Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 19 KOČIČEK, 1 PEJSKA  A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

24. 2. - noví Ňuf, Muf, Mňaudáma a Stella, vydané Lamia, Kozička, Žežulka, Natálka a Anetka

23. 2. - nové kočičky v externích

16. 2. - vydaní Čudlík a Pan Magnetka

12. 2. - nový Pan Magnetka, vydaná Bosminka

2. 2. - vydaní Evžen, Lilith a Belial

28. 1. - nový kocourek v externích

27. 1. - nová Gina

25. 1. - vydaní Bublík a Valérie, z adopce vrácený Břéťa

24. 1. - nový Šerda, vydané Juditka a Kelly

21. 1. - nová kočička v externích

17. 1. - vydaný Lesáček

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

brit banner 1

 mandlicka

22. 12. 2018 odjela Mandlička se svou novou rodinou do domečku v Č. Budějovicích.

Mandlička, evidenční číslo 97/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek září 2018
Jedna ze tří černých rošťand z Habří, "pracovně" přezdívaná "Kukačka", protože je pořád ze všeho vykulená :-) Je to nezbedné torpédo, které se unaví až po několika hodinách intenzivní hry - všude vyleze, vše ji zajímá :-) Je čistotná a v jídle nevybíravá.
25. 9. 2018 jsme přijali trojici černých holčiček z Habří, které se narodily toulavé kočičce, která byla následně vykastrovaná a zůstává v péči nálezců.

 kukinek

21. 12. 2018 se Kukínek odstěhoval do bytu v Č. Budějovicích k úžasným lidem a jejich dvěma kočenkám.

Kukínek, evidenční číslo 88/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: polovina září 2018
Kukínek je roztomilý kocourek, malinký sirotek, který měl však obrovské štěstí, že dostal novou maminku a sourozence u nás v depozitu. Po odčervení se u Kukínka rozjela nemoc, kvůli které musel být hospitalizován na veterinární klinice. Během ní navíc nastala komplikace se zavedenou kanylou a kloučkovi natekla pacinka a dostal do ní infekci. Tlapičku měl dlouho paralyzovanou, s nekrotickou tkání. To už je ale naštěstí po dlouhém léčení pryč a tlapička je zahojená ❤ Bude dán do adopce pouze do bytu se zabezpečenými okny, ideálně ke zkušeným chovatelům a dalšímu kočičákovi, případně k lidem, které jsou po většinu dne doma - nechce být totiž za žádnou cenu sám. Je to čistotný, “všežravý” a velmi všetečný a energický kocourek 🙂
24. 9. 2018 jsme přijali zhruba dvoutýdenního kocourka, který byl o den dříve nalezen v dešti na silnici na Prachaticku. Po pár dnech dokrmování a pozorování, zda je v pořádku, jsme ho ukázali naší depozitní kočičí mamince Mau, která si ho okamžitě olízala a dala mu napít, a tak jsme malého "Kukačku" aka Kukínka přidali Mauince do hnízdečka k jejím dvěma černým koťátkům :-)

 loki

17.12.2018 si Loki sbalil kufřík a odstěhoval se s milým pánem do domečku v Českých Budějovicích, kde zaplní prázdné místo po zemřelém kocourkovi.

Loki, evidenční číslo 26/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 17. 5. 2018
Loki je mazlivý, společenský, krásný, čistotný, dokonalý......zkrátka je to ta nejúžasnější bytová šelmička :-)
19. 10. 2018 byl po měsíci, z důvodu stěhování, z adopce  vrácen do depozita, kde se zatím mezi ostatními kočičími puberťáky rozkoukává. I přes svůj nelehký start do života a následnou smůlu při adopci to Loki nevzdává a hledá ten nej domov v bytě, nejlépe s dalším kočičím parťákem. Loki je zvyklý na malé děti a velké psy.
18. 9. 2018 našel Loki nový domov u sympatické rodiny v bytě v Českých Budějovicích.
1. 6. 2018 byla nalezena v krabice čtyři koťátka, bez kočky ve městě Suchdol nad Lužnicí. Každá žena má ráda dárek... bohužel tento depozitní teta opravdu neočekávala. Dárek v podobě uplakaných, hlasitých drobečků. Čtyři koťátka, která volají svojí maminku, hladová a odkázána na pomoc (k dárku maminka koťátek již přibalena nebyla). Ihned voláme veterinárnímu lékaři MVDr. Dvořákovi, zda má v ordinaci mléko na umělý odchov koťat. Pan doktor je laskavý a i ve večerních hodinách otevírá ordinaci a dává nám mléko. Koťátka mají hlad a sací reflex je u nich dobře vyvinut. Koťátka krmíme po čtyřech hodinách a doufáme, že náhražku mléka přijmou bez větších problémů. Noc se zdá bezproblémová. Koťátka zahříváme, vyměšujeme. Druhý den od příjmu u jednoho z koťátek dochází ke kolapsu, špatně dýchá a ztrácí držení tělíčka... ihned jedeme na veterinární kliniku U Výstaviště, bohužel koťátko odchází za duhový most. Nevíme, zda koťátko nepřijalo umělý odchov, či u koťátka nedošlo k infekci, k jiné nemoci. O pár hodin bohužel ztrácíme i druhé koťátko. Ten bezmocný boj, ta nejistota depozitní tetu velmi tíží. Zbylá dvě koťátka bojují o život. Každé krmení se depozitní teta bojí podívat do karanténní klece .-( Od příjmu koťátek uběhlo deset dní a zbylá dvě koťátka rozhodně na tomto světě chtějí zůstat. Umělý odchov koťátka přijala dobře, krásně baští, přibírají na váze a poznávají okolí. Již reagují na zvuky, pohyby a dokonce malinko lumpačí :-) Ano, nemáme vyhráno, ale chceme se s Vámi o tento zázrak podělit. Tudíž, držte nám palce, tlapky, vše, co máte :-)

 julek

23. 12. 2018 se Julek dočkal vytouženého nového domova! Bude bydlet a okupovat gauč a jiné pohodlné pelíšky v bytě v Českých Budějovicích.

Julek, evidenční číslo 18/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 2016
Julek je hodný a vděčný kocourek. Zpočátku byl v depozitu nešťastný,neboť doposud žil pouze venku a karanténu považoval za žalář. Nicméně po vyléčení - měl kožní svrab po celém těle a boláky po napadení velkým množstvím klíšťat - a po přestěhování mezi ostatní mňoukající obyvatele, se změnil k nepoznání. Nejenže zmizel jeho ostych, ale začal si pohodlí a komfort užívat. Když může (a to bývá celé dny) se vyvaluje v posteli a hlasitě se dožaduje laskání, drbání a mazlení. O co si ještě hlasitěji umí říct je jídlo :-D Baští vše, není vybíravý.Kočičí toaletu používá vzorně.
19. 4. 2018 jsme Julka přijali do péče z Týna nad Vltavou od lidí, kteří ho krmili a nebyl jim lhostejný jeho zdravotní stav a po prvotním veterinárním ošetření kontaktovali náš spolek.

 cokolada

20. 12. 2018 se Čokoláda odstěhovala k rodince na Máj v Č. Budějovicích, k dalším dvěma kočičákům :-)

Čokoláda, evidenční číslo 77/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
k adopci od poloviny prosince
Narozena: 10. 9. 2018
Černočerná kočičí holčička čokoláda teprve objevuje svět, ale už umí chodit na záchůdek :-) Zatím je to ještě malé koťátko a tak o povaze toho moc říci nemůžeme, nicméně už teď víme, že je to holčinka zvídavá, nebojácná a velmi šikovná :-) Bude vhodná pouze do bytových podmínek a zkušeným chovatelům.
10. 9. 2018 se narodila depozitní kočičce Mau, kterou jsme přijali do péče pár dní před porodem.

 popeluska

18. 12. 2018 se Popeluška odstěhovala k milé paní se synem a jejich dvěma kočičákům do domečku v Nových Homolích :-)

Popeluška, evidenční číslo 96/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek září 2018
Jedna ze tří černých rošťand z Habří, "pracovně" přezdívaná "Velká", protože je největší ze svých sestřiček :-) Je to nezbedné torpédo, které se unaví až po několika hodinách intenzivní hry - všude vyleze, vše ji zajímá :-) Je čistotná a v jídle nevybíravá.
25. 9. 2018 jsme přijali trojici černých holčiček z Habří, které se narodily toulavé kočičce, která byla následně vykastrovaná a zůstává v péči nálezců.

 leontyna

14. 12. 2018 se Leuška odstěhovala až do Prahy k milému páru, jejich kočičce Tie a ke spoustě potkánků :-)

Leontýna, evidenční číslo 80/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca září 2018
Leontýnka je sestřička malinké Elinky, která nám bohužel zemřela... Leontýnka byla od začátku silnější koťátko, o to víc ale byla bázlivější - což se záhy změnilo! Leontýnka je nyní pěkné kvítko, je to malá neposeda, už se nebojí ani psa, je zvyklá na společnost dětí, které se jí marně snaží unavit :-) Máme z holčičky radost, dělala nám totiž zezačátku starosti, protože postonávala, ale to je všechno snad už navždy pryč a teď už bude jen růst do krásy <3 Je to šikovná, čistotná a nevybíravá kočenka, vhodná do bytu a k dalšímu kočičákovi, protože má elánu na rozdávání a potřebuje se tak s někým vyblbnout.
25. 9. 2018 jsme ze Slavonic přijali dvě malé kočičí holčičky, Elinku a Leontýnku, plné červíků a nemocné.

 jawa

12. 12. 2018 se Lela odstěhovala k milé paní do bytu v Č.Budějovicích.

Lela, evidenční číslo 89/18; v brzké době ji čeká kastrace
Narozena: cca 2016
Lela je rozkošná, mladá kočičí maminka, která se k nám dostala s jejíma kotátkama Benjamínem, Krupičkou a Čevap-čiči. Byli to toulavé kočky na samotě u lesa, které si ale oblíbila jedna rodina a pěkně se o ně starala. Lela je přítulná a klidná kočička, kterou nic moc nerozhodí. Ideálně by se hodila ke klidnějším lidem, kteří se s ní pomazlí a dají jí dostatek konzerv, které tak moc zbožňuje.
27.10 2018 byla dovezena společně s sourozenci a mamkou, následně byla předána dosavadnímu dočaskáři.

 jawa

11. 12. 2018 vzhledem k velmi pokročilému onemocnění ledvin se depozitní teta rozhodla, že se už Jawička nebude nikam stěhovat a dožije u ní, kde si už za tu dlouhou dobu zvykla.. Jawička bohužel nedostala do vínku šťastný život, ale alespoň nyní je u lidí, kteří ji mají rádi a budou o ní pečovat až do konce..

Jawa, evidenční číslo M 34/17; kastrovaná
Narozena: cca 2012
Jawička je bohužel silný ledvinář, poslední rozbory krve ukázaly vysoké hladiny. Z toho důvodu je v depozitu na dožití. Jawička dostala svoje jméno podle zvuku, který vydává při mazlení. Je to moc milá malá kočička, skoro nejhodnější co depoteta kdy poznala. Je vzhledově jako odrostlé kotě. Podle zoubků už to ale bude dáma ve středních letech. Je moc mazlivá, velmi ráda ukazuje bříško. S ostatními se ráda nemá, chce být jedináček.
4. 6. 2017 jsme do péče přijali podle dohadu odrostlé kotě. Žila pokud víme u jednoho kravína a pak si našla cestičku ke krmičům kteří měli chatu poblíž. Těm nebyla lhostejná a dostala se k nám.

 cevabcici

8. 12. 2018 našel Čevabčiči nový domov.

Čevabčiči, evidenční číslo 92/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2018
Čevab-čiči je krásně zbarvený kocourek, který se k nám dostal s jeho sourozenci a maminkou. Byli to toulavé kočky na samotě u lesa, které si ale oblíbila jedna rodina a pěkně se o ně starala. Čevab-čiči potřebuje více času na seznámení a dostatek schovek odkud si vás bude moci prohlídnout. Je to takový introvert, který si nejvíce užívá odpočinek a jídlo. Je plachý a fixovaný na svojí maminku Lelu, ideální by bylo vzít si je společně či s některým ze sourozenců. Není vhodný do rodiny s dětmi.
27.10 2018 byl přijat do depozita společně se sourozenci a mámou.

 kreminek

6. 12. 2018 se Křemínek odstěhoval do bytu v Českých Budějovicích k velmi trpělivým manželům, kteří mu dají dost času na aklimatizaci a rozmazlení. Společnost mu bude dělat také přátelská starší kočička.

Křemínek, evidenční číslo 94/19; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca červen 2018
Křemínek je zhruba pětiměsíční odrostlý kotěcí klučík, který byl při příjmu do depozita plachý a bázlivý. Trvalo ale pouze dva dny, než se mu podařilo překonat strach a než se začal pomalinku mazlit a vrnět. Je vidět, že je to kocourek, který po mazlení moc touží, jen potřebuje chvilku času, aby se ujistil, že mu nic nehrozí. Pořád vyžaduje opatrnější zacházení, pokud by se za ním člověk s dupotem rozběhl, raději se někde schová (ostatně jako většina kočiček)...ale stačí k němu pomalu přijít a už začne ducat hlavičkou, přeťapkávat a vrnět blahem. Už se dokonce nechá i na chvilku pochovat. No a pokud přijdete s kapsičkou, máte vyhráno :-). S ostatními zvířátky nemá problém, dokonce ani pejska se nebojí. Záchůdek používá ukázkově, i při zahrabávání je velmi důsledný a vytváří tak dokonalé mohyly :-)). Křemínek hledá domov v bytě nebo v baráčku se zahradou s přístupem dovnitř, kde by se mu dostalo trpělivého přístupu, za který se brzy odvděčí a stane se z něj něžný mazlivý kocourek.
30. 10. 2018 byl k nám do péče přijat bezprizorní plašší kocourek z obce Čkyně.

 flicka

3. 12. 2018 odjela do nového domova depozitní kecka Flička. Bydlet bude v Borovanech v domečku s možností chodit na procházky. Bude jedináčkem, tak snad bude konečně spokojená :-)

Flička, evidenční číslo 16/18
Narozena: 1. 8. 2011
Flička je mazlivá, velmi zvědavá a hravá kočičí žížala. Prosmýkne se škvírou u dveří ani nevíte jak. Miluje hlazení, sama si člověka najde a "označkuje svým fouskovým pachem" :) Na své jméno slyší. Byla to spokojená kočička od domečku, byla svým pánem. Jenže jak už to tak bývá, stala se dědictvím a musela změnit místo bydliště k nové majitelce. Po čase zase zasáhla rodinná situace a Flička se dostala k nám. V minulosti měla kožní problémy u kterých se nepodařilo najít příčinu, proto jsou nedořešené. Zbyl jí po nich vylízaný flek o velikosti desetikoruny, který si na stehně pořád líže. Jinak má ráda kvalitní granulky, a z nějakého důvodu se jí nelíbí naše záchodky, usilovně na tom pracujeme ;) Snese pravděpodobně i pejska, před dětmi také neutíká a byla by vhodná do bytu i domečku.
25. 4. 2018 jsme do péče přijali kočičku a kocourka. Dovezli nám je majitelé z rodinných důvodů. Pocházejí z Pardubic.

 svata

9. 12. 2018 se Sváťa odstěhoval do domku až u Mělníka. Společnost mu bude dělat stejně starý, taky rezavý, kocourek :-)

Sváťa, evidenční číslo 85/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2018
Sváťa je typické kotě. Vše ho zajímá, vše zkoumá, do všeho si musí kousnout a co jde, to prožene a uloví :-) Při přijetí do depozita vypadal jako nemocný, střapatý, neduživý kluk, ale veterinární péče, dobrá strava a pobyt v teple dělá divy a ze Sváti se vyloupnul krásný kocour s delší srstí. Je to milý a mazlivý kočičák do domácnosti k dalšímu mňoukajícímu rošťákovi ;-)
4. 10. 2018 jsme přijali zrzounka z Dolního Bukovska do naší péče. Sváťa se do depozita dostal s obvyklými neduhy a parazity - byl zablešený, začervený, se svrabem v uších a měl zanícené oči.

 

4. 12. 2018 odjela Bertička do nového domova k mladé rodině do Bavorovic.

Bertička, evidenční číslo 76/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!, K ADOPCI ZAČÁTKEM LISTOPADU
Narozena: 13. 8. 2018
Bertička je krásně vybarvená kočička v kombinaci proužků rezavé a černé. Narozena v depozitu zná dotek lidské ruky jen jako příjemnou záležitost a hned vystrčí bříško k drbání a spustí svůj vnitřní motorek.  Bezstarostný kotěcí čas tráví hraním se svými sourozenci, baštěním a spánkem. Je čistotná, kočičí záchůdek používá, co opustila společný pelíšek. Vhodná do bytu, ideální adopce s některým ze svých sourozenců. Koťátka se spolu zabaví během dne, kdy jsou sama  doma.
13. 8. 2018 Bertička je prvorozené koťátko kočičky Kinder, kterou jsme přijali do depozita ve vysokém stupni březosti.

 

4. 12. 2018 Herkulek dokázel změnit depozitum na nový domov, takže Herkulku, gratulujeme!

Hercule, evidenční číslo 82/18, očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
k adopci začátkem listopadu
Narozen: 13. 8. 2018
Hercule je černobílý chlapeček s bílým bříškem a tlapičkami. Jak to příroda namíchala, má pod nosem jen levou půlku černého knírku. Mazlík je to veliký. Je čistotný, kočičí záchůdek používá na výbornou .  Baští masíčko, granulky a jako ostatní miluje tvaroh s lipánkem. Vhodný do bytu, ideální adopce s některým ze svých sourozenců, ale není podmínkou. Koťátka se spolu zabaví během dne, kdy jsou sama doma.
13. 8. 2018 Hercule je v pořadí páté koťátko kočičky Kinder, kterou jsme přijali do depozita ve vysokém stupni březosti.

 vasik

25. 11. 2018 se díky inzerci v Budějcké drbně Vašík přestěhoval o dvě ulice dále od depozita k mladému páru.

Vašík, evidenční číslo 54/18; kastrovaný
Narozen: cca 2005
Vašík je starší kocourek, kterému by vyhovovalo strávit stáří v teple domova, přístup ven nepožaduje. Je nenáročný, hodně času prospí, ale moc rád se nechá mazlit a česat. Je vděčný za plnou mističku a teplý pelíšek, víc k životu nepotřebuje. Rád tráví čas spánkem na balkóně, pokud by tedy v novém domově měl tuto možnost, určitě by měl velkou radost.
Doporučujeme ho jako kočičího jedináčka do klidné domácnosti bez malých dětí.
Je čistotný, naučený na kočičí záchod.
10. 8. 2018 jsme Vašíka přijali z jedné firmy, kde byl nechtěný a hrozilo mu nebezpečí.

 radan

25. 11. 2018 se díky inzerci v Budějcké drbně přestěhoval Radánek. Nyní dělá společnost 13-tileté slečně v rodinném domečku v Doudlebech.

Radan, evidenční číslo 55/18; kastrovaný
Narozen: cca 2008
Radan je starší kocourek, který by byl rád jedináčkem. Je to klidný a velmi mazlivý kocourek. Bude Vás vítat při příchodu domů a bude se s Vámi mazlit, kdykoliv mu to dovolíte 🙂.Miluje lidskou společnost, jen ostatní kočičky nemá rád. Hledáme tedy domov, kde bude jedináček a bude si moci užívat svého páníčka jen sám pro sebe. Také má rád čerstvý vzduch, vyhovoval by mu domov někde v domečku s přístupem ven nebo alespoň s balkónem.
V jídle dává přednost konzervám, ale občas se nechá nalákat i na granulky.
Je čistotný, naučený na kočičí záchod.
10. 8. 2018 jsme Radana přijali z jedné firmy, kde byl nechtěný a hrozilo mu nebezpečí.

 

21. 11. 2018 Sourozenci Čert a Káča šli k úžasné rodince na Rudolfov, a protože mají rodinný domek a místa dost, mohli se odstěhovat společně! Doma už na ně čekala psí kamarádka :-)

Káča, evidenční číslo 71/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca srpen 2018
Káča je drobnější a klidnější koťátko, než její bráška Čert. Je nejspokojenější v lidské náruči <3 Je to holčička velmi žravá a svou baštu si úzkostlivě hlídá! :-) Vhodná do bytu ke zkušenějším majitelům.
Kontakt pro zájemce - 723 722 409 (depozitum Č. Budějovice - Nová)
23. 9. 2018 jsme přijali dvě koťátka, nalezená v lese.

 

21. 11. 2018 Sourozenci Čert a Káča šli k úžasné rodince na Rudolfov, a protože mají rodinný domek a místa dost, mohli se odstěhovat společně! Doma už na ně čekala psí kamarádka :-)

Čert, evidenční číslo 72/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca srpen 2018
Čert je malý rošťák, jak už to u sourozenců bývá, rád zlobí svojí sestřičku Káču a celkově je to větší lump, kterého je všude plno :-) Vhodný do bytových podmínek ke zkušenějším majitelům, kteří znají, jak to tak u malých chlupatých zvídavých zlobidel chodí, aby je nepřekvapila sem tam nějaká menší domácí nehoda :-)
23. 9. 2018 jsme přijali dvě koťátka, nalezená v lese.

 

23.11.2018 si Píďala sbalila kufřík a odjela bydlet do bytu ve Zlivi, kde bude žít s naší bývalou svěřenkyní kočičkou Puclinkou (nyní Lucy) a fenkou.

Píďala, evidenční číslo 83/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: září 2018
Píďala je zdánlivě nemocné minikoťátko, ovšem v jejím malém tělíčku se ukrývá ďábel. I když kočičku stále trápí průjem, je to uvrněný živel. Jejím nejlepším kouskem je vyšplhat si po člověku až za krk a okusovat mu ucho :-D . Píďalka ještě není 100% čistotná, ale v jejím věku se s tím ještě počítá. Je to velký jedlík, který baští doslova za dva.
8. 10. 2018 jsme z nedaleké obce u Č.Budějovic akutně přijali nalezené malinkaté dosti nemocné koťátko.

 

20. 11. 2018 Paletička odjela do nového domova v Soběslavi, kde ji bude dělat společnost další kočičí slečna.

Paletička, evidenční číslo 74/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!, K ADOPCI ZAČÁTKEM LISTOPADU
Narozena: 13. 8. 2018
Paletka je kočička s kožíškem, na kterém je celá paleta všech kočičích barev a odstínů černé, šedé, rezaté. Bříško zůstalo bílé. Je to hravé koťátko, ve šplhu na škrabadlo je nepřekonatelná. Je čistotná, kočičí záchůdek používá spolehlivě. Chutná jí především tvarůžek. Vhodná do bytu, ideální adopce s některým ze svých sourozenců. Koťátka se spolu zabaví během dne, kdy jsou sama  doma.
13. 8. 2018 Paletička je třetí koťátko kočičky Kinder, kterou jsme přijali do depozita ve vysokém stupni březosti.

 

6. 11. 2018 odešla Zebřička do adopce spolu se svým bráškou Límečkem do bytu v Českých Budějovicích.

Zebřička, evidenční číslo 75/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!, K ADOPCI ZAČÁTKEM LISTOPADU
Narozena: 13. 8. 2018
Zebřička je kočička s bílým bříškem a barevnou kombinací černé a rezaté na zádíčkách. Při odpočinku není ráda sama a snaží se přitulit před spánkem k některému ze svých sourozenců.  Je čistotná, kočičí záchůdek používá spolehlivě. Baští vše bez problémů. Jako ostatní má ráda tvaroh s lipánkem. Vhodná do bytu, ideální adopce s některým ze svých sourozenců. Koťátka se spolu zabaví během dne, kdy jsou sama doma.
13. 8. 2018 Zebřička je čtvrté koťátko kočičky Kinder, kterou jsme přijali do depozita ve vysokém stupni březosti. Její jméno bylo jasné hned poté co přišla na svět – 3 výrazné černé proužky dominují jejímu vzhledu..

 

6. 11. 2018 odešel Límeček do adopce spolu se svou sestřičkou Zebřičkou do bytu v Českých Budějovicích.

Límeček, evidenční číslo 81/18, očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
k adopci začátkem listopadu
Narozen: 13. 8. 2018
Límeček je černobílý chlapeček s bílým bříškem a tlapičkami. Okolo krku má bílý kroužek. Pokud si někdo někdy chtěl pořídit medvídka, je Límeček pro něj ten pravý. Je to takový méďa. Je čistotný, kočičí záchůdek používá na výbornou. Baští masíčko, granulky a jako ostatní miluje tvaroh s lipánkem. Vhodný do bytu, ideální adopce s některým ze svých sourozenců, ale není podmínkou. Koťátka se spolu zabaví během dne, kdy jsou sama doma.
13. 8. 2018 Límeček je v pořadí páté koťátko kočičky Kinder, kterou jsme přijali do depozita ve vysokém stupni březosti.

 

6. 11. 2018 se Blondie odstěhovala k mladému páru do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít kočičí parťačku. Podle první zprávy probíhá adaptace na nové prostředí dobře.

Blondie, evidenční číslo 73/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!, K ADOPCI ZAČÁTKEM LISTOPADU
Narozena: 13. 8. 2018
Blondie je kočička s bílým jemným kožíškem ozdobeným černou a rezatou barvou jako módním doplňkem. Je předurčena k tomu, aby se stala milovanou, hýčkanou a rozmazlovanou princeznou. Mazlení oplatí projevy kočičí lásky. Je čistotná, kočičí záchůdek používá spolehlivě. Ráda baští vařené kuřecí masíčko a tvarůžek.
Vhodná do bytu, ideální adopce s některým ze svých sourozenců. Koťátka se spolu zabaví během dne, kdy jsou sama doma.
13. 8. 2018 Blondie je druhorozené koťátko kočičky Kinder, kterou jsme přijali do depozita ve vysokém stupni březosti. Ze všech koťátek je nejsvětlejší a trošku delší doba při prvním hledání mámina zdroje mléka předurčila hned po narození její jméno.

 

3. 11. 2018 odjela Angelína společně s Andílkem do nového domova nedaleko Hluboké nad Vltavou, kde budou mít spoustu zvířecích parťáků :-)

Angelína, evidenční číslo 69/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
K ADOPCI PO OČKOVÁNÍ (NA ZAČÁTKU LISTOPADU)
Narozena: cca konec srpna 2018
Kočička Angelína je sladké miminko, je VELMI mazlivá až popínavá. Ráda se chová a mazlí, je zvyklá na děti. Baští kotěcí konzervy a moc jí chutná. Záchůdek používá vzorně od první chvíle. Na zádech má roztomilé flíčky ve tvaru mašličky nebo křidýlek. Maminku ztratila velmi brzy, je fixovaná na své sourozence, tak by byla vhodná adopce dvou z nich.
26. 9. 2018 byla v osadě Paris nalezena čtyři asi měsíční koťátka bez maminky. Byla mokrá, špinavá, hladová a plakala. Po usušení a nakrmení naskákala do klína a s hlasitým vrněním usnula.

 

3. 11. 2018 odjel Andílek společně s Angelínou do nového domova nedaleko Hluboké nad Vltavou, kde budou mít spoustu zvířecích parťáků :-)

Andílek, evidenční číslo 66/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
K ADOPCI PO OČKOVÁNÍ (NA ZAČÁTKU LISTOPADU)
Narozen: cca konec srpna 2018
Kocourek Andílek je sladké bílé miminko s tmavým ocáskem. Je VELMI mazlivý až popínavý. Rád se chová a mazlí, je zvyklý na děti. Baští kotěcí konzervy a moc mu chutná. Záchůdek používá vzorně od první chvíle. Maminku ztratil velmi brzy, je fixovaný na své sestřičky, tak by byla vhodná adopce dvou sourozenců.
26. 9. 2018 byla v osadě Paris nalezena čtyři asi měsíční koťátka bez maminky. Byla mokrá, špinavá, hladová a plakala. Po usušení a nakrmení naskákala do klína a s hlasitým vrněním usnula.

 

30.10.2018 odjel Cal s milým pánem bydlet do domečku v Č.Budějovicích.

Cal, evidenční číslo 84/18; kastrovaný
Narozen: cca březen 2018
Cal je velmi kontaktní a mazlivý kocour. Je čistotný a moc rád baští jak maso z konzervy, tak granule. Je zvyklý na malé děti, velké psy a ostatní kočky. Život v bytě mu naprosto vyhovuje, proto i vzhledem ke své delší srsti, hledá nový domov pouze uvnitř.
2. 10. 2018 byl kocourek nalezen hodnými lidmi v lese na Srubci a následně předán do našeho depozita.

 

V tak významný den, jako je 28. 10. 2018 si našel svůj domov Sylvánek, nová panička si kocourka zamilovala hned z první fotografie v naší nabídce, kde byl ještě hodně nemocný a pak na něj trpělivě čekala :-) . Sylvánek bydlí v bytě v Českých Budějovicích.

Sylvain, evidenční číslo 60/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: cca červen 2018
Sylvánek je, po zvyknutí si v depozitu, mazlivý společník, i když k člověku ještě pořád nemá 100% důvěru, hladit se již s chutí  nechá. Kocourek je čistotný a v jídle nevybíravý. Je zvyklý na malé děti, velké psy a ostatní kočky. Nový domov hledá buď v bytě, nebo v domku s bezpečným přístupem ven.
31. 8. 2018 jsme přijali z jedné "zakočkované" lokality v Trhových Svinech kocourka, sourozence kočiček Luisy a Míny, který byl nalezen asi o týden později než jeho sestry, velmi nemocný a po zaléčení, kdy byl ubytován u úžasné paní nálezkyně, byl přijat k nám.

 

21. 9. 2018 se kocourek Čiko dočkal skvělého domova v domečku se zahrádkou, kde zapadne do veliké zvířecí party několika kočiček a pejska a kde bude navíc dělat parťáka klučíkovi, se kterým si už při prvním setkání v depozitu padli do oka.

Čiko, evidenční číslo 48/18
Narozen: léto 2017
Čiko je droboučký zhruba roční kocourek s krásným do šeda zabarveným kožíškem a se smetanovými ponožtičkami na předních tlapičkách a podkolenkami na zadních. Byl přijat jako vyhublý zakřiknutý kočičí kluk, ale po měsíci v depozitu a po čase stráveným u mističky se z něj vyloupl nebojácný kocourek s atletickou postavou 😊. Rád prožene po bytě domácí kočičky nebo s nimi pozoruje okolí z terasy, domácímu pejskovi nechá dojíst zbytky kapsičky a pak se nechá chovat a mazlit a blahem válí u mazlení kotrmelce a ukazuje bříško. Je to jednoduše skvělý parťák, kterého momentálně trápí už jen poslední věc, než bude moci odejít do nového domova, a to je zánět močových cest, který zatím stále léčíme.
25. 6. 2018 jsme přijali kocourka Čika od lidí, u jejichž domu se Čiko již dlouhou dobu zdržoval.

3. 10. 2018 odjel Kubík společně s Matíkem do nového domova v Táboře.

Kubík, evidenční číslo 57/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 19. 5. 2018
Kubík je taky velice přítulný, mazlivý, hravý a jeho speciální dovednost je obrovská chuť k veškerému jídlu Je čistotný a zdravý, záchůdek používá na 100%. Rád si hraje s bráškou a spolu pak usínají v objetí. Je vhodný jak do bytu, tak do domu s bezpečným výběhem.
16. 8. 2018 byl spolu s bráškou přijat od pána, který žije sám a musel do nemocnice na komplikovanou operaci s dlouhým pobytem. Jejich máma se na jaře přitoulala k pánovi na zahradu, bylo mu jí líto, tak ji krmil a ona mu za „odměnu“ porodila 3 koťátka. Pán doufal, že je všechna udá, ale nakonec se adoptovalo jen jedno, zbylé dvě jsou u nás v dočasné péči. Kočička zůstala na místě, je po kastraci a do návratu pána o ni bude postaráno.

3. 10. 2018 odjel Matík společně s Kubíkem do nového domova v Táboře.

Matík, evidenční číslo 56/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 19. 5. 2018
Předoucí motorek v černém kožíšku – to je Matík! Je to nebojácný kocourek s velikou chutí k jídlu a ke hrám. Je to neuvěřitelný průzkumník a objevitel, ale taky přítulné zlatíčko. Je čistotný a zcela zdravý, záchůdek používá na 100%. Je vhodný jak do bytu, tak do domu s bezpečným výběhem.
16. 8. 2018 byl spolu s bráškou přijat od pána, který žije sám a musel do nemocnice na komplikovanou operaci s dlouhým pobytem. Jejich máma se na jaře přitoulala k pánovi na zahradu, bylo mu jí líto, tak ji krmil a ona mu za „odměnu“ porodila 3 koťátka. Pán doufal, že je všechna udá, ale nakonec se adoptovalo jen jedno, zbylé dvě jsou u nás v dočasné péči. Kočička zůstala na místě, je po kastraci a do návratu pána o ni bude postaráno.

29. 9. 2018 se odstěhoval kocourek Pán ke svým novým lidem do bytu na Máji v Č. Budějovicích.

Pán, evidenční číslo 63/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca květen/červen 2018
Pán je krásně zbarvený kocourek, který byl ještě donedávna venkovní tulák. Velmi rychle si zvykl na kočičí záchůdek, granule i konzervy a úplně nejvíc si zamiloval lidské pohlazení. Pánovi je nejlíp v klíně páníčka, který ho pořádně pomazlí a pak si s ním i pohraje. Je to ale velmi energické, učenlivé koťátko, které by moc rádo našlo stálý domov. Dokonce má i jednu superschopnost - umí aportovat. Když mu hodíte zmuchlanej papír, nadšeně po něm skočí a donese vám ho zpět 🙂 Byl by vhodný k dalšímu stejně energickému kočičákovi a zkušeným majitelům, které neodradí sem tam nějaká ta domácí spoušť po řádění toho čertíka 😁
23.8 2018 byl nalezen v Bavorovicích u silnice, následně byl od nálezců předán dočaskářovi, u kterého je doteď.

28. 9. 2018 se Rusalka odstěhovala do domečku v Plavu k milé rodině a další kočičce :-)

Rusalka, evidenční číslo M19/17; FIV/FeLV negativní; kastrovaná
Narozena: cca léto 2016
Rusalka má jemný sametový kožíšek s rezavými záblesky. Je to velmi inteligentní kočička, tu jen tak nepřelstíte :-) Je však velmi mazlivá a hravá - nejraději má různá mávátka a "světýlko" (laser...) - za tím by se mohla honit klidně celý den :-) Má silný mateřský pud a tak se v depozitu stará o všechna koťátka. Bohužel, stejně jako její sestřička Bosorka (již v novém domově), od začátku bojuje s rýmou, kterou se nám nepodařilo zdolat a tak má Rusalka handicap v podobě chronické rýmy. V poslední době se jí však zásadně zlepšila, nicméně přesto si párkrát za den pšíkne. Možná by jí prospělo, kdyby mohla chodit ven (to doporučila i paní veterinářka). Rusalka je jinak ve výborné kondici a má velmi slušnou váhu :-)
8. 5. 2017 jsme přijali Rusalku spolu s Bosorkou z chatové oblasti Mydlák, kde bezprizorně žily stejně jako několik dalších tamních kočiček :-( Obě kočenky byly plné klíšťat, blech, vnitřních parazitů a jako "bonus" si do depozita přivezly silnou rýmu, kterou nyní léčíme. Rusalka byla navíc v pokročilém stadiu březosti.

27. 9. 2018 bylo vše rozhodnuto a stařičká dáma Míša, která měla ještě před půl rokem velký šrám na srdíčku, zůstává u zamilované depozitní tety, která ji už nikomu nedá :)

Míša, evidenční číslo 7/18
Narozena: 2002
Míša je čistotná a nenáročná starší dáma, která má ráda svůj klid, pelíšek a mističku granulí. Mišulka si na svá stará kolena prožila ztrátu milovaného páníčka a není tak divu, že se bojí všeho neznámého a potřebuje čas, aby si zvykla. Ale i když se pořád někde schovává, je vděčná za občasné pohlazení a odmění Vás vrněním za drbání pod krčkem. V noci, když je všude tma a ticho, nedá Mišce zvědavost spát a vyráží na obhlídky celého bytu. Na mladšího kocoura pořád syčí a on ne a ne pochopit, že si s ním prostě hrát nechce. Miška hledá milující páníčky, kteří by měli pochopení pro její věk a nechali by jí v klidu prožít své stáří v teplíčku a pohodě.
16. 2. 2018 jsme přijali kočičku od příbuzných zemřelého páníčka, celý život žila v bytě jen s ním, takže je velmi vyděšená při jakékoli změně.

24. 9. 2018 se Bibianka odstěhovala do bytu v Českých Budějovicích, kde se shledala se svojí sestřičkou Šlapetkou a další dvě starší kočičky budou doplňovat partu :-)

Bibianka, evidenční číslo M 90/17; kastrovaná, očkovaná
Narozena: léto 2017
Bibianka byla velmi opatrná, až plachá. Při každém prudším pohybu nebo neznámém zvuku se utíkala schovat. Ale.. To vše se změnilo jako mávnutím kouzelného proutku :-) Teď je z ní mazlivka z nejmazlivějších. Tak dlouho se depostrejdovi vnucuje až dosáhne svého a to se pak otírá, nastavuje hlavičku, hřbet i bříško k hlazení a drbání A to vše za hlasitého vrnění. Ideální by byla k někomu, kdo má celé dny volné ruce. Toho by Bibianka využila beze zbytku :-D
24. 11. 2017 jsme přijali Bibianku, její maminku a dvě sestřičky ze vsi kousek od Volar.

19.9.2019 se Lola odstěhovala s milou paní do bytu v Č.Budějovicích :-)

Lola, evidenční číslo 27/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 17. 5. 2018
Černá kotěcí princezna bude brzy hledat nový domov :)
1. 6. 2018 byla nalezena v krabice čtyři koťátka, bez kočky ve městě Suchdol nad Lužnicí. Každá žena má ráda dárek... bohužel tento depozitní teta opravdu neočekávala. Dárek v podobě uplakaných, hlasitých drobečků. Čtyři koťátka, která volají svojí maminku, hladová a odkázána na pomoc (k dárku maminka koťátek již přibalena nebyla). Ihned voláme veterinárnímu lékaři MVDr. Dvořákovi, zda má v ordinaci mléko na umělý odchov koťat. Pan doktor je laskavý a i ve večerních hodinách otevírá ordinaci a dává nám mléko. Koťátka mají hlad a sací reflex je u nich dobře vyvinut. Koťátka krmíme po čtyřech hodinách a doufáme, že náhražku mléka přijmou bez větších problémů. Noc se zdá bezproblémová. Koťátka zahříváme, vyměšujeme. Druhý den od příjmu u jednoho z koťátek dochází ke kolapsu, špatně dýchá a ztrácí držení tělíčka... ihned jedeme na veterinární kliniku U Výstaviště, bohužel koťátko odchází za duhový most. Nevíme, zda koťátko nepřijalo umělý odchov, či u koťátka nedošlo k infekci, k jiné nemoci. O pár hodin bohužel ztrácíme i druhé koťátko. Ten bezmocný boj, ta nejistota depozitní tetu velmi tíží. Zbylá dvě koťátka bojují o život. Každé krmení se depozitní teta bojí podívat do karanténní klece .-( Od příjmu koťátek uběhlo deset dní a zbylá dvě koťátka rozhodně na tomto světě chtějí zůstat. Umělý odchov koťátka přijala dobře, krásně baští, přibírají na váze a poznávají okolí. Již reagují na zvuky, pohyby a dokonce malinko lumpačí :-) Ano, nemáme vyhráno, ale chceme se s Vámi o tento zázrak podělit. Tudíž, držte nám palce, tlapky, vše, co máte :-)

charlie

8. 9. 2018 naše milá kočičí babička se odstěhovala jen za roh (do bytu v Č. Budějovicích) k jiné, člověčí babičce, a jakoby ty dvě na sebe čekaly - hned si padly do oka <3

Františka, evidenční číslo 19/18
Narozena: cca 2003
Františka je moc milá a klidná kočička. Jediné, co ji zajímá, je plná mistička a pospávání na gauči. Možná kdysi byla jednoho gauče ozdobou, kdo ví... Je to kočenka čistotná a hodná, jen zatím nechce kolem sebe žádná jiná zvířátka. Nejlépe by jí bylo u někoho v bytě, kdo chce klidnou a nenáročnou kočičku. Třeba u nějaké babičky, nebo klidně u pracujícího člověka, který chce, aby na něj někdo při návratu domů čekal ❤️ Františka totiž není nijak aktivní, má ráda svůj klid.
4. 5. 2018 jsme přijali Františku do péče od paní, které ji jednoho dne nabídli cizí děti - údajně se tak kočičky snažili zbavit. Paní se kočenky zželelo, samá jich má doma hodně (jednoho loňského prcka dokonce od nás), ale nemohla si další kočičku dovolit. Po 3 týdnech neúspěšného nabízení kočičky našla tedy tato kočičí dáma útočiště u nás.

charlie

1. 9. 2018 se odstěhoval náš psí svěřenec Charlie k úžasnému mladému páru a jejich kočičákům do vesničky u Dačic, kde bude vládce domečku, zahrady a přilehlých luk a lesů :-)

Charlie, evidenční číslo 52/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 2009
Charlie je veselý, živý a k lidem velmi přátelský pejsek. Svůj věk nerespektuje (vždyť je to jen číslo, ne? ;-)) a užívá si života, co to jde :-) Je trochu obézní, ale dostal nový jídelníček a dopřáváme mu dost pohybu, takže brzy půjdou kila dolů a z "prasopejska" se stane švihák lázeňský ;-) Ovládá základní povely a rád se učí novým. Na vodítku tahá, ale dá se usměrnit. Pohyb ho baví, stejně jako společnost lidí. Na pejsky je nevrlý, po velkých hned startuje, ale fenky má moc rád :-) Nehodí se k malým dětem, které by neodhadly, kdy by mu lezly na nervy, jinak ale svého pána nekousne. Jen na veterině je velmi ve stresu, a tak je náhubek potřeba. Je to trochu poseroutka - bojí se kde čeho, ale s laskavým přístupem se svých zbytečných fóbií jistě zbaví. Miluje jídlo a tak jsme na procházkách stále ve střehu, protože jeho dokonalý radar mu vždy ukáže, pod jakou lavičkou se schovává nějaká zapomenutá delikateska :-D Rád lenoší s páníčkem na gauči a není moc rád sám, takže to není pejsek jen na ven (už vzhledem k jeho věku). Ideální by byl domeček se zahrádkou a aktivními lidmi, kteří by si spolu s ním užívali společné procházky.
18. 8. 2018 jsme si dovezli Charlieho ze Sušice od jeho původního majitele, který se již o něj nemohl dál starat. Charlie je na svůj věk ve výborné kondici, jen malinko při těle, a trápí ho zánět dásní a uhnilé zoubky - ty pořešíme ještě než půjde do adopce ;-)

31. 8. 2018 se odstěhovala králička Vendulka k milé rodince na Máj v Č. Budějovicích. Nahradila jinou zemřelou králičku a bude se mít jako v ráji - v létě bude jezdit na chalupu na Šumavu! :-)

Vendulka, evidenční číslo 37/18
Narozena: 2017
Vendulka k nám přišla spolu s kočenkou Maruškou. Vendulka je svérázná osobnost, nenechá si nic diktovat a už vůbec se nenechá zavřít do malé klece. Ráda hopká po bytě, vyleze a vyskočí všude, kam potřebuje a když je unavená, tak si sama do své klece, se kterou jsme ji dostali, zaleze. V kleci ale vydrží v pohodě po dobu, kdy není depozitářka doma, nebo v noci. Ale je zvyklá, že se každý den proběhne. V bytě nic neničí, jen ráda čůrá do měkkých pelíšků a na gauč, tak s tím je potřeba počítat a na taková místa jí zamezit vstup :-) Vybíravá rozhodně není, baští o 106, ale tím, že je hodně aktivní, tak není "při těle" ;-) Není tu muchlovací hračka! Mazlení občas uvítá, ale spíš má ráda svobodu a svá malá bytová dobrodružství s kočkama :-) Chytit se moc nenechá, to se hodně brání - je prostě svá, taková...tak trochu kočičí :-)
3. 7. 2018 jsme přijali zakrslou králici Vendulku spolu s její kočičí kamarádkou Maruškou po jejich majitelce.

30. 8. 2018 odjel Kristien do nového domova.

Kristien, evidenční číslo 47/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červen 2018
Kristien je čistotný, záchůdek používá vzorně a bříško už ho tolik nebolí. Je VELMI mazlivý, uvrněný a důvěřivý. Rád si hraje a je docela ukecaný :).
5. 8. 2018 byl nalezen kocourek Kristien spolu s černým bráškou Dominikem poblíž Netolic. Byl hladový, měl průjem a vnitřní parazity. Dostal odčervovací pastu a dietu.

30. 8. 2018 odjel Dominik do nového domova.

Dominik, evidenční číslo 46/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červen 2018
Dominik má o kousek kratší ocásek, ale konec je zarostlý a není citlivý. Kdoví, čím chudák prošel. Je VELMI mazlivý, hravý a důvěřivý. Také čistotný- záchůdek používá skvěle. Chutná mu skoro vše a bříško už nebolí.
5. 8. 2018 byl nalezen kocourek Dominik - hladový poblíž Netolic se svým bráškou Kristienem. Měl průjem, nemocné oko a zranění na pacičce. Dostal odčervovací pastu a dietu. Zranění na pacce je staršího data, už skoro zahojené. Očičko mažeme antibiotickou mastičkou a už je lepší.

29. 8. 2018 odjel Metůdek do nového domova do bytu k hodné paní do Kaplice.

Metoděj, evidenční číslo 41/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: konec května 2018
Metůdek byl odchycen jako první a tak měl možnost si rychle zvyknout na člověčí přítomnost a doteky, takže je z něj pořádný mazel :-) Je to ale i pěkný šídlo zlobivý a celý den jen dovádí se svými brášky, aby se pak vyčerpaný přišel schoulit ke své mamince... Bude dán do adopce pouze do bytových podmínek.
14. 7. 2018 byl přijat spolu se svou maminkou a svými dvěma brášky. Všichni měli bříška plná červů a uši plné svrabu...

24. 8. 2018 Mína odjela bydlet do Purkarce :-)

Mína, evidenční číslo 49/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: červen 2018
Mína se, zřejmě po nepěkných zážitcích z místa, kde byla nalezena, ještě hodně bojí, když ji člověk vezme do náruče, okamžitě ztuhne a dělá, že neexistuje. Pomalu ale dělá pokroky a při hlazení po čase krásně přede. Je čistotná a baští s chutí jak granulky tak maso z konzervy. Stejně jako její sestra Luisa bude ještě potřebovat nějaký čas na pořádné vymazlení a přivyknutí si na běžný život v depozitu.
1. 8. 2018 jsme přijali dvě nalezené sestřičky ze sídliště v Trhových Svinech, jejich další dva sourozence jsme v době odchytu, bohužel, již nenašli. Kočičky byly plné parazitů, měly zánět v očích a rýmu.

23. 8. 2018 se odstěhovala k mladému páru do bytu v Č. Budějovicích ke kočičímu kamarádovi

Šmudlina, evidenční číslo 53/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca červen 2018
Šmudlinka je malá hravá tulivá kočička, prostě správné koťátko. Byla by vhodná k dalšímu kočičákovi, určitě ne jako jedináček, jinak by Vám zbořila byt a nenechala by Vás vyspat ;-) Je zvyklá i na malého pejska. Je vhodná do bytových podmínek (je čistotná), rozhodně ne pouze na ven.
28. 7. 2018 jsme přijali na ulici nalezenou Šmudlinku

23. 8. 2018 se odstěhoval k sympatickému pánovi do Písku k jeho dalším dvěma kočičákům :-)

Maxmilián, evidenční číslo 51/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2018
Maxík je pruzkumník, raubíř a mazlík v jednom. Je to šťastné kotě, plné energie, jak má být. Kráasně baští granule i masíčko, ale beda, když je miska prázdná :-D Stejně jako si umí říct o jídlo, tak si řekne i o pozornost a pohlazení. Rád provokuje kočičí kámoše a hračky lítají vzduchem nonstop. Hygienické návyky zvládá skvěle, a když zrovna nelumpačí, rád si s Vámi zahraje na schovku, kde vy trnete hrůzou, kde je, zatímco on spokojeně přede v šuplíku nebo kdekoliv jinde, kde by jste ho nehledali. Je vhodný pouze do byových podmínek, je zvyklý na velkého psa a dva kočičí kámoše, takže nedoporučujeme, aby byl jedináček - jinak se rozlučte s klidným spánkem a uklizeným bytem ;-)
10. 8. 2018 jsme přijali prcka Maxíka, který byl nalezen v Milevsku. 

puclinka

22. 8. 2018 odcestovala Drátěnka do nového domova, bude bydlet v bytě v Č.Krumlově.

Drátěnka, evidenční číslo 20/18; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2014
Drátěnka je velice milá a kontaktní kočička. Na prohlídce u veterinárního lékaře bylo zjištěno, že kočička má z jakéhosi dávného úrazu zdrátovanou čelist a proto vzniklo její jméno "Drátěnka". Drátěnka je miniaturní stvoření, je opravdu velmi maličká a drobná a připomíná odrostlé kotě. Baští takřka cokoliv - granule, konzervy, maso.....a když se depozitní teta nedívá, ukradne si i kousek suchého rohlíku :-) . Záchůdek používá předpisově. Ihned si zvykla na přítomnost větších psů a dalších koček, ale jejich přítomnost nevyhledává a bude spokojená i jako jedináček. 18.5.2018 se Drátěnce v depozitu narodilo jediné koťátko - kočička Puclinka. Drátěnka je po celou dobu vzornou maminkou a ještě nyní své odrostlé koťátko občas kojí :-) . Kočička bude vhodná i k rozumným dětem, nechá se nosit v náruči, do které si sama dokonce skočí a k dětem celkově je velmi milá a nemá tendenci škrábnout.
18. 5. 2018 porodila Drátěnka jedno krásné, zdravé koťátko, o které se vzorně stará.
27. 4. 2017 jsme přijali od hodné nálezkyně z Ostrolovského Újezda březí kočičku plnou klíšťat a blešek, která se přitoulala před pár týdny k ní na zahradu.

10.8.2018 se Puclinka odstěhovala k milé paní a její fenečce do bytu ve Zlivi.

Puclinka, evidenční číslo 21/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 18.5.2018
Puclinka je mazlivá, aktivní a velmi zvídavá holčička, která se ničeho nezalekne. Kočička je zvyklá na psy a děti. Nový domov hledá pouze v bytě. Je čistotná, baští s chutí masíčko, granulky i konzervy.
18. 5. 2018 se narodila depozitní kočičce Drátěnce jedna kočičí holčička.

3. 8. 2018 se Pan Kostička rozhodl, že ze své depozitní tety udělá vlastní maminku a tak si už navždy bude vyvalovat pupík na zahrádce na Srubci :)

Pan Kostička, evidenční číslo M 56/17; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca 2016
Pan Kostička žil běžný život toulavého vesnického kocoura, občas utržil nějaký ten šrám, sem tam navštívil dobré lidi, kteří mu dali najíst a pak šel zas o dům dál. Co se přihodilo v polovině srpna, se už nikdy nedozvíme. Kocourek se jednoho dne dobelhal k hodné nálezkyni, která se o něj ihned postarala. Paní nálezkyně kocoura znala již od jara a tak byla jeho zoufalým stavem doslova zděšena. Následovalo několik telefonátů, rychlý převoz a předání na parkovišti a okamžitá návštěva veterináře. Pan Kostička měl vysokou horečku, byl silně dehydratovaný a byl  doslova jen kost a kůže (hmotnost necelé 2kg ). Zůstal tedy na klinice na kapačkách a čekali jsme na výsledky krevních testů....... Výsledky dopadly v zásadě "dobře", neboť vyloučily selhání ledvin, ale byl potvrzen silný zánět v celém těle. Po dvou dnech byl Kostička propuštěn do domácího léčení, kde se postupně zotavuje a stává se z něj Pan Kocour. Je to velký mazel a nevynechá žádnou příležitost, kdy si může přijít pro pohlazení, nebo ducnout hlavičkou, ovšem součástí jeho mazlení je i občasné zatnutí drápku do mazlitele, takže se člověk musí mít pořád na pozoru :-) . Pan Kostička miluje jídlo, bohužel jakékoliv, číhá v kuchyni, kde by co ukradl a s přehledem vyjídá psí misky, kdy psíci jen nevěřícně kroutí hlavou nad kocourovo odvahou. Díky velké chuti k jídlu Pan Kostička krásně nabral na váze a evidentně prospívá, nicméně pořád ho občas trápí zažívací potíže, stále užívá probiotika a časem se vše jistě vrátí opět do normálu. Pan Kostička nyní žije v domácnosti s dalšími kočkami, psy a dětmi, na všechny si zvykl a nemá s nimi problém, současně s tím, jak nabírá ztracených sil, stále častěji postává u okna a chtěl by ven. Tudíž pro něj hledáme domov, kde by měl možnost bezpečného výběhu ven a samozřejmě přístupu dovnitř.
15. 8. 2017 jsme z obce u Vodňan přijali silně podvyživeného kocourka. Ještě jednou děkujeme obětavé nálezkyni za pohotovou záchrannou akci, která se odehrála doslova za minutu dvanáct.

6. 8. 2018 odešla do nového domova v Hrdějovicích Ellie, která v 6. 8. 2018 odešla do nového domova v Hrdějovicích Ellie, která v depozitu odchovala své tři potomky. Když se konečně po porodu koťátek "otrkala", projevila se jako naprosto úžasná mazlivka, která nejraději pozorovala dění venku na terase, ale zároveň milovala každé pohlazení pro které si vyskočila doslova kamkoli. Bydlet nakonec bude v domečku, kde bude opečovávaným jedináčkem. Při dostatku mazlení jí bude naprosto vyhovovat fakt, že má své lidi jen a jen pro sebe. Ačkoli loučení s Ellie bylo pro nás jedno z nejtěžších, pevně věříme, že našla svůj nový domov u skvělé rodiny, která ji bude milovat. Dle nejnovějších zpráv už pomalinku zkoumá své nové království a rozhodně nepřišla o svou mazlivost.

Ellie, evidenční číslo 22/18
Narozena: květen 2017
Ellie se o svá koťátka od počátku stará i když první 2 týdny v depozitu byla samozřejmě úzkostlivá a vystresovaná. Nicméně se ukazuje, že je Ellie velmi přátelská, hravá a kontaktní kočička, která bude ráda v blízkosti svého člověka. Je hodně upovídaná, ale spíše než mňoukání od ní uslyšíte jakési hrdelní "holubí vrkaní" :D Nebude příliš vhodná jako jedináček k někomu, kdo tráví velkou část dne v práci. Bude ráda za někoho, kdo si s ní bude denně hrát a kdo ji bude drbat za ušima a na bříšku, které ráda nastavuje. Ačkoli se původně pohybovala venku, na ruch domácnosti si postupně zvyká velmi dobře. Chce s námi trávit co nejvíce času a nejraději je v místnosti, kde jsme my. Bez problému používá kočičí záchod.
4. 5. 2018 jsme přijali jako údajně kastrovanou kočičku po zemřelé majitelce. Pohybovala se spolu s dalšími 6 kočičkami u chatky, kterou jejich majitelka obývala. Péči o ně převzala příbuzná, ale tolik koček je opravdu na jednoho člověka příliš, a tak se některým z nich rozhodla paní najít nové domovy. Ještě v den příjmu  však veterinář u kočky potvrdil vysokou březost. Kočka hned druhý den 5. 5. 2018 porodila v depozitu svá první a naštěstí i poslední koťata. Hned jak to bude možné, podstoupí kastraci a do nového domova tak půjde odčervená, očkovaná a kastrovaná.

5. 8. 2018 odešli společně Crash a Eddie do nového domova v Adamově u Českých Budějovic. Nerozlučná dvojka byla tvůrcem těch "největších" lumpáren v depozitu, kde vyrůstala od svého narození. Po prvotních starostech, kdy jsme museli Eddie ručně dokrmovat, z ní vyrostla krásná sebevědomá kočička. Bydlet budou ve společnosti naší bývalé svěřenkyně Myšky se kterou se po prvotním seznámení snáší dle slov nové majitelky velmi dobře. Jsme rádi, že oba byli adoptováni společně, jelikož k sobě mají opravdu blízko. A protože Crash je na sebe velmi opatrný, je dobře, že bude mít po boku odvážnou Eddie. Věříme, že při společných lumpárnách budou novým majitelům dělat jen samou radost. 

Eddie, evidenční číslo 25/18
Narozena: 5. 5. 2018
Maličká Eddie je ze všech naprosto nejhlasitější a svého přídělu mléka se ustavičně dožaduje. Má totiž co dohánět, stále je oproti bráškům poloviční, jelikož prodělala pravděpodobně zánět močového měchýře a musela být dokrmována, aby vůbec přežila. Jako malá bojovnice to však nevzdala a jen co to šlo, hned se pustila do masových příkrmů jako by se nechumelilo. Konečně zdárně přibírá na váze a dělá svým bráškům zdařilého komplice při všech možných lumpárnách. 
5. 5. 2018 Eddie se se narodila v depozitu kočičce Ellie.

5. 8. 2018 odešli společně Crash a Eddie do nového domova v Adamově u Českých Budějovic. Nerozlučná dvojka byla tvůrcem těch "největších" lumpáren v depozitu, kde vyrůstala od svého narození. Po prvotních starostech, kdy jsme museli Eddie ručně dokrmovat, z ní vyrostla krásná sebevědomá kočička. Bydlet budou ve společnosti naší bývalé svěřenkyně Myšky se kterou se po prvotním seznámení snáší dle slov nové majitelky velmi dobře. Jsme rádi, že oba byli adoptováni společně, jelikož k sobě mají opravdu blízko. A protože Crash je na sebe velmi opatrný, je dobře, že bude mít po boku odvážnou Eddie. Věříme, že při společných lumpárnách budou novým majitelům dělat jen samou radost. 

Crash, evidenční číslo 24/18
Narozen: 5. 5. 2018
U Crashe dokud to jde vyspává, nebo se cpe mlékem a poté zase spí. Už mu zachutnaly i masové příkrmy pro koťátka a zvládá používat i kočičí záchod. Pravděpodobně bude o něco opatrnější a ne tak akční jako Diego. Ale už i on se po vzoru svého bratra pustil do cupování záclon a poskakování po celém depozitu.
5. 5. 2018 Crash se narodil v depozitu kočičce Ellie.

3. 8. 2018 Kitly odjela, vlastně odešla do nového domova, o ulici nad baráček depozitní tety, k jejím přátelům a vychovaným dětem. Bydlet tedy zůstává v Suchdole n/L.

Kitly, evidenční číslo 36/18; očkovaná, kastrovaná
Narozena: březen 2018
Kitly je uvrněná a něžná mazlilka, která miluje lidskou společnost a stále povídá "pochovej mě, drbej mě za ouškem, na bradě". Kitly sama skáče do lidské náruče. Po pár dnech v depozitu začala kočičí i psí spolubydlící zcela ignorovat (při příjmu na všechny hodně syčela), takže je pro začátek potřeba ji dát trochu času na přivykání :) Kočičí toaletu používá výborně a v jídle upřednostňuje kvalitní granulky.
13. 7. 2018 byla Kitly vyhozena před domem depozitní tety v Suchdole nad Lužnicí.

2. 8. 2018 Felixa odjela bydlet do domečku v Černém Dubu.

Felixa, evidenční číslo M 8/17; kastrovaná, očkovaná Narozena: cca 2015
Felixa je velice klidná a rozumná kočičí dáma a velice nenáročná společnice. V depozitu porodila 10.5.2017 5 koťátek, která jsou již v nových domovech a Felixa jim byla tou nejlepší obětavou maminkou. Moc ráda a hodně baští ( hlavně kvalitní konzervy ) a o jídlo se také umí ráno a večer náležitě přihlásit. Také kočičí WC zvládá spolehlivě. Felixa žije v depozitu ve společnosti dalších koček, dětí a psů, jejich společnost nevyhledává, ale zvykla si na ně. Nechá se pomazlit (nejlépe před a po jídle), ale jen když chce i ona sama, v náručí se chovat nenechá. Život v bytě jí nedělá žádné potíže, spíše naopak využívá jeho předností a proto i do budoucna uvítá nový domov nejlépe v bytě a nejraději jako kočičí jedináček :-) . 18.10.2017 odjela Felixa do nového domova, nicméně si tam nezvykla a po týdnu se vrátila zpět do depozita, kde se opět chová jako by ten týden ani pryč nebyla a nejraději celý den prospí na křesle, nebo v posteli. Nový majitel musí počítat s tím, že Felixa bude potřebovat delší čas na aklimatizaci v novém prostředí, nicméně pak se Feli projeví jako výborná kočičí kamarádka.
9. 4. 2017 byla v Bohdalovicích při odchytové akci polodivokých koček, které budou po kastraci vráceny zpět do lokality, odchycena i bezprizorní, zanedbaná a velmi vyděšená kočička ve vysokém stupni březosti. Kočička se po odstranění desítek přisátých klíšťat, nakonec ukázala být jako velmi přítulná a po odchovu koťat pro ni budeme hledat nový domov.

28. 7. 2018 odjel Diego do svého nového domova, kde na něj čekali od jeho narození. Zaujal místo po boku dědečka, kterého nedávno opustil jeho rezavý kocourek. Bude bydlet v centru Českých Budějovic a jelikož bude kočičím jedináčkem je jasné, že bude hýčkán a rozmazlován. Jsme rádi, že nalezl tak úžasný nový domov odkud přichází pouze nadšené zprávy.

Diego, evidenční číslo 23/18
Narozen: 5. 5. 2018
Diego byl zpočátku největším "Otesánkem" vrhu. Zároveň je i nejzvídavějším koťátkem ze všech. Čertovina mu kouká z očí, takže se nenechte zmást jeho andělským kukučem. Rozhodně to bude velice aktivní rošťák a průzkumník domácnosti. Zdárně už na svém bráchovi zkouší kotěcí rvačky, takže se zdá, že to bude vcelku dominantní kocourek. Určitě bude potřebovat dost pohybu a hraní. Jeho největším úkolem je teď hlavně porazit úhlavního nepřítele - nebezpečné záclony. Když má lumpáren dost odcupitá do pelíšku na šlofíka, aby se do nich příště mohl zase pustit. Vcelku úspěšně už umí používat kočičí záchod, ale do kotěcích masových příkrmů ho musí depozitní teta ještě přemlouvat.
5. 5. 2018 Diego se narodil v depozitu kočičce Ellie.

2. 8. 2018 se Kočičinka odstěhovala do bytu v Českých Budějovicích, kde jí bude společnosti králík ušák :-)

Kočičinka, evidenční číslo M 54/17; očkovaná, kastrovaná
Narozena: jaro 2017
Kočičinka je doslova a do písmene anděl s ďáblem v těle! Nikdy byste neřekli, že to něžné, vrnící stvoření, které by se přetrhlo pro každé pohlazení, doslova válí sudy, jak se otáčí na záda a nastavuje bříško k drbání, otírá se o obličej, může být také provokatérem, který líčí pasti na své sourozence, začíná rvačky a dáví všechny plyšové myšky znovu a znovu :-) Když nastane mela, tiše odejde do pelíšku a sleduje boj z bezpečí. V jídle vybíravá není, chroupne granulku, pak to zají kapsičkou a je náramně spokojená. Kočičí toaletu používá bezproblémově.
13. 7. 2017 jsme přijali 5 koťátek, která byla nalezena kousek od Trhových Svinů v lese, zavěšení na stromě v igelitovém pytli :-(
kecka

29. 7. 2018 odjela Bína do nového domova do Písku.

Bína, evidenční číslo M 96/17; kastrovaná
Narozena: cca říjen 2017
Bína byla nalezena ve velmi špatném zdravotním stavu, byla vyhladovělá, hubená, dehydrovaná, měla zánět očí a rýmu. Jelikož je to velká kočičí bojovnice a chce žít, tak byla po dvou dnech na infuzích propuštěna do domácí péče. Její stav se stabilizoval a Bína začala po malých dávkách baštit a užívat si teplý pelíšek. Nyní je zdravotní stav Bíny stabilizovaný, už má doléčenou rýmu a je z ní krásná uvrněná mazlivá slečna. Ráda si hraje skoro se vším, proto by uvítala bydlení s podobně starým kočičím parťákem. Kočičí toaletu používá vzorně.
16. 12. 2017 byla kočička odchycena v kočičí kolonii v Suchdole nad Lužnicí.
kecka

25. 6. 2018 odjela Kecka ke skvělým páníčkům, které okouzlila den předtím při jejich návštěvě v depozitu. Odstěhovala se do baráčku ve Lhenicích, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Kecka, evidenční číslo 32/18; kastrovaná
Narozena: cca podzim 2016
Kočička Kecka je roztomilá černá kočička s krásným kukučem a velmi upovídanou tlamičkou – díky ní si také vysloužila svoje jméno 😊. Je to velmi vděčná kočička, na které je od první chvíle vidět, jak si po předchozím životě venku život na gauči vedle někoho, kdo jí věnuje pozornost, užívá. Za člověkem chodí jako pejsek, k tomu často něco vykládá, obzvlášť když je čas na jídlo, musí se připomenout. Na mazlení má vždycky náladu, ráda se chová, sedí na klíně, leží vedle svého člověka, olizuje ruce, vlasy, co jí přijde pod tlamičku 😊…Protože je to ještě mladá kočička, tak se i ráda rozdovádí…pokud jí zrovna nikdo neškádlí a nemůže chytat ruce, vystačí si i se svým ocáskem, při jehož lovu se rozvášní tak, že se často kutálí i z gauče 😃 …Co se týká fungování s ostatními obyvateli depozita (pejsek a dvě kočičky), tak vzhledem k tomu, že kočička pocházela z prostředí, kde před pejsky spíš musela utíkat a s kočičkami soupeřit o jídlo, tak z počátku na ostatní prskala a byla v kontaktu s nimi hodně nejistá. Nyní už si zvykla, přesto je občas vidět, že moc neví, jak se při bližším kontaktu chovat, proto je třeba jí dát trochu času, než se v novém domově, pokud v něm budou další zvířecí obyvatelé, rozkouká. Záchůdek používá Kecka vzorně a v jídle není vybíravá. Kdo k sobě hledá hodnou bezproblémovou kočičku, se kterou si bude moct „pokecat“, pomazlit se, která s ním bude spát v posteli a vrnět mu na polštáři u ucha, tak pro něj je Kecka ta pravá společnice!
30. 4. 2018 byla do depozita přijata venkovní kočička na kastraci, kde nakonec díky svojí umazlené povaze zůstala a hledá nový domov.
brad

9. 7 .2018 se bráškové Brad a Thomas odstěhovali k milé rodině do Strážkovic.

Thomas, evidenční číslo 31/18; očkovaný,  PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: duben 2018
Thomas je odvážný, neohrožený a umazlený kluk :-), nejraději si hraje se svými nezbednými sourozenci. Kocourek bude zvyklý na psy a děti. Kočičí záchůdek používá bez problémů, baští konzervy i granulky. K adopci do bytu nebo do domečku s přístupem do zabezpečené zahrady.
8. 6. 2018 jsme přijali od laskavé nálezkyně 4 kočičí sourozence z Ledenic.
brad

9. 7 .2018 se bráškové Brad a Thomas odstěhovali k milé rodině do Strážkovic.

Brad, evidenční číslo 28/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: duben 2018
Bradík je malý rarášek a průzkumník, který ani chvilku neposedí, jak je vidět i z fotografií. Je moc mazlivý a jak vidí člověka, hned přede. Kocourek bude zvyklý na psy a děti. Kočičí záchůdek používá bez problémů, baští konzervy i granulky. K adopci do bytu nebo do domečku s přístupem do zabezpečené zahrady.
8. 6. 2018 jsme přijali od laskavé nálezkyně 4 kočičí sourozence z Ledenic.

14. 6. 2018 byli Darryn a Ellanelka adoptovaní nálezkyní :)

Ellanelka, evidenční číslo 30/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V PŘIMĚŘENÉM VĚKU
Narozena: duben 2018
Ellanelka je ze všech sourozenců nejdrobnější, ovšem jinak je velice aktivní a průbojná. Je také moc mazlivá a skoro pořád přede :-) . Kočička bude zvyklá na psy a děti. Kočičí záchůdek používá bez problémů, baští konzervy i granulky. K adopci do bytu nebo do domečku s přístupem do zabezpečené zahrady.
8. 6. 2018 jsme přijali od laskavé nálezkyně 4 kočičí sourozence z Ledenic.

14. 6. 2018 byli Darryn a Ellanelka adoptovaní nálezkyní :)

Darryn, evidenční číslo 29/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: duben 2018
Darryn je oproti svému bráškovi opatrnější a více mňouká, ale po chvilce se zapojí do každé lumpárny. Je také moc mazlivý a jak vidí člověka, hned přede. Kocourek bude zvyklý na psy a děti. Kočičí záchůdek používá bez problémů, baští konzervy i granulky. K adopci do bytu nebo do domečku s přístupem do zabezpečené zahrady.
8. 6. 2018 jsme přijali od laskavé nálezkyně 4 kočičí sourozence z Ledenic.

stoupa

30. 5. 2018 se Stoupík odstěhoval s mladým párem do domečku v Lišově, kde si užívá zahrady a také spousty lásky a péče <3

Stoupa, evidenční číslo 12/18; nekastrovaný, očkovaný
Narozen: 2009
Vidíte dobře - Kočky ČB mají v péči i psa :-) A ne ledajakého! Stoupa je originální kříženec s krví tvrdohlavého jezevčíka, je tedy ideální pro někoho, kdo toto plemeno zná a zvládne tak krotit občasné manýry 9-kilového paličáka :-) Ale nejedná se o nic dramatického, je to psík velmi chytrý a bystrý, takže záhy pochopí, že Vy jste ten, kdo bude určovat chod domácnosti, a on se prostě podle toho zařídí. Je ale potřeba mít na paměti, že jsou chvíle, kdy se mu nebude zdát Vaše manipulace s ním - hlavně když ho uchopíte za srst za krkem, na to je velmi háklivý a vrčí. Že by špatné zkušenosti? Při vyšetření u pana veterináře si taky mručel pod fous, ale tam zas není divu - Stoupa totiž trpí na bolesti zad a tím i zadních nohou. Prozatím ho budeme držet v klidovém režimu, omezíme procházky na minimum, bude v teple a bolest budeme tlumit léky. No a uvidíme, jak se to vyvine dál. Nový majitel by s tím měl počítat - Stoupík, byť stále aktivní a velmi hravý pejsek, už nesmí moc řádit, běhat do schodů, skákat apod., měl by se chovat přiměřeně svému věku - což mu občas nejde dodržovat ;-) Kastraci zatím odkládáme, je to sice dominantní pes, ale v parku se prostě ostatním pejskům vyhýbáme a svou dominanci vůči své dočasné paničce si po vysvětlení domácí hierarchie už také odpustil ;-) Rychle si zvyknul i na početnou společnost koček a rád si s nimi občas zašpásuje, takže není v depozitu o zábavu nouze - jen nám dochází hračky, protože Stoupík všechny míčky a myšky nemilosrdně likviduje :-D
29. 3. 2018 jsme přijali Stoupíka od původních majitelů - paní a pána v
důchodu, kteří se o něj ze zdravotních důvodů již nemohli dále starat.

22. 5. 2018 se odstěhoval Mišík se svým bráškou Albíkem do domečku v Habří, ke dvěma kočkomilným lidem a jejich dvěma kočičím babičkám :-)

Mišík, evidenční číslo M141/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca 6/2016
Mišík je moc milý, mazlivý a upovídaný kocourek. Rád sedává na okně a kouká do zahrady - chybí mu chození ven, ale v bytě si zvyknul rychle, většinu dne stejně prospí v pelíšku :-) S ostatními kočičáky vychází dobře, je zvyklý i na malého hodného pejska :-) Je to pohodář a v jídle není žádná vybíravka a zbaští cokoliv, je čistotný. Uvítal by odejít do nového domova spolu se svým bráškou Albíkem, podmínka to však není. Určitě by se mu však líbilo bydlet v domku se zahradou v bezpečné lokalitě, aby mohl chodit ven.
6. 12. 2016 byli do depozita v Lišově přijati dva kočičí bráchové z důvodu alergie majitele z Hluboké nad Vltavou

2. 3. 2017 Odjel Albík i se svým bráškou do nového domova do Lipovic.
7. 2. 2018 se nám bohužel oba kluci z adopce vrátili, z důvodu tíživé bytové situace majitelů.

albik

22. 5. 2018 se odstěhoval Albík se svým bráškou Mišíkem do domečku v Habří, ke dvěma kočkomilným lidem a jejich dvěma kočičím babičkám :-)


Albík, evidenční číslo M140/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca 6/2016
Albík je hodný, nekonfliktní a pohodový kocourek. Byl spolu s bráškou Mišíkem po téměř roce vrácen z adopce 😞 Je to veliký mazel a to hlavně u mužů :-) Čistota mu není cizí a na záchod chodí poctivě. Albíček zbaští všechno, co mu dáte, ale občas jde ještě zkusit z depozitní tety vymámit "něco lepšího"  🙂 S ostatními kočkami vychází v pohodě a je zvyklý na malého hodného psíka :-) Do nového domova by rád šel spolu se svým bráškou, ale podmínka to není. Uvítal by chození ven do zabezpečené zahrady nebo v bezpečné lokalitě, v bytě si však také velmi rychle zvyknul a nic neničí, nemňouká.
6. 12. 2016 byli do depozita v Lišově přijati dva kočičí bráchové z důvodu alergie majitele z Hluboké nad Vltavou
2. 3. 2017 Odjel Albík i se svým bráškou do nového domova do Lipovic.
7. 2. 2018 se nám bohužel oba kluci z adopce vrátili, z důvodu tíživé bytové situace majitelů.

27. 4. 2018 se odstěhovala do Písku k mladému páru do bytu, kde si bude žít jako opečovávaná princeznička :-)

Minú, evidenční číslo 13/18; kastrovaná
Narozena: cca 2016/2017
Minú je drobounká kočička, v podstatě vypadá jako několika měsíční kotě, ale dle jejích nálezců i veterináře jí bude už něco přes rok - neváží však ani dvě kila :-o Kdo tedy touží po kapesní kočičce, Minú je pro něj ta pravá :-) Minú v nejbližších dnech podstoupí kastraci, která nebude jednoduchá - Minú totiž permanentně mrouská, což ji neskutečně vysiluje, navíc holčička moc nebaští a je nečistotná - vše se ale urovná záhy po kastraci, už aby to bylo za námi... :-( Jinak je to holčička mazlivá a co víc - je nádherná a kukadla má opravdu tak veliká, i když byly fotky pořízeny krátce po jejím nastěhování se do depozita, tak je měla ještě trochu víc "navrch hlavy" :-) Bude dána do adopce pouze do bytu, ne k malým dětem (občas se ožene packou, nebo rovnou útočně vyběhne na "nepřítele", když se bojí nebo si není jistá), na další kočičáky si určitě zvykne, více však doplníme časem, až opustí karanténu.
6. 4. 2018 jsme přijali kočičku Minú (původním jménem Mína) od majitelů/nálezců z Nové Pece, kde se pravděpodobně narodila jiné bezprizorní kočičce z tamní početné kolonie :-(

28. 4. 2018 se odstěhovala k mladé mamince a jejímu synkovi do bytu v Č. Budějovicích.

Eliška, evidenční číslo 10/18; kastrovaná
Narozena: cca. 2015
Eliška je drobná kočenka, velmi mazlivá, přítulná, chytrá a hravá. Žila celý svůj dosavadní život venku, ale na byt si zvykla okamžitě a teď se nejraději vyvaluje v peřině :-) S ostatními kočičáky se kamarádí, občas se s nimi v zápalu hry prožene, ale umí si i hezky hrát sama. Může jít tak do nového domova jak k dalším kočičákům, nebo i jako jedináček. Potřebuje však klidnou domácnost, prudké pohyby nebo hlasité zvuky ji děsí a to se pak utíká schovat. V jídle vybíravá není, má však hodně ráda granulky. Je 100% čistotná.
22. 2. 2018 jsme přijali Elišku po zemřelém majiteli, kterému sloužila jako venkovní lovec myší. Byla v počátečním stadiu březosti, takže jsme ji nechali ihned vykastrovat. Jinak měla ouška ucpaná svrabem a bříško plné škrkavek...

11. 4. 2018 se konečně dočkala Fialka vytouženého domova. Fialka si za celých 18 měsíců nezvyklá na lidské doteky a tak jsme pro ni hledali vhodný domov ve venkovním prostředí. To se nám nakonec podařilo a Fialka našla útočiště u jednoho pána, který na svém statku chová spoustu zvířátek. Ke stávajícím 5-ti kočičkám se nyní přidala i Fialka a my věříme, že tam bude šťastná...

Fialka, evidenční číslo M 147/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 2014
Fialka je maminka Alfonse, Bohouše a Cilky.  Je velmi plachá, v depozitu se celé dny zdržuje někde zalezlá a chodí akorát k jídlu. Z tohoto důvodu by byla vhodná někam k rodinému domku, kde by měla možnost volného pobytu venku a přenocování v teple, třeba ve sklepě. Pokud by v novém domově měla dalšího kočičího parťáka, byla by určitě velmi vděčná.
30. 11. 2016 jsme přijali 5 kočiček z Benešova nad Černou po zemřelém majiteli. 

17. 4. 2018 se Ofélie odstěhovala ke své nové paničce do bytu do Bechyně :-)

Ofélie, evidenční číslo 8/18; kastrovaná
Narozena: podzim 2017
Ofélinka je mazlivá holka, která nikdy nemá daleko ke škádlení všech okolo :-) Je to neunavitelné torpédo a ve zlobení jí nebrání ani límec, který je už skoro její neoddělitelná součást :-( Ofélinka otiž bohužel stále bojuje z nemocným očičkem a zdárné vyléčení je zatím v nedohlednu, ale zatím nepropadáme skepsi a doufáme, že vše dobře dopadne a o očičko nepřijde!
Je to holka čistotná a nevybíravá :-) Pro potenciální zájemce zde máme důležité info - Ofélku si už vyhlédla jedna paní, a tak je prozatím "zarezervovaná" :-)
30. 1. 2018 jsme přijali do péče malou střapatou nemocnou vyhublou kočičku z jedné obce na českokrumlovsku, kde žila spolu s ostatními kočičáky na jednom statku. Všem dospělým již byla zajištěna kastrace, ty nejmladší jsme přijali a našli jim již nové domovy (Kristián, Richard a Rozálie). Ofélie však byla přijatá s vážně poraněným očičkem v důsledku neléčené herpesvirové infekce.
1. 2. 2018 podstoupila náročnou operaci, kdy jí paní doktorka Míková z kliniky Vltava voperovala "záplatu", poté musela kočenka 14 dní nosit límec a očičko bylo vykapáváno antibiotiky (měla ho zašité třetím víčkem, aby se v klidu hojilo). Po 14 dnech byly vyndány stehy a pokračovalo se ve vykapávání očička. Záplata se však neuchytila a protože nám její druhý kousek paní doktorka zamrazila, mohla v den plánované kontroly Ofélka okamžitě podstoupit druhou operaci - nyní tedy jedeme druhé kolo - límec, vykapávání, za dalších 14 dní kontrola... A doufáme, aby se záplata tentokrát chytla a malinká o očičko nakonec nepřišla...

kitty

9. 4. 2018 Drzí zrzí alias Kitty odjela bydlet s velmi milou paní do malé vesničky do domečku se zahrádkou za černobílým kamarádem. Budeme držet pěstičky, aby se rychle adaptovala a byla spokojená <3

evidenční číslo M 92/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: červen 2016
Kitty je velmi odvážná a zvídavá kočička, miluje tkaničky a ráda se schovává depozitní tetě do batohu, který nosí do práce, možná by ráda také cestovala :-D Od prvního dne v depozitu perfektně používá kočičí záchod. K jídlu si zatím vybírá pouze masíčko, granulky prý se musejí moc kousat a tak pěkně nevoní. Je to malý drzounek, se kterým se nový majitel jistě nudit nebude. Nejaktivnější je samozřejmě brzo po ránu, protože celý den odpočívá, takže v noci zkouší, která záclona je dost pevná, které dveře lze tou malou škvírkou dole otevřít... Pejsků si nevšímá, ostatní kočičky jí zatím také nelákají, vhodná bude jak do bytu, tak k domku se zahrádkou.
Jak se říká, že kočička po kastraci změní své chování, tak u Kittynky se to potvrdilo. Z nekamarádské kočičky je pojednou mazlík, který se nechá drbat i na bříšku, začala se kamarádit s ostatníma kočičkama depozitní tety a tu nejstarší dokonce prohání, protože se jí líbí, jak na ní syčí. Zjistila, že depozitní teta měla pravdu a i granulky jsou moc dobré. Jediné, co se u ní nezměnilo, je její čertovská povaha. Půjčování si věcí, které někdo někde zapomene je neustále její doménou, budíček v šest ráno také neopomíjí, přece musí teta do práce :-) Miluje kaktusy, nevadí, že píchají - vždycky kousek uloupne a honí ho po bytě. Jistě z ní bude i dobrá myšilovka, protože každou hračku férově zakousne.
Bohužel po jedné špatné zkušenosti se zájemcu bude v novém domově vyžadovat hodně trpělivosti, neboť se z počátku bude schovávat. Potřebuje klidnou domácnost bez dětí, ale podmínkou je psí nebo kočičí společník - nemůže být jedináček! Když se jí nechá dostatek klidu k zabydlení, bude z ní časem kočička, která ráda spí v posteli :) a bude se nechávat hladit.

dori

22. 3. 2018 odcestovala do nového domova. Bude bydlet u mladé rodiny v Českých Budějovicích, kousek od pana doktora Lapáčka. V novém domově už na ní čekala kočičí kamarádka Mína.

Dori, evidenční číslo 9/18; kastrace naplánovaná
Narozena: 2017
Dori je povedená drobnější želvovinová kočička s velkýma zelenožlutýma očima. Ačkoli byla nalezena venku, předpokládáme, že určitě minimálně nějakou dobu pobývala v bytě. Je totiž velmi dobře socializovaná a zvyklá na chod domácnosti. Psa víceméně ignoruje a pozoruje ze svého pelechu. S jinými kočičkami nevíme, ale předpokládáme bezproblémové soužití.
V jídle je naprosto nevybíravá a záchod používá svědomitě od prvního dne. Její dva životní pilíře jsou žrádlo a mazlení. Rozhodně není vtíravá, ale v klíně vám bude vrnět, dokud ji nesundáte. Jen co se trochu rozkoukala, objevila myšku na hraní a od té doby si i sama vyhraje. Velmi ji také baví dolovat jídlo ze stromu (labyrintu) na pamlsky. Na princip této záludné hračky přišla hned první den, takže hloupá rozhodně není. Je zvídavá a velice přítulná. Zatím je v léčení. Do nového domova půjde kastrovaná. Vhodná je pro kohokoli, kdo jí věnuje svůj čas. Odměnou mu bude věrná a mazlivá parťačka.
24. 2. 2018 byla přijata doslova na poslední chvíli, těsně před velkými mrazy, krásná želvovinová kočička nalezená v Nové Vsi u Brlohu, kterou tam někdo údajně vyhodil z auta. Kromě ošklivé rýmy, měla i svrab a byla začervená.

muminek

26. 3. 2018 se Mumínek odstěhoval do bytu na sídlišti Vltava v Č. Budějovicích k milé paní, jejímu partnerovi a naší bývalé svěřenkyni Lillynce :-)

Mumínek, evidenční číslo M70/17; kastrovaný, FIV a FeLV negativní
Narozen: červenec 2017
Mumís je tuze mazlivý a krásný rezavý klučina, s bradičkou bílou, jak od mléka :-) Od příchodu do depozita se ještě bohužel nedostal do takového zdravotního stavu, aby mohl být naočkovaný, pořád postonával anebo bojuje s vracejícími se střevními problémy (ty nadále řešíme). Jinak je to kluk při chuti - zbaští úplně všechno a ještě se půjde podívat do Vaší mističky :-D Na jídlo je dokonce žárlivý a kupodivu mu to všichni ostatní depozitní kočičáci tolerují. Jinak je s každým kamarád - ne sice hned, nově příchozí si musí nejdřív oťukat (to víte - nový strávník je vždycky na obtíž ;-)). Jinak je nejraději se svým člověkem - kam se hnete, tam jde za Vámi, a spí nejraději člověku na hlavě a u toho vrní tak silně, že musíte počkat, až usne, protože u toho jeho kolovrátku nemáte šanci usnout první :-D Bude dán do adopce pouze do bytu, ne jako jedináček.
18. 9. 2017 jsme kloučka přijali do péče. Pochází z bezprizorní kočičí kolonie v Olešnici. První den musel být pro vážnost jeho zdravotního stavu hospitalizován na veterinární klinice. Nálezkyně ho dovezli v podstatě za 5 minut 12. Byl silně dehydratovaný, podvyživený, začervený, plný klíšťat a navrch bojoval s rhinotracheitidou.

bartolome

21. 3. 2018 se Barltolomé odstěhovala do bytu v Českých Budějovicích

Bartolomé, evidenční číslo M 91/17; kastrovaná
Narozena: léto 2017
Bartolomé je nejobezřetnější a nejplašší ze všech sestřiček. Ze svých úkrytů jen vykukuje. A to je celkem škoda, neboť má krásně barevně vybarvený kožíšek. Ale míček prožene, sestřičky přepadne a pak se s nimi kočkuje. Její nedůvěru zkoušíme odstranit za pomoci aromaterapie a také čtením, aby si zvykala na lidský hlas. Teď právě se předčítají Kočičí pověsti :-) Pokrok je vidět každý den, ikdyž malý.
Kočičí toaleta není pro Bartolomé problém. Chutná ji vše, co najde v misce.
24. 11. 2017 jsme přijali Bartolomé, její maminku a dvě sestřičky ze vsi kousek od Volar.

25. 2. 2018 se odstěhoval Kristiánek do bytu v Českých Budějovicích, k sympatickým manželům a jejich dvěma synkům, kteří se na kocourka už moc těšili :-)

Kristián, evidenční číslo M 5/18; kastrovaný
Narozen: jaro 2017
Kristián je, stejně jako jeho bratr Richard, "něžný obřík" - jen víc hravý a upovídaný :-) Intenzivně vyhledává lidskou i kočičí společnost, nechce být sám. Je to veliký kocour a jeho extra dlouhá srst mu přidává na velikosti (tento fakt je potřeba zohlednit při pořizování toalety - velké a dlouhosrsté kočky potřebují prostornou toaletu - je jim nepříjemné, když se jim chlupy nabíjí statickou elektřinou z boudičky záchodku).
Zprvu zbaštil vše, co dostal do mističky, nyní už začíná na tetu zkoušet, jestli z ní vymámí i "něco lepšího". Hitem je vařené kuřecí a kvalitní granulky :-)
Kristián bude vyžadovat pravidelnou péči o srst, kvalitní stravu, bytové podmínky a vždy k dispozici trávu na okusování nebo přídavek pasty proti bezoárům do krmení. Jeho noví majitelé by měli počítat s o trochu větším zachlupacením domácnosti - o to více se jim ale dostane lásky od tohoto elegána :-)
3. 2. 2018 jsme přijali chlupatou kočičí rodinku, pocházející z kolonie koček, které se v minulosti nekontrolovaně množily na jedné vsi na českokrumlovsku. Nyní byla všem dospělým jedincům zajištěna kastrace, nejmladší jsme přijali do péče, abychom jim našli vhodné domovy.

26. 2. 2018 se Richard (Lví Srdce) odstěhoval do svého nového domova - bytu v Č. Budějovicích, ke svému poddanému, který mu bude věrně sloužit a plnit vše, co Jeho Výsosti na očích uvidí :-)

Richard, evidenční číslo M 4/18; kastrovaný
Narozen: jaro 2017
Richard je takový "něžný obr", gentleman každým coulem - zdrženlivý, distingovaný mladý šlechtic :-) Intenzivně vyhledává lidskou i kočičí společnost, nechce být sám. Je to veliký kocour a jeho extra dlouhá srst mu přidává na velikosti (tento fakt je potřeba zohlednit při pořizování toalety - velké a dlouhosrsté kočky potřebují prostornou toaletu - je jim nepříjemné, když se jim chlupy nabíjí statickou elektřinou z boudičky záchodku).
Zprvu zbaštil vše, co dostal do mističky, nyní už začíná na tetu zkoušet, jestli z ní vymámí i "něco lepšího". Hitem je vařené kuřecí a kvalitní granulky :-)
Richard bude vyžadovat pravidelnou péči o srst, kvalitní stravu, bytové podmínky a vždy k dispozici trávu na okusování nebo přídavek pasty proti bezoárům do krmení. Jeho noví majitelé by měli počítat s o trochu větším zachlupacením domácnosti - o to více se jim ale dostane lásky od tohoto elegána :-)
3. 2. 2018 jsme přijali chlupatou kočičí rodinku, pocházející z kolonie koček, které se v minulosti nekontrolovaně množily na jedné vsi na českokrumlovsku. Nyní byla všem dospělým jedincům zajištěna kastrace, nejmladší jsme přijali do péče, abychom jim našli vhodné domovy.

23. 2. 2018 se odstěhovala Bosorka do vesničky u Kamenného Újezdu, k sympatické rodince a jejich border kolii. Bosorka bude milovaný jedináček a časem bude mít možnost trajdat po venku

Bosorka, evidenční číslo M 18/17; kastrovaná
Narozena: cca léto 2016
Nádherná, neuvěřitelně mazlivá (každou návštěvu vítá a hned jí leze do náruče), hravá a upovídaná holčička :-) Srdečnější a trpělivější zvířátko jen tak nepotkáte. Bohužel, stejně jako její sestřička Rusalka, od začátku bojuje s rýmou, kterou se nám nepodařilo zdolat a tak má Bosorka handicap v podobě chronické rýmy a bere dlouhodobě antibiotika, která ji už asi budou provázet po zbytek života :-( Když užívá léky, tak ani nepoznáte, že jí něco je. Po jejich vysazení se však rýma začne pomalu vracet a po pár týdnech se jí zhorší natolik, že je potřeba opět nasadit léky. Bosorka je jinak ve výborné kondici a má velmi slušnou váhu :-)
8. 5. 2017 jsme přijali Bosorku spolu s Rusalkou z chatové oblasti Mydlák, kde bezprizorně žily stejně jako několik dalších tamních kočiček :-( Obě kočenky byly plné klíšťat, blech, vnitřních parazitů a jako "bonus" si do depozita přivezly silnou rýmu, kterou nyní léčíme.

Štaflíček se 16. února 2018 přestěhoval do nového domova. Proč jsme s touto skvělou zprávou tak dlouho otáleli? Inu, vzhledem k jeho bázlivé povaze, nechtěli jsem se radovat předčasně, pokud by adopce nakonec nevyšla. To se ale naštěstí nestalo. Nově Štaflík bydlí v bytě ve Vodňanech u velmi hodných a trpělivých lidí, kteří mu dávají dostatek času a prostoru k aklimatizaci. Společnost mu mimo „jeho lidí“ dělají i další zvířátka - domácí kocourek Bárny a fenečka Arinka – oba zachránění opuštěnci.

Štaflík, evidenční číslo M 63/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: polovina května 2016
Štaflík se do depozita dostal coby teprve 3 týdenní kočičí miminko. Pochází z Českých Velenic, kde byl odchytnut společně se svými třemi sourozenci. Ihned po odchycení putovali prckové do veterinární ordinace – koťata trápila oční infekce a hlavně enormní množství klíšťat. Následně se jejich cesty rozešly, protože dvě koťátka putovala do depozita N. Frýda a zbývající dvě na Srubec. Štaflík byl od počátku velice bázlivý, velice špatně nesl podávání tabletek i další ošetřovací procedury. Jen co však antibiotika dobral, vyklubal se z něj hravý, zvědavý rošťák. Má nádhernou černou lesklou srst a krásné výrazné oči. Se svou sestřičkou Špagetkou tvořili nerozlučnou dvojku, ale jelikož už je Špagetka v novém domově, vyhraje si nyní nejvíce s domácím kocourkem, který ho ochotně učí všechny možné lumpárny. Štaflík moc rád baští, bez okolků sní všechno, co mu do mističky přistane. Kočičí toaletu používá od prvního dne bez problémů. O svém novém domově nemá žádné konkrétní představy, jedinou jeho podmínkou je to, aby bydlel u hodných lidí, kteří ho zahrnou svou láskou. Na tom, zda to bude v bytě či domku se zahrádkou, mu nezáleží.
Dne 21. 6. 2016 jsme převzali 4 asi pětitýdenní koťátka z Českých Velenic od hodné nálezkyně. Prckové byli hubení, plní klíšťat a teklo jim z očiček. Po převzetí od nálezkyně putovali kotíci ihned do veterinární ordinace, zde byli ošetřeni a byla započata léčba antibiotiky. Dva prckové poté zamířili do depozita N. Frýda a zbylí dva do depozita na Srubci.

18. 2. 2018 odjela do Chotovin se svou novou rodinkou a jejími dvěma kočičáky.

Rozálie, evidenční číslo M6/18; kastrovaná
Narozena: cca říjen 2017
Rozárka je roztomilá střapatá kočičí holčička, hravá a když na to přijde, tak i mazlivá :-) Do teď žila venku, ale gauč, kočičí hračky a škrabadla okamžitě přijala za své, stejně tak plné mističky dobrot. Je čistotná a přátelská k ostatním kočičákům.
3. 2. 2018 jsme přijali chlupatou kočičí rodinku, pocházející z kolonie koček, které se v minulosti nekontrolovaně množily na jedné vsi na českokrumlovsku. Nyní byla všem dospělým jedincům zajištěna kastrace, nejmladší jsme přijali do péče, abychom jim našli vhodné domovy. Rozálku jsme přijali již vykastrovanou, ale s hodně zplstnatělou srstí, proto jí musel být kožíšek radikálně prostříhán. Rozálka v minulosti prodělala pravděpodobně herpesvirovou infekci - na obou očkách má zhojené staré jizvičky po vřídkách, pravé očičko má atrofované.

13. 2. 2018 Angi odjel do nového domova do Hrdějovic, kde na něj čeká spousta zábavy s pejsky a dětmi.

Angi, evidenční číslo M 3/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: jaro 2017
Jakmile jsme Angiho pustili volně běhat po bytě, byl tu jako doma. S domácím postarším kocourem jsou teď velcí kamarádi a celý den si hrají, až chlupy lítají. Je velmi přátelský a aktivní a určitě by v novém domově uvítal zvířecího parťáka. Je to velký uvrněný mazel, který při tom tak trošku slintá. Celý den si tichounce pobrukuje všude, kudy chodí, ještě mu tak rozumět. Angi se nejspíš chystá do soutěže o největší černou kouli, protože jeho apetit je neskutečný. Kocourek je čistotný, rád šplhá po škrabadle a číhá z kočičího tunelu, při únavě obsadí postel, nejlépe celou.
27. 1. 2018 jsme přijali kocourka od hodného nálezce, který si ho ale nemohl kvůli alergii nechat.

13. 2. 2018 odcestovala do nového domova u Třeboně, kde bude dělat velkou radost a upovídanou společnici. Díky své klidné povaze bude žít po boku babičky a my věříme, že si budou skvěle rozumět.

Izie, evidenční číslo M 2/18, kastrovaná, očkovaná
Narozena: 2015
Tmavě mourovatá kočička s malou bílou náprsenkou žila po celou dobu v rodině, která si ji nadále nemohla ponechat. Zpočátku je velice opatrná, ale jako správná ženská je trochu "ukecaná". Je vhodná do bytu, drží se v blízkosti člověka, ale zatím to na mazlení v klíně ještě není. Věříme, že je to pouze změnou prostředí a tím, že nás nezná. Je vidět, že ke člověku chce, a když ji dáte čas určitě si rychle zvykne. Jakmile se k ní člověk skloní, hned se začne tulit. Je čistotná a upřednostňuje zatím spíše konzervy. Dobu kdy musí být sama bez problému tráví spánkem. Pro svou klidnou a opatrnou povahu bude určitě skvělým parťákem ke starším lidem nebo do rodiny s odrostlejšími dětmi.

9. 2. 2018 se Francinek odstěhoval s milou slečnou do bytu v Českých Budějovicích, kde už na něj čekal jeho nový kočičí kamarád :-)

Francin, evidenční číslo M87/17; kastrovaný
Narozen: cca. červen 2017
Francinek je bázlivý kocourek, ale brzy si zvykne na nové prostředí i nového člověka. Jen ještě občas uteče před nastavenou dlaní, ale to se časem spraví ;-) Jinak je to mazlík a hlavně velký jedlík. Momentálně se ještě kurýruje z invaze parazitů a bojuje se zánětem střev.
V novém domově by neměl být sám - druhý kočičák mu pomáhá k překonávání ostychu vůči člověku. A hlavně si moc rád hraje :-) V jídle není vybíravý a je čistotný. Vhodný pouze do bytu.
8. 11. 2017 jsme přijali kluky Pepina a Francina z Lomu u Tábora, kde se narodili bezprizorní kočičce (ta je již nyní vykastrovaná). Oba kloučci k nám přišli masivně zablešení, začervení a se svrabem v ouškách.

5. 1. 2018 se Queenuška odstěhovala s moc milou rodinou do jejich domu v Kališti u Lipí. Bude chodit ven na procházky na kšírkách a v domě bude mít i jiné kočičí kamarády, když se jí náhodou po nějakých zasteskne :-)

Queen, evidenční číslo M 124/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2013
Queen je velká pohodářka, mazel a hlavně velký jedlík :-D Je velmi kontaktní a hlavně vítací. Nechá se nosit v ruce a mlskami si ji velmi rychle získáte. Na to, že je to dospělá číča, si hrozně ráda hraje, ráda honí mávátka, potřebuje hodně věcí na škrábání (kartonové škrabadlo je schopná rozškrábat za jeden měsíc :-)) Určitě by v budoucnu ocenila možnost chodit na (zabezpečenou) zahradu a vydovádět se venku, umí chodit na kšírkách....a pak se prostě jen rozvalit někde v teple a chrnět. V jídle vybíravá není a je moc čistotná.
22. 10. 2016 jsme si přivezli z Otěvěku malou kočičí rodinku, žijící v tamním kravíně - maminku Queen a její dcerušky Anu a Elsu. Všechny byly začervené a trpěly ušním svrabem. Laskavou paní však byly řádně krmené, moc jí za její péči a starostlivost o kočenky děkujeme <3

10. 2. 2018 se Mouroslav odstěhoval do bytu v Českých Budějovicích, kde nahradí nedávno zemřelého kocourka.

Mouroslav, evidenční číslo M 52/17; očkovaný, kastrovaný
Narozen: jaro 2017
Mouroslav je nejodvážnější ze všech pěti sourozenců. Ačkoliv to tak na fotkách nevypadá, z očí mu koukají pěkní čertíci. Po rozkoukání mu hned byla karanténa malá, pořád něco zkoumá, všude vleze a šplhá, hračky byly hned a jeho. Taky je vzápětí dobře uklidil. Řekli byste, že v karanténní kleci se nemůže nic ztratit, ale to neznáte kouzelníka Mouroslava :-D
Miluje kotěcí granulky a záchod hned od počátku používá vzorně.
13. 7. 2017 jsme přijali 5 koťátek, která byla nalezena kousek od Trhových Svinů v lese, zavěšení na stromě v igelitovém pytli :-(

4. 2. 2018 odjel do svého vytouženého domova Edík. Dlouhou cestu do Prahy zvládnul úplně bez problémů a nyní si již užívá bytu jako jedináček. Má k dispozici i balkon, jak si přál, a v létě bude moci užívat volnosti na chalupě v Jižních Čechách.

Eda, evidenční číslo M 17/17, kastrovaný
Narozen: cca 2014
Edík je polodlouhosrstý elegán, který stále hledá svůj vysněný domov. Potřebuje být kočičí jedináček, se psem by problém být nemusel. Miluje čerstvý vzduch a proto pro něj hledáme domov s přístupem na zahradu, ale s teplým pelíškem a plnou miskou.
Strašně rád se mazlí, je plně socializovaný, a miluje syrové maso :-) Je čistotný a bezproblémový ❤
16. 4. 2017 nás oslovil pán, který Edíka našel u Vrbenských rybníků v Č. Budějovicích. Vzhledem k Edíkovo stavu jsme jej přijali. Kocourek podstoupil úplné ostřihání dohola, jelikož měl velmi zadredovanou srst, a jiné řešení nebylo. Mimo svrab, který je v léčení, je v pořádku..

Díky svému vzhledu měl Leonek spoustu "vážných" zájemců, kteří ovšem neřešili jeho specifickou povahu, a tak až teprve čtvrtý pokus vyšel a Leonek odjel 2. 2. 2018 se sympatickým mladým párem do bytu v Táboře. S novými majiteli si okamžitě padli do oka, Leon si dobrovolně nastoupil do přepravky a odfrčel směr domů :-)

Leon, evidenční číslo M 94/17; kastrovaný
Narozen: cca 2015
Leonek si již doléčil následky silné alergie na bleší kousnutí a začíná hledat nový domov. Je to milý a mazlivý obr, nošení v náruči se mu moc nelíbí, ale pro pohlazení si moc rád přijde, navíc většinou polehává v trase lidských obyvatel depozita, takže ho prostě a jednoduše nejde jen tak překročit a nepohladit, zvlášť, když si k tomu Leon něžně povrkává, jako by mluvil. Je absolutně čistotný a baští granulky a konzervy o sto šest. V depozitu si zvykl na soužití s většími psy a dokonce se s nimi chodí mazlit. Trošku složitější je to se soužitím s ostatními kočičáky v depozitu, kdy s některými si rozumí, ale s dalšími na sebe syčí. Nový domov hledá Leonek, vzhledem k srsti, nejlépe v bytě a to buď jako kočičí jedináček, nebo jako parťák méně dominantní kočičky a nejraději by byl v klidné domácnosti. Leonek má jednu  zvláštnost, jako pelíšek na spaní používá nejraději vanu nebo umyvadlo :-)

16. 12. 2017 jsme ze Suchdola nad Lužnicí přijali kocourka, který byl několik dní ubytován u hodné nálezkyně, která se snažila najít případného původního majitele. Nikdo však kocoura nehledal a tak přicestoval k nám do depozita. Kocour byl velmi silně zablešený a měl rozsáhlý ušní svrab.

1. 2. 2018 se dočkal nového domova. Bude bydlet ve vesnickém domku nedaleko Týna nad Vltavou s dalšími zvířátky.

Prťous, evidenční číslo M 84/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: červenec 2017
Prťous je sebevědomý, až drzý kocour! Hned, jak byl vypuštěn z karantény, kde proběhlo odčervení, zfackoval všechny velké kocoury a (ó hrůzo!) vrazil jednu i vládci karlovského depozita.. Měl velké štěstí, že Gigimour byl právě po obědě a v dobrém rozmaru, jistě by toho malého uličníka náležitě ztrestal :-)
Prťousek se ničeho nebojí, do všeho jde po hlavě. Provokuje, pere se, prohání všechny hračky, co najde, šplhá všude možně.. Ale taky umí být hodný, mňoukne si a jde se pomazlit. To pak se otočí na záda a nastavuje bříško k drbání a za odměnu pak olizuje nos a uši :-) O okusování palce u nohy v noci radši pomlčíme :-)
Prťous má velkou chuť k jídlu, baští vše, co najde v miskách.
Používání kočičí toalety pro něj od začátku není problém.
14. 10. 2017 se Prťousek přidal k depostrejdovi na procházce se psem. A protože nikomu ve vsi ani v širokém okolí nikomu nechybí, zůstal v depozitu.

30. 1. 2018 se Šuminka odstěhovala k našemu bývalému svěřenci Mourečkovi a jeho milé paničce do bytu v Táboře. Podle prvních zpráv si oba kočičáci padli do oka a dávali to paničce celou noc patřičně najevo :-)

Šuminka, evidenční číslo M 1/18; údajně kastrovaná
Narozena: cca. jaro 2017
Šuminka je zatím vystrašený uzlík nervů, který neví, čí je - a není divu - šla z ruky do ruky, až se dostala k nám do péče. Dělá ale rychlé pokroky v socializaci, za chvíli už nám bude určitě předvádět své mazlící dovednosti :-) Prozatím tedy můžeme jen říci, že je čistotná a v jídle nevybíravá, kočičí společnost ji zajímá a co hlavně - je to nádherná kočenka s roztomilým kukučem, však posuďte sami :-)
5. 1. 2018 jsme přijali Šuminku od pána, kterému nebylo lhostejné, co s kočenkou bude, protože neměla kam jít a nikdo ji nechtěl :-( Údajně je již vykastrovaná - pokusíme se to ověřit.

29. 1. 2018 se odstěhoval Pepin a to je o ulici dál - do bytu v Českých Budějovicích k jedné milé paní, které už moc chyběla zvířecí společnost a tak teď má doma malého chlupatého lumpa :-)

Pepin, evidenční číslo M86/17; kastrovaný
Narozen: cca červen 2017
Pepinek je zvídavý, umňoukaný, mazlivý kocouří klučina :-) Mňouká tedy hlavně, když je mu smutno anebo má hlad (a ten má zatím pořád :-)). Stále se ještě dává dokupy po svém dosavadním životě venku, takže pomalu zbavujeme tělíčko parazitů a léčíme zánět střev. Rád dovádí se svým bráškou Francinem, takže by v novém domově uvítal parťáka anebo alespoň dostatek času a her ze strany svého člověka :-) V jídle není vybíravý a je čistotný. Pouze do bytu.
8. 11. 2017 jsme přijali kluky Pepina a Francina z Lomu u Tábora, kde se narodili bezprizorní kočičce (ta je již nyní vykastrovaná). Oba kloučci k nám přišli masivně zablešení, začervení a se svrabem v ouškách. 

23. 1. 2018 se odstěhoval k sympatickým kočkomilným lidem do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít důležitou úlohu a sice zaplnit bolavé prázdné místo v srdcích po zemřelém kocourkovi. Kulíšek byl překvapením pro pána domu a ten si ho prý oblíbil už od prvního pohledu na fotku (den před adopcí) :-)

Kulich, evidenční číslo M 95/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca říjen 2017
Kulíšek je malá vykulená kulička s nádhernou kresbou na kožíšku, bílými rukavičkami a ponožkami :-) Je velmi mazlivý, hravý a nebojácný - nedělá mu problém ani cestování, ani nové prostředí. Prozatím je v karanténě, léčí si rýmu a zbavuje se parazitů. Je čistotný a je to velký jedlík :-)
21. 12. 2017 jsme přijali malého Kulíška z Ledenic, kde byl nalezen ve sněhu hodnými dětmi, které ho ho odnesly s sebou do školy. Kulíšek byl navoněný koňskou stájí a byl plný černých pasažérů v podobě blech a všelijaké střevní havěti, o čemž vypovídalo jeho nafouknuté bříško. Navrch měl silnou rýmu.

15. 1. 2018 odjela Zuzanka do bytu ve Vodňanech. Bude opečovávaným jedináčkem.

Zuzanka, evidenční číslo M 75/17; kastrovaná
Narozena: cca 2009
Zuzanka je kráska černá jako noc s očima jak úplněk. Je to kočka vítací, po aklimatizaci se od svého člověka nehne, asistuje, líbí se jí místo za krkrem. Slyší na zavolání Zuzi ;)  Po příchodu do depozita zalezla za gauč (podobně jako její předchozí kamarád Macek). Po dvou dnech usoudila, že pod gaučem je nuda a vylezla. Zfackovala našeho hafana, který se s ní chtěl kamarádit, shodila květináč, prošla byt, vyhrožovala našim kočkám a pak zabrala místo na gauči. S ostsními kočkami se po seznámení snáší bez problémů.  Kočičí záchůdek používá spolehlivě.. Papá co je jí přichystáno, granule, konzerva, kapsičky i maso.  Pro Zuzanku hledáme nový domov pouze v bytě.
24. 9. 2017 jsme kočičku přijali ze Čkyně - okr. Prachatice. Celkem pět kočiček zůstalo po majitelce v bytě. Zuzanka je druhá, kterou jsme přijali.

13. 1. 2018 S radostí oznamujeme, že i naše Baru se v sobotu dočkala nové rodiny. Odjela do Římova k mladému páru jako hýčkaný jedináček. Podle prvních zpráv si všichni dobře rozumí a těší se na společné zítřky:-)

Baru, evidenční číslo M58/17; kastrovaná
Narozena: 2015
Barunka nám statečně vychovala své dva rarachy a podstoupila kastraci. Je to umazlené stvoření, co se nerado nosí v náruči a miluje šťavnaté kapsičky. Ráda by získala nový domov nejlépe někde s přístupem ven, jelikož v bytě se strašně nudí. V depozitu našla kamarády - ráda sleduje osmáčky, jak si hrají a čeká až bude nějaký z nich k jídlu:-D. S granulkami nemá problém a se záchůdkem je vzorná. Nejraději sleduje svoje lidi a s lehkým vrkáním se domáhá hlazení.
6. 8. 2017 byla Baru přivezena do depozita již v pokročilém stavu březosti od benzínky „U Stopařky“

13. 1. 2018 Bianca našla nový domov v Českých Budějovicích, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Bianca, evidenční číslo M 89/17; kastrovaná
Narozena: jaro 2016
Bianca je hodná, milá a klidná kočička. Celý svůj dosavadní život strávila venku a teď si užívá pohodlí a tepla v depozitu. Nejraději se vyhřívá natažená na dece u topení, natahuje se, labužnicky přivírá oči a nastavuje bříško k drbání. Je ohromně vděčná. Po každém jídle se přijde k depostrejdovi pomazlit a umýt se.. Pak sebou plácne, víská mu packou vlasy a přede do ucha. Zkrátka mazlivka na entou <3
Záchod používá vzorně, baští vše.
24. 11. 2017 jsme přijali Biancu a tři její koťata ze vsi kousek od Volar.

13. 1. 2018 se Šlapetka odstěhovala do bytu v Českých Budějovicích. jako spolubydlící bude mít další mňoukající kamarády.

Šlapetka, evidenční číslo M 91/17; KASTRACE V BUDOUCNU JE PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: léto 2017
Šlapetka má hendikep. Narodila se s kratší levou zadní nožkou. Od kolena dolů jí prostě nemá. Ale to jí omezuje jen malinko. Poskakuje si vesele po podlaze, šplhá po škrabadle, denně kontroluje koště při úklidu, a taky dohlíží na důkladné čištění záchodků. A tváří se u všeho náramně důležitě :-) Má moc ráda hlazení a drbání, ale v náruči se cítí nesvá. Ale to se časem poddá a při trpělivém vymazlování se to určitě zlepší.
Záchod používá na jedničku s hvězdičkou a je také velký jedlík. Sní vše ze své misky a jde si dát nášup k mamince :-)
24. 11. 2017 jsme přijali Šlapetku, její maminku a dvě sestřičky ze vsi kousek od Volar.

10. 1. 2018 odjel do nového domova v Rudolfově. Bude po celé dny dělat společnost hlavě rodiny a užívat si pohodlí bytu. Z vystrašeného klubíčka se totiž po čase vyklubal malý okatý neuvěřitelně hodný rarášek a opatrný průzkumník, který žádnou hračku nenechal chvilku oddechnout :)

Fred, evidenční číslo M88/17; kastrovaný
Narozen: léto 2017
Letos narozený krásně mourovatý kocourek, který hledá domov u někoho, kdo mu dá dostatek času si zvyknout. Je velmi hodný, ale díky jeho bojácnosti byl první dny v depozitu opravdový tichošlápek, nebylo o něm vidu ani slechu. Postupně si zvyká na běžný ruch domácnosti, všechny nové zvuky i lidi. Nicméně jakmile si ho člověk vezme do klína, umí se uvolnit a vrní jako o život. Pomalu vystrkuje růžky a navečer už rošťačí a loví všechny svoje hračky. Už si chodí i pro pohlazení a určitě z něj za chviličku bude velký mazel, rád v klíně spí, nikam neutíká. Bez rozdílu žere i granule i konzervy. Záchod používá od prvního dne. Cestování mu nečiní problém. Bude vyžadovat pouze a jen trpělivý přístup při zvykání na vše nové.
29. 11. 2017 jsme přijali kocourka nalezeného v Hlasivu.

6. 1. 2018 Julinka odjela do nového domova k mladé slečně do bytu ve Vodňanech. Doma na ní čeká kočičí kamarád.

Julinka, evidenční číslo M 85/17; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: červen 2017
Julinka je nádherně zbarvená kulička, která se díky své stříbrné barvě srsti krásně hodí do blížící se nazdobených domácností plných Vánočních dekorací Julinka je mazlící kulíšek. V jídle není vybíravá. U depozitní tety je ve společné domácnosti s kočkami a s malým pejskem.
16. 11. 2017 byla Julinka nalezena plačící v lese, v Suchdole nad Lužnicí

Kočičky umístěné v předchozích letech naleznete ZDE ;-)

Go to Top