Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 25 KOČIČEK, 1 KRÁLÍKA A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

18. 6. - noví Niky Lauda a Tobík, aktualizovaný popisek u Špagátky

16. 6. - nová kočička v externích

11. 6. - nové fotky a aktualizovaný popisek u Macounka

8. 6. - nové fotky a aktulizované popisky u Jackie K., Amour, Lojzy, Janka a Čertíka Bertíka

5. 6. - nová koťata v externích

4. 6. - akualizované popisky a nové fotky u Kačabky a Ferrera

29. 5. - nové fotky a aktualizace popisku u Viléma

23. 5. - nové fotky u Špagátky

22. 5. - vydaný Prokůpek

20. 5. - vydaná Elsa, z nového domova napsal Tygřík

15. 5. - nové Špagátka a Malvínka

14. 5. - z nového domova napsali Angelika a Andělinka, z adopce vrácena Lorraine :-(

11. 5. - nová Arwen, nové fotky a aktualizovaný popisek u Marťánka, Jackie K. a Olinky

10. 5. - vydaní Albína, Julek a Lorraine, nová koťata v externích

6. 5. - vydaný Tygřík

30. 4. - nový Marťánek, z adopce vrácená Albína :-(

28. 4. - noví Kočinda, Janek, Amour, Čertík Bertík a Lojza, nová fotka u Kačabky

27. 4. - nová Olinka, vydaná Albína

25. 4. - noví Jackie K., Tygřík, Pecinka, Pan Macourek

24. 4. - vydaná Anežka

22. 4. - noví Attila a Araxa

21. 4. - vydaná Piginka

 

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

29. 12. 2017 se Bambitka odstěhovala na Dobrou Vodu k mladému páru.

Bambitka, evidenční číslo M 79/17; očkovaná, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: cca polovina září 2017
Bambitka je veliké éro. Na jídlo a mazlení ji zas tak moc neužije, zato na zlobení - v tom je přebornice! Nic pro ní není dostatečně zabezpečené - všude vyleze, všechno chce prozkoumat a zkusit okousat. Člověku je schopna se ve vteřině vyšplhat po nohavicích (nebo po holých nohách..au) až nahoru...
Vhodná pouze do bytu a ne k malým dětem, rozhodně však k dalšímu kočičákovi podobného temperamentu.
8. 10. 2017 jsme na naléhavou prosbu nálezců přijali opuštěná kočičí trojčata, nalezená u řeky Lužnice - byli hladoví, nastydlí, s bříšky plnými parazitů, kterých se postupně zbavujeme. Bambitka navíc měla otevřenou ránu na pacce a zčásti amputovaný ocásek, odkud jí koukal obratel - možná zranění po útoku psa?! Kdo ví... Ocásek má velmi citlivý a ještě ji čeká operace. 

26. 12. 2017 Bafy odjela do nového domova. Bafynka bude bydlet několik metrů od dočasného domova. Starat se o ní bude dvounohá slečna Eliška, její sestřička, starostlivá maminka a super tatínek.
Bydlet bude v baráčku v Suchdole nad Lužnicí.

Bafy, evidenční číslo M 93/17; KASTRACE V BUDOUCNU JE PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca říjen 2017
Bafy bylo zpočátku velmi nekomunikativní kotě, které ač tak malé nadělalo mnoho škrábanců, kousanců... pomalinku se v malém prostoru začala socializovat. Hlazení šlo první dny pouze pomocí plyšového medvídka, kterého depozitní teta nechávala v karanténní kleci. Bafy si na něj zvykala a po týdnu se díky plyšovému medvídku začala seznamovat s okolím a ruka depozitní teta se jí díky hlazení medvídka
začala líbit
Bafy je zvyklá na ostatní kočičky a pejska středního vzrůstu. V jídle není vybíravá. Bafy je nádherně zbarvená kočičí rošťanda a umí se krásně předvádět.
5. 12. 2017 byla Bafy nalezena společně s další kočičkou (zřejmě máma) na silnici u Suchdola nad Lužnicí. Kočička již domov má.

22. 12. 2018 našla Šedivka domov v Českých Budějovicích a nahradí kočičku, která nedávno zemřela v úctyhodném věku 19 let. Bude bydlet v bytě, společnost ji bude dělat starší hodný pejsek.

Šedivka, evidenční číslo M 51/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: jaro 2017
Šedivka je méně bázlivá, než její bráška. Po všem, co si prožila je velmi statečná, věří člověku, hlavně, když nese něco dobrého na zub ;-). Je to holčička mazlivá, která potřebuje domov plný lásky a štěstí. Je dokonale čistotná a ráda používá záchůdek. Miluje malé myšičky a chlupaté míčky, se kterými si vydrží hrát celé dny. Je moc hodná a vděčná, umí ocenit lásku svého člověka :-)
13. 7. 2017 jsme přijali 5 koťátek, která byla nalezena kousek od Trhových Svinů v lese, zavěšení na stromě v igelitovém pytli :-( 

24. 12. 2017 dostal Džin ten nejlepší dárek a to trvalý domov u depozitní tety ♥

Džin, evidenční číslo M 75/16; kastrovaný
Narozen: upřesníme dodatečně
Džin je nalezený kocourek z Bavorovic, o kterém jsme již nedávno psali na našich webových stránkách. Jedná se o kocourka, který byl nalezen v příkopu u silnice, bohužel v naprosto žalostném stavu. Ležel neschopen pohybu a dá se říci, že čekal na smrt .
Po prvotním vyšetření na veterinární klinice byla zjištěna obrovská podvýživa, dehydratace, zánět střev, vnější i vnitřní paraziti, a navíc bolesti způsobené pravděpodobně od sražení vozidlem. Následovala tedy intenzivní léčba , především velmi nepříjemného zánětu střev, a postupně všeho ostatního.
Džinda potřebuje být jedináček, a vydáme ho pouze do klidného prostředí bez malých dětí. Je nenáročný, miluje maso na všechny způsoby, a je skvělým společníkem do nepohody.
Zatím můžeme zatím napsat, že bez problémů používá kočičí WC, a že je v jídle nevybíravý. Jelikož ale zatím musí dostávat velmi hodnotnou stravu, pokud by nám někdo chtěl přispět, budeme určitě moc rádi !!!
8. 7. 2016 Džin byl nalezen v obci Bavorovice. U nálezkyně strávil první týden, který byl pro ni z hlediska péče velmi vyčerpávající, tak bychom jí chtěli touto cestou z celého srdce poděkovat!!!
20. 7. 2017 - Džin se nám vrátil z adopce kvůli zdravotním problémům nového majitele. Hledáme tedy znovu pro Džinečka nový domov, kde budou respektovat jeho věk a povahu.

 

16. 12. 2017 se Pippinek odstěhoval k moc milému kočkomilnému páru a jejich kocourkovi do bytu v Č. Budějovicích.

Pippin, evidenční číslo M 42/17; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca polovina května 2017
Pippin vyrostl v nádherného kocoura! Stěží byste v něm dnes hledali to neduživé mrně - narostlo mu totiž za tu dobu, co je u nás, úctyhodné pandírko :-) Je to neskutečný mazel - využije každé příležitosti, kdy si jen na chvíli sednete, abyste ho hned měli na klíně. A když mu přijde, že jste dlouho neseděli, vynutí si to mňoukáním :-D Zůstal mu "mléčný krok", takže je mu nejlépe zachumlanému v chlupaté dece nebo županu, kde si spokojeně žužlá... Je velmi přátelský, zbožňuje všechny ostatní kočky, se všemi vychází. Co nesnese je samota, takže bude dán do adopce pouze k dalšímu kočičákovi, a pouze do bytu. V jídle vybíravý opravdu není :-) Čistotný je spolehlivě.
5. 6. 2017 jsme přijali tři asi 3týdenní kocourky, kteří byli nalezeni v jedné stáji kousek u Třeboně. Všichni tři byli dehydratovaní a velmi podvyživení, nejmenší Pippík vážil pouze 127g :-( Ihned byli podkožně rehydratováni, zahřáti a nastalo pravidelné dokrmování sunarem.

11. 12. 2017 odjel Abája bydlet do Suchého Vrbného v Č.Budějovicích, kde bude mít kromě lidských přátel ještě kočičího a psího kámoše :-) a parádní výhled z 8.patra

Abája, evidenční číslo M 82/17; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: září 2017
Abája je malý lotřík a zároveň obrovský mazlínek s pihovatým čumáčkem. Od přijetí do depozita, kde je se svým bráškou Johannem, vzorně používá kočičí WC a baští kotěcí konzervičky a granulky doslova o sto šest. Je zvyklý na kontakt s rozumnými dětmi, které ví, jak se ke koťátku chovat, na přítomnost dospělých koček a velkých psů, vše naprosto bez problému. Abája je kapku zbrklý a tak občas odněkud spadne a nebo do něčeho narazí, ale to je jistě jen věkem a brzy se zdokonalí. Ideální domov pro kocourka hledáme v bytě, neboť je velmi důvěřivý ke psům a venku by mu tato vlastnost mohla způsobit nemalé potíže. 
27. 10. 2017 jsme od spřátelené organizace CIBELA, kde již neměli vlastní volné kapacity, přijali dva z celkem pěti nalezených sourozenců. Všechna koťátka jsou již v depozitech a jejich maminka bude vykastrována. 

10. 12. 2017 si Emičku vybrali její noví majitelé na naší adventní akci v Čajírně & Kafírně :-) Bude s nimi bydlet v bytě v Lišově, prozatím jako jedináček ;-)

Ema, evidenční číslo M48/17; kastrovaná, očkovaná
Narozena: květen 2017
Dobrá zpráva je, že se Ema za tu dobu, co je v naší péči, malinko srovnala. Ale upozorňujeme, že opravdu jen malinko - stále je to drzá odmlouvaná můra, která hrozně zlobí :-D Ale to ji dělá naprosto jedinečnou a charismatickou kočenkou, druhou takovou nenajdete! Ema už leccos chápe a tak moc dobře ví, že něco nesmí, uvědomuje si, že na ní hubujete - a tak Vám odmlouvá :-) Když ji sundaváte odněkud, kde nemá být (linka, sporák, polička), tak se to nikdy neobejde bez nadávek a vrčení. Stejně tak, když se jí dotýkáte, když na zrovna nechce. Ale už není agresivní, jen prostě dává najevo, že se jí to nelíbí ;-) Ale taky už ví, že člověk je docela fajn, protože ji krmí a když má náladu, tak je tu ten člověk jen pro ni, aby se měla ke komu schoulit a nechat mazlit. Spí s člověkem v posteli a asistuje úplně u všeho (fascinuje ji mytí nádobí - prostě tekoucí voda ;-)), baví ji hračky všeho druhu. S ostatními kočičáky si také ráda hraje a prohání, i když se občas ještě rvou, jako koně (ale u toho Ema vždy preventivně hystericky ječí, dřív než se jí vůbec někdo dotkne ;-)). Bez ostatních kočičáků by se nejspíš unudila k smrti, když není depozitní teta doma, takže je za své kamarády (hlavně Pippina a Mumínka) vděčná a ráda s nimi pospává v posteli nebo na křesle.
Ema bude ideální kočenka k někomu, kdo má doma hodně prostoru a mladého kočičáka podobného ražení. K někomu, kdo bude stejně jako ona svobodomyslný (a tak bude chápat její "anarchistickou" duši), nebude moc materiálně založený (protože Ema se s věcmi rozhodně nemazlí :-)), a ocení, že bude mít doma kočičí originál. A navíc opravdu krásnou rezavou kočenku s elegantní urostlou postavou...a nezkrotným apetitem :-)
Není vhodná k dětem ani na ven, rozhodně ne jako jedináček!
19. 7. 2017 jsme ji přijali od nálezkyně. Potulovala se v kravíně na Českokrumlovsku, kde ji údajně někdo vypustil. Ouška měla ucpaná svrabem, byla špinavá, "nevábně voněla" a bříško měla nafouklé od červíků.. 

8. 12. 2017 se stal Johann novým parťákem jedné malé slečny a hned si padli do oka. Bude bydlet v Č. Budějovicích a my moc děkujeme hodné mamince za přivezené dárečky, kočičáci z nich mají velkou radost :-) . 

Johann, evidenční číslo M 83/17; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: září 2017
Johánek je, stejně jako jeho bráška Abája, také malý lotřík a je ho opravdu všude plno, takový pytel blech.Od počátku vzorně používá kočičí WC a s velkou chutí baští kotěcí konzervičky a granulky. Je velmi mazlivý a přítulný. Je zvyklý na kontakt s rozumnými dětmi, které ví, jak se ke koťátku chovat, na přítomnost dospělých koček a velkých psů, vše naprosto bez problému. Ideální domov pro kocourka hledáme v bytě, neboť je velmi důvěřivý ke psům a venku by mu tato vlastnost mohla způsobit nemalé potíže. 
27. 10. 2017 jsme od spřátelené organizace CIBELA, kde již neměli vlastní volné kapacity, přijali dva z celkem pěti nalezených sourozenců. Všechna koťátka jsou již v depozitech a jejich maminka bude vykastrována. 

4. 12. 2017 se odstěhoval Hugo do bytu v Českých Budějovicích k moc milé paní a jejím dvěma synům. Doma už na prcka čekají dva další kočičáci, tak snad ho nadšeně přijmou :-D

Hugo, evidenční číslo M 77/17; očkovaný, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca polovina září 2017
Hugo je veliký žroutek a veliký mazel, v podstatě pro něj neexistuje nic jiného, než jídlo a hladící ruce Má krásně zbarevené polštářky na packách - všechny má jsou černé na bílých ponožkách. A má černou bradku. No jednou to bude veliký krasavec
Vhodný pouze do bytu a rozhodně k dalšímu kočičákovi.
8. 10. 2017 jsme na naléhavou prosbu nálezců přijali opuštěná kočičí trojčata, nalezená u řeky Lužnice - byli hladoví, nastydlí, s bříšky plnými parazitů, kterých se postupně zbavujeme.

1. 12. 2017 se odstěhovala Pastelka k mladému páru do bytu ve Veselí nad Lužnicí, kde ji čekala o něco starší kočička, nicméně prý úplně stejně zlobivá :)

Pastelka, evidenční číslo M 78/17; očkovaná, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: cca polovina září 2017
Pastelka je ukřičená holčička - neustále vyžaduje člověčí přítomnost a i když jste k ní jen zády - hned se ozývá, že takhle tedy ne - chce se chovat! Jinak je to nezbednice a se svou sestřičkou Bambitkou jsou samá lumpárna.
Vhodná pouze do bytu a rozhodně k dalšímu kočičákovi.
8. 10. 2017 jsme na naléhavou prosbu nálezců přijali opuštěná kočičí trojčata, nalezená u řeky Lužnice - byli hladoví, nastydlí, s bříšky plnými parazitů, kterých se postupně zbavujeme. 

24. 11.2017 odjela do nového domova v Suchém Vrbném u Českých Budějovicích. Bude rozmazlovaným jedináčkem, který bude moci s novou paničkou okukovat i zahradu. Převážně se ale bude určitě mazlit a hlídat si svou paničku na každém kroku.

Abbey, evidenční číslo M 81/17; kastrovaná
Abbey se k nám dostala po zemřelé majitelce a od prvního dne bylo jasné, že lidský kontakt opravdu postrádala. Je to neuvěřitelný ocásek, který vás bude doprovázet v obavě, abyste nikam nezmizeli. Je úžasný mazel a tak trošku i pytel blech, který spí jen ve chvíli, kdy je jistota, že se její člověk nikam nepohne. Bude šťastná u někoho, kdo s ní bude trávit dostatek času, nebo k ní bude mít kočičího parťáka. V bytě je naprosto čistotná, najde si svoje místo a velmi snadno lze naučit, kam nesmí. Zatím má raději granule, ale baští i konzervu. Je to tak trochu převlečený pes - lovec veškerých hraček, ale s největší zarputilostí honí zmačkaný papír. Jakmile se vyřádí, odpočívá a nebo sleduje svého člověka doslova na každém kroku. Kdo chce neohroženého vítače každé návštěvy, zvědavce, malého pronásledovatele a mazla, který je v klíně dřív, než si sednete, je Abbey ta pravá.
28. 10. 2017 byla přijata mouratá kočička z celkem pěti koček ze Čkyně po zemřelé majitelce. 

18. 11. 2017 Nebozízek našel domov. Nebude se stěhovat, neboť zůstává u depozitniho strejdy a bude mu k ruce v péči o depozitní kočičáky.

Nebozízek, evidenční číslo M 200/15; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca říjen 2015
Nebozízek je kocouří frajer s nádherně lesklým uhlově černým kožíškem. Při příchodu do depozita byl vystrašený, začervený, měl obrovskou kýlu a taky silnou rýmu. Všechny tyto zdravotní trable, i přes komplikace, však zdárně překonal a teď je z něj krasavec! Také počáteční bázlivost ustoupila a ač není Nebozízek chovací typ, v náruči je nesvůj, má moc rád hlazení a drbání, hlavně pod bradičkou. Na rohovce levého oka má mírný defekt, způsobený zánětem oka útlém kotěcím věku. Podle vyjádření veterinářky to však nemá na vidění velký vliv. Občas mu oko slzí, ale stačí vypláchnout borovou vodou a je vše v pořádku.
Nebozízek není mlsný ani vybíravý, slupne vše, co má v misce. Na záchod chodí předpisově.
27. 1. 2016 Nebozízek už se úplně zotavil z komplikací po operaci kýly a kastraci. Pro podezření na závažnější chorobu byly udělány testy na FeLV a FIV - výsledky negativní, kocourek je zdráv :-) Nutno říct, že rekonvalescence probíhala nad očekávání dobře, Nebozízkovi už byla karanténa těsná a tak byl moc rád, že konečně může mezi ostatní obyvatele depozita. Chová se jako puberťák, prohání všechny hračky, co najde a stejně tak i kočičí kamarády. Dalo by se říct, že je to kocour přímo hyperaktivní. Ale dokáže ukázat i svou druhou tvář. To pak přijde, mazlí se, přede, otírá se, lehne si na záda a tím dává jasně najevo co chce :-D Ale protože pořád ještě občas použije drápy a zuby při hře a mazlení, raději nedoporučujeme k dětem.
Lysiny, které vidno na fotkách nejsou následkem nemoci či špatného stravování, ale oholená místa pro kanylaci a odběry krve. Brzy bude mít Nebozízek hustý kožíšek úplně všude.
20. 11. 2015 Černého ďáblíka se sametovým a blýskavým kožíškem jsme přijali z firmy v Záhoří u Bechyně. Tamní zaměstnanci se tam starali o několik kočičích bezdomovců. Ale protože hrozilo nebezpečí úrazu v provozu, Nebozízek se stěhoval. Po příjezdu do depozita však vylítl z přepravky jako šipka a ještě si pár týdnů užíval venkovní prostředí. Před Vánoci usoudil, že v teple to bude lepší, tak se nechal odchytit. Protože měl obr kýlu, kde hrozilo uskřípnutí střeva, byla hned provedena operace spojená s kastrací.

18. 11. 2017 se Lisbethku usmálo štěstí. Odstěhovala se do nového domova v Petrovicích u Miličína, kde bude řádit s našimi někdejšími svěřenci Pablem a Josém.

Lisbeth, evidenční číslo M 9/17; kastrovaná, očkovaná
Narozena: červenec 2016
Lisbeth se dostala do depozita se svými třemi ratolestmi a když bylo třeba, přijala ještě další tři hladové krky, nalezené v lese. Všech šest nezbedů vzorně a s láskou odkojila a vychovala - jsou z nich krásní kotíci hledající nové domovy. Už jen za to, jaká je statečná a starostlivá máma, se jí chceme odvděčit tím nejlepším domovem.
Lisbeth je vlastně pořád ještě kotě. Se svými odchovanci si hraje, prohání se, pere, ale taky má ráda svůj klid, vyleze si na nejvyšší místo v kočičím apartmánu a pozoruje řádění drobotiny. Doma si zvykla, ale určitě by jí bylo líp, kdyby se mohla proběhnout trávou, vylézt si na strom, občas něco ulovit a někde na sluníčku si vyhřívat kožíšek.
V používání kočičí toalety je vzorná. Baští naprosto vše, co najde v miskách.
18. 4. 2017 jsme přijali Lisbeth z Hospříze, kde coby toulavá kočička porodila v zahradní chatce. Ale protože hrozilo nebezpečí od psů pohybujících se na zahradě, stěhovala se do depozita.

17. 11. 2017 ve významném datu Majda odjela do nového domova. Majda se rozhodla následovat svého brášku, takže bude také bydletv baráčku v Českých Velenicích, sice to není ve společné domácnosti s bráškou Bouem, ale doma jí čekala kočičí kamarádka Vikinka a super dvounohé holčičky na hraní :-)

Majda, evidenční číslo M 71/17 KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: červenec 2017
Majda je rozpustilé, mladé šídlo, kterou baví lumpačit a provokovat vše, co se hýbe. Je to černý ďáblík, který již tak maličký krásně hřeje, mazlí se, vrní, baští a kočičí záchodek používá vzorně. Majdička je zvyklá na ostatní kočičky a pejska.
8. 9. 2017 byla Majdička nalezena jako plačící černý uzlíček v houští, v kolonii Suchdolských koček.

12. 11. 2017 odjel Bou do nového domova k mladé rodině do baráčku v Českých Velenicích. Společnost mu bude dělat pejsek a černá kočičí kamarádka :)

Bou, evidenční číslo M 74/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 30. červenec 2017
Bou je bratr kočičky Majdy, se kterou nyní dovádí u depozitní tety a dělí se s Majdou o pelíšek, papání a depozitní tetu :-)
Bou je krásný, chlupatější kluk.
V jídle není vybíravý, vlastně je to malý "dojížděč" a zbaští vše, co se nechá bez dozoru. Bou je rošťák, který zbožňuje šimrání na bříšku a krásně u toho povídá :-)
Záchodek používá od prvního dne v depozitu.
18. 9. 2017 byl odchycen další plakající mrňous z kolonie kočiček ze Suchdola n/L, kocourek Bou prošel karanténou a nyní hledá báječný domov. 

6. 11. 2017 se Borísek odstěhoval do Hluboké nad Vltavou. Ač bude bydlet v podzámčí, bude se mít jako zámecký pán :-)

Borísek, evidenční číslo M 27/17, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 14. 5. 2017
Borísek se Aničce narodil jako první, je to velký kliďas, rád pokukuje po okolí a batolí se, ale na větší procházky zatím moc není. :-)
V noci z 14. 5. na 15. 5. 2017 porodila kočička Anička 4 krásná koťátka. 

5. 11. 2017 téměř po roce v depozitu se dočkal nového domova Moureček a to u sympatického mladého páru - bude s nimi bydlet v bytě v Táboře. Noví majitelé se pečlivě na příchod nového člena rodiny přichystali a tak na Mourečka čekalo doma spousta překvapení, včetně zasíťovaného okna - tam totiž Moureček velmi rád posedával...a pospával :-) A v přízemí bude na co koukat :-)

Moureček, evidenční číslo M 115/16; kastrovaný, očkovaný,  předběžně FIV a FeLV negativní (test se ještě jednou zopakuje)
Narozen: cca červenec 2016
Vděčný, umazlený, uvrněný a neskutečně milý - takový je Moureček. Klouček nějakým způsobem přišel o očičko a tak mu bylo vyoperováno. V ničem ho to ale neomezuje, je velmi hravý a zvídavý, ale nic neničí, vydovádí se se svými depozitními kámoši a šustícím tunelem :-) Potěší ho jakákoliv hračka, jakákoliv bašta a pak hlavně dlooooouhé hlazení a drbání na bříšku <3 Je velmi čistotný a v jídle rozhodně není vybíravý - v tom je potřeba ho spíše krotit, což ve velké depozitní smečce není reálné. Je pravděpodobně potravinový alergik, vysazujeme proto z krmení obiloviny, hovězí a vepřové maso a zdá se, že mu to prospívá (měl by být krmen výhradně hypoalergenním krmivem s drůbežím masem). Vhodný pouze do bytu (se zabezpečenými okny/balkonem), ne k malým dětem ani ke psům. Bytostně nesnáší přesuny kamkoliv - trpí nadměrným stresem, na to je potřeba myslet a snažit se mu pobyt v přepravce maximálně zkrátit.
21. 11. 2016 jsme přijali kloučka z péče veterinářů z Pikety v Jindřichově Hradci. Kocourek byl nalezen se zle poraněným očičkem, které mu bylo neodkladně vyoperováno. Nyní je v rekonvalescenci a vše se zdárně hojí. 

Děkujeme Cibele, lékařům z Pikety a Michalu Hudcovi za přivezení kocourka do Budějovic ❤️ 

28. 10. 2017 Trubička zůstala místní a odjela směr Rudolfov v Českých Budějovicích za svou novou rodinkou a téměř stejně starým koťátkem.

Trubička, evidenční číslo M60/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 24. 8. 2017
Miminko od Barunky. Krásná mourovatá holčička s kožíškem dohněda po mamince. Narodila se s váhou 125g a znatelně roste každým dnem. Zájemcům bude umožněna návštěva po očkování a k odběru bude nejdříve po 12. týdnu věku.
24. 8. 2017 se narodil v depozitu kočičce Baru.

25. 10. 2017 Cvalík odjel do Milevska jako náhradník za zemřelého kocourka. Společnost mu bude dělat spousta dalších zvířátek a jeho nová panička s dětmi.

Cvalík, evidenční číslo M59/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 24. 8. 2017
Miminko od Baru. Krásný mourovatý chlapeček se stříbrným čumáčkem. Narodil se s váhou 130g a znatelně roste každým dnem. Zájemcům bude umožněna návštěva po očkování a k odběru bude nejdříve po 12. týdnu věku.
24. 8. 2017 se narodil v depozitu kočičce Baru. 

10. 10. 2017 Afroditka zůstává u nás v Českých Budějovicích, kde se o své lidi a byt dělí ještě s dalším dospělým kocourkem.

Afrodité, evidenční číslo M 68/17; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: cca červen 2017
Afrodíté je malá usyčená kočičí slečna. Člověk se jí ale nesmí hned zaleknout, ona totiž ráda pouští hrůzu, ve finále jí ale lidský kontakt zas tolik nevadí. Nechá se zvedat, chovat i mazlit a dokonce při tom (když se trošku pozapomene) občas i něžně vrní. Trošku se bojí hlasitých neznámých zvuků, jinak si ale hezky postupně zvyká na ruch domácnosti. Na socializaci stále pracujeme a věříme, že se časem ještě více otrká. Jinak je to kotě jako každé jiné – zvědavé, věčně hladové a také po všech těch lumpárnách značně unavené. Od ostatních koček v domácnosti se učí všechny možné kulišárny a občas si s nimi i hraje. Baští všechno, co jí do mističky přijde, není vybíravá. Kočičí toaletu používá svědomitě od prvního dne v depozitu. Vzhledem k nutné další socializaci bude umístěna pouze do bytu a je nevhodná jako jedináček - s dalšími kočkami získává tolik potřebnou sebejistotu. Je zvyklá na psa, jehož přítomnost příliš nevyhledává, spíše ho většinou ignoruje.
6. 8. 2017 byl společně se sestřičkou Afrodíté a „babičkou“ Baru odchycen na benzínové pumpě nedaleko Vitějovic. Zbývající sourozence a jejich maminku se bohužel nepodařilo odchytnout.

10. 10. 2017 Áres bydlí jako jedináček v bytě v Českých Budějovicích, kde zaplnil místo po zemřelém kocourkovi.

Áres, evidenční číslo M 69/17; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca 6/2017
Arés je zatím pořádně vzteklé kočičí dítko. Po měsíci v depozitu je s ním manipulace značně jednodušší, na žádné mazlení to ale vůbec stále není. Momentálně depozitní tetu respektuje a alespoň se jí už nesnaží při každém potkání rozsápat. Člověk by nevěřil, kolik síly takový špunt má. Jinak je to ale kotě jako každé jiné – zvědavé, věčně hladové a také po všech těch lumpárnách značně unavené. Od ostatních koček v domácnosti se učí všechny možné kulišárny a moc rád si s nimi hraje. Na socializaci stále pracujeme a věříme, že se časem ještě více otrká. Baští všechno, co mu do mističky přijde, není vybíravý. Kočičí toaletu používá svědomitě od prvního dne v depozitu. Vzhledem k nutné další socializaci bude umístěn pouze do bytu a je nevhodný jako jedináček - s dalšími kočkami získává tolik potřebnou sebejistotu. Žije se psem, ale má ho rád asi tak jako depo-tetu (takže moc ne).  Pokud si ho ale pejsek nevšímá, ignoruje ho také. Horší to je, když se chce pes pomazlit – to pak po malém varování schytá hned pár pěkných škrábanců na čumák.
6. 8. 2017 byl společně se sestřičkou Afrodíté a „babičkou“ Baru odchycen na benzínové pumpě nedaleko Vitějovic. Zbývající sourozence a jejich maminku se bohužel nepodařilo odchytnout.

25. 10. 2017 se odstěhovali do společného domova Ludvík s Koudelkou! Bydlí nyní v bytě v Č. Budějovicích u báječného manželského páru, který je chodil v depozitu navštěvovat, takže si kluci na své nové lidi zvykli a co víc - oblíbili si je okamžitě :-)

Koudelka, evidenční číslo M 6/17; kastrovaný
Narozen: cca červen 2016
Koudelka je ještě velmi plachý, ale na dobré cestě k úplné socializaci - když se totiž ocitne v náručí, drbání ho ukonejší a začně tichounce příst. Pak se ještě chvilku nakrucuje pro další drbání, ale vzápětí si uvědomí, že se vlastně bojí, a tak zase zmizí v některé ze svých schovek. Bude to chtít ještě čas a klidný přístup, ale to není přeci žádná překážka ;-) Takový krásný chlapík si přeci zaslouží pohodlí domova a člověčí lásku!
Je čistotný a v jídle nevybíravý.
26. 2. 2017 jsme si přivezli Koudelku s Kaktuskou a jejich partu plachých kamarádů z jednoho kravína na Českokrumlovsku. Všichni byli začervení až hrůza, hubení, zablešení, se svrabem v uších :-( 

25. 10. 2017 se odstěhovali do společného domova Ludvík s Koudelkou! Bydlí nyní v bytě v Č. Budějovicích u báječného manželského páru, který je chodil v depozitu navštěvovat, takže si kluci na své nové lidi zvykli a co víc - oblíbili si je okamžitě :-)

Ludvík, evidenční číslo M 144/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca srpen 2016
Ludvík je krásný kočičí klučina s roztomilým kukučem. Za tu dobu, co je u nás v péči, se z něho vyloupnul veliký sebevědomý a moc milý kocour. Už odrostl i svým pubertálním radovánkám, ale pořád si rád hraje - jen už i víc spí :-) Je to veliký mazel a taky pěkná koketa ;-) Je hodně přítulný a když může, uvelebí se na klíně, dlouze se Vám zadívá do očí a nechá se hladit a u toho vrní a vrní...
Je vhodný pouze k dalšímu kočičímu parťákovi - sám by se hodně nudil. Baští všechno od konzerviček po granulky, ale miluje pasty (vitamínové a maltózové). Je čistotný, ale vhodný pouze do bytu - prodělal totiž závažný zánět močového měchýře (s ním už byl přijat k nám do péče) a je tu možnost, že by se mu při případném prochladnutí venku zánět opět vrátil...
28. 12. 2016 byl odchycen a dopraven do našeho depozita spolu se svou sestřičkou Barborkou jako jedno ze tří údajně vyhozených koťat v lese za Č. Krumlovem. Později jsme dostali i jejich sestřičku Bětku. Obě holčičky však zanedlouho po přijetí prodělali panleukopenii, která jim byla osudná :-( Pravděpodobně se potýkaly i s dalším onemocněním nebo zánětem, podobně jako Ludvíček se zánětem močového měchýře (ten byl totiž diagnostikován i u Bětky). Všichni byli rovněž začervení škrkavkami :-(

26. 10. 2017 se Kulihrášek odstěhoval do nového domova. Odvezla si ho milá slečna do Kestřan. Bude bytovým povalečem a zaslouženým jedináčkem s postelí jen a jen pro sebe.

Kulihrášek, evidenční číslo M 47/17; kastrovaný
Narozen: cca 2015
Kulihrášek, pracovním jménem Kulík ;) je kocourek který svojí krásu ještě skrývá, pomalu ale jistě se vylupuje. Kvalitní bašta a láska správných lidí dělá své.  Je velmi společenský vůči klidným lidem, miluje hlazení, ihned se přátelí a své lidi si značí otíráním. Jelikož žil dlouho venku tak je lekavý a na zvuky domácnosti si stále zvyká. Nemá rád rychlé pohyby, hlasité zvuky, malé děti, ale hlavně ostatní kočičky. O pejscích asi ani nemluvě. Časem se možná zlepší, ale chce to trpělivost. Proto mu hledáme domov jako jedináčkovi. NENÍ VHODNÝ K MALÝM DĚTEM. Byl by vhodný do bytu nebo domečku. Miluje sledování dění z okna, ovšem chuť jít ven zatím neprojevil. K jídlu má rád asi úplně všechno :) Je naprosto čistotný.
20.7. 2017 byl přijat z Olešníku od paní, co ho zachránila z Černé v Pošumaví. Žil zde údajně 2 roky v polích a lukách. Podle veterináře, kam ho paní odnesla, by byl do měsíce mrtvý. Masivně začervený, všechny parazity na které jenom pomyslíte v sobě a na sobě měl.

 

6. 10. 2017 odjel rošťák Kuky do nového domova, kde bude dělat společnost svému novému páníčkovi a bude mít celé království jen pro sebe :-)

Kuky, evidenční číslo M 76/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: srpen 2017
Kuky byl nalezen jako maličké kotěcí miminko v zahrádkářské kolonii. Seděl sám jako hromádka na zemi a už z dálky bylo vidět, že není v pořádku. Na zavolání se přibatolilo sotva pětitýdenní špinavé, ulepené koťátko plné blech a slepených chlupů a strupů na ocásku. Kukyho první cesta vedla na veterinu a protože měl moc nízkou teplotu a hrozilo, že nepřežije noc, tak se chvíli po nalezení už nahříval v zatepleném pelíšku v koupelně. Noc přečkal a druhý den už začal statečně pracovat na tom, aby z vyhublého kostíka vyrostlo koťátko s baculatým bříškem. Za týden už začal dovádět a hrát si. Dnes je z něj ďáblík plný energie, chvíli neposedí, prohání se po bytě, skáče depozitní tetě pod nohy a loví, na co přijde. Má krásný kožíšek s delšími chloupky, všechna místa po stroupkách a vypadané srsti mu už zarostla a stal se z něj krásný kocourek. Protože je pořád ještě miminko, občas v zápalu hry nedoběhne na kočkolit a bohužel se ještě musí počítat s nějakými nehodami. Baští jako otesánek, nejraději má konzervy, ale pár granulek už taky zkusil. Je vhodný k ostatním kočičkám i k pejskovi – depozitního pejska rád pokouší svými lumpárnami a rád s ním při odpočinku okupuje gauč J.
5. 9. 2017 bylo nalezeno v zahrádkářské kolonii zubožené a podchlazené cca petitýdenní koťátko, a tak bylo přijato k nám do péče.

   

23. 10. 2017 odjela Slečna Stříbrná s mladým párem do bytu v Táboře! :-)

Slečna Stříbrná, evidenční číslo M 53/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: jaro 2017
Slečinka dostala své jméno podle zbarvení kožíšku. Je to kráska a je si toho také dobře vědoma :-) Je opatrnější než ostatní její sourozenci, ale když si člověka dobře okoukne, pustí se do lumpáren a dovádění s takovou vervou a zaujetím, že máte dojem, že přinejmenším nastalo menší zemětřesení. Ale taky umí být hodná a něžná. Miluje mazlení, hlazení a drbání pod bradičkou.
Slupne vše, co je v misce a je velmi čistotná.
13. 7. 2017 jsme přijali 5 koťátek, která byla nalezena kousek od Trhových Svinů v lese, zavěšení na stromě v igelitovém pytli :-(

 

18. 10. 2017 odcestovala Felixa do Kvítkovic. Bude bydlet s mladou rodinou, která je připravena a ochotna jí poskytnout dostatek času na aklimatizaci a zvyknutí si v novém domově. Držíme palce :-)

Felixa, evidenční číslo M 8/17; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2016
Felixa je velice milá a mazlivá kočičí dáma. V depozitu porodila 10.5.2017 5 koťátek, která se mají čile k světu a Felixa je jim tou nejlepší obětavou maminkou. Felixa se zatím projevuje jako klidná a rozumná kočička, která si přijde uvítat "svého" pána, kdykoliv kolem ní projde. Moc ráda a hodně baští ( hlavně kvalitní konzervy ), ale vzhledem k počtu hladových krků, které zatím ještě živí, je to pochopitelné. Také kočičí WC zvládá spolehlivě. Felixa se pomalu seznamuje s pejsky a dalšími kočkami v depozitní domácnosti, ale zatím na ně spíše syčí a prská a jejich přítomnost nerada toleruje. Je zvyklá na přítomnost malých rozumných dětí, od kterých se nechává moc ráda pomazlit.  Život v bytě jí nedělá žádné potíže, spíše naopak využívá jeho předností a proto i do budoucna uvítá nový domov nejlépe v bytě a nejraději jako kočičí jedináček :-) .
9. 4. 2017 byla  v Bohdalovicích při odchytové akci polodivokých koček, které budou po kastraci vráceny zpět do lokality, odchycena i bezprizorní, zanedbaná a velmi vyděšená kočička ve vysokém stupni březosti. Kočička se po odstranění desítek přisátých klíšťat, nakonec ukázala být jako velmi přítulná a po odchovu koťat pro ni budeme hledat nový domov.

 

17. 10. 2017 odjelo kotě Batcat odjelo do nového domova :)

Batcat, evidenční číslo M 73/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 30. červenec 2017
Batcat, neboli Betket je bratr kočičky Majdy. Batcat je malý černý ďáblík, který si
hraje se vším, co potká, motá se pod nohy a při prvním doteku spustí vrnění a nechá
se mazlit. Batcat je něžný, nepoužívá drápky, nekouše. Nejraději spí pod peřinou :-)
V jídle není vybíravý a záchodek používá od první chvíle.
S ostatními kočičáky si chce hrát, v depozitu pokouší i šestikilového kocourka :-)
18. 9. 2017 byl odchycen další plakající mrňous z kolonie kočiček ze Suchdola n/L, Kocourek Batcat prošel karanténou a nyní hledá báječný, nový domov.

 

Kdo si počká, ten se dočká. 15. 10. 2017 se Mefisto odstěhoval do bytu v Českých Budějovicích, kde bude vládnout pouze on a občas se nechá milostivě vyvézt na víkend na chalupu :-)

Mefisto, evidenční číslo M 40/17; kastrovaný, očkovaný
Narozen: duben 2014
Mefisto (krmička mu říkala Drápek) žil od narození v Českých Budějovicích, v okolí ulic Lidická, Mánesova, Havlíčkově kolonii. Na první pohled je vidět, že mu v žilách koluje trocha (víc) modré krve. Po několikaměsíčním období trucování, kdy na sebe nenechal sáhnout, vrčel a prskal na všechno a na všechny, se umoudřil, zřejmě usoudil, že život v depozitu není tak špatný a postupně se začal kamarádit s depostrejdou. Čekává na něj u misky na jídlo a dokonce mu začalo chutnat i to, co dříve odmítal. Nechává se hladit, mazlit a tichounce si u toho přede. Česání jeho kožichu už též není takový problém - jediná zakázaná zóna je stále břicho. Ale snad se tam postupně propracujeme :-) Už i s ostatními obyvateli to není tak na štíru, zatím snese ve svém budoáru Lisbeth, která má u Mefista úkryt před svými dotírajícími stále většími potomky. Takže spolu tráví čas, že Mefisto se rozvaluje na křesle, Lisbeth na gauči a vypadají oba náramně spokojeně :-D
Záchod pro něj není problém, je velmi čistotný a jako jeden z mála nevyhrabává stelivo z toalety.
21. 1. 2017 byl Mefisto přijat z Českých Budějovic od krmičky, která se stěhovala z města a nebyl jí jeho osud lhostejný. 

23. 9. 2017 se plašanka Fany konečně dočkala svého nového domova. Bude žít na odlehlém statku plného kočičích kamarádů poblíž Dolního Dvořiště. Bude ji dopřána volnost a péče jak se patří.

Fany, evidenční číslo M 35/17, kastrovaná
Narozena: cca 2015
Fany je plašší, zatím si zvyká, ale časem by se měla stát mazlíkem. Byla by ráda za domeček s klidnou lokalitou. Čistotná, v jídle nevybíravá.
11. 6. 2017 jsme do péče přijali Fany a její poslední koťátko Mikuláše. Fany pochází z Českých Velenic, kde žila na sídlišti v kolonii koček. Pod balkonem porodila jarní koťátka a lidem tak začala překážet. Paní krmička ji proto vzala domů a dočasně se postarala.

  25. 9. 2017 se Obi přestěhoval do bytu v centru Českých Budějovic. Bude mít jen a jen pro sebe misku s jídlem, obrovské škrabadlo a láskyplné ruce svých podnájemníků :-)
Obi-Wan Kenobi evidenční číslo M 61/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: červenec 2017
Obi je jedním z nebožátek, kterých se lidé zbavují jako nechtěné přítěže. Je lehčí se bezbranného tvora zbavit tím, že ho někde vyhodím, než převzít zodpovědnost a postarat se..
Obík je přes všechny útrapy, které musel zažít, veselý kocouří kluk. Je vděčný za každé pohlazení, po pár pohlazeních po hlavičce si suverénně lehne na záda, nastaví bříško a očekává drbání. A takhle by se dokázal mazlit a muchlovat hodiny a hodiny. Oblíbil si vlasy depostrejdy a tak mu je okusuje a tahá za ně :-)
U misky s s baštou je vždy první a poslední odchází. Ačkoli je nejmenší ze všech koťat v depozitu, má největší apetit. Když se mu zdá, že na něj zbylo málo masa z konzervy, dokrmí se granulkama. A pak s obrovským napapaným bříškem odvalí na postel a tráví.
Záchůdek od první chvíle používá na jedničku s hvězdičkou.
Nechť ho síla provází!
21. 8. 2017 jsme přijali Obiho z Borkovic u Veselí nad Lužnicí. Nejspíš byl vyhozen na pozemek tamního penzionu.

24. 9. 2017 se Pablo odstěhoval do Petrovic u Miličína, kde bude moci spolu s Josém uplatnit své lovecké dovednosti na území svého teritoria, což je domek s hospodářskými objekty a velkou zahradou.

Pablo, evidenční číslo M 64/17; kastrovaný
Narozen: 2014
Pablo je plachý venkovní kocourek. Po kastraci přebývá v depozitní karanténě, většinou schovaný za nebo pod nábytkem a dochází jen k miskám s jídlem a na záchůdek (na ten se po pár nepovedených pokusech naučil). Když se cítí úplně bezpečně, vysedává na okně s kámošem Josém a pozorují dění venku. Do bytu je nevhodný, nejšťastnější bude někde u venkovského domku, kde se bude moci toulat a zároveň bude mít zázemí v teple a bezpečí.
30. 8. 2017 jsme Josého přijali z Rataj od paní, která musela odstěhovat.

24. 9. 2017 se José odstěhoval do Petrovic u Miličína, kde bude moci spolu s Pablem uplatnit své lovecké dovednosti na území svého teritoria, což je domek s hospodářskými objekty a velkou zahradou.

José, evidenční číslo M 62/17; kastrovaný
Narozen: 2014
José je plachý venkovní kocourek. Po kastraci přebývá v depozitní karanténě, většinou schovaný za nebo pod nábytkem a dochází jen k miskám s jídlem a na záchůdek (na ten se po pár nepovedených pokusech naučil). Když se cítí úplně bezpečně, vysedává na okně s kámošem Pablem a pozorují dění venku. Do bytu je nevhodný, nejšťastnější bude někde u venkovského domku, kde se bude moci toulat a zároveň bude mít zázemí v teple a bezpečí.
30. 8. 2017 jsme Josého přijali z Rataj od paní, která musela odstěhovat.

23. 9. 2017 Smíšek oslnil své nové majitele na akci Čajírna & Kafírna & Kočičárna, kterou jsme přesně pro účel adopcí organizovali. Ke svým budoucím páníčkům se prostě vetřel, aby si odpočinul od mumraje, a ti ho už nedali zpět  Od teď tedy bydlí v bytě v Č. Budějovicích u těchto dvou milých lidí.

Smíšek, evidenční číslo M 44/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca polovina května 2017
Smíšek je veliký závisláček na člověku - kdyby by po jeho, byl by nejraději celý den u člověka pod tričkem nebo za krkem ❤ Je to uvrněný a moc šikovný klouček, když něco chce, umí si to vynutit křikem - je to mluvčí celé party :-D Je velmi hravý, ale to jsou všechna koťátka - nic jim "není svaté" a s tím by měl také nový majitel počítat - vlezou všude a při tom zručně používají drápky ;-)
Bude dán do adopce pouze do bytu/domku k dalšímu kočičákovi, samotnému by mu bylo smutno, pokud by měl být delší dobu sám doma. Není vhodný k malým dětem.

5. 6. 2017 jsme přijali tři asi 3týdenní kocourky, kteří byli nalezeni v jedné stáji kousek u Třeboně. Všichni tři byli dehydratovaní a velmi podvyživení. Ihned byli podkožně rehydratováni, zahřáti a nastalo pravidelné dokrmování sunarem.

23. 9. 2017 Ronja oslnila své nové majitele na akci Čajírna & Kafírna & Kočičárna, kterou jsme přesně pro účel adopcí organizovali. Nyní tedy bydlí s milou maminkou a dětmi v bytě v Č. Budějovicích a má za kamaráda kocourka z útulku.

Ronja, evidenční číslo M 45/17; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: 30. 5. 2017
Ronja je nádherně ušatá černočerná holčička, sem tam s bílými chloupky. Uši má tak velké, že jí přezdíváme "fenek" :-) Je to ovšem čert všech čertů, žádná nanicovatá princezna! Je hubená jak lunt, protože nemá čas se zastavit ani u mističky - pořád jen všude běhá, skáče a všechny pokouší. Časem se určitě (alespoň o trošku :-)) zklidní, ale nyní je potřeba počítat s jejím nezkrotným temperamentem a tak půjde do adopce pouze do bytu k dalšímu kočičákovi. Je to ale ovšem i mazel - když si jí ulovíte a chvíli drbete, tak zjihne a nechá se mazlit...pak si ovšem vzpomene, že ji někde čeká nějaká "rozdělaná práce" a frnk, je zase pryč :-) Nuda s ní není, naopak, je to miláček, ovšem musíte mít pochopení pro její životní entuziasmus ;-)

2. 6. 2017 jsme přijali do péče v Soběslavi nalezenou holčičku, která musela být teprve 3 dny stará... Okamžitě si jí osvojila
kočička Rusalka, která měla pár dní starého Skřítka a tak měla mlíčka dost pro oba :-)

23. 9. 2017 si Tomíka odvezli přímo z naší velké adopční akce v Čajírně & Kafírně jeho noví majitelé - maminka se synem :-) Nyní bude bydlet v domku v Litvínovicích.

Tomík, evidenční číslo M 26/17, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 14. 5. 2017
Tomík je moc šikovné a aktivní koťátko, zatím je stále rád u maminky, ale už začíná jako jediný zkoumat, běhat a prohledávat okolí.
V noci z 14. 5. na 15. 5. 2017 porodila kočička Anička 4 krásná koťátka. 

9. 9. 2017 našel svůj vytoužený domov i Bohoušek. Bydlí v Homolích u Českých Budějovic, se dvěma kočičími parťáky. Pomalu si zvyká a až to zvládne úplně, bude moci chodit i na zahrádku.

Bohouš, evidenční číslo M 149/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: srpen 2016
I Bohoušek se k nám dostal s početnou kočičí rodinkou. Kočičky přebývaly jako venkovní a bohužel jejich socializace je zatím špatná. Bohoušek nám však roste jako z vody, a už má za sebou i kastraci. Lidského doteku se stále ještě trochu bojí, ale vše je na dobré cestě k úspěchu :-). Spinká s depozitní tetou na posteli, a vždy se primáčkne jak nejblíže může.
Jako spravný kluk, je to velký raubíř, a určitě ho doporučujeme jako parťáka k nějaké jiné kočičce. Jinak by se strašně nudil, a zároveň mu kočičí parťák bude velikou oporou při zvykaní si na nový domov a lidské mazlení.
Miluje syrové maso, kvalitní granule i kapsičky.
30. 11. 2016 jsme přijali 5 kočiček z Benešova nad Černou po zemřelém majiteli. 

19. 9. 2017 odjel s moc milou paní (která nám velmi často pomáhá :-*) a jejím synem do svého nového domova v Haklových Dvorech. Tam už na něj čekali další dvounozí i čtyřnozí členové rodiny - držíme palce, ať se všichni rychle skamarádí ;-)

Skřítek, evidenční číslo M25/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 27. 5. 2017
Skřítek-Vítek, jakožto jediné dítko kočičky Rusalky, měl od začátku veškerou péči a dostatek mlíčka, proto je na svůj věk opravdu veliký - bude z něj jednou pořádný kocour. Má nádherný čumáček, veliké uši a jiskřičky v očích ;-) Je moc milý, mazlivý a ukecaný - když na něj zavoláte nebo promluvíte, má k tomu spoustu připomínek :-) Rád si hraje a nechá se strhnout ke každé lumpárně - ale nic neničí, jen je to prostě zvídavé nezbedné kotě, s tím je potřeba počítat :-) Baští granulky i maso z konzervy a na záchůdek chodí poslušně. K adopci pouze do bytu a k nějakému dalšímu kočičákovi, který by mu dělal společnost.

27. 5. 2017 se narodil v depozitu kočičce Rusalce.

3. 9. 2017 se Emilka dočkala nového domova a odjela s mladým párem do domku se zahrádkou v Litvínovicích, kde jí bude dělat společnost holčička a kočičí parťačka.

Emilka, evidenční číslo M 49/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: květen/červen 2017
Emilka je roztomilý kočičí bubáček, který se po příchodu do depozita okamžitě spřátelil se všemi jeho obyvateli. Je to odvážné, hravé a milé koťátko, které rádo papá, dovádí s kočičími parťáky a pak se jde s hlasitým vrněním pomazlit k depozitní tetě nebo i k pejskovi, kterému klidně po celodenním lovení plyšových myšek a akrobacií na škrabacím stromě usne mezi pacičkami. Na záchůdek chodí spolehlivě, má ráda kapsičky a konzervičky – když jí obzvlášť chutnají a u mističky se objeví potenciální zloděj její bašty, začne nad mističkou roztomile bručet jako malý medvídek, aby dala najevo, že o mističku se dělit nebude J. Chroupe už ale i kotěcí granulky a nepohrdne kočičím mlíčkem. Emilka je bezproblémová kočička, která hledá domov jako jedináček i jako člen zvířecí party, nejlépe do bytu, nebo do domku se zabezpečenou zahrádkou se spaním uvnitř.
16. 7. 2017 jsme přijali koťátko, které se potulovalo po silnici na Pražském předměstí a schovávalo se pod auty. 

13. 9. 2017 se do společného domova v Mříči vydali Rosa, Dara a Samvěd :-) Čekal na ně doma pejsek a sympatický mladý zvířátkomilný pár.

Samvěd Chundelka, evidenční číslo M43/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca polovina května 2017
Samík je malý rozumbrada a velký mazel :-) Baví ho pošťuchovat brášky, neustále s nimi vymýšlí nějaké lumpárny - prostě klasické kotě, kterému "není nic svaté" - a s tím je potřeba počítat, protože kytky, záclony nebo skříň s oblečením je pro ně velká výzva :-D
Bude dán do adopce pouze do bytu/domku, k dalšímu kočičákovi. Není vhodný k malým dětem.
5. 6. 2017 jsme přijali tři asi 3týdenní kocourky, kteří byli nalezeni v jedné stáji kousek u Třeboně. Všichni tři byli dehydratovaní a velmi podvyživení. Ihned byli podkožně rehydratováni, zahřáti a nastalo pravidelné dokrmování sunarem.

13. 9. 2017 se do společného domova v Mříči vydali Rosa, Dara a Samvěd :-) Čekal na ně doma pejsek a sympatický mladý zvířátkomilný pár.

Dara, evidenční číslo M 38/17; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: polovina května 2017
Zvídavá kočičí slečna, která má na starost jen spaní, baštění a lumpárny :-) Zatím je každé 3 hodiny krmena kotěcím sunarem ze stříkačky, protože samostatné nakrmení ještě nezvládá, ani toaletku, ale to se časem vypiluje a pak se bude moci vydat ke svým nálezcům a budoucím majitelům <3
12. 6. 2017 jsme od nálezců přijali do dočasné péče dvě sympatické kočičí slečinky, které si po socializaci osvojí jejich nálezci :-) Pochází od Č. Krumlova, kde je na jedné půdě porodila přitoulaná kočička, která však jednoho dne přestala za koťátky docházet, pravděpodobně se jí něco stalo.... :-(

13. 9. 2017 se do společného domova v Mříči vydali Rosa, Dara a Samvěd :-) Čekal na ně doma pejsek a sympatický mladý zvířátkomilný pár.

Rosa, evidenční číslo M 39/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: polovina května 2017
Umazlená kočičí slečna, která by nejraději celý den strávila člověku za krkem :-) Zatím je každé 3 hodiny krmena kotěcím sunarem ze stříkačky, protože samostatné nakrmení ještě nezvládá, ani toaletku, ale to se časem vypiluje a pak se bude moci vydat ke svým nálezcům a budoucím majitelům <3
12. 6. 2017 jsme od nálezců přijali do dočasné péče dvě sympatické kočičí slečinky, které si po socializaci osvojí jejich nálezci :-) Pochází od Č. Krumlova, kde je na jedné půdě porodila přitoulaná kočička, která však jednoho dne přestala za koťátky docházet, pravděpodobně se jí něco stalo.... :-( 

11. 9. 2017 se rozhodlo, že se Alius ani jeho sestřička Alfa už nikam stěhovat nebudou a zůstanou v rodině depozitní tety! :-)

Alfa, evidenční číslo M 66/17; očkovaná, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: červen 2017
Alfička je již naočkovaná, plně odčervená a ošetřená proti všem parazitům. Je velmi velmi čistotná, mazlivá, super uvrněná prostě mladá kočičí dáma s krásnou hlavou. Po kapsičkách se může utlouct a granulky si prý máme chroupat sami třeba večer u televize. Alfinka hledá nový domov, je zvyklá na psy - malé velké, ostatní kočky i větší děti. Zvyklá venku - v uzavřeném dvoře i v bytě.
19. 6. 2017 jsme přijali tři bezprizorní kočičí prcky z Benešova.

11. 9. 2017 se rozhodlo, že se Alius ani jeho sestřička Alfa už nikam stěhovat nebudou a zůstanou v rodině depozitní tety! :-)

Alius, evidenční číslo M 65/17; očkovaný, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: červen 2017
Aliusek malý hravý kocourek, celou noc se nehne z polštáře a vrní a vrní. Nejraději má přesně jako sestřička Alfa kapsičky, granulky jen v nouzi. Ještě jej trošinku zlobí očka, ale mastička krásně pomáhá. Je odčervený, očkovaný a řádně preventivně ošetřený proti vnějším parazitům. Zvyklý na psy, kočky, děti, doma i venku v uzavřeném dvoře. Miluje mazlení s kýmkoliv, hlavně když se může zavrtat do dlouhých vlasů a nejlépe i usnout.
19. 6. 2017 jsme přijali tři bezprizorní kočičí prcky z Benešova.

5. 9. 2017 odfrčeli sourozenci Nicky a Mark s milou rodinou do Lince :-)

Mark, evidenční číslo M 23/17, očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 10. 5. 2017
Mark je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe. Mark je hravý a mazlivý kočičí kluk, baští s chutí kotěcí konzervy, spolehlivě používá kočičí WC. Je zvyklý na přítomnost psů, dalších koček a rozumných malých dětí. Nový domov hledá nejlépe v bytě.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu. 

5. 9. 2017 odfrčeli sourozenci Nicky a Mark s milou rodinou do Lince :-)

Nicky, evidenční číslo M 21/17, očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: 10. 5. 2017
Nicky je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe. Nicky je společně  se svojí sestřičkou Mariou velká průzkumnice a u všeho  musí být vždy první. Baští nejraději kvalitní granulky, i když občas si přijde ochutnat i masíčko z konzervy. Kočičí záchůdek používá jako zkušená velká kočka. Nicky je zvyklá na přítomnost psů, dalších koček a rozumných malých dětí. Nový domov hledá nejlépe v bytě.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu.

3. 9. 2017 odjel Piškotek do nového domova do domečku v Českých Budějovicích. Doma na něj čekají tři kočičí kamarádi a super dvounohá školačka.

Piškot, evidenční číslo M 55/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: jaro 2017
Piškotek je velmi hubený kožíšek... toto jméno kocourek nedostal jen tak, ale opravdu si ho vybojoval. Při příjmu do depozita se Piškotekvrhl na piškot domácího pejska, který měl v mističce, na pejska vrčel tak, jako kdyby bojoval na život a na smrt. Domácí pejsek se na Piškotka podíval a s úsměvem odešel :-) Náš vítěz Piškotek.Piškotek se první dny hodně bál, hodně naříkal a odmítal jakýkoliv
kontakt. jeho chování se po pár dnech v depozitu změnilo a z Piškotka sestal umazlený a spokojený kočičí klouček. Piškot je vhodný k ostatnímkočičkám a pejskům. Kočičí wc používá vzorně.
16. 8. 2017 byl odchycen z kolonie toulavých koček v Suchdole nad Lužnicí.
 

3. 9. 2017 Macek se u nás ani neohřál a po krátké vyprošťovací operaci (nechtěl opustit svůj úkryt za gaučem) odfrčel do nového domova. Bude bydlet v bytě ve Veselí nad Lužnicí u staršího pána, který se na něj už moc těší. Bude milovaným jedináčkem.

Macek, evidenční číslo M 63/17; kastrovaný
Narozen: cca 2007
Macek je velmi bojácný kocourek. Po příchodu do depozita zalezl za gauč, kde se zdržuje už několik dnů. V noci občas jde na průzkum, ale kdykoliv se přiblíží některá z našich kočin, tak se hned zase schová. Určitě by byl šťastný jako kočičí jedináček, který by měl svého člověka jen sám pro sebe. Mohl by mít i nějakou klidnější kočičí kamarádku. Mazlení a drbání kožíšku má velice rád, ale musíme se napasovat do jeho úkrytu. Ven si pro pohlazení zatím nevylezl. Ale to se všechno určitě časem zlepší, až si trochu zvykne na nové prostředí. Baští granulky i konzervu, kočičí záchůdek používá spolehlivě. Pro Macka hledáme nový domov pouze v bytě.
26. 8. 2017 jsme kocourka přijali ze Čkyně - okr. Prachatice. Celkem pět kočiček zůstalo po majitelce v bytě, o které se lidé chodí starat. Macek je první, kterého jsme přijali.

26. 8. 2017 se Feroxek odstěhoval do Vodňan k babičce jejich náhradní mamči. Bude zde jako jedináček a nahradí prázdné místečko v srdíčku po zemřelé kočičce.

FEROX, evidenční číslo M 67/17, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: červen 2017
Ferox, stříbřitý kocourek, sám od sebe se přijde pomazlit, ale když se chce někdo mazlit s ním a on zrovna nechce stáhne ouška a občas ještě zasyčí. Chytrá náhradní mamča přišla na to, že když vytáhne výbornou vitamínkovou pastu, může se přetrhnout, aby byl první kdo dobrotu dostane. Na mazlení postupně pracujeme. Dle velikosti je cca o týden starší než Alfička a Alius, kteří přišli do depozita s ním. Trošku mu trvá, než přijde na to, že mu nikdo nechce ublížit. Má krásnou barvičku, moc hezká očka, jen ostatní kočky kromě "sourozenců" nemusí taktéž psy. Na začátku srpna jej čeká první očkování.
19. 6. 2017 jsme přijali tři bezprizorní kočičí prcky z Benešova.

24. 8. 2017 našel nový domov v Modlešovicích.

Bruce, evidenční číslo M 12/17; očkovaný,PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 15. duben 2017
Bruce se narodila v zahradní chatce. Protože hrozilo nebezpečí od psů stěhovala se s bráškou a ségrou do depozita. Je to takový pecivál a mamánek. Drží se stranou, nejraději spí mamině na hlavě nebo někde o samotě na vyvýšeném místě. Ale když přijde na lumpárny a časté rvačky všech se všemi, zapojí se rád a to pak doslova lítají chlupy
Kočičí záchod má po počátečních nepovedených pokusech zmáknutý a vždy, když se mu "chce", tak tam neomylně zamíří
Zatím je jeho hlavní obživou stále mateřské mléko, ale kolem máminých misek šmejdí a ochutnává.
18. 4. 2017 jsme přijali Bruce s maminkou Lisbeth, bráškou Scottem a sestřičkou Zeldou z Hospříze. 

24. 8. 2017 našel nový domov v Modlešovicích.

Alfrédo, evidenční číslo M 31/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 1. květen 2017
Alfrédo je nechtěné kotě. Byl odložen těsně po porodu na kraji lesa za stromem. Je obrovská náhoda, že právě tam ho našel bratr depostrejdy a ten měl doma kojící maminu Lisbeth, která Alfréda i jeho sourozence přijala a vzorně se o ně postarala.
Alfrédo je kocouří rošťák, který když nejí nebo nespí, tak rozjíždí lumpárny ve velkém :-) Nic před ním neobstojí, po chvíli jsou všechny hračky schované pěkně za záchody nebo komodou, na krabici v které mají pelíšek jsou stopy jeho zoubků a když náhodou do kočičího apartmánu zabloudí moucha, pronásleduje ji tak dlouho, až ji dostane. Zkrátka správnej rozjívenej kluk :-)
Z misky už baští, nejraději má kotěcí konzervy.
Na záchod chodí předpisově.
1. 5. 2017 byl Alfrédo nalezen v lese u Karlova. 

28. 8. 2017 odjela Běluška domů k sympatickému mladému páru do Českých Budějovic, kde bude mít starší kamarádku Berti.

Běluška, evidenční číslo M 27/17, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 14. 5. 2017
Běluška je naše poslední bojovnice, jako jediná se narodila až druhý den, i když ji veterinář nedával velké naděje, tak to s Aničkou krásně zvládly a z Bělušky roste nádherná kočička.
V noci z 14. 5. na 15. 5. 2017 porodila kočička Anička 4 krásná koťátka. 

27.8.2017 se Dani sbalil a odjel bydlet do bytu na Máj, kde bude mít další tři stejně barevné kamarády.

Dani, evidenční číslo M 20/17, OČKOVANÝ, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 10. 5. 2017
Dani je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe. Dani je hravý kočičí lumpík, který se moc rád  mazlí. Rád baští dobré kotěcí konzervy a spolehlivě používá kočičí WC. Je zvyklý na přítomnost psů, dalších koček  a rozumných malých dětí. Nový domov hledá nejlépe v bytě.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu.

  26. 8. 2017 odešla Lillynka s novou paničkou do bytu v Českých Budějovicích, kde nahradí zemřelého kocourka. Lillynka odešla díky laskavosti Tesca, které nám v rámci akce Země Živitelka poskytlo místo, kde jsme mohli nabízet naše svěřence! :)

Lillynka, evidenční číslo M 28/17, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 14. 5. 2017
Lillynka je bojácná holčička, která se u maminky stále schovává, ale krásně nám papá a roste! :-) 
V noci z 14. 5. na 15. 5. 2017 porodila kočička Anička 4 krásná koťátka. 

19. 8. 2017 Polina odjela do Lišova s milou paní, která ji bude opečovávat jako jedináčka

Polina, evidenční číslo M 30/17; kastrovaná, očkovaná, čipovaná
Narozena: 2006
Poli je krásně bílá angorská kočka. Na kočkolit chodí bez problémů, žere granule i konzervy, ale hodí se do rodiny, kde by byla jedináček. Nesnese se s ostatními zvířaty, ale jinak je velmi přítulná. Ráda se mazlí, ale jen když chce sama a má náladu.
29. 5. 2017 jsme přijali od majitelů angorskou kočku s PP. Majitelé již o ni neměli zájem.

15. 8. 2017 změnil Ferdinado adresu. Odteď má trvalý pobyt v bytě v Českých Budějovicích, kde bude (snad) dělat jen radost mladému sympatickému páru.

Ferdinando, evidenční číslo M 32/17; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 1. květen 2017
Ferdinando je nechtěné kotě. Byl odložen těsně po porodu na kraji lesa za stromem. Je obrovská náhoda, že právě tam ho našel bratr depostrejdy a ten měl doma kojící maminu Lisbeth, která Ferdinanda i jeho sourozence přijala a vzorně se o ně postarala.
Ferdík se drží malinko zpátky, je opatrnější než jeho sourozenci. Na depostrejdu i chvilku syčel jak kobra a schovával se za maminu. Teď už ale když vidí brášku Alfréda vyvádět skopičiny, připojí se a řádí spolu. Největší záhadou je malá hnědá kulička (zarážka na dveře) - necinká a drží na podlaze jako přilepená. A Ferdík se neustále snaží co může, chce si s ní koulet a prohánět ji a ono to nejde a nejde :-D
Kočičí toaleta pro něj není problém.
Baští vše co najde v misce. Ale stejně pořád největší dobrota je mlíko od maminky.
1. 5. 2017 byl Ferdinando nalezen v lese u Karlova.

14. 8.2017 se za depozitní kočičku Lízinku přimluvil bývalý depoziťáček Lojzík a od tohoto dne tvoří skvělý pár u jejich depozitní tety. Napořád :-)

Lízinka, evidenční číslo M 125/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2010
Lízinka je správná kočičí dáma - nechá se mazlit jen když ona sama chce, ale když má náladu, tak přijde a začne se mazlit sama :-) Byla by ideální do rodiny, kde by byla sama a páníčci by se věnovali jenom jí. Baští bez problémů konzervy i granule. Na kočkolit chodí ukázkově.
20. 10. 2016 byla nalezena u silnice za Č. Budějovicemi, kde ji laskaví nálezci odmítli nechat ❤️

11. 8. 2017 odjel Valentino k milé paní a její vnučce do bytu v Č.Budějovicích. Kocourkovi ponechali i jeho celé depozitní jméno a říkají mu Rossi :-) .

Valentino, evidenční číslo M 23/17, očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 10. 5. 2017
Vale je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe. Valentino je hravý, uvrněný a velmi upovídaný kluk,  který nevynechá žádnou lumpárnu. Moc rád baští kvalitní kotěcí konzervy a s přehledem zvládá kočičí WC. Je zvyklý na přítomnost psů, jiných koček a malých rozumných dětí. Nový domov hledá nejlépe v bytě.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu.

9. 8. 2017 se odstěhoval Emílek ke dvěma moc milým lidem do Vodňan.

Strašidýlko Emílek, evidenční číslo M 46/17; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca polovina května 2017
Emílek je velmi kontaktní, mazlivý a hravý klučina. Lumpárny mu koukají z očí a karanténa je mu malá - už se nemůže dočkat, až bude moct řádit s ostatními depozitními kočičáky ;-) Bude vhodný jako společník k jiné mladé kočičce, je hodně aktivní, vyžaduje pozornost a zábavu - i když si nyní moc hezky vyhraje i sám :-) Hledáme mu domov pouze v bytě, není vhodný k malým dětem. Je čistotný.
9. 7. 2017 jsme přijali Emílka od nálezkyně. Byl nalezen u Chlumu u Třeboně na benzinové pumpě. Ouška měl plná svrabu, jinak se zdá býti zdráv :-) 

10. 8. 2017 nastal den D pro Kordulku. Odstěhovala se do domku v Nové vsi u Českých Budějovic, kde bude dělat společnost staršímu kocourkovi :-)

Kordulka, evidenční číslo M 33/17; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 1. květen 2017
Kordulka je nechtěné kotě. Byl odložen těsně po porodu na kraji lesa za stromem. Je obrovská náhoda, že právě tam ho našel bratr depostrejdy a ten měl doma kojící maminu Lisbeth, která Kordulku i její sourozence přijala a vzorně se o ně postarala.
Kordulka je šéfová, kápo a vůdkyně v malém kotěcím tělíčku. Dokáže do latě srovnat všechny sourozence, všechny přepere, na všechny se vytahuje. Přitom není větší - je chytrá a mrštná. Zkouší to i na maminu a ta s ní má svatou trpělivost. Samozřejmě do doby než to Kordulka začne přehánět a to ji pak Lisbeth pár pohlavky umravní :-)
Další Kordulčinou zálibou je sledování ptáků z parapetu na okně. Hlavně vrabci a kosáci způsobují, že Kordulce cukají vousky a pomňoukavá si, jak se v ní probouzejí pudy lovce :-D
Záchod používá vzorně.
Baští vše co najde v misce. Ale stejně pořád největší dobrota je mlíko od maminky.
1. 5. 2017 byla Kordulka nalezena v lese u Karlova. 

1. 8. 2017 Píďalka odjela do nového domova do domečku v Č. Budějovicích, kde bude dělat společnost mladé rodině včetně malinké psí slečny.

Píďalka, evidenční číslo M3/17; kastrovaná
Narozena: podzim 2016
Píďalka se už dost zklidnila a i když pořád ráda lumpačí, loví myšky a prohání míčky, tak se i moc ráda mazlí, nechá se chovat a blaženě usne v klíně. Když na ní přijde mazlivá, tak člověka celého oducá hlavičkou, nastavuje bradičku a chodí za člověkem jak pejsek. Je to skvělá parťačka, která je vhodná jak k další kočičce (ani s pejsky nemá problém), tak jako jedináček, nicméně je to hodně kontaktní kočička a společnost (ať už lidskou, nebo zvířecí) ke své spokojenosti potřebuje ;-)
Do depozita byla přijata s ošklivou ránou na pohmožděné pacičce, ale nožičku má již zcela zahojenou a v dovádění jí staré zranění nijak neomezuje.
9. 1. 2017 jsme přijali koťátko z obce Kolný, které přebývalo v místním kravíně a kterému stoupla na pacičku kráva a bylo nutné nožičku nechat ošetřit a doléčit.
11. 6. 2017 se Píďalka vrátila z adopce zpět do depozita, protože u nových majitelů čůrala mimo kočkolit. Tyto problémy byly nejspíš způsobeny mrouskáním. Píďalka je ale už po kastraci a v depozitu je naprosto čistotná.

6. 8. 2017 odjela Zeldička do nového domova až do Železné Rudy. Bude 
rozmazlovaným jedináčkem (ačkoli, možná ne, nikdy neříkej nikdy :-)) a 
bude rozptylovat psího seniora. 

Zelda, evidenční číslo M 10/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 15. duben 2017
Zelda se narodila v zahradní chatce. Protože hrozilo nebezpečí od psů stěhovala se s brášky do depozita. Je o hodně menší než sourozenci - snad je to tím, že není tak průbojná jako kluci. Ale kdo si počká, taky se k baště dostane Je to naopak velká zvědavka a průzkumnice. Vše zkoumá a obhlíží nejprve z uctivé vzdálenosti, ale když vidí, že nebezpečí nehrozí, pěkně si to očichá, prozkoumá a prošťourá. Zpravidla to končí tak, že se čehosi poleká a peláší se schovat k mámě
Zelda už si přivykla vykonávat své potřeby na kočičí toaletě.
Zatím je její hlavní obživou stále mateřské mléko, ale v miskách už má občas zabořený čumáček a pak se olizuje až za ušima
18. 4. 2017 jsme přijali Zeldičku s maminkou Lisbeth a brášky Scottem a Brucem z Hospříze.

4. 8. 2017 se Maria odstěhovala do bytu v Č. Budějovicích, kde už ji netrpělivě očekával nový kočičí parťák :-)

Maria, evidenční číslo M 22/17, oočkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 10. 5. 2017
Maria je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe. Maruška dostala spolu se svojí sestřičkou Nicky přezdívku divoženka :-) . Je moc milá a je jí všude "plno". S chutí baští granulky i kotěcí konzervy a kočičí WC zvládá na jedničku. Maruška je zvyklá na přítomnost psů, dalších koček a malých rozumných dětí. Nový domov hledá nejlépe v bytě.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu.

7. 8. 2017 bylo po dlouhém váhání rozhodnuto a Lojzík zůstal u své depozitní tety :-)

Lojzík, evidenční číslo M 95/16; kastrovaný
Narozen: cca 2008
Lojzík k nám přišel jako ustrašený nenápadný kocourek, který při pokusu o kontakt dělal, že neexistuje a pouze párkrát výstražně zasyčel. Asi si při venkovním pobytu neužil nic dobrého... za pár dní se však vše obrátilo a s chutí se s námi začal mazlit :) Je to velice milý kocourek, který si užívá drbání na celém tělíčku a hlavně kvalitní baštu. Má skvělý apetit, takže by se měl brzy spravit a vypadat jako pěkný pan kocour. Lojzík je vhodný jak do bytu, tak do domku s přístupem na zahradu. Určitě ho ale nenabízíme pouze jako venkovního lovce myší. Přeci jen si prošel svým a zaslouží si pěkný život, i když ho má už půlku za sebou! Vůči ostatním kočkám je dominantní, takže ho doporučujeme jako jedináčka.
22. 9. 2016 jsme přijali vyhublého kocourka z Trhových Svinů od nálezců, kteří se o něj nějakou dobu starali, ale věděli, že by v tomto stavu nepřežil zimu. Kocourek je podvyživený, má silný zánět v ouškách, má zanícené dásně, teče mu z oček a trpí průjmem.

 

5. 8. 2017 se Bohdánek odstěhoval do bytu v Nových Hradech k jedné úžasné paní a jejímu synovi. Bohdánek bude milovaný jedináček a bude mít vše, na co si jen vzpomene - ale hlavně konečně SVÉ LIDI :-)

Bohdánek, evidenční číslo M 31/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca září 2015
Bohdánek je moc milý kocouří kluk. Novoty mu nedělají moc dobře, ale zvládá je statečně, takže při přestěhování do nového domova je potřeba mít s ním trpělivost a shovívavost. Je to ale veliký sympaťák a po rozkoukání se v novém prostředí to dá hned najevo - mazlil by se neustále :-) S ostatními kočičáky vychází dobře, spíš je zkraje submisivní a vyčkává, co se bude dít. Apetit má veliký a nejlíp je mu v posteli :-) Není vhodný k malým dětem a se psy se také moc nekamarádí, ale na nějakého klidného by si jistě zvyknul. Vhodný pouze do bytu :-)
19. 3. 2016 jsme si přivezli Bohdánka z Mladé Vožice, kde žil u jednoho starého pána.

22. 7. 2017 se přestěhovala do svého nového domova - do bytu v Č. Budějovicích ke kocourkovi Kuldovi, našemu bývalému svěřenci, a samozřejmě k jejich báječným majitelům! :-)

Kaktuska, evidenční číslo M 5/17; kastrovaná
Narozena: cca. 11/2016
Kaktušenka je stále malinká kočičí holčička a tou i nejspíš už zůstane. Připomíná tak roztomilé kotě a to i svým rozpustilým až srandovním chováním - je to takový malý šašek :-) Jakmile se vykřesala z nemoci, stala se z ní velmi hravá šelmička. Na druhou stranu je i velmi mazlivá a v noci Vám spí nejraději kolem krku, nebo těsně podél těla, a vrní a vrní.... Přes den se nechá odchytit jen když člověk nese baštu - jinak je obezřetná, protože očekává nějakou zradu - jako třeba aplikaci tabletky nebo odvoz na veterinu. Určitě tedy půjde do adopce do klidného prostředí k chápavým a trpělivým lidem, není vhodná k malým dětem ani psům - z těch má hrůzu. Kaktuška bude potřebovat pomalý přístup, aby získala jistotu. Je to ale moc milá a upovídaná kočičí parťačka, vhodná k jednomu nebo i více kočičákům, samotné je jí smutno. Na záchůdek chodí poslušně od první chvíle, k baštění jí také nikdo nemusí přemlouvat :-)
26. 2. 2017 jsme si přivezli Kaktusku a její partu plachých kamarádů z jednoho kravína na Českokrumlovsku. Všichni byli začervení až hrůza, hubení, zablešení, se svrabem v uších :-( Kaktuska dlouho bojovala s infekcí dýchacích cest.

22. 6. 2017 Májovka našla nový domov jako jedináček v Českých Budějovicích.

Májovka, evidenční číslo M 16/17; kastrovaná 
Narozena: cca leden 2016 
Májovka je velmi mazlivá, kontaktní kočička, která je upovídaná a stále chce být středem pozornosti. Kočičí wc používá bez problému a v jídle není vybíravá, naopak, Májovka má veliký apetit :-) 
24. 4. 2017 jsme z Lipnice od nálezců přijali plačící kočičku Májovku.

17. 6. 2017 odjela Májinka do domečku do Bohdalovic k paní, která kočičku našla a dovezla do našeho depozita a kterou Májinka tak okouzlila, že se rozhodla pro její adopci.

Majinka, evidenční číslo M 41/17, kastrovaná, očkovaná
Narozena: leden 2017
Mája je miloučká kočička. Dobře vychází s pejsky, s kočičkami, ráda se vyvaluje v peřinách, dává pusinky a u toho spokojeně vrní. Je naprosto čistotná a vhodná ke komukoliv, kdo ji bude mít jako miláčka na mazlení.
28. 5. 2017 jsme přijali drobnou kočičku z kravina z Bohdalovic, kde ji nejspis nekdo vysadil. Ke zdejší kočičí smečce nepatřila.

19. 6. 2017 našla svůj domov Čiči - mazlík všech mazlíků ❤ Nově bydlí v Českém Krumlově, jejím úkolem je hlídání rybiček v akváriu a hlavně se co nejvíce mazlit se všemi 4-mi členy domácnosti :-)

Čiči, evidenční číslo M 122/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: 2013
Čiči má naprosto úžasné a originální zbarvení kožíšku! Čičinka je navíc obrovský mazlík - miluje celodenní mazlení, ale potřebuje být zvířecí jedináček. Díky své mírumilovné povaze je vhodná k malým dětem i ke starším lidem. Je čistotná a baští jen granulky.
20. 11. 2016 jsme přijali kočičku od nálezkyně z Kaplice, ke které se přitoulala na půdu. Hodná paní se o ni postarala, než se u nás uvolnilo místo, a ještě pro kočičku uspořádala sbírku <3 Nakonec nám tedy kočenku předala nejen ve velmi dobrém zdravotním stavu, ale i s obrovskými taškami napěchovanými kočičí stravou a kočkolitem.  MOC DĚKUJEME!
12. 2. 2017 odfrčela do nového domova Čiči. Nová rodina musela měsíc čekat, než se Čiči uzdraví, ale teď už se mohou radovat. Čiči sice ještě trochu trucuje a schovává se, ale domácí kočička ji jistě ukáže, že se nemá čeho bát :-)
25. 3. 2017 se vrátila z adopce, jelikož se nedokázala sžít s domácí kočičkou a tak jí hledáme nový domov

13. 6. 2017 se odstěhovala Světluška do Drahotěšic, do domku se zahradou. Doma na ní čekali kocourci (naši bývalí svěřenci) Amigo a Smítko, a dobrácká fenka Sára :-) Pro Světlušku byl přesun do nového prostředí o něco náročnější, než pro normální kočičku, ale věříme, že si pod láskyplnou péčí její nové majitelky zvykne rychle :-)

Světluška, evidenční číslo M 145/16; kastrovaná, očkovaná
FIV a FeLV negativní
Narozena: cca 2015
Světluška miluje život a to i za všech nepříjemných okolností, které jí doposud vložil do cesty. Její silnou vůlí, bezpodmínečnou láskou ke všem a neustálou radostí z každé chvíle, kterou jí věnujete, bychom se mohli nechat inspirovat :-) Světluška má, kromě svých chybějících očí, ještě další handicap - chronický kašel :-( Je způsoben poškozením jejích plic rezistentní bakterií, se kterou holčička dlouho bojovala. Přes to všechno, co už má za sebou, je Světluška tím nejsrdečnějším a nedotěrnějším zvířátkem :-) Pořád by si jen hrála! To byste koukali, jak je obratná a šikovná, jak si umí najít své oblíbené hračky a pak si s nimi dlouze hrát... S ostatními kočičáky si rozumí a co víc - umí je pěkně zlobit! V bytě si vytipovala pár míst, kolem kterých je "největší šrumec" a tam sedí a bedlivě hlídá, kdy půjde někdo kolem, aby ho chytla za nohu nebo mu dala lepanec :-D
Ve velkém bytě se pohybuje sebejistě a všude si Vás umí najít, vůbec byste nepoznali, že nevidí... Naprosto bezchybně si vždy dojde na záchůdek - a to pozor - na krytý a s dvířky! V jídle vybíravá není (už se nám velmi hezky zakulatila ;-)), ale krevní testy ukázaly, že pravděpodobně trpí nějakou alergií, což se i ukazuje lysými místy v kožíšku, takže jsme nasadili dietu (pouze drůbeží, králičí nebo jehněčí konzervy/granulky, bez obilovin, sóji, chemických aditiv atd.).
Ideálním člověčím parťákem pro Světlušku by byl někdo, kdo už podobně handicapovanou kočičku měl a tak ví, že se jí musí hodně věnovat - alespoň hodinu denně si s ní hrát a tak tři hodiny se s ní mazlit, zbytek by prospala naprosto šťastná ve Vaší posteli :-D Uvítala by i hodného kočičáka, je na ně zvyklá. Je vhodná samozřejmě pouze do bytu.
22. 12. 2016 jsme si přivezli Světlušku z veterinární kliniky v Písku na Mírovém náměstí, kde byla týden hospitalizována, po tom, co jí laskavý nálezce zachránil život, když mu nebyla lhostejná, když ji našel na ulici, a zajistil jí pomoc. V první chvíli to s ní však vypadalo velmi zle, lékaři ji dokonce chtěli nechat okamžitě uspat - Světluška měla místo jednoho očíčka jen ošklivě vypadající ránu a druhé očičko měla zvětšené, byla již tedy pravděpodobně slepá. Byla na kost vychrtlá, podchlazená, začervená, dehydratovaná, hladová... Protože se však holčička nehodlala vzdát a dala najevo svou vůli žít, rozhodla se paní doktorka, že pokud dopadne krevní test dobře, pokusí se jí zachránit. Ještě ten týden ji nakonec operovali (vyňali i druhé očíčko, ránu po tom prvním vyčistili a zašili).

28. 5. 2017 odešla Kukačka do nového domova až do Prahy.Bude žít u mladých manželů zatím jako jedináček.

Kukačka, evidenční číslo M 15/17; kastrovaná
Narozena: bude doplněno
Kuky je obrovský mazlík, který se cizích lidí ani zvířat nebojí. Vrní téměř jako holub hřivnáč, takže můžete mít dvě zvířátka v jednom :-) Je čistotná, nenáročná a bude spokojená jak v bytě, tak v domku se zahrádkou.
26. 4. 2017 jsme ze Zborova přijali Kukačku, která měla v době nálezu zřejmě natržený drápek. Nálezkyně se o Kuky postarala, nechala ji ošetřit a následně kočička putovala k nám.

19. 5. 2017 Kiky odjela do nového domova do Dubného ke psímu kamarádovi :)

Kiky, evidenční číslo M 93/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: červen 2016
Kiky byla i se svojí sestrou Kitty přijata od jedné hodné paní, která se o ně v létě postarala, když se k ní holky kočičí zatoulaly. Na rozdíl od své nebojácné sestry je Kikynka velmi opatrná, ráda se schovává do tmavých míst. Je klidnější, za to ale vděčný mazlík, stačí kolem ní projít a už je slyšet, že příst se od maminky naučila velice dobře, pokud jí depozitní teta jednou podrbe, nastaví hlavičku, pak bříško, chytí tetě ruku, aby nemohla přestat. Za odměnu pak tetě ruku oblízne, když už má pocit, že je podrbána dostatečně :-) Zatím se jako čertovské kotě neprojevuje, takže nic neničí. Kočičí záchodek používá vzorně, papká jako sestra jen masíčko, granulky ještě ani neochutnala :-( Může být v bytě nebo domku se zahrádkou, pejsky a ostatní kočičky toleruje, ale jejich přítomnost zatím nevyhledává.
Stejně jako sestřička Kitty, byla už i Kikynka na kastraci. Teď už kolem ní nejde projít, aniž by člověk nepodrbal, dává hlasitým vrněním najevo, že právě ona tu je a chce podrbat. Není ale chovací. Nechá se sestřičkou vtáhnout do her, tudíž je z ní čertík, jak má správná kočka být, žádná skříň není pro ní nedobytná, žádná výška v bytě není nepřekonatelná, ráda se hrabe v hlíně a "loví" depozitní tetě kytičky. Granulkama už také nepohrdá, ale masíčko je samozřejmě lepší, za tím se musí i na linku skočit a sníst ho, aby se nezkazilo :D

2. 9. 2016 byla kočička přijata od nálezkyně z Benešova nad Černou.

5. 5. 2017 se přestěhovala k jedné moc laskavé a zvířátkomilné paní do bytu v Č. Budějovicích, kde už na ní čekaly naše bývalá svěřenkyně Andělka a další kočenka Amálka :-)

Rouzí, evidenční číslo M 110/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: červen 2016
Rouzí je zpočátku ostražitá a chvilku jí trvá, než se před novým člověkem osmělí, jakmile se tak ale stane, je z ní mazlinka <3 Vyrostla z ní nádherná kočenka s atletickou postavou a se svým výrazným mramorováním a špičatě tvarovaným čumáčkem vypadá trochu jako kočka bengálská. Občas prohání své depozitní kamarády, ale zjistili jsme, že nejraději si hraje sama se svým člověkem. Ráda u něj také spí v posteli, nijak ale neotravuje, jen ráno zjistíte, že máte "nějak těžkou peřinu" :-D Je čistotná, z jídla upřednostňuje granulky a tuňáka. V předchozím depozitu ji prý velmi lákaly květináče, takže na ty pozor - ty nyní nemá k dispozici a tak si na ní nemůžeme nijak stěžovat :-) Tedy - ano, miluje kartonové krabice, vyrábí z nich originální puzzle :-D
15. 9. 2016 byla kočička přijata od nálezkyně z Benešova nad Černou.

28. 4. 2017 odjela Veritas do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít za společnost tři další kočičky.

Veritas, evidenční číslo M 65/16; kastrovaná
Narozena: květen 2016
Veritas je velmi krásná želvovinová kočička s jednou žlutou pacinkou a špičkou ocásku. Zatím je to ještě hubené tintítko, ale baští za dva a tak jistě brzy přibere. Chodí vítat nás i návštěvy a při chování nás objímá a nechce pustit. Záchod používá na jedničku, baští kotěcí paštičky i granule. Hledáme pro ní domov jen v klidné rodině s dalším koťátkem či mladou kočičkou, aby se nenudila a mohla rošťačit. Z důvodu jejího hendikepu (nakloněná hlavička a snížená koordinace) hledáme domov jedině v bytě, kde jí nehrozí nebezpečí.
13. 6. 2016 byla Veritas spolu s brášky Vertigem a Vermontem přijata 13. 6. 2016 z chatařské oblasti v Hodějovicích. Narodili se plaché kočičce, kterou jsme již vykastrovali a bude o ní postaráno. Koťata byla plachá a hubená, nicméně zdravá.

22. 4. 2017 Grafitka se téměř po roce v depozitu suverénně nastěhovala do nového domova poblíž Prahy. Bude opečovávaným jedináčkem se spoustou služebnictva. Je nyní paní velkého domu se zahradou.

Grafitka, evidenční číslo M 52/16; kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca květen 2016
Grafitka je jak vystřelená z praku, jak ji nazvala jedna paní je jak "péro z gauče". S depozitní kolegyní Valkýrou si prohánějí kožichy, loví mouchy, plyšové myšky, cinkací míčky.. a natožpak PROVÁZKY!!! Je to uvrněná kočičí princezna, nesmírně ukecaná, mazlivá jak zákon káže, nejraději se plete pod nohy a depotetě ve všem asistuje. Je nebojácná, zkrátka kočka jak se patří ;)
V novém domově by uvítala parťáka na rošťárny. Je nevybíravá, papá konzervičky i granule. Krmení začíná jedním zvoláním papůůůůůů :D a je vidět jen černá čára a Grafitka připravená na místě ;) Na kočkolit chodí spolehlivě.

6. 6. 2016 jsme přijali 4 sourozence ze Smrkovic. Ten den se v jedné facebookové skupině objevila zpráva, že někdo vyhodil kočku s dvěma koťaty na skládce ve Smrkovicích. Nelenili jsme a zareagovali. Za pomoci Zuzky Moravcové z depozita Chlup Nechlup jsme kotíky odchytili, dovezli k ošetření na veterinu a nyní jsou umístěni v našem týnském depozitu. Realita byla ovšem taková, že koťata asi nikdo nevyhodil... Nedaleko je dům, v němž žijí pán s paní, kteří mají několik koček a ty mají stále dokola koťata. Jedna taková mazlinka svá zubožená koťata brala po silnici na výlety.Mamina je po dohodě s pánem vykastrována.

13. 4. 2017 se odstěhoval do domečku v Mokrém, kde bude dělat společnost svým báječným dvounožcům i jedné kočičí dámě :-)

Vertigo, evidenční číslo M64/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: květen 2016
Z Vertiga vyrostl přenádherný statný kocourek s krásnou hustou a hebkou srstí. Ze změny bydliště je celý rozhozený a tak později aktualizujeme informace. Víme však, že je to velký mazel (což ukazuje depozitní tetě i když je strachy bez sebe), má úctyhodný apetit a je to velmi aktivní kocourek, který v novém domově bude vyžadovat kočičího parťáka, prostor k běhání a chápavé páníčky :-) Bez pejsků či dětí. Není vhodný na ven, pouze na zabezpečenou zahradu či na kšírkách :-)
13. 6. 2016 byl Vertigo spolu se sourozenci Veritas a Vermontem přijatý z chatařské oblasti v Hodějovicích. Narodili se plaché kočičce, kterou jsme již vykastrovali a bude o ní postaráno. Koťata byla plachá a hubená, nicméně zdravá.
22. 11. 2016 odjel Vertigo zvaný Tigi do nového domova do bytu v Nových Hradech. Má za parťáka border kolii a podle prvních zpráv se spolu pomalu začínají kamarádit :-)
22. 2. 2017 se nám bohužel Tigo vrátil z adopce... Moc mu chyběla kočičí smečka a tak začal zlobit, což po chvíli přestal zvládat pejsek i majitelé... Oba majitele situace moc trápila, dalšího kočičáka si však pořídit nemohli a tak se rozhodli Tiga vzdát, abychom mu našli jiný domov. Tigo je ze změny vyjukaný a ve svém novém dočasném domově se jen s očiam navrch hlavy pomalinku rozkoukává, tak jsme napjatí, kdy se nám ukáže jeho dračí povaha :-)

26. 3. 2017 odjela Nečekanka do bytu v Českých Budějovicích. Bude bydlet sama se svou opečovávatelkou, která se do ní zamilovala na první pohled a při prvním setkání si hned padly do oka a do náruče :-)

Nečekanka, evidenční číslo 7/17; kastrovaná
Narozena: 2015
Nečekanka je další "kočka bez minulosti". Kde se vzala, tu se vzala, najednou se objevila depostrejdovi na dvorku. Vyhublé stvoření s velikýma očima, zacuchaným, špinavým a slepeným kožíškem, vyhublá, zablešená, začervená a s téměř permanentním průjmem.. Následovaly tři koupele (ano, opravdu byly nutné), naštěstí Nečekanka vše trpělivě snášela. Zhltla misku s gastrointestinálními granulemi, zalehla do pelíšku a na hlazení reagovala vděčným vrněním. A protože byla ukázněným pacientem a všechny nutné procedury zvládla, je z ní dnes krásná micina :-) Má ráda česání jak obyčejným hřebenem nebo furminátorem, to i bříško nastavuje.
Baští vše, nevybírá si. Ale masíčko z konzervy je přece jen nej. Jen se jí musí dávkovat po menších porcích, protože dost hltá, což je zřejmě následek jejího bezdomoveckého života, kdy co si rychle neukradla, neměla.
Nečekanka má strach ze svých kočičích spolubydlících, z dominantnějších kocourů až panickou hrůzu. Ostatní zvířata jsme raději nezkoušeli. Proto hledáme domov, kde bude Nečekanka rozmazlovaným jedináčkem.
Kočička má taktéž menší zdravotní hendikep a to je chrčení. Zní to jako kdyby měla rýmu, plný nosík nebo hleny v krku či průduškách. Nic z toho se nepotvrdilo a podle vyjádření veterinářky se nejspíš jedná o zúžené dýchací ústrojí, což ji omezuje jen velmi málo.
Můžeme se jen dohadovat, co vše Nečekanka ve svém životě prožila. Asi to nebylo nic pěkného a proto hledáme domov, kde by se měla jako v bavlnce a definitivně zapomněla na všechny strasti.
14. 1. 2017 se Nečekanka přitoulala do karlovského depozita.

24. 3. 2017 se Bolek odstěhoval se sympatickým mladým pánem do bytu ve Strakonicích.

Bolek, evidenční číslo M 101/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca červen 2016
Bolek přišel do depozita společně se svojí sestřičkou Lolkou. Ačkoliv o koťátka bylo před příchodem do depozita v rámci možností dobře postaráno, na kontakt s člověkem, jako např. hlazení nebyla vůbec zvyklá. Bolek je ze sourozenecké dvojice ten odvážnější a tak začal záhy objevovat, jak příjemné mazlení je, udělal velké pokroky, umí si sám přijít pro pohlazení a nechá se i pochovat, nejvíce si oblíbil depo-strejdu, u kterého lehává na stole a pečlivě kontroluje, zda pracuje správně na PC.  Bolek je hravý kocouří kluk, rád baští konzervu i granulky, kočičí záchůdek používá bez problémů. V depozitu se rychle začlenil do kočičí tlupy, a v novém domově bude také potřebovat kočičího parťáka. Pro Bolka hledáme domov nejlépe v bytě, moc rád se totiž vyvaluje v teple na škrabadle (celý předchozí život strávil jen venku) a ven ho to zatím vůbec neláká, ale i v domku s možným přístupem ven v budoucnu.  Kocourek je zvyklý na společnost koček, větších psů a malých dětí, které s ním sdílí domácnost, ale kromě občasného pohlazení nechávají Bolka v klidu.
3. 10. 2016 jsme přijali z Jaronína u Brloha dvě koťátka, která se narodila kočičce 85-ti leté paní. Paní se již o koťata nezvládala dál starat a tak byla přijata k nám. Koťata byla velmi silně zablešena a měla ušní svrab. Maminka koťátek i další kočička, kterou stará paní vlastní, byly mezitím vykastrovány.

17. 3. 2017 se Píďalka dočkala nového domova. Den předtím ji v depozitu navštívila moc sympatická mladá slečna, které se tahle malá divoška zalíbila tak, že hned druhý den si ji s přítelem odvezla do bytu v Písku, kde bude zatím rozmazlovaným jedináčkem.

Píďalka, evidenční číslo M 3/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: podzim 2016
Píďalka je zhruba pětiměsíční kotěcí ďáblík hubené špagetí postavičky s dlouhýma nožkama a krásnýma velkýma očima. Do depozita byla přijata s ošklivou ránou na pohmožděné pacičce, ale nožičku má již zcela zahojenou a v dovádění jí staré zranění nijak neomezuje. Píďalka je klasické hravé koťátko, neustále jí přepadají přívaly energie, kdy běhá, skáče, loví gumičky do vlasů, papírové kapesníčky, bojuje s plyšovou myškou a ne zřídka ráda loví i depozitní tetu. Mazlení si užívá, hlasitě při něm vrní, vzápětí se z ní ale stane čertík a už musí běžet něco očíhnout, nebo si aspoň musí kousnout do tety ruky. Když se unaví, ráda se přitulí k člověku a hřeje ho za krkem celou noc. Je to velký jedlík, baští granulky i kapsičky a mňoukáním si umí říct i o nášup. Je vhodná k dalším domácím zvířátkům, v depozitu se kamarádí jak s kočičkami, tak s pejskem, kterého v mazlivém rozmaru ráda „oducá“ hlavičkou. Pro Píďalka hledáme domov v bytě nebo v baráčku se zahrádkou s přístupem dovnitř a páníčka, který se nezalekne kotěcích lumpáren téhle kočičí šibalky.
9. 1. 2017 jsme přijali koťátko z obce Kolný, které přebývalo v místním kravíně a kterému stoupla na pacičku kráva a bylo nutné nožičku nechat ošetřit a doléčit.

19. 3. 2017 se nového domova dočkal i senior Džin. Tento nádherný kočičí krasavec bude nyní společníkem mladého páru v Českých Budějovicích a bude mít sám pro sebe celý mezonetový byt se střešním výhledem. Džinečku buď hodný a brzy se těšíme na viděnou - určitě se přijedeme za Tebou podívat ❤️

Džin, evidenční číslo M 75/16; kastrovaný
Narozen: upřesníme dodatečně
Džin je nalezený kocourek z Bavorovic, o kterém jsme již nedávno psali na našich webových stránkách. Jedná se o kocourka, který byl nalezen v příkopu u silnice, bohužel v naprosto žalostném stavu. Ležel neschopen pohybu a dá se říci, že čekal na smrt .
Po prvotním vyšetření na veterinární klinice byla zjištěna obrovská podvýživa, dehydratace, zánět střev, vnější i vnitřní paraziti, a navíc bolesti způsobené pravděpodobně od sražení vozidlem. Následovala tedy intenzivní léčba , především velmi nepříjemného zánětu střev, a postupně všeho ostatního.
V současné době je již Džin mimo ohrožení života. Začal projevovat zájem o okolí, a tak jsme ho pustili z karantény mezi ostatní kočičky. Je nutno podotknout, že vzhledem ke stavu, v jakém byl nalezen, jeho léčba potrvá ještě dlouhé týdny, ale pomalinku se mu vrací síla a chuť do života.
V tuto chvíli si ostatních členů v depozitu vůbec nevšímá a tak informace ohledně sociálního chování budeme doplňovat průběžně, stejně jako o jeho zdravotním stavu.
Zatím můžeme zatím napsat, že bez problémů používá kočičí WC, a že je v jídle nevybíravý. Jelikož ale zatím musí dostávat velmi hodnotnou stravu, pokud by nám někdo chtěl přispět, budeme určitě moc rádi !!!
8. 7. 2016 Džin byl nalezen v obci Bavorovice. U nálezkyně strávil první týden, který byl pro ni z hlediska péče velmi vyčerpávající, tak bychom jí chtěli touto cestou z celého srdce poděkovat!!!

18. 3. 2017 skvělé novinky máme k našemu Teddymu:-) Po dlouhých devíti měsicích se konečně dočkal a našel si nové páníčky. Odjel s příjemným párem do domečku v Prachaticích, kde má paničku jen a jen pro sebe. Děkujeme za nový domov pro Tedíka a za dárečky pro naše svěřence a bytovou kavárničku.

Teddy, evidenční číslo M50/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: 2015
Chlapeček nám vyrostl do krásy, od uzdravení se pomalu a jistě kamarádí s depozitní kočko-dozorkyní a je připravený odejít domů. K novým lidem je ze začátku obezřetný, ale jinak by každého umazlil do bezvědomí. Všeho nového se zprvu bojí a hned za krátko si zvykne. Se záchůdkem nemá problém a líbí se mu sledování hlodavců.  Baští vše, co mu přijde pod tlapky a respektuje cizí talíř. Bojí se psů a veterinářů:-D (však kdo by se mu divil). Vřele ho doporučujeme jako jedináčka a to nejlépe k chovatelům, co mu nabídnou dny plné mazlení a nesmělé hrátky s mávátkem. Je z něj malý rarach, co všude strčí nos, umí svého člověka pozdravit a na klíně se vrtí, dokud neusne.
1. 10. 2016 Tedík se těší domů, je zvyklý na byt, ale určitě by si časem i zvykl na vycházky. Dáte mu někdo milující domov? ❤️
10. 8. 2016 chlapeček je plně v pohodě a připraven odejít domů (zahojeny má všechny operační rány, včetně alergie na klíštěcí kousnutí, takže nás čeká očkování…jupííí).
K lidem je ze začátku obezřetný, co kdyby to byl náhodou nějakej skrytej veterinář:-D, ale jinak je to mazel největší. Vřele ho doporučujeme jako jedináčka (před ostatními si pečlivě hlídá svůj prostor) a to nejlépe ke zkušeným chovatelům, co mu nabídnou dny plné mazlení a hrátky s mávátkem.

1. 7. 2016…uuuž je to zdravý, šikovný, nezbedný klouček:-D Stále se nesblížil s domácí depozitní kočičkou, ale to se, doufejme, spraví. Velmi dobře zvládá procházkovou terapii zakončenou rychlým sjezdem po dvou nožkách na plovoucí podlaze a dokonce i hračky už jsou kamarádi, na které se nemusí syčet:-D. Stále ještě kulhá střídavě na obě levé nožky a jak se zdá je to jen otázka rehabilitace než si zvykne na vzniklé jizvy.  Jediné, co je horor, jsou návštěvy veterinární ordinace…no i když, kdo by se u po těch bolavých zkušenostech divil. Takže nás aktuálně čeká odčervení a vakcinacev domácím prostředí a tradááá - klouček může do světa :-)…a že už se těší…

14. 6. 2016 …a máme po operaci! Zašité rány na tlapce a ocásku, kastrace a napravená zlomenina nožičky. Klučík trochu pláče, ale už bude jen a jen líp. Podle rychlosti, jakou se hojil před operací bude za týden fit :-)

12. 6. 2016 jsme šli na kontrolu s podezřením na zlomenou nožičku…a nemýlili jsme se L. Kocourek půjde na operaci zlomenina je totiž komplikovaná. Naštěstí se jinak chlapík šikovný a ostatní rány se mu krásně hojí. Jen aplikaci injekcí nemá v lásce, ale kdo by se mu divil. Snad vše bude v pořádku ozveme se s novinkami :-)

8. 6. 2016 byl v ulici Klaricova v Č. Budějovicích nalezen zraněný kocourek odhadem asi dvouletý(nemáme potvrzeno).

17. 3. 2017 odjeli společně do nového domova Cilka a Mája. Mladý pár si původně přijel pro Cilku, ale Májinka se rozhodla, že ji samotnou do světa zkrátka nepustí.
První zprávy z domova napovídají, že Májinka měla pravdu, protože Cilka zatím trošku trucuje, ale pod Májinky  vedením se to určitě brzy spraví... Holky bydlí v Českých Budějovicích, a tak se za nimi určitě brzy vydáme na návštěvu ❤️

Mája, evidenční číslo M 15/16; kastrovaná
Narozena: přibližně 2012
Mája je drobounká malinká kočička. Musela mít velmi těžký život, který se projevil právě na jejím vzrůstu a hlavně zdravotním stavu. K nám do depozita se dostala na pokraji smrti, od které ji dělily už jen hodiny...selhávala jí játra, byla masivně začervená, podvyživená a dehydratovaná... :-( Nevzdali to však ani naši lékaři ani depozitní teta, a ani ona sama <3 V dlouhém mezičase léčení nám nakonec Májinka vyrostla v krásnou kočičku. Všechny bolesti jsou zapomenuty, šrámy zahojeny, a máme všichni spokojenost ve tváři! :-)
V tuto chvíli si Mája naplno užívá svého vybojovaného kočičího života, který má sice určitá omezení, ale je naprosto plnohodnotný. Miluje rozvalování se na okně, skrýše ve skříních na čistém oblečení, mazlení s depozitní tetou, a plnou misku syrového vepřového masa :-)
Mája má sice nezhoubný nádor na plicích, ale je v současné době plně stabilizovaná, a bez jakýchkoliv potíží. Neužívá žádné léky, baští naprosto normálně vše co dostane. S nálezem na plicích se nedá nic dělat, bude s ním žít do konce života. Májinka ale nemůže být očkována, hledáme tedy domov s balkonem nebo terasou, ale bez přístupu do venkovního prostředí. Naprostou podmínkou je klidná domácnost, bez malých dětí, a jakýchkoliv stresových faktorů. Vše ostatní záleží na konzultaci u nás v depozitu.
Pokud byste tedy někdo věděl o domově s velkým D, rádi Vás v depozitu s Májinkou seznámíme :-)
12. 2. 2016 jsme přijali Máju od hodné slečny, která ji nalezla v zuboženém stavu, v areálu jedné táborské firmy…
19. 11. 2016 se odstěhovala do nového bytečku v Č. Budějovicích. Doma na ní čekal již jeden kocourek, kterému Májinka bude jistě skvělou společnicí.
Tímto bychom chtěli z celého srdce poděkovat úžasné paní, že dala nový domov handicapované kočičce, která mnoho šancí na umístění neměla <3
29. 1. 2016 Dnes se nám z adopce vrátila Májinka. Nová majitelka se o ní starala moc hezky, ale bohužel domacimu kocourkovi se to ani trochu nelíbilo. Začal velmi žárlit a byl na Majinku čím dál víc ošklivější, a Májinka se začala psychicky hroutit. V malém bytě je nebylo jak oddělit, aby byl každý z nich ve svém pokoji, a tak jsme po vyčerpání všech možností zvolili tuto cestu.

17. 3. 2017 odjeli společně do nového domova Cilka a Mája. Mladý pár si původně přijel pro Cilku, ale Májinka se rozhodla, že ji samotnou do světa zkrátka nepustí.
První zprávy z domova napovídají, že Májinka měla pravdu, protože Cilka zatím trošku trucuje, ale pod Májinky  vedením se to určitě brzy spraví... Holky bydlí v Českých Budějovicích, a tak se za nimi určitě brzy vydáme na návštěvu ❤️

Cecilka, evidenční číslo M 148/16; kastrovaná
Narozena: srpen 2016
Cilka se k nám dostala s početnou kočičí rodinkou. Kočičky přebývaly jako venkovní, a bohužel jejich socializace je zatím špatná. Velmi pracujeme na tom, aby Cilka překonala strach z lidského doteku, a mohla odejít do nové rodiny jako mazlíček .  Jinak je Cilka zdravá, moc pěkně baští, a celé dny prohání své dva brášky – Alfonse a Bohouše.
30. 11. 2016 jsme přijali 5 kočiček z Benešova nad Černou po zemřelém majiteli.

2. 3. 2017 svého nového domova se po roce a půl konečně dočkala i Valuška :) Bude bytovou čičinou v centru Českých Budějovic a na lumpárny bude mít stejně starou kolegyni ;)

Valkýra, evidenční číslo M 187/15; kastrovaná, očkovaná
Narozena: 1. 5. 2015
Valkýrka už je nyní velká slečna, ale ze své kotěcí mazlivosti nic neztratila. Depotetě ráda dává pusinky, nechá se chovat, drbat, česat... Ovšem nejradši má lumpárny. Myšky, provázky, stébla trávy...a ŠANTA s KOZLÍKEM!!! No páááni! To je slasti :-) Většinou se tak utahá, že se vyvalí na koberci bříškem vzhůru :-D Proto by bylo fajn kdyby páníčci měli někoho, kdo by s Vali lumpačil ;-) Valuška má také velmi ráda všechno, co voní jako jídlo.. takže je nutné jí držet zkrátka.. jinak z Valušky bude balón. K cizím lidem je velmi nedůvěřivá, nějako dobu trvá než se návštěvníkům ukáže. Není proto vhodná k dětem, potřebuje klid. Byla by vhodná do domečku, kde bude mít dostatek prostoru na hraní a dostatečnou brzdnou dráhu ;)   Je čistotná.
1. 12. 2015 jsme Valkýrku s jejím bráčkou Orionem (též v nabídce) převzali od milé paní z Plané nad Lužnicí. Je zachráněný od bezdomovců kteří žijí pod mostem a mají u sebe asi 8 koček.

2. 3. 2017 Odjel Mišík i se svým bráškou do nového domova do Lipovic. Budou žít s rodinou v pěkném baráčku se zahrádkou, kde si určitě užijí spousty legrace :-). Přejeme krásný kočičí život! :)

Mišík, evidenční číslo M141/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca červen 2016
Mišík byl přijat spolu se svým bráškou Albíkem, se kterým by si přál i odcházet do nového domova. Mišík je hravé a dobrodružné koťátko, kterému neunikne nic ani vevnitř a ani venku :). Rád se prochází v bezpečné vzdálenosti po zahradě a objevuje krásy přírody. Hodil by se někam do domku nebo třeba do přízemního bytu s přístupem ven, na nějakou zahrádku. Jiné kočičky zbožňuje, s každým se dá hned do řeči, i když je to sousedovic kočička, kterou vidí poprvé. V jídle není žádná vybíravka a spapá cokoliv :). Na záchod chodí poctivě, ale když jsme ho ze začátku nepouštěli ven, dal nám to najevo počůranou podložkou v koupelně. Mišík si zkrátka nenechá nic líbit :). Je to sice dobrodruh tělem i duší, ale po každé vycházce se také rád pomazlí a zaleze si odpočinout do pelíšku.

16. 12. 2016 Do depozita v Lišově byli odevzdáni dva kočičí bráchové z důvodu alergie majitelem z Hluboké nad Vltavou, který si je zamiloval a velmi těžko se s nimi loučil.

2. 3. 2017 Odjel Albík i se svým bráškou do nového domova do Lipovic. Budou žít s rodinou v pěkném baráčku se zahrádkou, kde si určitě užijí spousty legrace :-). Přejeme krásný kočičí život! :)

Albík, evidenční číslo M140/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca červen 2016
Albík je hodný a pohodový půlroční kocourek, který byl přijat spolu se svým bráškou Mišíkem bez kterého nemůže být, adopce s druhým kocourkem je tedy podmínkou. Je to veliký mazel, rád spinká s depozitní tetou v posteli pod peřinou, kde vydrží klidně celou noc. Čistota mu není cizí a na záchod chodí poctivě. Albíček papá všechno na co přijde, ani syrovému masíčku neodolá a to nemluvím o kapsičkách a granulích :). Všude chodí za tetou kontrolovat, jestli je v domácnosti vše podle kočičích představ a když je náhodou jedna z mističek prázdná, dá to svým mňoukáním najevo- nemá totiž rád nějaké nesrovnalosti v jídle :D. Albíček takový dobrodruh jako jeho brácha není a tak se čas od času podívá z kočičích dveří, jestli mu na zahradě něco neuniklo a šup zpátky do tepla :). S ostatními kočkami vychází úplně v pohodě :)
6. 12. 2016 Do depozita v Lišově byli přijati dva kočičí bráchové z důvodu alergie majitelem z Hluboké nad Vltavou, který si je zamiloval a velmi těžko se s nimi loučil.

 

28. 2. 2017 Odjel do nového domova :-)

Adolf, evidenční číslo M 4/17, kastrovaný
Narozen: květen – červen 2016
Trochu plachý ale přesto hravý kocourek se smutným výrazem. Zpočátku nemazlivý, ale po pár dnech začal vyhledávat kontakt s lidmi. Je velmi čistotný a nevadí mu společnost další kočky, spíš vadí ostatním, protože je to malý terorista a chce si stále hrát :-D
25. 8. 2016 byla nalezena dvě koťátka s maminou v rozpadlém domě u Horního Dvořiště, kde byla „zatarasena“ s minimální možností vyhledat si potravu. Paní oznamovatelka chodila kočičky pravidelně krmit do doby, než byly vyzvednuty. Jedno z koťat zůstalo u nálezkyně a druhé bylo přijato do našeho depozita. Pokusy odchytit mamku byly zatím marné, do teď je nálezkyní alespoň krmena.

 

27. 2. 2017 odjel Pan Slepička se sympatickým párem do bytu v Týně nad Vltavou.

Pan Slepička, evidenční číslo M 150/16; kastrovaný
Narozen: cca únor 2016
Pan Slepička, jak jeho jméno napovídá, žil v kurníku se slepicemi a k nám do depozita se dostal doslova za 5 minut dvanáct. Je to velký kocour, ale jeho hmotnost byla necelé 2kg, byl doslova kost a kůže, měl silnou rýmu, zánět očí, průjem, byl plný vnitřních parazitů. Byl tak slabý, že se sotva pohyboval a slepice mu krmení, které mu dávala nálezkyně, sežraly. Zatím je pořád v rekonvalescenci a jeho zdravotní stav se pomalu, ale jistě zlepšuje. Pan Slepička je milý kocourek, který se moc rád mazlí, přesto je stále ostražitý, ale je  jen otázka času, než zjistí, že mu již žádné nebezpečí nehrozí. Záchůdek používá bez problémů a baští jak granule tak dobré maso z konzervy. Zvykl si již na přítomnost ostatních koček, psů i dětí a nic z toho mu nevadí. S ohledem na zdravotní stav Pana Slepičky, který stále není ideální, pro něj hledáme nový domov pouze v bytě.

23. 12. 2016 jsme přijali nemocného, vyhublého kocourka z Trhových Svinů, kde živořil ve výběhu se slepicemi.

 

21. 2. 2017 - po 638 dnech v depozitu se Mžouralínka dočkala vytouženého nového domova! Bude bydlet v Českých Budějovicích v apartmánu s výhledem na řeku, společnost ji bude dělat kocouří krasavec Lancelot - rytíř tělem i duší.

Mžouralína, evidenční číslo M 72/15; kastrovaná
Narozen: konec dubna 2015
Mžouralínka měla tu smůlu, že se narodila jako nechtěná. Její maminka se potulovala po jedné českobudějovické čtvrti a když přišel její čas, porodila v kůlně u hodných lidí. A protože sama byla nemocná, přenesla se choroba i na koťata. Mžouralínka měla ošklivě zanícené oči, napadené herpesvirem, při příchodu do depozitu to bylo takové chlupaté třicetidekové nic bez očí. Postupně se, hlavně díky její velké vůli žít, podařilo její stav stabilizovat, hlavní je, že vidí a ačkoli se plného nosíku a výtoků z očí už asi nikdy nezbaví, neklesá na mysli a je to veselá, hravá a zvědavá kočička. Ikdyž někdy potrhlá, ztřeštěná a neohrabaná :-)
Baští nejraději granule pro koťata, ale když je kapsička, tak ji holt taky slupne ;-)
Záchod pro ni nepředstavuje problém, je velmi čistotná.
26 .5. 2015 Mžouralínu se třemi sourozenci a maminkou Madlou jsme přijali z Rožnova od lidí, ke kterým přišla porodit. Bohužel, všichni byli hodně nachlazení, nejslabší kotě i přes veškerou snahu zemřelo. Madla navíc dostala zánět mléčné žlázy, takže nemohla kojit a nezbývalo než krmit koťata instantním mlékem ze stříkačky, kašičkou z rozmixovaného masa z kapsiček a calopet pastou. Okamžitě byla všem nasazena antibiotika, která naštěstí hned zabrala a rýma a nachlazení ustupovaly.

13. 2. 2017 se Bruník odstěhoval do Mladého s jednou sympatickou mladou dámou, u které si bude žít jako král <3

Bruno, evidenční číslo M 138/16; kastrovaný
Narozen: 2008
Bruno (alias Brundibár) je rozvážný, elegantní a distingovaný kocouří gentleman ve středním věku. Žádných hrátek s ostatními kočkami se neúčastní, nejraději někde v koutku a v klidu rozjímá nad smyslem života (asi), poté se zvedne a jde loudit něco dobrého Je to veliký mazel, a jakmile se někde byť jen na chvíli usadíte, hned ho máte na klíně. Co si za svůj život prožil, to nikdo netuší, pravda je, že se dlouho toulal venku, než se na něj usmálo štěstí a byl konečně přijat do tepla. Za to je teď velmi vděčný a užívá si to doslova plnými doušky. Byl by nejraději sám, je hodně žárlivý a jakmile se mazlíte s jinou číčou - nemilosrdně mezi vás dva vleze a dožaduje se pozornosti...anebo jí rovnou dá pohlavek, aby bylo jasno, kdo je tu pán... V jídle není vybíravý a je velmi čistotný. V bytě si parádně zvyknul, potulování po venku ho neláká.
4. 11. 2016 byl přijat do depozita nemocný začervený kocouří pantáta Brunďa, pochází z kolonie bezprizorních kočiček u Protivína.

12. 2. 2017 odfrčela do nového domova Čiči do Borovan. Nová rodina musela měsíc čekat, než se Čiči uzdraví, ale teď už se mohou radovat. Čiči sice ještě trochu trucuje a schovává se, ale domácí kočička ji jistě ukáže, že se nemá čeho bát :-)

Čiči, evidenční číslo: M 122/16
Narozena:  r.2013
Čiči je zhruba 4-letá kočička, která má naprosto úžasné zbarvení kožíšku. Je velmi mazlivá a přítulná, ale ostatním kočičkám v depozitu se vyhýbá.
Hledáme tedy pro ní domov, kde bude moci být jedináčkem, a nebo parťačkou další klidnější kočičce.Čiči od příjmu bojuje s ušním svrabem, musíme ji tedy nejdříve zaléčit. Poté absolvuje kastraci a může být uvolněna do adopce  Předběžně to v tuto chvíli vidíme na začátek roku 2017.
Z jídla preferuje granulky ve variantě „Kitten“.  Velmi ráda má ale také kotěcí mlíčko, tvaroh a bílý jogurt, což jí dopřáváme v bezlaktozové variantě. Miluje společné chvilky strávené s depozitní tetou na gauči nebo v posteli, takže pokud hledáte mazlíka, určitě uvažujte o Čiči…..

20.11. 2016 jsme přijali kočičku od nálezkyně z Kaplice, ke které se přitoulala na půdu. Hodná paní se o ni postarala, než se u nás uvolnilo místo, a ještě pro kočičku uspořádala sbírku !! Nakonec nám ji předala nejen ve velmi dobrém zdravotním stavu, ale i s obrovskými taškami napěchovanými kočičí stravou a kočkolitem.  DĚKUJEME !!!

10. 2. 2017 se odstěhoval Pan Lorenc jen o kousek dál a to do bytu v Českých Budějovicích k jedné milé babičce :-)

Pan Lorenc, evidenční číslo M 117/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca 2014
Pan Lorenc (alias Josef) je nyní statný kocour, ale když se dostal do naší péče, bylo to chrastítko. S jeho obrovským apetitem však rychle dohnal...a možná už i trochu přehnal svou váhu :-) Je to veliký mazel! Ducá hlavičkou a vtírá se do Vaší přízně, kdy to jen jde, a rád si hoví na klíně. Ale je to taky pěkný pokušitel - žádnou kočenku nenechá na pokoji, pořád musí pošťuchovat ke hře :-) Rád se válí v peřinách, na topení nebo v pelíšku, odkud má přehled, aby mu náhodou neuteklo servírování večeře :-) V novém domově bude chtít do party podobně založeného akčního kámoše a ideálně možnost běhání po zahradě, nicméně v bytě je moc spokojený. Je čistotný, v jídle nevybíravý (dokonce dojídá po ostatních kočičkách :-)).

15. 10. 2016 jsme přijali z Č. Budějovic hubeného kocourka s velkou ránou za uchem a s pořádnou rýmou; byl značně začervený, zablešený, se svrabem v uších. Přitoulal se k lidem na zahradu s prosbou o azyl...

4. 2. 2017 se Pan Mikeš ze Suchdola vypravil bydlet do bytu v Trhových Svinech, kde nahradí místo po zemřelém kocourkovi.

Pan Mikeš ze Suchdola, evidenční číslo M 126/16; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca březen 2016
Pan Mikeš pochází ze Suchdola nad Lužnicí, kde žil jako toulavý kocourek. Díky starostlivé péči dvou místních obyvatel, kteří si vyhublého kocourka všimli a svědomitě krmili a mazlili, je z něj nyní urostlý dorostenec s uhlově černým, sametovým kožíškem. Mikeš je na svůj věk velmi rozvážný a klidný, ale mívá i chvilky, kdy se rozdovádí doslova jako malé kotě :-) . U nás v depozitu vždy celý den prospí zalezlý v pelíšku a večer si přijde sednout ke své mističce s očekáváním večeře. Stejně tak si čeká na jídlo i ráno a potom přichází povinné mazlení, které si hodně užívá. V depozitní domácnosti se setkává se psy, dalšími kočkami i dětmi - ani jedni mu nevadí, ale jejich přítomnost nevyhledává, v novém domově bude spokojený i jako jedináček a to nejlépe v bytě, pobyt doma v teple mu, zdá se, plně vyhovuje. Pan Mikeš je velmi čistotný, je zvyklý na granulky a kapsičky, v bytě nic neničí.
14. 11. 2016 jsme od ochotných nálezců přijali kocourka, který se toulal kolem řeky v Suchdole nad Lužnicí a hrozilo nebezpečí, že bude napaden psem. Jméno Mikeš mu dala nálezkyně a kocourek na něj slyší.

26. 1. 2017 se od nás odstěhovala Tweety a sice k velice milým lidem kousek od Strakonic. Tweety si přímo vymodlila dcerka nových majitelů, a tak ačkoliv již mají spoustu venkovních zvířátek, Tweety bude pouze kočička domácí :-)

Tweety, evidenční číslo M 1/17; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!

Narozena: listopad 2016
Kočička je velice milá a mazlivá, bližší informace doplníme po její plné aklimatizaci.
1. 1. 2017 jsme od hodných nálezců, kteří ji náhodou objevili ve stodole na chalupě v Kojákovicích, přijali malou kočičku.

29. 1. 2017 odjela Morgana do nového domova do bytu v Českých Budějovicích. Bude lumpačit, dělat společnost a rozveselovat již zabydlenou třínohou kočičku.

Morgana, evidenční číslo M97/16; očkovaná, kastrovaná
Narozena: 5. 7. 2016
Morgana se narodila kočičce Elizabeth, která byla přijata do našeho depozita ve vysokém stupni březosti. Jméno po kouzelnici z legendy o králi Artušovi dostala díky svému lesklému černému kožíšku. Jenže jak holčička vyrůstala, objevily je ojedinělé bílé chloupky, takže už není úplně černočerná :-) Ale to jí vůbec nevadí, aby nedostála svému jménu. Opravdu mistrně se umí schovávat a objeví se vždy v tom nejnečekanějším okamžiku. Například, když depostrejda píše mail, znenadání se objeví, v pár okamžicích stihne naťukat na klávesnici spoustu textu, mail odešle a ještě dokáže otočit obraz o 180°. A jak se zjevila, tak opět zmizí ;-) Je to zkrátka číslo, před kterým není nic a nikdo jistý. Stejně tak jak umí zlobit, umí se i mazlit a pusinkovat, ačkoli je zpočátku nedůvěřivá a každého si musí nejdříve "proklepnout" a prověřit. A jakmile pozná, že může dotyčnému důvěřovat nechá se mazlit a mazlit a mazlit..a vrní a vrní a vrní.. <3
Morgí neměla ideální start do života, pár týdnů po narození prodělala kalicivirózu, ale po zaléčení už je fit a vykapáváme už jen oči. Také zřejmě následkem zánětu ucha, který prodělala její maminka Elizabeth v předporodním období, má Morgí trošku potíže se stabilitou a rovnováhou. Ale působí to moc roztomile, při některých hrách hopká jako králík, jindy elegantně cupitá, pak zas při jejím velmi oblíbeném aportování čehokoliv se svalí na bok v běhu v plné rychlosti.. Je to zkrátka neobyčejná kočka plná energie, ale také něžná a hodná společnice :-)
Vhodná je pouze do bytu (nejlépe bez schodů a výšek, ze kterých by mohla kvůli svému hendikepu spadnout a zranit se) a teplého pelíšku.
Baští vše, co najde v misce, vybíravá rozhodně není.
Kočičí záchůdek používá vzorně.
5. 7. 2016 se Morgana narodila kočičce Elizabeth, která byla přijata k nám do depozita ve vysokém stupni březosti.

21. 1. 2017 odjela domů Matylda. Štěstí se na ni usmálo v podobě skvělé slečny, která jí poskytne, co na Matyldy očkách uvidí. Bydlet bude v Českých Budějovicích přímo v centru jako správná městská slečna ;)

Matylda, evidenční číslo M 119/16, kastrovaná
Narozena: 1. 11. 2015
Matylda je krásná mazlivá číča, hraje všemi barvami, je prostě k zulíbání. Z počátku byla trošku ustrašená, takže od depotety vrněla nahlas tak metr a půl daleko ;)  ale chtělo to jen chvíli a je z ní upovídaná a uvrněná postelová modelka. Skoro by se dala pasovat na uměleckou figuru, protože když depoteta začne zpívat (třeba při nezbytném každodenním martyriu) tak se Matylda ozývá téměř do taktu :D Moc ráda nastavuje bříško, prostě mazel největší. V jídle zatím neví co je dobrého, bude třeba si se stravou trošku pohrát. Je ukázkově čistotná (popravdě potřebuje krytý záchod, protože když má nekrytý tak zahrabává tak důkladně, že je kočkolit uplně všude :D ).

1. 12. 2016 byla hodnou paní převezena z Balžejova, kde provizorně obývala studenou chodbu domečku zachránkyně.

21. 1. 2017 odjel do nového domova pan Buráček :) Bydlet bude ve stejném městě, Týně nad Vltavou. Za společnici bude mít urozenou paní domu, mladou britku a dva úžasné páníčky, kteří ho budou plně rozmazlovat :)

Burák, evidenční číslo M 99/16, kastrovaný
Narozen: cca 2014
Buráček je velmi mazlivý kocourek, byl zvyklý být venku, živit se sám. Podle toho taky vypadá, potrhaná ouška, má mnoho šrámů z bitev. Celkem v pohodě přestál i přijímací koupel, protože do depozita přijel počůraný. Bývalý majitel jej měl i jako postelového mazlíka, takže nejvhodnější prostředí bude domeček s možností vycházek. Má moc rád lidskou společnost. Je v jídle nevybíravý, papá cokoliv. Na jeho čistotnosti budeme muset zapracovat, ale je učenlivý.

9. 10. 2016 byl přijat do depozita vesnický tuláček. Pochází z Třeboně, kde měl své místečko u domečku a milého pána, který jej měl jako "postelové ohřívadlo" ;) Bohužel se mu pán na podzim předloňského roku zemřel a příbuzní už jej nadále nemůžou jezdit krmit. Byl na zahradě nešťastný, snažil se dostat domů do baráčku. Potřebuje společnost, nechce být sám.

  22. 1. 2017 se odstěhovala k moc milé paní do bytu v Č. Budějovicích, okoukla byt a hned se usídlila na gauči :-)

Carevna, evidenční číslo M118/16; kastrovaná
Narozena: jen odhadujeme 2008-2010
Carevna je šlechtična každým chlupem. Je distingovaná, rozvážná a malinko namyšlená...no, ale má na co, takový výstavní kožíšek jen tak někdo nemá ;-) Ráda si hraje - prohání myšky, míčky nebo hračku na provázku - duší je to mladice! Chce být striktně jedináček a mít tak výsadní právo na využívání služeb svých lidských posluhovačů. Ostatní zvířata nesnese ani trochu :-( Co je, krom nebývalé krásy, její veliká přednost - mazlení! Vrní v jednom kuse a tak bude šťastná za náruč nějakého člověka (nebo dvou ;-)), jehož bude věrnou přítelkyní, je totiž velmi milá a ráda si povídá. Také mu bude zahřívat postel a dělat dokonalou dekoraci na gauči - to jí jde báječně a vydrží to dělat celý den a celou noc :-) Zbožňuje kapsičky a tuňáka, granulky si sem tam taky dá. Není vhodná na ven, je zvyklá pouze v bytě - je velice čistotná (no je to přeci dáma!).
S velmi laskavým a milým přispěním dvou mladých pánů, kteří toto dobrodiní věnovali své mamince jako vánoční dárek (spolu se zarámovaným portrétem Carevny), jsme kočence dopřáli důkladné vyšetření, revizi nemocných zoubků a odstranění pupeční kýly, moc za to děkujeme! Holčička je nyní po této zkrášlující a léčebné procedůře připravena vyrazit do nového domova! :-)
28. 11. 2016 jsme přijali Carevnu a'la britskou modrou, možná lehounce šmrnclou peršanem, po zemřelém majiteli.

19. 1. 2017 se odstěhovala jen o pár ulic dál do bytu v Č. Budějovicích k velmi sympatickému mladému páru a jejich stejně staré kočence Rozince. Holky si na první pohled do oka prý nepadly, ale věříme, že je otázka maximálně tří dnů, kdy se z nich stane nerozlučná dvojka a demoliční tandem :-D

Beruška, evidenční číslo M136/16; očkovaná, kastrovaná
Narozena: cca. červen 2016
Když přijde do depozita návštěva, tak Beruška není zrovna první, kdo vítá...spíš se osmělí až po nějaké chvilce a přijde se milostivě ukázat ;-) K lidem, které již zná, se chová jako naprostý mazel a miláček, ráda spává s depozitní tetou v posteli pod peřinou :-) Ráda si hraje a ráda okupuje nejvyšší pelíšky na škrabadle, nebo odpočívadlo u topení. Má krásnou sametovou srst a z flíčku na boku se jí občas nakreslí roztomilé srdíčko. Cítí se dobře ve společnosti ostatních kočičáků její věkové kategorie. V jídle vybíravá není a na záchůdek chodí vzorně. Bude vhodna pouze do bytu, vzhledem k její určité bázlivosti, a určitě k jinému milému kočičákovi.

14. 10. 2016 jsme přijali drobounkou nemocnou kočičí holčičku z Hlasiva u Tábora.

19. 1. 2017 se odstěhovala Siminka, do bytu v obci u Č. Budějovic, k laskavým manželům, kterým zaplní svou láskou prázdné místo po nedávno zemřelém kocourkovi.

Simka, evidenční číslo M 2/17; kastrovaná
Narozena: 2012
Simka je kočka z obálky A tím teď nemyslíme z obálky nějakého prestižního módního časopisu, ačkoliv je to kráska opravdu úchvatná ale spíš jakoby ji použili pro obal knihy Dalajlámova kočka! A ona se i tak chová - je to sebevědomá, svérázná kočka, z níž doslova vyzařuje stoický klid a rozvaha. A když se na Vás upřeně zadívá svýma pomněnkovýma očima, znamená to jediné - chci se chovat, teď hned! Ze začátku měla problém zapadnout do kočičí smečky, ale chtě nechtě musela a už si s nimi i sem tam hraje, takže nějaký hodný kočičák by jí snad nevadil. Samozřejmě, že raději by byla úplně sama, aby se jí dostávalo výhradní péče a pozornosti, ale konfliktní nikterak není Je hodná, vychovaná, nic neničí, škrabadlo využívá, ráda si hoví někde v teple, třeba na topení nebo v posteli...nebo na klíně, kdy pak rozdává čumáčkové (oslintané) polibky Je zvědavá, ráda Vám asistuje za zády (vlastně doslova na zádech) a ráda sedává na okně, nebo někde hodně vysoko. Bude ideální společnicí osamělému člověku. Není vhodná k malým dětem.
1. 1. 2017 byla přijata do naší péče od původních majitelů, kteří se o ní již nemohli z osobních důvodů nadále starat...

12. 1. 2017 se odstěhovala k milému mladému páru do bytu v Č. Budějovicích. Laskaví majitelé byli srozuměni s tím, že bude holčička ještě potřebovat spoustu trpělivosti a hlavně lásky, aby se z ní stala sebevědomá číča, ale věříme, že se jim to velmi rychle povede.

Ana, evidenční číslo M 114/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: cca červenec/srpen 2016
Kočičí princeznička Ana je stále ještě malinko obezřetná vůči novým lidem, ale krásně si zvykla na svou depozitní tetu. Také začíná ve svém chování kopírovat svoji mamku Queen - je hrozně zvědavá ;-) Je hodně akční, s mávátkem dokáže předvádět super akrobacii a za kindervejcem vyráží rychlostí blesku. Zatím se stále bojí cizích dotyků, není si jistá, ale když si na člověka zvykne, tak se nebojí. V novém domově ocení parťáka a trpělivý přístup ze strany majitelů. Je moc šikovná a čistotná.
22. 10. 2016 jsme si přivezli z Otěvěku malou kočičí rodinku, žijící v tamním kravíně - maminku Queen a její dcerušky Anu a Elsu. Koťátka byla plašší, začervená a s ušním svrabem.

7. 1. 2017 se Pupík odstěhoval do zahraničí a začíná se učit německy :-), bude bydlet v bytě v Linci.

Pupík, evidenční číslo M 112/16; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca červenec 2016
Pupík krátce po svém přijetí do depozita podstoupil operaci pupeční kýly, která byla velmi rozsáhlá a hrozilo, že by kocourek mohl mít i při běžném pohybu veliké zdravotní komplikace. Operace i zhojení proběhlo na jedničku a z Pupíka nyní roste krásný kocouří kluk. Pupík je povahově spíše klidný pozorovatel, který se občas nechá přemluvit ke hře s ostatními koťaty. Kocourek je obrovský mazel, přes den odpočívá sám v klidu, ale večer si s radostí skočí na klín, přede a užívá si společnost svého člověka. I přesto a nebo právě proto, že dříve žil jen venku, si pobyt uvnitř v teple velice užívá a proto by uvítal budoucí domov také v bytě. Pupík velmi rád baští - miluje dobré kotěcí granule a kapsičky. Kočičí WC používá bezchybně, je zvyklý na ostatní kočky a přítomnost hodných psů a malých dětí - nic z toho mu nedělá problém.
21. 10. 2016 jsme přijali od nálezkyně z Dobrošova u Milevska černého kocourka s velikou pupeční kýlou.

Kočičky umístěné v předchozích letech naleznete ZDE ;-)

 

Go to Top