Ferda, evidenční číslo 29/19; čipovaný, AST bez PP
Narozen: 8.3.2016
Ferda je nádherný mohutný pes, jeho váha je cca 30kg, s velmi milou, přátelskou a nekonfliktní povahou - typický představitel svého plemene.V depozitu je zatím trochu zmatený a rozkoukává se. Na kočky si zvykl ihned, děti miluje a je k nim opatrný, s pejsky by rád kamarádil, ale někteří nechtějí kámošit s ním, takže nutno vyzkoušet. Ferda byl opečovávaný a milovaný bytový psík, proto pro něj hledáme novou paničku, nebo páníčka, kde bude Ferda součástí rodiny. Ferda je čistotný, zvládá základní poslušnost a jako každý AST miluje pohyb a mazlení. Do adopce půjde Ferda již vykastrovaný.
3.7.2019 jsme přijali Ferdu, kterému náhle zemřel páníček.

 arwenmartanek

29. 6. 2019 Arwen společně s Marťánkem odjeli bydlet do Suchdola nad Lužnicí.

Arwen, evidenční číslo ; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena:  duben 2019
Arwen je nalezená malinká holčička. Ačkoliv je opravdu velmi malá, ukazuje svou touhu žít a statečně saje z lahvičky a předpisově přibývá na váze. V depozitu je společně s kocourkem Marťánkem a vzájemně si dělají společnost. Pro Arwen budeme hledat domov pouze v bytě, k adopci v červenci 2019.
1. 5. 2019 jsme z okolí Č.Budějovic přijali nalezené opuštěné koťátko. Velké díky patří nálezkyním, které ihned vyhledaly veterinární péči a dokonale se o kotě postaraly, než Arwenka dorazila k nám.

Marťánek, evidenční číslo ; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen:  duben 2019
Marťánek byl přijat jako  několikadenní pidimiminko, měl ještě zavřená očka. Moc děkujeme paní nálezkyni, která ihned po nálezu koťátku zajistila naprosto dokonalý záchranný full-servis a jen díky ní dostal Marťánek šanci žít. Marťánek je odkázán na "umělý odchov" , sání kotěcího mlíčka z lahvičky mu velmi svědčí a klučík krásně přibírá. Zatím se jeho povaha nedá nijak odhadnout, je to ještě mimčo, které jen papá a spí :-) . Od 1.5.2019 mu dělá v pelíšku společnost malinká nalezenkyně Arwen, spokojeně se spolu povalují a pomalu si zkouší hrát. Pro Marťánka budeme hledat nový domov pouze v bytě, k adopci bude v červenci 2019.
27. 4. 2019 jsme od Netolic přijali nalezené koťátko od toulavé kočičky, kterou pravděpodobně přejelo auto.

 tobik

24. 6. 2019 odjel Tobík bydlet s milou paní do Č. Krumlova, kde už na něj čekají další 3 kočičáci :-)

Tobík, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
evidenční číslo 25/19
Narozen: cca březen/duben 2019
Tobík, to je neřízená střela 🙂 Úžasný uvrněný společník, se kterým se člověk nenudí. Krásně baští, není vybíravý, hygienu zvládá na jedničku :-) V novém domově určitě uvítá kočičí (ale i psí) společnost, aby na ty lumpárny nebyl sám 🙂
9. 6. 2019 byl přijat Tobík do naší péče. Byl nalezen pejskaři v lese na českobudějovicku.

 tobik

24. 6. 2019 zůstala holčička na stálo u depozitní tety :)

Flička, evidenční číslo 16/18, kastrovaná
Narozena: 1. 8. 2011
Flička je mazlivá, velmi zvědavá a hravá kočičí žížala. Prosmýkne se škvírou u dveří ani nevíte jak. Miluje hlazení, sama si člověka najde a "označkuje svým fouskovým pachem" :) Na své jméno slyší. Byla to spokojená kočička od domečku, byla svým pánem. Jenže jak už to tak bývá, stala se dědictvím a musela změnit místo bydliště k nové majitelce. Po čase zase zasáhla rodinná situace a Flička se dostala k nám. V minulosti měla kožní problémy u kterých se nepodařilo najít příčinu, proto jsou nedořešené. Zbyl jí po nich vylízaný flek o velikosti desetikoruny, který si na stehně pořád líže. Jinak má ráda kvalitní granulky, a z nějakého důvodu se jí nelíbí naše záchodky, usilovně na tom pracujeme ;) Snese pravděpodobně i pejska, před dětmi také neutíká a byla by vhodná do bytu i domečku.
28. 1. 2019 byla Flička z důvodu nečistotnosti vrácena z adopce.
3. 12. 2018 odjela do nového domova depozitní kecka Flička. Bydlet bude v Borovanech v domečku s možností chodit na procházky. Bude jedináčkem, tak snad bude konečně spokojená 25. 4. 2018 jsme do péče přijali kočičku a kocourka. Dovezli nám je majitelé z rodinných důvodů. Pocházejí z Pardubic.

 tobik

24. 6. 2019 odjel Tobík bydlet s milou paní do Č. Krumlova, kde už na něj čekají další 3 kočičáci :-)

Tobík, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
evidenční číslo 25/19
Narozen: cca březen/duben 2019
Tobík, to je neřízená střela 🙂 Úžasný uvrněný společník, se kterým se člověk nenudí. Krásně baští, není vybíravý, hygienu zvládá na jedničku :-) V novém domově určitě uvítá kočičí (ale i psí) společnost, aby na ty lumpárny nebyl sám 🙂
9. 6. 2019 byl přijat Tobík do naší péče. Byl nalezen pejskaři v lese na českobudějovicku.

 pipa

20. 6. 2019 se na Pipču usmálo štěstí v podobě úžasné paní z Linze v Rakousku! <3 Pipa zvládla převoz do nového domova bez problému a doma se okamžitě zabydlela a první noc se nehla od své nové paničky :-) Samozřejmě byla na cestu vybavená čipem, mezinárodním pasem a očkováním proti vzteklině :-)

Pipa, evidenční číslo 62/18, kastrovaná
Narozena: 2012
Pipa je mazlivá a vděčná kočičí slečna, ze které bude prvotřídní mazel. Ráda kouká z okna, ale je třeba hlídat, aby neutekla. Pipa se podruhé narodila, vzhledem k tomu, v jakém stavu jsme jí přijali a co za štrapáce následovalo... Je to však mazlivá, vděčná, miloučká kočička. Má ráda svoje "doma", svůj záchůdek, svoje misky a svoje hračky. Její depozitní parťák Lízín ji poměrně dost šikanuje a Pipa je z něj ve stresu. Ocenila by klidnější společníky. Ráda papá a moc si nevybírá. Po léčení je v mnohem lepším stavu, krásně přibírá, lepší se jí srst a chystá se na očkování a opravu zoubků. Byla by vhodná do bytu se zabezpečenými okny a balkonem, nebo do domku se zahradou v klidné lokalitě.
28. 8. 2018 Pipa k nám přišla od původní majitelky v silně zablešeném stavu, s nemocemi kůže, poraněním, zašpiněná. Tahle krásná kočička je vděčná za péči a pozornost a trpělivě si užívá česání a jakoukoliv péči o srst.

 prokupek

11. 5. 2019 se Prokůpek odstěhoval k dvěma zvířátkomilným lidem do malé obce u Dačic, kde už na něj čekalo několik kočičích kamarádů a náš bývalý psí svěřenec Charlie <3 Prokůpek se již v novém domově rozkoukal a poprvé se podíval ven, po čemž tolik toužil... Přejeme mu hodně štěstí, ať nenarazí na nikoho zlého a svůj nový šťastný život si může užívat plnými doušky :-)

Prokůpek, evidenční číslo 40/18; očkovaný, kastrovaný
Narozen: konec května 2018
Prokůpek je velmi chytrý, energický, hravý, zvědavý a tuze moc mazlivý kočičí klouček :-) Může bydlet jak v domku se zahradou (v bezpečné lokalitě!), nebo v bytě (nic jiného nezná), podmínkou jsou v tom případě zasíťovaná okna, protože Prokůpek je velmi nenechavý a nejraději chytá mouchy na skle - byla by tedy otázka vteřiny, kdy by z nezabezpečeného okna vypadl. Sám by se velmi nudil, takže je vhodný buď k někomu, kdo je po většinu času doma, anebo k dalšímu kočičímu parťákovi, se kterým by si hrál :-) Potenciální zájemci se musí připravit na to, že je to správný kočičí puberťák, který se, mimojiné, rád ráchá v mističce s vodou nebo ve vaně, umí si klikou otvírat dveře, a mezi další oblíbené činnosti patří chytání laserového světýlka nebo bublin z bublifuku :-D Je velmi čistotný a moc rád baští.
14. 7. 2018 byl přijat spolu se svou maminkou a svými dvěma brášky. Všichni měli bříška plná červů a uši plné svrabu...

 elsa

8. 5. 2019 se odstěhovala do Lišova ke kočičce Sisi a jejím úžasným kočkomilným páníčkům <3

Elsa, evidenční číslo 139/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: léto 2016
Else chvilku trvá, než vezme nového člověka na milost, ale pak si ho rázem oblíbí a nespustí z něj oči :-) Na svůj domov čeká neuvěřitelně dlouho - už od kotěte... :-( Za tu dlouhou dobu se nám krásně vymazlila (byla to taková malá kousavá netykavka) - nyní neustále za člověkem chodí a chce, aby ji hladil, drbal, mazlil (a u toho roztomile "pípá" :-))...nechá se i vzít do náručí, kde sice vydrží jen chvilku, ale neprotestuje - a časem to bude ještě lepší ;-) Nezískala však ještě stoprocentní důvěru v člověka (stále je ve střehu) a tak Else hledáme domov u zkušených chovatelů koček, kteří by ji k ničemu nenutili a dali jí dostatek času, aby si na ně zvykla. Možná by ocenila možnost běhání po venku, ale v tom případě pouze na zabezpečené zahradě nebo v bezpečné lokalitě, kde by jí nehrozilo žádné nebezpečí. Je zvyklá na malého hodného pejska a hodně kočiček - i tak by ale asi byla nejšťastnější, jako jedináček, protože je žárlivá :-)
22. 10. 2016 jsme si přivezli z Otěvěku malou kočičí rodinku, žijící v tamním kravíně - maminku Queen a její dcerušky Anu a Elsu. Koťátka byla plašší, začervená a s ušním svrabem.

 lorraine

8. 5. 2019 se Lorraine stěhovala do bytu v Českých Budějovicích. Už na ni čekal náš bývalý svěřenec Salámek :-)

Lorraine, evidenční číslo 5/19; kastrovaná
Narozena: cca 2017
Lorraine je raritka - v drtivé většině mívají toto zbarvení kožíšku pouze kocouři. Když se Lorinka dostala do depozita, měla kolem krku tvrdý krejzlík z chlupů, že skoro nemohla hnout hlavou. Zbavili jsme jí ho a snažíme se její kožíšek vyčesávat. Není to lehké, Lórinka není zrovna prototyp mazlivé kočičky a nechává sebou manipulovat jen když ona sama chce. Kontakt s člověkem nevyhledává, ale když už k němu dojde, je trpělivá a nechává se rozmazlovat. Ale je vidět, že pobyt v depozitu ji prospěl - hračky prohání téměř neustále :-)
20.2. 2019 jsme Lorraine přijali z Kučeře, kde se potulovala kolem vsi.

 julek

6. 5. 2019 se Julek odstěhoval do nového domova v Č. Velenicích, kde na něj čekal umňoukaný kámoš.

Julek, evidenční číslo 18/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 2016
Julek je hodný a vděčný kocourek. Zpočátku byl v depozitu nešťastný,neboť doposud žil pouze venku a karanténu považoval za žalář. Nicméně po vyléčení - měl kožní svrab po celém těle a boláky po napadení velkým množstvím klíšťat - a po přestěhování mezi ostatní mňoukající obyvatele, se změnil k nepoznání. Nejenže zmizel jeho ostych, ale začal si pohodlí a komfort užívat. Když může (a to bývá celé dny) se vyvaluje v posteli a hlasitě se dožaduje laskání, drbání a mazlení. O co si ještě hlasitěji umí říct je jídlo :-D Baští vše, není vybíravý.Kočičí toaletu používá vzorně.
3. 3. 2019 se Julek vrátil z adopce kvůli opakovaným problémům s vypadáním srsti.
19. 4. 2018 jsme Julka přijali do péče z Týna nad Vltavou od lidí, kteří ho krmili a nebyl jim lhostejný jeho zdravotní stav a po prvotním veterinárním ošetření kontaktovali náš spolek.

 tygrik

2. 5. 2019 se Tygřík odstěhoval s moc sympatickým párem, který mu nabídnul ten nejlepší domov, se spoustou lásky, dobrot a hlavně trpělivosti, kterou nyní od nových majitelů chlapeček potřebuje, aby se vymazlil <3 Bude bydlet v bytě v Č. Budějovicích.

Tygřík, (pův. jménem Čertík)
evidenční číslo 14/19; kastrovaný
Narozen: upřesníme
Tygřík bude přenádherný kocour s mohutnou hlavou a postavou - teď je to trochu vystrašený lunt, ale to se jistě brzy spraví :-) Je mazlivý, ale zatím se ještě bojí - hlavně své "kamarádky" Jackie z původního domova, kterou ale brzy oddělíme, aby se mohli kočičáci v klidu socializovat bez šikany z její strany :-/
Jeví se jako přátelský kocourek, do nového domova by mohl jít do bytu (nic jiného nezná) a klidně k dalšímu kočičákovi. Zatím bude potřebovat trpělivý přístup, aby se zvyknul na nového prostředí.
15. 4. 2019 jsme přijali 6 kočiček od jedné paní, která se dostala do bytové nouze a nemohla si je všechny vzít s sebou do nového bydlení (celkem jich měla 11 a psa...). Kočičky byly v dobrém výživovém stavu, ale v uších měli katastrofální svrab :-( Všichni byli nekastrovaní, kočičky březí...

 albina

2.5.2019 se Albínka odstěhovala do nového domova.

Albína, evidenční číslo 10/19; kastrovaná, očkovaná
Narozena: 2012
Albínka je typickou představitelkou svého jména, je totiž neslyšící, ale její hendikep ji naprosto v ničem neomezuje. Albína je kočka klidnější povahy, potřebuje trochu času na rozkoukání se,ale po přivyknutí si je mazlivá a přítulná a decentně si pomňoukává :-) . Ve svém původním domově byla zvyklá žít s pejskem, u nás se jí pejsci moc nelíbí, pozoruje je z úkrytu, ale jistě si časem zvykne. Kočičky si vybírá, u nás v depozitu se přátelí jen s naším hluchým bílým kocourkem, před ostatními kočkami Albína raději uteče. Nový domov pro Albínku hledáme pouze v bytě a nejlépe jako jedináček v klidné domácnosti, kde jí bude nový majitel věnovat dostatek času, Albínka se totiž ráda fixuje na "svého" člověka. Kočička je čistotná, v jídle nevybíravá, baští kapsičky i granulky.
8.4.2019 jsme přijali kočičku od  majitelky, u které ze závažných rodinných důvodů kočička nemohla nadále zůstat.

 anezk

18. 4. 2019 se Anežka odstěhovala k sympatickému pánovi do jeho bytu v Č. Budějovicích, kde si bude žít jako hýčkaná královnička :-)

Anežka, evidenční číslo 43/18; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2016
Anežka je zprvu trochu nedůvěřivá - lidi si vybírá, ale jakmile jí padnete do oka, může se přetrhnout, jen aby se s Vámi mazlila a to na všechny možné způsoby :-) Aninka potřebuje trpělivého a klidného člověka, který jí dá čas, aby si u něj a na něj zvykla. Ráda baští a je to na ní vidět - z vychrtlinky se stala krásná kočičanda :-) Ale jak se čím dál tím víc socializuje, stala se z ní i kočička velmi hravá, která si buď vyhraje sama s nějakou kuličkou, nebo se ráda prožene s jiným kočičákem. Je velmi čistotná a v bytě nic neničí. Vyžaduje spíše klidnou domácnost - pomalý přístup a hodně mazlení <3
14. 7. 2018 byla přijata Anežka spolu se svými 3 koťátky. Pochází až ze západních Čech, kde se objevila na zahradě rodičů jedné naší depozitářky. Anežka byla masivně začervená a měla horečku, takže ji kurýrujeme...

 piginka

19. 4. 2019 odjela Piginka do nového domova.V depozitu na nový domov čekala celý rok a čekání na tento domov za to opravdu stálo. Pigi bude bude bydlet v Praze jako zvířecí jedináček.

Piginka, evidenční číslo 11/18; kastrovaná
Narozena: cca podzim 2016
Pigi, kočička, která se k nám dostala po úrazu autem. Několik aut kočičku míjelo, až zastavila hodná nálezkyně a dovezla ji k nám. Pigi byla ošetřena, byl udělán RTG, kde se vyloučila zlomenina. Bohužel měla poraněnou přední nožičku a její zranění bylo velmi vážné - jednalo se o Avulzi brachiálního plexu - poškození inervace. I přes velkou snahu a denní masírování a cvičení musela být nožička amputována.
Jenže.. Piginka je nejrychlejší kočka v depozitu :-) Ano, nejrychlejší třínohá kočka.
Je neskutečný mazel, velmi vnímavá, citlivá kočička, která je vychovaná a učenlivá jako pes. Vlastně na ňaminky chodí i s pejsky, pamlsek za "sedni" se jí velice líbí.
Piginka je vhodná k odrostlejším dětem, do rodiny, kde je živo a mnoho lásky.
Kočičí toaletu používá bez problému a v jídle upřednostňuje kvalitní granulky. Nevadí jí přítomnost jiných koček ani psů.
Pigi nám začala dělat starosti. Amputovaná nožička se krásně po operaci zahojila, ale bohužel nyní začala Piginka při skoku a rozběhu brzdit a tím dopadat na amputovanou nožičku. Nyní naordinoval veterinář Pigince čtrnáct dní klidu, rekonvalescence a pokud se nic nezmění, budeme muset nožičku amputovat blíže k lopatce.
Nyní Piginku několikrát za den převazujeme, mažeme, dezinfikujeme. Je to velice vzorný pacient a šikovná holčička.
Držte nám tlapky, ať je Pigi brzy v pořádku a najde krásný domov.
28. 8. 2018 podstoupila Piginka druhou operaci.
Bohužel Pigi začala dopadat na pahýl amputované nožičky a tím docházelo k poranění a následně krvácení. Pahýl byl veterinářem původně ponechán kvůli větší ochraně těla. I přesto, že Pigi po první operaci chodila a běhala jak měla, po několika měsících se stav změnil.
Při druhé operaci byla odstraněna celá lopatka. Pigi operaci zvládla výborně, nyní je v rekonvalescenci a stále vyhlíží nový domov. Piginka je ohromný mazel, skvělá parťačka a veliký bojovník.
12. 3. 2018 byla kočička nalezena ve Velešíně zřejmě po úrazu autem.

 maruska1

16. 4. 2019 se v depozitu rozhodlo, že se Maruška už nikam stěhovat nebude a zůstane.

Maruška, evidenční číslo 105/18
Narozena: 2003
Maruška je malá plašanda, ale jakmile si na vás trochu zvykne, už se od vás nehne na krok. Na patnáctiletou kočičí dámu je velmi čiperná, každopádně by pro ni ale bylo nejlepší, kdyby se dostala do klidné domácnosti a rozhodně bez dětí. Nevíme, čím si tato malá treperenda prošla, ale vyděsí ji jakýkoliv nečekaný či rychlý pohyb. Zkrátka potřebuje někoho trpělivého a něžného. Na svůj věk má veliký apetit, ale má problémy se štítnou žlázou a tak je potřeba ji krmit pouze granulkami pro kočky s citlivým trávicím traktem. Kočičí záchůdek používá spolehlivě.
25. 8. 2018 jsme přijali kočičku Máju po majitelce, která již nebyla nadále schopná se o ni starat. Maruška tak byla vytržena z důvěrně známého prostředí a teď hledá svou oázu klidu.

 olmik

7. 4. 2019 - tak chci všem ostatním kočkám říct, že depozitní teta se do mě tak moc zamilovala (nikdo jiný jí tak dlouho nedokáže koukat do očí), že zůstanu u ní v Kájově a rozšířím její kočičí smečku. Jsem tady na zahradu, svou rodinu a své tři kočičí kamarády Akkiho, Maggie a Rendu tak zvyklý a jsem tady prostě rád :) Honím čmeláky, doma se válím na gauči, miska je pořád plná dobrých granulek i masíčka a občas si slupnu i kousek ryby nebo našlehané vajíčko. Jsem díky tomu pěkný 4 kilový cvalík.

Olmík, evidenční číslo 39/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: duben 2018
Tak kotě, které depozitní teta považovala za malou hubenou kočičku, je ve skutečnosti malej šikovnej kočičí kluk OLMÍK. 7.srpna zvládl naprosto bez problémů veterinární prohlídku. Má vyčištěná ouška, kde byl původně silný svrab, je poprvé naočkovaný a zvážený. Kocourek, který dostal jméno Olmík, už je pěkně velký kluk. Váží už 1,5 kg a hledá nový domov. Nejraději by byl někde ve společnosti kočičího kamaráda. Mohl by případně na chráněnou zahradu, protože rád leze po stromech a prohání motýlky a broučky a povaluje se na sluníčku, kde se vyhřívá. Na veterinární prohlídku a očkování jde zase na začátku záři, ale to by mohl už i z nového domova. Očkovací průkaz by si vzal sebou.
20. 7. 2018 jsme přijali hodně smutné a nešťastné kotě plné blech s naprosto prázdným bříškem, které nějaký zlý člověk vyhodil poblíž Kaplice. Naštěstí pro ALMU byl blízko dětský tábor, kde bylo dost chovajících rukou dětí a také laskavá vedoucí oddílu, která nelenila a kontaktovala naší organizaci a dovezla ji do nového prozatímního domova v Kájově, kde se jí daří dobře.

 karolik

10. 4. 2019 se Karolík odstěhoval jen o ulici dál (do bytu v  Českých Budějovicích) k sympatickému pánovi :-)

Karolík, evidenční číslo 15/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: podzim 2017
Karolík je veliký mazel, akorát to trošku skrývá :-) Zezačátku prostě potřebuje pomalý trpělivý přístup, aby svému člověku začal věřit. Jinak je hravý, až poťouchlý, takže jeho případný kočičí parťák by měl být hravý kočičák, ne žádný staroušek, který už chce svůj klid. Ale on Karolík toho ve finále taky moc nenaběhá - nejraději totiž spí a jí - zbaští všechno a zbaští toho hodně :-) Srandovně šmajdá na zadní nožičky a k tomu se mu mezi ně plete jeho chundelatý rostoucí pupík, takže je sranda ho pozorovat. Je čistotný, zvyklý v bytě a spát v posteli.
4. 4. 2018 byl odchycen v jednom kravíně na českokrumlovsku, kde jsme v minulém roce kočky i kocoury odchytávali a kastrovali. Nicméně přes rok tam lidé zase naházeli nová koťata :-( Karolík byl pro vážnost svého zdravotního stavu po několik dní hospitalizován na veterinární klinice U Výstaviště v Č. Budějovicích, protože měl horečku, byl krajně podvyživený a dehydratovaný, plný vnitřních i vnějších parazitů, měl odřené packy a trpěl urputnou hnisavou rýmou.

 tapka

6. 4. 2019 odjela Ťapka bydlet s milými lidmi do Tábora.

Ťapka, evidenční číslo 6/19 ; kastrovaná
Narozena:  cca červen 2018
Ťapinka je přítulná a mazlivá kočička. Byla zvyklá žít v klidném prostředí bytu jen se svojí paničkou, a tak jí chvilku trvalo, než si zvykla na "divoký" život v depozitu. Ťapka si již zvykla na psy, s dětmi se chodí mazlit a dokonce si našla i jednu kočičí kamarádku, se kterou v depozitu řádí doslova jako černá ruka. Jejich řádění už padly za oběť dvě květiny i s květináči :-D . Ťapka k jídlu preferuje kvalitní granulky, konzervy ani kapsičky jí moc nevoní. Je 100% čistotná. Nový domov hledá pouze v bytě, nejlépe v přítomnosti dalšího kočičáka, se kterým by se vyblbla.
28. 2. 2019 jsme přijali kočičku po zemřelé majitelce.

 damian

6. 4. 2019 se Damián odstěhoval do Líšna k sympatickému páru, který je již v důchodu, má domek se zahradou a veškerý volný čas a lásku jen pro Damíka <3

Damián, evidenční číslo 107/18; kastrovaný
Narozen: cca říjen 2014
Damián je obří (8kg), nádherný, huňatý kříženec britské krátkosrsté kočky. Nejprve nás jeho původní majitel požádal o zprostředkování adopce, ale ani u nového majitele nezůstal příliš dlouho a opět se Damiánovi hledalo nové ubytování :-(
I přes dvojí stěhování v tak krátké době se Damík v depozitu okamžitě zabydlel. Je velmi (!) zvídavý a tak naštěstí změny snáší statečně. Přesto by si už zasloužil stabilní a klidný domov, kde ho s trpělivostí a odvahou přijmou takového, jaký je - charismatický svéhlavý mazlivý obřík. Je nanejvýš nutné, aby nový majitel věděl, jak k Damiánovi přistupovat, co mu vadí a čemu se vyvarovat - o tom všem případného zájemce samozřejmě poučíme :-) Ideálním majitelem by byl člověk, který má dostatek zkušeností s agresivním chováním u koček, dostatek času a hlavně pochopení.
Damián je dominantní a musíme ho tak brát. Nechá si domluvit - je velmi chytrý, ale nejlepší je naučit se případné kritické situace předvídat. Pokud k němu budete přistupovat s pochopením, trpělivostí a láskou, ukáže se Vám Damián jako hravé přerostlé kotě :-) Všeho ale nesmí být přespříliš, musíte to vždy nechat na něm (prostě ho zbytečně nenaštvat ;-)).
Moc ho baví ležet na (samozřejmě zasíťovaném!) okně a pozorovat dění venku, anebo se rovnou venčit v zahradě. To je totiž přesně to, co jeho složitá mysl potřebuje - podněty, rozptýlení, činnost. Takže interaktivní hračky či krmítka, a procházky po domě či v zahradě je pro něj to pravé. Také je závislý na šantě kočičí a kozlíku lékařském - udělat mu radost není nijak těžké :-) To všechno přispívá k jeho duševní pohodě a pak nemá důvod ke stížnostem (tj. agresivním výpadům na svého člověka).
2. 2. 2019 jsme převzali Damiána do naší péče.

mau

karamel

23. 3. 2019 se odstěhovali do společného domova Mau a Karamel do domku na Dobré Vodě k mladému páru.

Mau,evidenční číslo 64/18; kastrovaná
Narozena: cca 2016/2017
Maui je nádherná černočerná kočička, velmi milá a mazlivá a hlavně upovídaná. Pořád by jenom baštila, takže se krásně spravila. Je čistotná, v jídle nevybíravá a je velmi hravá :-) Je zvyklá v bytě, ale určitě by se jí líbilo chodit ven - v bezpečné lokalitě nebo na zabezpečené zahradě. Je spokojená jako jedináček, když je jí věnována pozornost, veliká parta koček jí neláká, ale vychází s nimi a možná s jedním dalším hravým kočičákem by byla úplně šťastná ;-)
4. 9. 2018 jsme přijali toulavou březí kočičku z Č. Velenic, kde ji jedna hodná paní dlouhou dobu krmila v domnění, že je to kocourek...až si jednoho dne všimla, že kočence nápadně narostlo bříško. A tak kočenka putovala k nám do depozita, kde má klid pro bezpečný porod a výchovu koťátek.
10. 9. porodila tři koťátka, jedno bohužel zemřelo.


Karamel, evidenční číslo 14/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: podzim 2017
Karamelík je při prvním seznámení ještě trochu obezřetný kocourek, ale pokud se mu zalíbíte, vzápětí ho budete mít na klíně :-) Velmi rád se mazlí - kdykoliv může, už ho máte na klíně nebo v posteli (a rovnou na polštáři, nebo na hlavě...).  Je závislý na ostatních kočičácích, má mezi nimi své oblíbence, třeba depozitní kočičku Elsičku. V novém domově by tak určitě neměl být sám, je to takový přítula, společnost by mu velmi chyběla. Je to velmi dekorativní a klidný kocourek, nejčastěji ho uvidíte někde ležet a spát :-) Je velmi čistotný a v jídle nevybíravý.
4. 4. 2018 byl odchycen v jednom kravíně na českokrumlovsku, kde jsme v minulém roce kočky i kocoury odchytávali a kastrovali. Nicméně přes rok tam lidé zase naházeli nová koťata :-(

francin

22. 3. 2019 se Francinek odstěhoval do domu v Táboře k početné rodině a jejich dvěma kočičkám.

Francin, evidenční číslo 87/17; kastrovaný
Narozen: cca červen 2017
Francinek je zezačátku trochu bázlivý kocourek, ale brzy si zvykne na nové prostředí i nového člověka a jiné zvířecí kamarády. Je to mazlík a hlavně velký jedlík :-) V novém domově by neměl být sám - jiný kočičák by měl být ideálně mladý a hodně hravý, protože Francinek je energický kocourek, který se potřebuje každý den trochu vyběhat :-) Určitě by se mu i líbilo v domku se zabezpečenou zahradou (nebo v klidné lokalitě).
Je na sebe háklivý, takže podání tabletky nebo jen snaha o vyčištění ouška je trochu boj, nicméně zkušený kočkař to jistě zná a schopný veterinární lékař či asistent se malého šavlozubého tygříka také nezalekne ;-)
8. 11. 2017 jsme přijali kluky Pepina a Francina z Lomu u Tábora, kde se narodili bezprizorní kočičce (ta je již nyní vykastrovaná). Oba kloučci k nám přišli masivně zablešení, začervení a se svrabem v ouškách.
9. 2. 2017 se odstěhoval s milou slečnou k ní do bytu v Č. Budějovicích, kde už na Francinka čekal jeho nový kočičí kamarád :-)
6. 6. 2018 se nám Francinek vrátil z adopce, v novém domově šikanoval druhého kocourka, který tím velmi trpěl :-(

evicka

16. 3 . 2019 se Evička odstěhovala do Rašovic u Kutné Hory. Tam už se na ní těšil psí parťák :-)

Evička, evidenční číslo 101/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: říjen 2018
Evička se zpočátku zdála, že bude velký kliďas, jenže.. co také čekat od kotěte, které poznává svět. Řádí a lumpačí s ostatními koťaty. Když ji popadne, je jí všude plno, hlavně díky jejím sprintům, kdy lítá opravdu blesk :-) Ale nepohrdne ani pohlazením a podrbáním na bříšku, které ochotně nastavuje.
Je čistotná a v jídle nevybíravá.
10. 11. 2018 jsme přijali Evičku z Nepomuku.

tatulda

14. 3. 2019 se Taťulda stává stálým obyvatelem bytu v Týně nad Vltavou.
Dočasní opatrovníci si jej tak oblíbili, že ho i přes jeho zdravotní stav přijali za svého.

Taťulda, evidenční číslo 17/18
Narozen : 1. 1. 2008
Taťulda prodělal v roce 2013 autonehodu, po které je trvale postižený. Jedno očičko má kalné, nevidí na něj. Druhé by mělo být jakž takž v pořádku. Dále měl sešroubovaná obě patra tlamy, zůstala mu po tom díra v horním patře. Taťulda má za sebou již 4 reoperaci horního patra tlamky. Díra je již minimální, ale bohužel se stále ne a ne zacelit celá.  Otvor je spojený s dýchacími cestami a proto neustále prská a tvoří se mu v dutinách zánět díky vdechnuté potravě. Kvůli tomu dostal přezdívku Slinta. Taťulda jezdí na veterinu každý týden, je pod bedlivým dohledem pana doktora. Papá jen měkké krmivo, je nevybíravý. Je čistotný a velmi kontaktní. Je to moc velký mazel, spal s paničkou v posteli. Vyžaduje o trochu více péče, je nutno vyčesávat kožíšek a mýt tlamičku po jídle. Byl by vhodný do bytu i domečku, hlavně když ho budou hladit a krmit ;)
25. 4. 2018 jsme do péče přijali kočičku a kocourka. Dovezli nám je majitelé z rodinných důvodů. Pocházejí z Pardubic.

cyril

7. 3. 2019 se odstěhoval k milé rodince do domku v Č. Budějovicích, kde už na něj čekala nová kočičí kamarádka :-)

Cyril, evidenční číslo 42/18; očkovaný, kastrovaný
Narozen: konec května 2018
Cyrilek je stále hodně bázlivý, ale pracujeme na vymazlení, jen to bude chtít ještě hodně času a trpělivosti. Mazlení se mu líbí a umí moc hezky nahlas příst, ale jen na určitých místech, kde cítí být v bezpečí (třeba náštěnný pelíšek)...jinak ho musí depozitní teta chvíli nahánět po pokoji... :-(
Bude dán do adopce pouze do bytových podmínek - do klidné domácnosti a ke zkušeným chovatelům. Ideálně by mohl jít se svou maminkou Anežkou, protože je na ní velmi vázaný.
14. 7. 2018 byl přijat spolu se svou maminkou a svými dvěma brášky. Všichni měli bříška plná červů a uši plné svrabu...

justynka

9. 3. 2019 se Justýnka přestěhovala do domku v Hartmanicích.

Justýnka, evidenční číslo 4/19; kastrovaná
Narozena: cca 2017
Justýnka by se klidně mohla jmenovat izolepa, přísavka, ocásek.. Když se přesvědčí, že ruce, které ji nakrmí, ji také pohladí, podrbou a polaskají, zhebkne a nechá si líbit úplně vše. Je to ukecaná kočička a také všetečka. Všechno prozkoumává a nic jí neunikne. U všeho musí asistovat a všechno jí zajímá.
V depozitu si celkem dlouho zvykala na ostatní kočičí obyvatele a stále s nimi není kamarádka. Proto ji doporučujeme jako jedináčka. Když bude mít svého člověka jistého, bude naprosto spokojená :-)
Od začátku je čistotná a v jídle nevybírá.
14. 2. 2019 jsme přijali Justýnku z Bechyně.

rozmarynka

5. 2. 2019 si Rozmarýnka nadobro omotala svého pěstouna kolem tlapek a tak zůstává stálým obyvatelem. Bydlet bude v bytě v Písku.

Rozmarýnka, evidenční číslo M80/17; kastrovaná
Narozena: cca 2012
Rozmarýnka je ledvinář, trpí chronickým selháním ledvin. Jinak je moc milá a mazlivá kočenka. Jakmile vidí, že si sedáte, už ji máte na klíně :-) A jen co se jí dotknete - spustí krom vrnění i proud slin :-D Nemá už totiž skoro žádné zoubky a mazlení v ní vyvolává tak hluboké uspokojení, že z toho začne prostě slintat... :-) Moc ráda se svým člověkem sleduje filmy, nerada se ale účastní kočičích hrátek - spíš je nejraději opravdu jen se svým člověkem, ačkoliv s ostatními kočičáky vychází, pokud ji neprovokují..
Byla by šťastná za svého člověka, o kterého by se nemusela dělit, ale jiný (ne dominantní) kočičák určitě vadit nebude. Ze začátku je plachá a chvíli jí trvá, než si v novém prostředí zvykne  Vhodná pouze dovnitř. Je potřeba jí dávat speciální stravu, jinak je péče nenáročná
1. 10. 2017 jsme přijali nemocnou kočičku, která pravděpodobně většinu svého života strávila venku jako součást bezprizorní kočičí kolonie u jednoho kravína. Rozmarýnka je submisivní povahy a tak byla otloukánkem, o čemž svědčí například staré poranění ušního boltce a poranění oka - hrozilo, že o něj přijde, naštěstí se ho daří léčit, ale očička jí zlobí bohužel stále... Věříme, že teplo domova a dobrá strava udělají své :-)

luisa

1. 3. 2019 odjela Luisa bydlet se svojí novou paničkou do bytu v Soběslavi, kde už na ni čekala další kočičí kámoška :-)

Luisa, evidenční číslo 50/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: červen 2018
Z Luisy se během pár týdnů v depozitu stalo uvrněné, umazlené třeštiprdlo :-) . Luisa je moc miloučká a kontaktní, je 100% čistotná a strašně ráda baští jak granulky, tak konzervy. Kočička je zvyklá na malé rozumné děti a přítomnost pejsků a dalších koček. Nový domov hledá nejlépe v bytě, nebo v domku s bezpečným přístupem ven.
1. 8. 2018 jsme přijali dvě nalezené sestřičky ze sídliště v Trhových Svinech, jejich další dva sourozence jsme v době odchytu, bohužel, již nenašli. Kočičky byly plné parazitů, měly zánět v očích a rýmu.

leila

28. 2. 2019 se Leila odstěhovala s milou paní do Tábora.

Leila, evidenční číslo 104/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: jaro 2018
Leila je o něco víc plachá, než její bráška Salámek, ale je to jen otázka času a trpělivosti, protože i ona si umí užívat hlazení :-) Zatím se v depozitu rozkoukává a pomalu se socializuje. Je čistotná a v jídle nevybíravá.
9. 12. 2018 jsme přijali do péče dvě odrostlá koťata Salámka a Leilu z jedné kočičí kolonie na Prachaticku.

amalka kralice

27. 2. 2019 se odstěhovala naše králičí princeznička a to do toho nejlepšího domova, jaký jsme si jen pro ní mohli přát :-) Bude bydlet s úžasnou zvířátkomilnou rodinkou v domku se zahrádkou u Č. Budějovic <3

Amálka, evidenční číslo 2/19
Narozena: leden 2018
Králička Amálka se k nám dostala s ošklivým zaníceným okem. Léčba však byla úspěšná a po vřídkách jí na levém očku zůstala jen nepatrná jizvička :-) Amálka je zvyklá na spoustu zvídavých kočiček, které jí neustále lezou do klece a kradou seno, ale vyhovovalo by jí, kdyby byla jediným králíčkem v domácnosti se vším komfortem a péčí, které jí jen můžete nabídnout :-) Je zvyklá pobíhat volně po pokoji, spinkat však chodí do své veliké klece, kde má domeček, pelíšek a záchůdek, na který poctivě chodí ;-) Není muchlací, je to spíš trochu umanutá králičí fiflenka, ale hlazení se jí líbí. Nekouše, ale umí si dupnout, když jí něco není recht ;-)
9. 1. 2019 jsme přijali zakrslou králičku plemene bílopesíkatý černý od původního majitele.

archibald

22. 2. 2019 změnil Archibald adresu. Nový domov má v bytě v Táboře, kde bude rozmazlovaným jedináčkem :-)

Archibald, evidenční číslo 99/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2018
Archibald je malý ďáblík :-) Mohli bychom říct, že je rozpustilý jako každé kotě, jenže on té hyperaktivitě dodává nový rozměr. Lítá, skáče, sprintuje, šplhá - je zkrátka k nezastavení! Pořád číhá, co by kde mohl prohnat, okousat nebo aspoň jen okouknout.
A stejně důkladný je i co se týče odpočinku. Nabaští se, zalehne a spí - můžete ho muchlovat jak chcete, on na nic nereaguje.
Je čistotný a v jídle nevybíravý.
10. 11. 2018 jsme přijali Archibalda z Nepomuku.

marenka

18. 2. 2019 se Mařenka konečně dočkala a odstěhovala se s úžasným mladým párem do bytu v Českých Budějovicích :-)

Mařenka, evidenční číslo 38/18; kastrovaná
Narozena: asi 2016
Mařenka pořád marně čeká na svého zachránce, který by jí měl jako jedinou kočičku, a ona se tak mohla dostat z depozita, kde s tolika kočičkama není šťastná... Je to kočenka hodně upovídaná a hravá - s plastovým víčkem si umí vyhrát celé hodiny - ráda ho aportuje! :-) Je zvyklá u člověka loudit nějaké dobroty a umí využít okamžiku, kdy si pro něco jdete do ledničky a už ji tam máte :-) Je velmi velmi mazlivá a přítulná - nejraději se stulí člověku kolem krku, jako dítě <3
K velmi malým dětem ji nedoporučujeme, ale větší a rozumné by jistě uvítala jako parťáky na hraní :-) Je velmi čistotná - má ráda čistý záchůdek a pouze bentonitové stelivo. V jídle si nevybírá, je vhodná do bytu, případně do domku se zahradou v klidné a bezpečné lokalitě (ztratila obezřetnost tím, jak žije pouze v bytě).
3. 11. 2018 se po pouhém týdnu v novém domově vrátila z adopce...
3. 7. 2018 jsme narychlo přijali kočičku Marušku s králicí Vendulkou po jejich majitelce.

salamek

3. 2. 2019 se odstěhoval kocourek Salámek do bytu v Českých Budějovicích :-)

Salámek, evidenční číslo 103/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: jaro 2018
Salámek je zezačátku trošku plachý, ale když si zvykne na nového člověka i prostředí, je z něj rázem mazel a nebojí se ani psa :-) Prozatím se v depozitu rozkoukává, objevuje všechna zákoutí a hračky, a pomalu se socializuje :-) Je čistotný a v jídle nevybíravý.
9. 12. 2018 jsme přijali do péče dvě odrostlá koťata Salámka a Leilu z jedné kočičí kolonie na Prachaticku.

nickymark

15. 2. 2019 odjeli sourozenci Nicky a Mark s milou paní do nového domova v Prachaticích.

Mark, evidenční číslo 23/17; očkovaný, kastrovaný
Narozen: 10. 5. 2017
Mark je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe.
27.12.2018 se k nám sourozenci Mark a Nicky vrací z adopce z důvodu velice silné alergie, která se objevila u jednoho člena rodiny :-( . Mark je vymazlený  bytový kocour, velice čistotný a hodný, zvyklý cestovat. Nový domov hledá pouze v bytě a ideálně ve dvojici se svojí sestřičkou Nicky, jsou na sebe zvyklí, ale není to podmínkou, může jít i do společnosti  jiné kočky, ne jako jedináček. Markovi nevadí hodné rozumné děti, ani velcí hodní psi.

Nicky, evidenční číslo 21/17; očkovaná, kastrovaná
Narozena: 10. 5. 2017
Nicky je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe.
27.12.2018 se k nám sourozenci Nicky a Mark vrací z adopce z důvodu velice silné alergie, která se objevila u jednoho člena rodiny :-( . Nicky je úžasná kočičí dáma zvyklá na život v bytě. Je zvyklá na soužití s rozumnými dětmi a hodnými psy, v depozitu žije bez problémů společně s dalšími dospělými kočkami. Nicky je velká mazlinka, jen jí chvilku trvá, než si na své lidi zvykne. Nový domov hledá ideálně ve dvojici se svým bráškou Markem, ale není to podmínkou, Nicky může být i ve společnosti jiného kočičáka, na kterého si bude potřebovat chvilku zvykat, ale ne jako jedináček. Kočička je čistotná, v jídle nenáročná, upřednostňuje kvalitní granulky.
5.9.2017 byla adoptována společně s bráškou Markem.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu.

scott

12. 2. 2019 se Skoťák, dobrosrdečný a vděčný obřík odstěhoval do bytu v Českých Budějovicích.

Scott, evidenční číslo M 11/17; očkovaný, kastrovaný
Narozena: 15. duben 2017
Scott se narodil v zahradní chatce. Protože hrozilo nebezpečí od psů stěhoval se s bráškou a ségrou do depozita.
Ze Scotta vyrostl krásný velký kocour, v útlém věku prodělal panleukopenii a už se dávno úplně zotavil. Má povahu po mamince Lisbeth, nechá se hladit, ale do náruče člověka se moc nehrne. Stejně jako ona vysedává na okně a pozoruje dění venku. Nejzvědavější je, když slyší, jak řádí vrabci v okapu. To se naježí, začne kňourat a vrabce zachrání pouze dvojitá síť v okně :-)
A nejraději se vyvaluje v posteli, užívá si měkkých polštářů a blízkosti depostrejdy.
18. 4. 2017 jsme přijali Scotta s maminkou Lisbeth, bráškou Brucem a sestřičkou Zeldou z Hospříze.

premek

6.2. 2019 se Přemek odstěhoval do domečku v Kamenici nad Lipou.

Přemek, evidenční číslo 1/19; kastrovaný
Narozen: 2017
Přemek se hned z počátku v depozitu choval jako doma. Všechno pro něj bylo samozřejmé. Jak používání kočičí toalety, škrabadla, tak i soužití s ostatními kočičáky. S malými parťáky to rozjíždí v kteroukoliv denní dobu, řádí a zlobí :-)
Ale samozřejmě ví, že i odpočinek a nabírání sil je důležité. V jídle vybíravý není a nejraději spí v posteli a opravdu hóódně nahlas přede - no, spíš vrže jako oslík :-)
Vzhledem k jeho kožichu bude nutná každodenní péče a česání. To ovšem nemá moc rád. chvilku drží, ale jakmile má dojít na bříšku, tak zdrhne :-) Snad se časem umoudří.
16. 1. 2019 jsme přijali Přemka z Okrouhlé. Potuloval se kolem domků a hledal azyl. Hodní lidé se ujali, dali najíst a kontaktovali náš spolek.

faust

5. 2. 2019 se Faust stává stálým mazlíkem rodiny depozitní tety.  Bydlet bude v bytě v  Týně nad Vltavou.

Faust, evidenční číslo M 120/16; kastrovaný
Narozen: cca 2012
Faust je super kocour do nepohody, je to spíš pes než kočka. Pokud se mu člověk líbí, nedá mu šanci na útěk. Jakmile má možnost si na člověka jít sednout/lehnout tak je tam. Nedá pokoj a nedá se odehnat.. jen pro silné kočkomilné nátury. Faustík je veliký urostlý chlapák, váží necelých 6 kilo - on totiž moc rád papá. Moc rád si hraje.. a když se rozběhne takových 6 kilo živé váhy je to sakra znát :D .Jiné kočky mu vůbec nevadí, je to flegmouš.  Ale rád by měl člověka hlavně pro sebe a nedělil se o pozornost.  V životě asi neměl úplně jednoduché. Věk se dá jen odhadovat. Chybí mu pár zoubků, má pár šrámů.. Do depozita přišel s kalicivirozou, měl vředy v tlamičce a velkou rýmu, ale po léčbě antibiotiky se jeho stav rychle zlepšil a už jej netrápí. Je čistotný a postupně by asi uvítal přístup ven.
28. 11. 2016 byl přijat z Hlasiva, kde ho paní měla delší dobu zavřeného ve sklepě, jelikož ho do bytu ke svým kočkám vzít nemohla. Jinak to byl venkovní toulavý kocourek.

5. 2. 2019 Bendík je u depozitního strejdy spokojený, slyší na své původní jméno a rozumí si s psími kamarády. Depozitní strejda se s přítelkyní rozhodl si Bendíka nechat a dát mu nový domov.

evidenční číslo 104/13; kastrovaný
Bendík je kocourek, který odešel do nového domova v roce 2013. Kocourek pocházel z ulice J. Bendy, měl useklý ocásek a od počátku se strašně bál. V depozitu jsme si ho vypiplali a předali k adopci starší paní. Bendíka nám přejmenovala na Matýska a byli spolu až do jednoho lednového dne roku 2019, kdy jsme si museli Bendíka vyzvednout ze zdravotních důvodů majitelky. Bendík se vrátil k původnímu depozitnímu strejdovi a navíc do společnosti malých pejsků. Po prvních dnech se celkem skamarádili. Benďa prošel zdravotní prohlídkou a až na nadváhu, kterou trpí odjakživa je to pořád zdravý kočičí chlapák.

balu

2. 2. 2019 si pro Balůa přijela moc milá paní až ze Starého Plzence, kde bude Balů dělat kočičího šéfa na statku. Se třemi pejsky bude lenošit v posteli a když se mu zachce, půjde omrknout stáje s koňmi - ideální kocouří život :)

Balů, evidenční číslo 106/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca červen 2018
Balů byl přijat jako velmi plachý a ustrašený kocourek, který byl při jakémkoliv pokusu o kontakt doslova šílený strachy, nicméně již tři dny konejšení, teplého pelíšku a úplatků v podobě voňavých kapsiček, o kterých se mu jako tuláčkovi ani nesnilo, přinesly své ovoce a Balů začal vrnět a dokonce se i mazlit. Protože byl Balů "tuhý" blechami a hodně začervený, začalo se hned po jeho zklidnění s odblešovací a odčervovací kůrou, taky mu byly nasazeny antibiotické kapičky na zánět v očích.
Z Balůa se stal moc mazlivý kocourek, na kterém je pokaždé, když se rozvalí na gauči nebo v peřinkách, vidět, jak si nynější život v teple, bezpečí a s nacpaným bříškem ohromně užívá. Jako "kluk z ulice", který musel být neustále ve střehu, se pořád ještě poleká prudkých pohybů a hlasitých zvuků, ale hned se z uleknutí otřepe a v mžiku zas leží na gauči. Zatím se nerad chová, ale mazlení a tulení nemá nikdy dost. Rád spinká v těsné blízkosti u člověka (nebo přímo na něm) a když má pocit, že už jste ho dlouho nepohladili (třeba proto, že spíte :-D), nacpe se ještě blíž a spustí motůrek a mléčný krok. Taky rád povídá, někdy nahlas, někdy ale asi usoudí, že jeho rozprávky nejsou moc důležité, tak jen otvírá tlamičku s "vypnutým" zvukem :-D...
S ostatními zvířátky v depozitu nemá žádný problém, je kamarádský jak k pejskovi, kterému rád meje ouška, tak ke kočičkám. Nicméně starší kočičky jsou z jeho přemíry energie a touhy si jí vybít kočičími hrátkami v podobě bleskových úprků po bytě, nečekaných výpadů a "šermu" na kočičím stromě poněkud unavené, tak by byl ideální jako parťák k nějakému mladšímu kocourkovi či kočičce. S dostatečným množstvím plyšových myšek, které si po zběsilém ataku rád důležitě (s ladným krokem úspěšného lovce) nosí v tlamičce sem a tam, by se jistě zabavil i jako jedináček.
Kočičí toaletu používá od začátku na jedničku, rád baští konzervy i granulky a není vybíravý. Balů hledá domov v bytě nebo v domečku se zahrádkou se spaním uvnitř u páníčků, kteří budou trpěliví a dají mu čas se rozkoukat a kteří počítají s tím, že po rozkoukání se promění v kočičího rošťáka plného energie.
9. 12. 2018 byl plachý kocourek Balů odchycen u benzinové pumpy v Kaplici, kde se již několik týdnů bezprizorně pohyboval.

angelika

andelinka

30. 1. 2019 odjely do nového domova Andělinka a Angelika. Bydlí v domečku v Borovanech a už si zvykají.

Angelika, evidenční číslo 67/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca konec srpna 2018
Kočička Angelika je krásná bílá slečna se zrzavými flíčky na hlavičce a zrzavým ocáskem. Je VELMI mazlivá až popínavá. Ráda se chová, nejraději pod tričkem, kam leze výstřihem. Je hravá, zvyklá na rozumné děti, baští kapsičky a granulky, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Maminku ztratila velmi brzy, dva sourozenci už odjeli do nového domova, už má jen sestřičku Andělinku a je na ni je fixovaná, proto by byla vhodná adopce obou.
26. 9. 2018 byla v osadě Paris nalezena čtyři asi měsíční koťátka bez maminky. Byla mokrá, špinavá, hladová a plakala. Po usušení a nakrmení naskákala do klína a s hlasitým vrněním usnula.

Andělinka, evidenční číslo 68/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca konec srpna 2018
Kočička Andělinka je krásná bílá slečna s tmavým ocáskem a flíčky na hlavě. Je velmi mazlivá, moc ráda spinká u člověka pod tričkem. Je zvyklá na rozumné děti, baští kapsičky a granulky, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Maminku ztratila velmi brzy, dva sourozenci už odjeli do nového domova a jí zůstala jen sestřička Angelika, proto by byla vhodná adopce obou.
26. 9. 2018 byla v osadě Paris nalezena čtyři asi měsíční koťátka bez maminky. Byla mokrá, špinavá, hladová a plakala. Po usušení a nakrmení naskákala do klína a s hlasitým vrněním usnula.

max

25. 1. 2019 odjel Maxík bydlet do bytu na Dobrou Vodu u ČB.

Max, evidenční číslo 98/18; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca 2017
Maxík je velmi kontaktní a mazlivý kocourek. V lokalitě, kde žil, si nezažil určitě nic pěkného, bojí se například rýče nebo lopaty. U nás v depozitu je nyní doma v teple, má pořád plnou mističku a je opravdu moc spokojený. Baští granulky i konzervy a je od prvního okamžiku naprosto čistotný. Se psy a dětmi nemá problém, hned se mazlí, ale s ostatními kočičáky velký kamarád není, i když si na ně v depozitu musí zvyknout,  proto doporučujeme nejlépe jako kočičího jedináčka. Nový domov bude Max hledat v bytě, nebo v domečku s bezpečným přístupem ven.
10. 11. 2018 jsme přijali z malé obce na Vodňansku opuštěného kocourka, kterého si hodná nálezkyně nemohla, bohužel, ponechat. Kocour byl hodně začervený, měl průjem a kašel.

vlasticka

26. 1. 2019 se Vlastička odstěhovala až na daleký sever do Frýdlantu.

Vlastička, evidenční číslo 102/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2018
Vlastička je už od pohledu něžná kráska, dlouho dobu se předvádí jako dáma, kterou všechny ty skopičiny, co vyvádějí její spolubydlící, vůbec nezajímají. Jenže pak vystřelí jako torpédo, vrhne se na nejbližšího chlupatce a rve se až chlupy lítají a vřískot je slyšet po celém domě :-) Ale po chvíli se z ní opět stane andílek a jde se přitulit k depostrejdovi a oslintat mu obličej :-)
Je čistotná a v jídle nevybíravá.
10. 11. 2018 jsme přijali Vlastičku z Nepomuku.

lellla

24. 1. 2019 se Lella odstěhovala s milými lidmi do Munice.

Lella, evidenční číslo 58/18; očkovaná, kastrovaná
Narozena: květen 2018
Lellinka je velmi hodná a čistotná kočička. Za těch pár měsíců, co je v depozitu se z ní stalo neuvěřitelně vděčné mazlidlo, které si o pohlazení umí říct důrazným mňouknutím. Bude spokojená jak v bytě, tak v domku s bezpečným přístupem ven. Lella je zvyklá na malé děti, velké psy a přítomnost dalších koček.
13. 8. 2018 jsme přijali z jedné "zakočkované" lokality v Trhových Svinech dvě sestřičky, jejich maminka byla následně odchycena a vykastrována.

lizin

Dne 18. 1. 2019 se Lízínek odstěhoval za svým novým páníčkem do Myslkovic na Táborsku. V novém domově se pomalu rozkoukává a zvyká a k adaptaci mu pomáhá spousta dobrot a hraček :) Kéž by kluci spolu byli spokojení a našli v sobě vzájemně parťáky už napořád :*

Lízin, evidenční číslo 61/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 2016
Lízin je tak trochu stále puberťák, ale zezačátku pěkný strašpytel... Je z něho už kus chlapa. Srst má krásnou a jemnou. Je to krasavec. Je to veliký mazel, potřebuje a vyžaduje pozornost, ale je žárlivý, takže ideálně, aby v novém domově nebyla jiná kočka. Se psem by se asi snesl a pokud bude pes dost průbojný, mohli by si spolu hrát. Lízín se s níkým moc nepáře, pokud si chce hrát, vytahuje drápky a ukazuje zoubky a je potřeba s ním manipulovat obezřetně. Pokud má ale dost pozornosti, mění se ve spícího umazleného kulíška, který se zakousne do prstu.
28. 8. 2018 Lizina se vzdala jeho původní majitelka. Přijel do depozita ustrašený a nemocný s kočičí slečnou Pipou. Spolu nijak nekomunikují, ani se k sobě nijak nemají. Oba přijeli zablešení a v ne příliš uspokojivém stavu na domácí kočky :(

sirokko

17. 1. 2019 se Širokko přestěhoval do domečku v Bečicích u Malšic.

Širokko, evidenční číslo 100/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2018
Širokko je klidný a hodný kocourek. Pravda, občas se porve s ostatními koťaty v depozitu, ale jinak má rád svůj klid, mazlení s depostrejdou, plnou misku masa a granulí.
Je čistotný a v jídle nevybíravý.
10. 11. 2018 jsme přijali Širokka z Nepomuku.

11. 1. 2019 si odvezla Kinder moc sympatická rodina z Českých Budějovic a kočička se hned stala jejím dalším členem.

Kinder, evidenční číslo 70/18; kastrovaná, očkovaná
Narozena: léto 2017
Kinder v depozitu s mateřskou láskou odchovala svoje šesterčata. Všechna koťátka našla svůj domov a na ten svůj čeká i Kinder. Drobná kočička dohnala období strádání a mírně se zakulatila. Vhodná do bytu nebo do domku s možností výběhu a pohybu venku. K ostatním kočkám nekonfliktní, bezproblémová, čistotná, mazlivá. Oblíbené je drbání na bříšku. Kočičí záchod používá spolehlivě. Baští granule, konzervy i masíčko. Pokud má nějaké přání, dokáže si o něj říci – tedy si ho vymňoukat.
5. 8. 2018 jsme se ujali drobné , asi roční černobílé kočičky ve vysokém stupni březosti. Kočička vzhledem k překvapení, které v sobě skrývala, dostala jméno Kinder vajíčko. Po týdnu se nám kočička odměnila 6 koťátky.
13. 8. 2018 se v ranních hodinách narodily nejprve 4 tříbarevné holčičky a potom dva černobílí kluci. Kočičce zůstalo jméno Kinder. O koťátka se stará se vším servisem.


 stazka

15. 1. 2019 se Stázka odstěhovala do Prahy s mladým, sympatickým párem a bude utužovat chorvatsko - polsko - českokočičí přátelství 🙃

Stázka, evidenční číslo 35/18; kastrovaná
Narozena: cca 2012
Stázka je další kočička bez minulosti. Ikdyž.. Víme, že zřejmě byla nechtěná, nemilovaná, odháněná :-(
Stázička byla vyhublá na kost, při pohlazení byste se pořezali o páteř, měla obrovskou rýmu, průjem a byla strašlivě začervená. Podle očí a chybějících zoubků odhadujeme vyšší věk. Ale přesto všechno je holčička tak moc pozitivní, při hlazení přede jak motůrek, otírá se a upřeně hledí do očí..
Rýmu a průjem se nám podařilo jakžtakž eliminovat a tak Stázička odpočívá a baští - má opravdu velký apetit a tak pěkně přibírá, depostrejda jí mazlí, hladí a povídá.
5. 6. 2018 jsme Stázku přijali do depozita. Hodná paní, která jí našla a nebyl ji Stázčin osud lhostejný, ji donesla na ošetření na veterinu Budvet v Českých Budějovicích a následně byl kontaktován náš spolek.

lucinka 

4. 1. 2019 se Lucinka odstěhovala k mladému páru do bytu v Č. Budějovicích :-)

Lucinka, evidenční číslo 95/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek září 2018
Jedna ze tří černých rošťand z Habří, "pracovně" přezdívaná "Bílá", protože má sem tam bílé chloupky :-) Je to nezbedné torpédo, které se unaví až po několika hodinách intenzivní hry - všude vyleze, vše ji zajímá :-) Je čistotná a v jídle nevybíravá.
25. 9. 2018 jsme přijali trojici černých holčiček z Habří, které se narodily toulavé kočičce, která byla následně vykastrovaná a zůstává v péči nálezců.

Kočičky umístěné v předchozích letech naleznete ZDE ;-)

Go to Top