Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 21 KOČIČEK, 1 PEJSKA A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

15. 5. - noví externí kocouři, kočky a koťata

14. 5. - nový externí kocourek

11. 5. - nová externí kočička

10. 5. - nová externí koťátka

9. 5. - nová Drátěnka

8. 5. - nová Františka

3. 5. - nové fotky u Karamela

1. 5. - nový Julek

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

24. 12. 2016 odjela Myška do nového domova. Bydlet bude v baráčku se zahrádkou v Adamově s dalšími dvěma kočičkami.

Myška, evidenční číslo M 116/16; kastrovaná
Narozena: 2014/2015
Kočička Myška byla přijata z kravína jako jedna z mnoha v rámci kastračního programu, kdy měla být po kastraci vypuštěna zpět. Protože ale potřebovala doléčit a vyklubal se z ní neuvěřitelný mazlík, který se hned přišel s vrněním pomazlit, jen co uslyšel „myško, pojď sem“ (pracovní oslovení „myška“ jí tím pádem zůstalo), tak bylo rozhodnuto, že se přesune z karantény do depozita. Tam si okamžitě zvykla a začala si užívat vyvalování v peřinkách, seznámila se s dalšími kočičkami a pejskem – s žádným zvířecím obyvatelem nemá problém, je tedy vhodná k dalším zvířatům, stejně tak k dětem, od kterých se ráda nechá pomazlit. Kočičí WC používá vzorně, dává si hodně záležet na zahlazení stop a všechno důkladně zahrabe. Doma nic neničí, zaškrabe si jen na kočičím stromě. Není to vtíravá kočička, která by se vám neustále pletla pod nohy, ale jakmile na ní zavoláte (na oslovení „Myško“ reaguje jako pejsek), hned se přiběhne pomazlit a mazlení si moc užívá, dokonce ráda ukazuje bříško, které se jí už od příchodu do depozita hezky zakulatilo :). Vzhledem k podmínkách, ve kterých Myška žila, je teď vděčná za kontakt s člověkem, za plnou mističku a za možnost užívat si teplého pelíšku. Z tohoto důvodu by pro ní byl ideální domov v bytě nebo v domě se zahrádkou.

13. 10. 2016 jsme přijali plachou kočičku z obce Kolný. Přebývala s dalšími kočičkami v kravíně a původně měla být jen vykastrována a vrácena zpět. Kvůli nutnosti doléčení po kastraci byla přijata do depozita.

31. 12. 2016 Mouráčky Pružinku a Míšánka si osvojila jejich depozitní teta :-)

Pružinka, evidenční číslo M 89/14; kastrovaná
Narozena: konec června 2014
Pružinka je nádherná tmavě mourovatá kočička, která před dvěma lety našla novou rodinu. Po necelých dvou letech, ale noví majitelé přivítali nového člena rodiny, který je na kočičky alergický. Pružinku si nemohli nechat, proto se Pružinka dostala zpět ke své depozitní tetě. Po příchodu do depozita byla vystrašená, rychle si někam zalezla, nejedla ani nepila. Nyní se v depozitu zabydluje. Z Pružinky vyrostla velice hodná a mazlivá kočička, nejraději se nechává hladit na čumáčku. Je velice hodná a nikomu neublíží. Je vhodná i k malým dětem, s novým členem rodiny ležela v postýlce a v žádném případě by mu neublížila. Bydlela v bytě ještě s kočičím parťákem, na kočičky je tedy zvyklá. Na záchůdek chodí velice spolehlivě. V jídle není vybíravá, jí konzervy i granulky. Pružinka by již ve svém životě nechtěla cestovat, je vhodná tedy spíše do bytu a k majitelům, kteří jí již nikdy neopustí. Změny prostředí jsou pro ní velice psychicky náročné.
8. 8. 2014 byla odchycena spolu se svými dvěma soureznci v areálu OSSZ v Českých Budějovicích.
3. 9. 2014 odjela Pružinka do nového domova do Českého Krumlova
3. 9. 2016 se vrátila Pružinka do depozita

31. 12. 2016 Mouráčky Pružinku a Míšánka si osvojila jejich depozitní teta :-)

Míša, evidenční číslo M 130/15; kastrovaný
Narozen: cca květen 2015
Míša je sympatický mourovatý kocourek, který nemá s nikým a ničím problém. U všeho musí být a vše ho zajímá. Byl odchován depozitní tetou. Nejspíše proto, že mu chybělo maminky mlíčko, je Míša stále nemocný. S největší pravděpodobností nikdy nebude zdravý. Má chronickou rýmu a výtoky s očiček. Ani jedno ho v žádném případě neomezuje, noví majitelé mu budou muset často utírat nosík a občas dávat do nosíku rostlinku Rýmovník, aby z něj hleny dostali. Bohužel během dne Míša pšíká a jeho soplíky jsou po celém bytě, je důležité, aby noví majitelé s tím počítali. Již se ničím neléčí, protože po antibiotikách byl jeho stav jen horší, paní doktorka dokonce navrhovala, aby byl uspán, aby se neudusil. S tímto verdiktem jsme se nehodlali smířit a alternativě jsme ho léčili. Nyní je jeho zdravotní stav stabilizován, i se postupně po malých krůčcích lepší. Na ostatní kočičky v depozitu je hodný, ani na nově příchozí nesyčí a spíš je hned olízne, dává tím najevo, že jsou v bezpečí a budou kamarádi. Je hodný i na koťátka. Míša se každé ráno jde pomazlit k depozitní tetě a cumlá si u ní deku. Na kočičí záchůdek chodí spolehlivě. Rád si hraje s malou myškou, tu pak honí po celém bytě. Vzhledem k jeho zdravotním problém musí být Míša pouze v bytě. Zatím není očkovaný, bojíme se, aby neměl nějakou alergickou reakci.
31. 5. 2015 jsme přijali nemocné asi 3 týdenní koťátko od pána, který ho našel opuštěné na silnici a naštěstí mu jeho osud nebyl lhostejný, takže sedl do auta a odvezl ho k nám do depozita. Kocourek dostal jméno podle svého zachránce Míša. Byl krmen náhradním mlékem z lahvičky, krásně přibýval a rostl, ale bohužel, do dnešního dne (30. 8. 2015) má stále problémy s výtoky z očí a s ucpaným nosíkem. Očička musí být pravidelně vykapávána a nosík čištěn. doufáme, že ho tyto problémy brzy přejdou. (Vyšetření na Chlamydie, Mycoplasma felis, Herpes a Calicivirus vyšla negativní).

30. 12. 2016 se Adík odstěhoval do Chlumu u Třeboně k velmi sympatickým manželům, kde vyplní bolavé místečko v srdcích po zemřelém kocourkovi. Jeho úkol, zdá se, plní bravurně - paní je šťastná a Adík zrovna tak <3

Adámek, evidenční číslo M 123/16; kastrovaný
Narozený: 2015
Adámek se narodil bezprizorní kočičce, která žije v zahrádkářské kolonii. Lidé se o tamní kočičky sice starají, ale malý kocouří kluk evidentně nebyl venku moc šťatsný, protože se neustále někomu snažil vetřít do domku, s příchodem chladných nocí navíc onemocněl a tak si přijetí do depozita jednoznačně zasloužil. Je to mazel I. kategorie, a je v tom velmi umanutý a neodbytný A je strašně žravý - zbaští cokoliv, kdykoliv a komukoliv Toulání po venku mu nechybí, je spokojený se svým člověkem, když mu smí zahřívat postel nebo něžně kousat hlavu S Adíkem už nikdy nebudete smutní ani opuštění, Adík bude tím nejvěrnějším přítelem a Vy pro něj vším. Je velmi čistotný a v jídle rozhodně není vybíravý!
28. 11. 2016 jsme přijali unudleného kočičího kluka ze zahrádkářské kolonie u Týna nad Vltavou.

27. 12. 2016 se kocourek Uriáš odstěhoval do nového domova. Nyní bydlí u moc milé rodiny v Prachaticích, kde pomáhá se socializací plaššího domácího kocourka a ve volných chvílích pak „terorizuje“ nové majitele svou nezkrotnou touhou po mazlení! ;-)

Uriáš, evidenční číslo M 136/16, KASTROVANÝ
Narozen: cca 2013
Můžeme jen hádat, čím vším si tenhle kočičí kluk prošel. Úplně zbídačený byl nalezen uprostřed lesa. Jenže tím to smutné vyprávění teprve začíná. Nikdy už se nedopátráme toho, jak se to Uriáškovi stalo, ale chybí mu pravá zadní nožička a z ocásku zbyl jen pahýlek. Tyto handicapy ho však nijak neomezují, běhá jako čamrda a povahově je naprosto úžasný. Mazlí se, vrní a jakkoli si vyžaduje pozornost. Ostatní kočky, které si ho nevšímají, toleruje, se psy je to horší. Ačkoliv byl při nálezu jen kost a kůže, v době přijetí do depozita už je ho (díky laskavé péči nálezců) pěkný kus chlapa. Baští rád a úplně nejradši by byl, kdyby mohl jíst pořád. S používáním kočičí toalety měl zprvu potíže, ale teď už je vše v naprostém pořádku. Vzhledem ke svému handicapu bude Uriáš do nové rodiny umístěn pouze jako tzv. „kočka bytová“.

29. 11. 2016 jsme přijali kocourka nalezeného ve velice špatném stavu mezi Zavadilkou a Branišovem. Nálezkyně měla u sebe kocourka od začátku listopadu a trpělivě čekala, až se u nás uvolní místo.

17. 12. 2016 Andělka vyrostla do nádherné kočičí slečny a odstěhovala se ze svého dočasného domova do toho trvalého <3 Nyní bydlí v bytě v Č. Budějovicích u moc milé paní a jejích dvou kočenek (jedna z nich je také naše bývalá svěřenkyně).

Andělka, evidenční číslo M 113/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: srpen 2016
S Andělkou jsme ušli kus krásné a náročné cesty, a nyní před Vámi stojí nádherná...a neúnavně zlobivá kočičí holka :-) Na její smutný začátek života si samozřejmě nevzpomíná a tak neznaje žádné nouze je z ní neuvěřitelně drzý čertík. Nic jí není svaté, je všude, u všeho, ve všem. Vše musí zkusit sníst nebo aspoň shodit na zem a hrát si s tím :-D Je to nezastavitelné torpédo, takže po bytě se člověk musí pohybovat "šoupáním nohou", aby Anďu v jejím tryskoletu nezašlápl. "Cože? Mazlení? Jo, to je to, co předvádím, jen když po Tobě loudím kapsičku?" Prostě andílek....
V jídle vybíravá není, její jídelníček si umí udělat velmi pestrý, takže se doporučuje nikde nic nenechávat. Záchůdek používá spolehlivě :-)
Vřele doporučujeme k druhému hravému kočičákovi, rozhodně ne jako jedináčka, společnost vyžaduje.
Andělka není vhodná na ven - není rozumné pokoušet její imunitu, vzhledem k absenci tolik potřebného mateřského mléka na začátku.
28. 8. 2016 jsme od Třeboně přijali zhruba 10denní opuštěné koťátko, které někdo (s)prostě hodil lidem do zahrady. Andělka byla plná klíšťat a dehydratovaná, naštěstí se rychle naučila na stříkačku s dudlíkem a náhražka kočičího mléka jí prospívala. Problém nastal až při přechodu na pevnou stravu, s průjmy a zvracením jsme bojovali dlouho, ale nyní se zdá být vše na dobré cestě!

13. 12. 2016 zůstala Syčinda u své depozitní tety.

Syčinda, evidenční číslo M 45/13; očkovaná, kastrovaná

Narozena: říjen 2012
Syčinda je zdravá kočička, která již krásně přibrala, ale bohužel má stále panickou hrůzu z cizích lidí a změn. Depozitní teta jí může bez problémů krmit z ruky, čehož dosáhla po roce ochočování. Syčinda jí lehává na nohou, ale pohladit se stále nenechá. Je šťastná v přítomnosti ostatních kočiček a velice si rozumí s jednou domácí, bez které nedá ani ránu. Je na ní velice závislá. Z těchto důvodů jsme se rozhodli, že nebude Syčinda k přímé adopci, ale můžete ji podpořit virtuálně, což znamená, že můžete přispívat na její pobyt.

březen 2013 Odrostlé koťátko bylo odchyceno v březnu 2013 na sběrném dvoře v Bechyni, kde přežívalo společně s dalšími kočkami v haldách odpadků. Při příjmu byla ve špatném zdravotním stavu, silně podvyživená, s rýmou a neskutečně vyděšená. Protože na nás neustále syčela, začali jsme jí říkat Syčík.

17. 12. 2016 se Lolka odstěhovala s milým pánem do bytu ve Volarech.

Lolka, evidenční číslo M 102/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca červen 2016
Lolka přišla do depozita společně s bráškou Bolkem. Ačkoliv o koťátka bylo před příchodem do depozita v rámci možností dobře postaráno, na kontakt s člověkem, jako např. hlazení nebyla vůbec zvyklá. Lolka je o dost opatrnější než její bratr, zvykání na přítomnost lidí jí pár dní trvalo a vše nenápadně pozorovala z bezpečné vzdálenosti ze židle v koupelně. Nicméně, zřejmě díky prodělané nemoci, kdy musela být krmena stříkačkou a měla úzký kontakt s člověkem, se z Lolky stalo naprosto profesionální a něžné mazlidlo, rozdávající čumáčkové pusinky. Lolka je typické hravé kotě, baští konzervu i granulky, záchůdek používá bez problémů. Rychle si zvykla na přítomnost ostatních koček, i když nejraději je se svým bráškou Bolkem. Pro Lolku hledáme domov nejlépe v bytě, moc ráda se totiž s bráchou vyvaluje v teple na škrabadle (celý předchozí život strávila jen venku) a ven ji to zatím vůbec neláká, ale i v domku s možným přístupem ven v budoucnu. Lolka je zvyklá na společnost koček, větších psů a malých dětí, které s ní sdílí domácnost, ale kromě občasného pohlazení nechávají kočičku v klidu.

3. 10. 2016 jsme přijali z Jaronína u Brloha dvě koťátka, která se narodila kočičce 85-ti leté paní. Paní se již o koťata nezvládala dál starat a tak byla přijata k nám. Koťata byla velmi silně zablešena a měla ušní svrab. Maminka koťátek i další kočička, kterou stará paní vlastní, byly mezitím vykastrovány.

4. 12. 2016 našel Vermont nový domov. Stěhoval se jen o pár domků dál, takže cestovatel z něj nebude, ale podle prvních zpráv se se svou novou kočičí kamarádkou sžívá velmi dobře a to je podstatné:-)

Vermont, evidenční číslo M 66/16; kastrovaný
Narozen: květen 2016
Vermont je moc roztomilý černý kotěcí kluk - jen místy má bílé chloupky. Asi šediví ze starostí z jakého konce se pustit do paštiky, kterou moc miluje. Je to velký mazánek, chodí nás vítat ke dveřím, za kterými je jeho vrnění slyšet. Moc rád by k člověku, který bude hodně doma, bude ho chtít často chovat a rozmazlovat a ideálně má i jiného kočičího spolubydlícího. Vzkazuje mu, že je čistotný a baští všechno.
13. 6. 2016 byl Vermont spolu se sourozenci Veritas a Vertigem přijat z chatařské oblasti v Hodějovicích. Narodili se plaché kočičce, kterou jsme již vykastrovali a bude o ní postaráno. Koťata byla plachá a hubená, nicméně zdravá.

12. 11. 2016 odjela Ixinka do nového domova s moc milými lidmi, bude bydlet v domečku na Dobré Vodě a společnost jí bude dělat kočičí parťák Django.

Ixie, evidenční číslo M 102/15; očkovaná, kastrovaná
Narozena: cca září 2014
Ixinka je sympatická kočička s drobným čumáčkem, která přežívala se svými dvěma koťátky na hřbitově ve Zlivi. Její koťátka (Jonášek a Puntík) jsou již v nové rodině, ale ona stále vyhlíží někoho hodně tolerantního a hodného, který by si s ní dal práci, přistupoval by k ní s velkou dávkou trpělivosti a postupně by si u něj a na něj zvykla. Od svého příchodu do depozita udělala velký pokrok, naučila se žít v bytě a nemá až takovou panickou hrůzu z lidí, bohužel se dotyku od lidí stále bojí. V jídle není vybíravá. Na záchůdek chodí s naprostou samozřejmostí. Ixinka nemá problém s ostatníma kočičkama a umí si zajistit své postavení ve smečce. Ráda přes den spinká na posteli s depozitním parťákem Kerbíkem, proto by bylo vhodné, aby v novém domově již majitele měli svou mazlivou kočičku a Ixinku by si k ní pořídili s tím, že se mazlíkem teprve stane. Bohužel to bude běh na dlouhou trať. Ixinka je vhodná do bytu a po zvyknutí si na novou rodinu i do domu se zahrádkou. Na jaře, až bude teplo, by se mohla Ixinka stát i venkovní kočičkou, za teplý pelíšek v nějakém přístřešku a stálý přísun dobrého papání by byla vděčná.

25. 6. 2015 byla Ixie odchycena na hřbitově ve Zlivi se svými koťátky Jonáškem a Puntíkem.

 

29. 11. 2016 konečněse dočkala svého vysněného domova i Popelka :) I přes její handicap si ji adoptovala milá slečna z Čížové u Písku. Doma jí čeká kočičí kamarád Adámek a hlavně panička, která ji bude dopřávat tolik pozornosti a mazlení, kolik si Popelka jen bude přát :)

Popelka, evidenční číslo M 71/16; KASTROVANÁ
Narozena: cca 5/2015
Popelka je takový mega mazlíček. Hned po příjezdu do depozita si ochočila depozitní tetu. Je plně socializovaná, je vidět že už někdy v bytě či domku žila. Oblíbila si závěsné pelíšky na škrabadle, nastavuje bříško na drbání. Na ostatní obyvatele depozita se přes dveře zatím příliš netváří, ale až bude mít možnost tak je jistě prožene. Je v jídle nevybíravá a od první minuty vzorně čistotná.

15. 7. 2016 jsme přijali Popelku a její malé kotě, Laskonku. Pocházejí od restaurace v Dolním Dvořišti. Majitel vyhrožoval, že se kočiček zbaví, protože mu lezli do nezvířecích prostor. Milým zaměstnankyním restaurace se jich ale zželelo a udělali vše pro jejich záchranu.

 

20. 11. 2016 se konečně dočkal nového domova i Bertík :-). Pravda je, že depozitní teta ho vydávala s těžkým srdcem, ale Bertík potřeboval domov mít jen sám pro sebe :-).
Z tohoto důvodu si ho vybrali na statek Vysoké školy zemědělské v Č. Budějovicích, aby Bertík pomohl s chytáním myšek. Nyní je pánem celého seníku, kde hlídá ustájené koníky a vydatně asistuje při dojení místních kraviček. Velmi rychle se stal miláčkem všech zaměstnanců i studentů, se kterými hraje na schovávanou mezi balíky sena :-). No prostě Bertíku, máš se tam jako v ráji, a my Ti přejeme už jen spoustu krásných spokojených kočičích let :-)

Albert, evidenční číslo M 39/16; očkovaný, kastrovaný                  
Narozen: cca 2008
Albert je obrovský mazlík. Když jsme ho našli venku, měl rozsáhlý zánět dásní a nemohl téměř vůbec jíst. Bohužel, antibiotika už nezabrala a tak mu skoro všechny zoubky museli vytrhat. Zůstaly mu akorát 2 horní špičáky. Ale i přes to se v současné době Bertíkovi daří výborně. Dokonce si i přes svůj věk velmi rád hraje s depozitními hračkami :)
Bertík je velmi dominantní kocour, proto může být umístěn pouze do domova, kde bude jako kočičí jedináček. Byl zvyklý venku, tak by byl ideální byt s balkonem, kam by měl přístup nebo domeček se zahrádkou.
V jídle si nevybírá, ale miluje syrové maso ;-)
22. 3. 2016 se k nám Albert dostal z venkovní kolonie koček ze sídliště Vltava v Českých Budějovicích, když už nemohl jíst kvůli zánětu dásní. Díky neléčenému svrabu má zdeformované jedno ouško, ale to mu v běžném životě nijak nepřekáží

22. 11. 2016 odjel Vertigo zvaný Tigi do nového domova do bytu v Nových Hradech. Má za parťáka border kolii a podle prvních zpráv se spolu pomalu začínají kamarádit:-)

Vertigo, evidenční číslo M 64/16; kastrovaný
Narozen: květen 2016
Vertigo je rozkošný kočičí kluk a velký průzkumník. Rozhodně je ze sourozenců nejstatečnější a celé kotěcí smečce šéfuje. Mazlení se mu líbí a je to kocourek vítací, nicméně není nad pevnou půdu pod tlapkami. Papá nejméně za dvě koťátka a záchod používá jako správně vychovaný dospělák, takže je na dobré cestě stát se panem kocourem. Moc rád by odešel lumpačit k dalšímu koťátku či mladé kočičce do bytu nebo i do domku se zahrádkou. Bez dalších zvířátek by mu bylo smutno.
13. 6. 2016 byl Vertigo spolu se sourozenci Veritas a Vermontem přijatý z chatařské oblasti v Hodějovicích. Narodili se plaché kočičce, kterou jsme již vykastrovali a bude o ní postaráno. Koťata byla plachá a hubená, nicméně zdravá.

21. 11. 2016 odjela Uhelka do nového domova. Bydlet bude u mladé rodině v Českých Budějovicích, kde na ní čeká stejně stará, majiteli zachráněná, kočička.

Uhelka, evidenční číslo M 103/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: září 2016
Uhelka je kočičí miminko a podle toho se chová. Ráda se mazlí, chová v náruči, hodně baští, hraje si a spinká. Uhelka dostává sušené kočičí mléko, ale nyní postupně přechází na vařené kuřecí masíčko se zeleninou a junior kapsičky. Bude to báječná společnice, která hned po pohlazení vrní a užívá si přítomnost lidí. Jako správné kotě miluje hry s míčky. Navíc je to šikovná kočičí holčička, která již v tomto věku používá kočičí wc. Vhodná bude jak do bytu, tak k domku se zahrádkou.
16. 10. 2016 byla Uhelka nalezena bez kočičí maminky, opuštěná a hlasitě plakající v keři, v obci Suchdol nad Lužnicí.

22. 11. 2016 odjela Violka začít nový život. Jako jedináček bude rozmazlovaná mladým párem, který se jí už nemohl dočkat... Ale zůstává v Českých Budějovicích, takže se těšíme na brzkou viděnou.

Violka, evidenční číslo M105/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek září 2016
Vendulka je prvním z našich lesních skřítků, jak jsme je pojmenovali, kteří se k nám dostali ve svých 4 týdnech stáří. Stejně, jako její sourozenci, je Vendulka od samého začátku zdravá, čilá a zvídavá, jako každé jiné koťátko. Všichni sourozenci tvoří úžasnou stejnorodou partu, a pobyt v depozitu si skvěle užívají.
K adopci bude uvolněna v půlce listopadu. Do té doby bude získávat veškeré kočičí dovednosti od ostatních členů depozita.
29. 9. 2016 jsme přijali malá koťátka, která byla nalezena odložená v lese nedaleko Kostelní Radouně. Děkujeme nálezcům, že se o ně postarali a předali je do naší péče.

Neuvěřitelné se stalo skutečností a naše úžasná svěřenkyně Mája našla nový milující domov !
Paní, která se rozhodla Májinku adoptovat, si s kočičkou padly do oka hned při prvním setkání. Skutečná láska na první pohled :)
Po dalším setkání byli rozhodnuto a Májinka se 19. 11. 2016 odstěhovala do nového bytu v Č. Budějovicích. Doma na ní čekal již jeden kocourek, kterému Májinka bude jistě skvělou společnicí.
Tímto bychom chtěli z celého srdce poděkovat úžasné paní, že dala nový domov handicapované kočičce, která mnoho šancí na umístění neměla...

Mája, evidenční číslo M 15/16; kastrovaná
Narozena: přibližně 2012
Májinka nám vyrostla v krásnou kočičku. Všechny bolesti jsou zapomenuty, šrámy zahojeny, a máme všichni spokojenost ve tváři!
V tuto chvíli si Mája naplno užívá svého vybojovaného kočičího života, který má sice určitá omezení, ale je naprosto plnohodnotný.
Miluje rozvalování se na okně, skrýše ve skříních na čistém oblečení, mazlení s depozitní tetou, a plnou misku syrového vepřového masa :-).
Mája má sice, jak už jsme Vás informovali, nezhoubný nádor na plicích, ale je v současné době plně stabilizovaná, a bez jakýchkoliv potíží. Neužívá žádné léky, baští naprosto normálně vše co dostane. S nálezem na plicích se nedá nic dělat, bude s ním žít do konce života.
I přesto bychom se chtěli pokusit pro tuto výjimečnou kočičku najít láskyplný domov. Májinka ale nemůže být očkována, hledáme tedy domov s balkonem nebo terasou, ale bez přístupu do venkovního prostředí. Naprostou podmínkou je klidná domácnost, bez malých dětí, a jakýchkoliv stresových faktorů.
Co se týče jídla, zatím má dietu, ale snaží se baštit hodně. Záchůdek používá naprosto vzorově.
Vše ostatní záleží na konzultaci u nás v depozitu.
Pokud byste tedy někdo věděl o domově s velkým D, rádi Vás v depozitu s Májinkou seznámíme :-)
3. 4. 2016 Vážení a milí příznivci naší Máji...
Dva týdny jsme se nyní neozvali, jelikož Mája absolvovala různá vyšetrení, abychom věděli co dál... Tak tedy ....
Májinka nám přibrala dalších 20 dkg, a její váha tedy v současné době činí krásných 2,90 kg :-). Hodně se jí zlepšila srst a podařilo se nám bylinkami zaléčit i plíseň, takže se nám z Máji stává kočička k pohledání :-). Postupně se začíná zajímat i o dění v depozitu, a dokonce jsme Máju přistihli, jak leze po skříních.... Byl to přátelé opravdu úžasný pocit :-)).
Nicméně kontrolní rentgeny ukázaly nezvratný nález na plicích, který již bude navždy Máju limitovat v jejím životě. Podle všeho prodělala brutální zápal plic, bohužel neléčený. Její plíce tedy fungují jen z části... Navíc si Mája ve svém nelehkém životě sebou nese hluchotu...
Ale i tak - Mája je obrovská bojovnice, která nám všem ukázala, že i zázraky se občas dějí :-). Ukázala nám, že veškeré problémy a starosti jsou nicotné, pokud nejde o život..
A v neposlední řadě nám znovu ukázala, že bez Vás - našich přįznivců a dárců, bychom nemohli nikdy fungovat a zachraňovat kočičky, jako je Mája....
Znovu děkujeme za veterinární péči klinice U výstaviště, všem dárcům, kteří se jakkoliv podílí na Máji léčbě a rekonvalescenci, a samozřejmě Vám všem za velikou podporu.

13. 3. 2016 Tak nám uběhl další týden a my přenášíme další zprávy o Máje.
Činíme tak, a budeme i nadále, jelikož je mezi Vámi mnoho úžasných lidí, kteří nám přispívají na Máji léčbu, nosí jí specialní krmení, které Mája velmi oceňuje, a nebo jí prostě jen držíte palce, aby se brzy uzdravila. Všechno se počítá a my Vám za vše z celého srdce děkujeme...
Začátek minulého týdne byl pro Máju velmi namáhavý, jelikož dostala léky kvůli nálezů na plicích (informace v předešlé zprávě). Tyto léky bohužel Máju utlumily natolik, že celé dny prospala a byla apatická. V pátek jsme se tedy u paní veterináři domluvili na změně medikace. Tentokrát přesná trefa do černého - Mája nám úplně ožila :-). Chodí za námi jako pejsek a chce se pořád mazlit a mazlit :-). Dokonce poprvé projevila zájem o hru s ostatními :-). Ale jelikož je ještě příliš slabá, bude si muset ještě chvilku na zábavu počkat :-). Takže zůstaneme u mazlení a rozmazlování, jaké pacientům náleží a věříme, že za týden budeme moci napsat jen samé dobré zprávy.
Jinak Mája za minulý týden probrala 15 dkg, takže skvělý výkon na to, jak jí bylo po lécích špatně. Je to zkrátka naše BOJOVNICE :-).
12. 2. 2016 jsme přijali Máju od hodné slečny, která ji nalezla v zuboženém stavu v areálu jedné táborské firmy.

17. 11. 2016 se odstěhovala k mladému páru do Č. Budějovic. Bude si užívat jako jedináček, kterému bude věnována náležitá pozornost a péče :-)

Čiperka, evidenční číslo  M 106/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek září 2016
Čiperka  je druhým z našich lesních skřítků, jak jsme je pojmenovali, kteří se k nám dostali ve svých 4 týdnech stáří. I Čiperka je od samého začátku zdravá, čilá a zvídavá, jako každé jiné koťátko. Všichni sourozenci tvoří úžasnou stejnorodou partu, a pobyt v depozitu si skvěle užívají.
K adopci bude uvolněna v půlce listopadu. Do té doby bude získávat veškeré kočičí dovednosti od ostatních členů depozita.

29. 9. 2016 jsme přijali malá koťátka, která byla nalezena odložená v lese nedaleko Kostelní Radouně. Děkujeme nálezcům, že se o ně postarali a předali je do naší péče.

13. 11. 2016 Jáchym se stal jedináčkem a nechává se rozmazlovat staršími manželi v Českých Budějovicích.

Jáchym, evidenční číslo M 111/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU
Narozen: začátek září 2016
Jáchym je poslední z našich lesních skřítků, kteří se k nám dostali ve svých 4 týdnech stáří. Je to raubíř všech raubířů a tak jsme dlouho nemohli ulovit žádnou jeho fotku :-) Své sourozence celé dny prohání, zatím se nám jeví jako velmi temperamentní a tak by byl vhodnější k nějakému zvířecímu kamarádovi.
K adopci bude uvolněn v půlce listopadu. Do té doby bude získávat veškeré kočičí dovednosti od ostatních členů depozita.

29. 9. 2016 jsme přijali malá koťátka, která byla nalezena odložena v lese nedaleko Kostelní Radouně. Děkujeme nálezcům, že se o ně postarali a předali je do naší péče.

13. 11. 2016 Venoušek nově obývá domeček se zahrádkou a dalšími kočičáky nedaleko Horažďovic.

Venoušek, evidenční číslo M 107/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: začátek září 2016
Venoušek  je třetím z našich lesních skřítků, jak jsme je pojmenovali, kteří se k nám dostali ve svých 4 týdnech stáří. Venouška jsme první dva dny museli dokrmovat lahvičkou, ale pak už papal sám bez naší asistence.  Své sourozence celé dny prohání, zatím se nám jeví jako velmi temperamentní, a tak by byl vhodnější k nějakému zvířecímu kamarádovi.
K adopci bude uvolněn v půlce listopadu. Do té doby bude získávat veškeré kočičí dovednosti od ostatních členů depozita.
29. 9. 2016 jsme přijali malá koťátka, která byla nalezena odložená v lese nedaleko Kostelní Radouně. Děkujeme nálezcům, že se o ně postarali a předali je do naší péče.

18. 11. 2016 Do maličké Hedviky se natolik zamilovali její dočasní opatrovníci, že už ji nedají a tak zůstane bydlet s nimi a jejich dalšíma kočičkama. Moc jim děkujeme za úžasnou péči o holčičku a přejeme mnoho krásných společný chvil :-)

Sovička Hedvika, evidenční číslo M 109/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: červenec 2016
Maličká Hedvika je stále relativně plachá, bude potřebovat ještě hodně lásky a hlavně trpělivosti ze strany nového páníčka. Dobře však vychází s domácí kočičkou Anabelkou, která jí pomáhá v socializaci. Papá způsobně, má však raději kapsičky než granulky :-) Záchůdek používá na 1*. Má svých pár míst v bezpečí nějakého kouta a většinou ji tam také najdeme. Občas se odváží a vyleze a někde odpočívá. Pro pohlazení si zatím nechodí. Ale k hlazení se nechá přemluvit a po čase se začne nakrucovat a moc se jí to líbí :-) Je to neuvěřitelně milá kočenka, která jistě někoho okouzlí svým něžným bezelstným kukučem <3
15. 9. 2016 byla přijata malinká Sovička Hedvika z Pištína - narodila se plaché kočičce o kterou se stará velice charizmatický starý pán, milovník všeho živého :-) Děkujeme paní Hulcové za pomoc tamním kočičkám! <3 Hedvika byla při příjmu začervená, měla ušní i kožní svrab.

13. 11. 2016 se dočkal své rodinky mazlík Figharo. Bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích a bude rozmazlovaným jedinačkem. 

Figharo, evidenční číslo M 73/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca květen 2016
Figharo je upovídaný mazel, ne depotetu čeká hned za dveřmi. Vrhne se jí k nohám a začne se o depotetu třít a otírat.. své konání doprovází nadmíru upovídaným projevem ;) Nebude mít problém se kamkoliv začlenit, je to takový rarášek. Velice se projevily jeho skokanské přednosti - za hračkou skáče, nečíhá jako sestřička Laskonka ;-) Je čistotný a v jídle nevybíravý.
20. 7. 2016 jsme přijali Fighara a Ferrera. Dočkali se shledání se sestřičkou Laskonkou a maminkou Popelkou. Pocházejí od restaurace v Dolním Dvořišti. Majitel vyhrožoval, že se kočiček zbaví protože mu lezli do nezvířecích prostor. Milým zaměstnankyním restaurace se jich ale zželelo a udělali vše pro jejich záchranu.

11. 11. 2016 odjela Dorinka do svého nového domova - do Nákří. Podle prvních zpráv se během víkendu rozkoukala a už se mazlí :-)

Pandora, evidenční číslo M 84/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca půlka července 2016
Dorinka je velká mazlinka, která vezme za vděk chlupatou dekou, pokud není na blízku hladící ruka člověka (a ano...žužlá deku) :) Ale nenechte se zmást - když na to přijde, tak se změní v torpédo a řádí s Janíkem, jak černá ruka, až se i domácí lehce retardovaná číča raděj klidí z dosahu :-) Prostě takové klasické kotě, které si užívá života a všech novot, které přináší. Je čistotná, v jídle nevybíravá. Bude však vhodná do rukou zkušeného chovatele anebo někoho, komu nebude vadit, že této slečince prostě "není nic svaté", což s sebou přináší občasné nehody, jak už to u malých zvídavých koťat bývá. Není vhodná k malým dětem - bojí se jich. Na hodné a trpělivé děti by si však jistě brzy zvykla.
8. 8. 2016 byla odchycena na odkladišti koček na kraji Č. Budějovic, kde ji spolu s jejími sourozenci "nějaká dobrá duše" pohodila předchozí den večer... Všichni byli enormně začervení, zablešení a doslova ztraceni - žalostně naříkali v trávě :-(

5. 11. 2016 odjela Baruška do nového domova. Bude bydlet v Českých Budějovicích u skvělé rodinky a brzy bude mít i nového kočičího kamaráda.

Baruška, evidenční číslo M 104/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: září 2016
Baruška je malinké zlatíčko, které téměř neustále přede. Má ráda drbání na bříšku, to by vydržela klidně celý den. Ostatní kočiny jí moc neberou, takže se snaží vetřít do přízně našemu hafanovi. Hned druhý den v depozitu dala jasně najevo, že spát v pelíšku nebo v přepravce rozhodně nebude. Postel je pro ni to pravé a jediné, což je při její "velikosti" docela problém. Na jedné přední pacince má šest prstíků, ale nijak jí to nevadí ani neomezuje. Je to šikulka, která ihned začala používat kočičí wc, baští granulky i masíčko. Je ještě moc maličká, takže zatím vhodná jen do bytu.

11. 10. 2016 asi pětitýdenní koťátko přinesli nálezci, kterým se usadilo přede dveřmi v kasárnách v Bechyni.

28. 10. 2016 odjela do svého nového domova, až do dalekého Nejdku v Krušných Horách! Osvojili si ji rodiče depozitní tety, která měla Amálku v péči. Holčička má nyní pro sebe celé patro - ateliér a půdu plnou myšek :-) Až si na nový domov zvykne (a doufáme, že si i najde cestu ke svým novým lidem), tak bude mít přístup do veliké zahrady, a kdyby chtěla, mohla by chodit i do domu, to už vše bude záležet jen a jen na ní <3

Víla Amálka, evidenční číslo M 32/16; kastrovaná
Narozena: cca 2013/2014
Amálka se bohužel po porodu stala velice bázlivou, kdy nesnese žádný dotek, ani příliš společnost jiných kočiček :-( V bytě se však pohybuje v pohodě, ani před návštěvou se nebojí projít a vylézt si na okno, kde posléze usne. Miluje kozlík i šantu a umí si hezky vyhrát s kočičíma hračkama, občas pro zábavu prožene nějakou z kočiček :-) Ale již není možné ji dát do adopce "jako bytového mazlíčka" - hledáme jí domov někde u hodných lidí s domkem, statkem, chalupou, kde bude mít své zázemí, ale bude si moct svobodně rozhodnout, zda jít ven, nebo si někam zalézt do pelíšku, kde po ní člověk nebude vyžadovat kontakt...ale kdo ví, třeba se na svobodě uklidní a zase si najde k člověku cestu. Koneckonců ještě před porodem to byla mazlinka...
Amálka je velice čistotná a miluje granulky :-)
13. 4. se narodila 4 koťátka, jedno však zemřelo, zůstali tak krásní 3 prckové, které rovněž nabídneme k adopci, až malinko odrostou :-)
30. 3. 2016 byla odchycena za laskavé asistence milé paní krmičky v parku u letního kina v Č. Budějovicích, kde již minimálně rok přebývala, a kde loni odchovala svá předchozí koťátka, která jsme o něco dříve přijali do depozit - Leošek je již v novém domově, jeho zbylí dva bráškové budou také časem nabídnuti k adopci.
Do depozita byla přijata Amálka už ve vysokém stupni březosti a značně začervená a zablešená, a tak jsme ji nechali koťátka donosit, za vydatného dokrmování jejím oblíbeným tvarohem :-)

26. 10. 2016 odjel Artuš do nového domova ve Vrcovicích u Písku. Bude rozveselovat fenku a dvě kočičky v nejlepších letech :-)

Artuš, evidenční číslo M 87/16; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: polovina června 2016
Artuš je ze nejukecanější a nejzvědavější kotě v depozitu :-) Jakmile má hlad, dává to hodně hlasitě vědět všem okolo a když si nacpe bříško, vyšplhá se depostrejdovi po zádech a usadí se na rameni a hlasitě přede. Jenže to je dost nevhodná poloha pro hlazení a mazlení, které Artík tak miluje, takže si raději vyleze do náruče, nastaví pupík k drbání a za neustálého vrnění si to labužnicky užívá :-D Když se ovšem objeví nějaká podezřelá hračka, nejlépe chrastící míček nebo myška s barevnými peříčky, změní se Artuš v lítou šelmu a jde lovit. Nebohá plyšová myška je nemilosrdně přepadena, zadávena a rozcupována, míček zahnán pod pohovku a na dlouhou dobu schován.
Artuš zatím baští maso z konzerv pro koťata, baští hodně a také proto roste jak z vody. Granulím zatím nepřišel na chuť.
Kočičí toaletu používá po počátečních potížích a občasných nehodách, kdy se vykadil vedle, vzorně.
15.7. jsme přijaly čtyři koťata, která našel pán, svážející odpad, zalepená v krabici v kontejneru. Kočička Elizabeth, která právě kojila, se jich okamžitě ujala a vzorně se o ně postarala.

18. 10. 2016 se přestěhovala Pacinka do bytu v Č. Budějovicích :-)

Paci, evidenční číslo M76/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: duben - květen 2016
Paci poznáme tak, že má přední pacinky do bíla a je trošku více stydlivá, ale jen čeká na někoho, komu bude doopravdy důveřovat a kdo si jí získá. Je hodně zvědavá a ráda si hraje se sourozenci a odpočívá v okně. V krmení není vybíravá, zbaští granulky, paštiku i kapsičku. Bezproblémově se naučila na kočkolit. Vhodná do adopce k trpělivému paníčkovi.
8. 7. 16 byla ve Vodňanech nalezena tři koťátka, která nám nálezkyně dovezla.

24. 10. 2016 se Janík odstěhoval o pár domů dál, do bytu v Č. Budějovicích. Je nyní věrným užužlaným společníkem jedné milé paní a její fenečky - své nové paničce žužlá dlaň, fenečce uši :-D

Janus, evidenční číslo M83/16; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca půlka července 2016
Janík je obrovský mazel, jeho největší zálibou je však cumlat lidskou kůži - z ušních boltců a očních víček mu depozitní teta slevila jen na dlaň, takže kdykoliv lidská dlaň někde zahálí, Janík se ihned přisosne a cumlá až do usnutí...a cumlá vlastně i když spí :-) O tom se mohli přesvědčit doslova NA VLASTNÍ KŮŽI návštěvníci podzimního Hobby :-D Janík by bez člověka nemohl být, je na něm tak fixovaný - na jeho blízkost, dotyk...proto asi Janík přišel na to, že když se k člověku přisosne, má ho tak "pojištěného" - vzniká tak neobyčejně krásný a důvěrný vztah <3 Na Hobby se ale Janík ukázal i jako velký exhibicionista, který je rád středem pozornosti - prostě parťák do pohody i nepohody - toho musíte mít doma!!!
Je čistotný, v jídle nevybíravý. Bude vhodný do rukou zkušeného chovatele anebo někoho, komu nebude vadit, že tomuto panáčkovi "není nic svaté", což s sebou přináší občasné nehody, jak už to u zvídavých koťat bývá. Není vhodný k velmi malým dětem, ale rozhodně bude doma vyžadovat zvířecího kamaráda pro chvíle her a pro případ, že nebude jeho člověk na blízku. Moc by se mu líbilo trajdat po venku - umí chodit s kšírkama :-)
8. 8. 2016 byl odchycen na odkladišti koček na kraji Č. Budějovic, kde ho spolu s jeho sestřičkama "nějaká dobrá duše" pohodila předchozí den večer... Všichni byli enormně začervení, zablešení a doslova ztraceni - žalostně naříkali v trávě :-(

 

20. 10. 2016 Čáryfuk odjel do nového domova v Sudoměřicích u Bechyně. Bydlet bude v domku a společnost mu bude dělat jezevčice. Tak snad brzy najdou společnou řeč :)

Čáryfuk, evidenční číslo M 96/16; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 5. 7. 2016
Čáryfuk je aktivní a zvědavý kocourek. V kočkování s ostatními koťaty, vymýšlení lumpáren a prohánění hraček je vytrvalý a zdá se, že má nevyčerpatelný zdroj energie, je prostě neunavitelný. Ale také podle svého jména - čaroděje Čáryfuka - se umí tak dobře schovat, že trvá několik desítek minut než ho depostrejda najde. Samozřejmě, že spí někde ve škvíře za postelí nebo pod dekou nebo za květináčem.. :-) Tam tedy nabírá své síly na lumpačení a skopičiny. A aby měl dost sil, hodně a s chutí baští. Nejraději masíčko, ale když je miska prázdná, přesune se ke granulím a chroupe je.
Kočičí toaletu používá vzorně. Vhodný by byl domku s teplým pelíškem a možností výletů po okolí.
5. 7. 2016 se Čáryfuk narodil kočičce Elizabeth, která byla přijata k nám do depozita ve vysokém stupni březosti.

 

12. 10. 2016 se přestěhoval Don Pedro k moc milé paní do bytu v Č. Budějovicích. Pedrýsek se pomalu zabydluje a jeho nová mamka s ním má trpělivost, za což moc děkujeme. Oběma přejeme mnoho krásných společných chvil!

Don Pedro, evidenční číslo M 59/16; kastrovaný, očkovaný
Narozen: květen/červen 2015
Pedroušek, ač nevypadá, tak je velmi citlivý a křehký. Bojí se ostatních koček, cizích lidí, děsí ho hluk a neznámé zvuky. S člověkem, kterého zná se mazlí a velmi si to užívá, ale potřebuje čas a klidný přístup, aby se utvrdil v tom, že mu od člověka opravdu nic krom drbání a krmení nehrozí. Prozatím ho tedy nedoporučujeme ven, protože by pravděpodobně v panice utekl. Ale v bytě je mu fajn, nic neničí, je velmi tichý, nenáročný a vzorně používá kočičí záchod. K dětem se nehodí, takže pro něj hledáme spíše klidnější domácnost. Nejšťastnější by byl jako rozmazlovaný jedináček.

7. 2. 2016 byl spolu s jeho dvěma brášky odchycen v parku u MŠ Háječek v Č. Budějovicích, kde žil od svého narození. O bezprizorní kočičky zde bylo perfektně postaráno jednou moc hodnou paní, bohužel majitel a ředitelka MŠ se ostře a nekompromisně postavili proti existenci koček v blízkém parku a tak jsme kočičáky přijali do péče.

7. 10. 2016 jsme obdrželi od depozitní tety zprávu: "Tak i přes všechny mé argumenty mě rodinná rada, včetně Mikeše, přehlasovala, že prý Rozárka zůstane u nás!" My nic nenamítali a jen se radovali, jak báječně holčička zapadla do rodiny.

Rozulinka, evidenční číslo M 100/16, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: cca. červen/červenec 2016
Rozulinka se dlouhou dobu potulovala po Borovanech. Malá ušmudlaná kočičí holčička z ulice, kterou nikdo nechtěl. Až ji jednou potkala ta smůla, že jsi porazilo auto...i když se tato smůla rázem změnila v zásah štěstěny :-) Rózinku jsme totiž urychleně v Borovanech vyzvedli s naší novou depozitní tetou, u které měla holčička najít dočasný azyl. Hned jsme směřovali na veterinu na prohlídku. Zranění nebylo vážné, měla jen naraženou pacinku, a tak po pár dnech (relativního) klidu na lůžku už zas řádila, jako střela. Je to holčička čistotná a v jídle nevybíravá. Záhy se skamarádila s domácím kocourkem Mikešem a vytvořili spolu s dětmi depozitní tety velkou nerozlučnou partu.
28. 9. 2016 jsme přijali Rozulinku z Borovan, kde ji zachránila velmi laskavá a obětavá paní, která se sama stará o spoustu nalezenců. Rozulinka měla naraženou packu po střetu s autem. Měla také blešky, vnitřní parazity a ouška úplně ucpaná ušním svrabem.

 

11. 10. 2016 odcestovala Ginevra do nového domova hned do vedlejší vsi. Bude bydlet na samotě u lesa, uprostřed polí, luk a rybníků - takže v kočičím ráji :-) Společnost ji bude dělat roční kocouří kluk a do budoucna větší hafan, kterého si omotá kolem packy ;)

Ginevra, evidenční číslo M 88/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: polovina června 2016
Gina je nádherná holčička s delším chlupem, zřejmě má v žilách krev britské modré. Je to to nejmazlivější kotě - zatímco bráškové se jdou nadlábnout, ona raději zamíří k depostrejdovi a nechává se hladit, mazlit a rozmazlovat. Nejraději má drbání pod bradičkou a za ouškama, přede a slastí někdy i slintá, tak moc se jí to líbí :-) Když pak přijde řada v mazlení na ostatní koťata, tak se pustí do prohánění míčku v koulodráze a tím se dokáže zabavit na dlouhou dobu. Samozřejmě nezanedbává ani odpočinek a spánek. to pak se usadí do pelíšku, přetočí se na záda a mrská fouskama, jak se jí něco dobrodružného zdá :-)
Ginevra zatím baští maso z konzerv pro koťata, baští hodně a také proto roste jak z vody. Granulím zatím nepřišla na chuť.
Kočičí toaletu používá po počátečních potížích a občasných nehodách, kdy se vykadila vedle, vzorně.

15. 7. 2016 jsme přijaly čtyři koťata, která našel pán, svážející odpad, zalepená v krabici v kontejneru. Kočička Elizabeth, která právě kojila, se jich okamžitě ujala a vzorně se o ně postarala.

  10. 10. 2016 odcestovala Elizabeth - teď už Zuzanka - do nového domova v domku na Dobré Vodě :-)

Elizabeth, evidenční číslo M 61/16; kastrovaná
Narozena: listopad 2015
Elizabeth je mladá, drobná kočička. Do depozita přišla již březí. Kotě, které bude mít koťata.. Co k tomu dodat..
Je moc milá, komunikativní a hodná. Po pár pohlazeních začne vrnět a všemožnými způsoby si vynucovat mazlení :-) Před jejím velkým dnem ji vykrmujeme kvalitní baštou, hlavně kapsičky a syrové maso jí moc chutná a olizuje se po nich tak, že by si jazýčkem obtočila celou hlavu :-) Takže Elizabetka hodně baští, odpočívá a nabírá síly.

22. 6. 2016 jsme Elizabeth přijali od lidí z Českého Krumlova, kteří se ji ujali coby zatoulanou a bez domova v Písku u nemocnice.

 

9. 10. 2016 Laskonka odjela dělat společnost jiné mladé kočičí rebelce do Českých Budějovic. Budou mít za úkol spolu řádit a dělat společnost jejich majitelům, milému mladému páru. Už večer jsme dostali informace že se Laskonka pomaličku rozkoukává.

Laskonka, evidenční číslo M72/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: cca květen/2016
Laskonka bude brzy mazel, ruky už se nebojí, jde ve šlépějích svého brášky Fighara, který už je mazel jak se patří ;) Moc ráda si hraje, dovádí s míčky, peříčky... jakmile člověk vezme do ruky mávátko tak jí má hned v patách. Když se osmělí, je krapet upovídaná, ale není to drbna ;) Laskonka bude vhodná do zvířecí party kde si bude moci hrát a dovádět. Je čistotná a v jídle nevybíravá.

15.7.2016 jsme přijali Laskonku a její maminu, Popelku. Pocházejí od restaurace v Dolním Dvořišti. Majitel vyhrožoval, že se kočiček zbaví, protože mu lezli do nezvířecích prostor. Milým zaměstnankyním restaurace se jich ale zželelo a udělali vše pro jejich záchranu.

 

Bublinka se konečně dočkala a po 295 dnech v depozitu odjela ve středu 5. 10. 2016 do nového domova. Nově bude bydlet s velmi milou paní až v Pardubicích a společnost jí budou dělat i další kočičí přátelé.

Bublinka, evidenční číslo M 194/15; kastrovaná
Narozena: cca 8/2015
Bublinka je krásná kočičí slečna s nádhernýma jantarovýma očima. Po přijetí do depozita byla velmi vystrašená a syčela na všechno, co se kolem ní jen mihlo. Po pár dnech už se ale nechala pohladit, i přes to je ale její vztah k lidem stále velmi rezervovaný. Bojí se všech nových věcí a zvuků, před člověkem v pohybu stále prchá, ale pohlazení si moc užívá, obvykle na něj reaguje hlasitým vrněním. Nový majitel však musí počítat s tím, že bude Bublinka potřebovat o mnoho více trpělivosti a času na rozkoukání. Když je v bytě klid (nejlépe když depozitní teta spí), vyráží na průzkum okolí a prohání hračky i domácího kocourka. Jsou velcí kamarádi, v novém domově by tak Bubla určitě ocenila kočičího kamaráda. V jídle je nevybíravá, jí všechno a hodně! Pokud se depozitní teta zasekne s výdejem snídaně/večeře, zahodí Bublinka stud a přijde se hlasitě připomenout až k ní – když ani tak nereaguje, sedne si do kuchyně před skříňku, kde je krmení schované a hypnotizuje jí – dlouho, klidně celou věčnost, prostě dokud se nedočká. Najednou je jí veškerý šum v domácnosti úplně ukradený. Jakmile začne teta připravovat vymodlenou baštu, upaluje zpět na „jídelní stanoviště“ a trpělivě čeká – když se nic neděje, přijde vše pro jistotu zase zkontrolovat. Vzhledem k její plachosti nabízíme kočičku pouze do bytu. Kočičí toaletu používá zcela bezproblémově.

15. 12. 2015 jsme přijali asi půlroční kočičku od hodných nálezců z Benešova nad Černou. Bublinku zde v chatové oblasti porodila místní kočička, a jelikož se v místě přes zimu nikdo příliš nepohybuje, bylo zapotřebí místní kočičky zabezpečit před mrazy. Pár dní před Bublinkou byla do stejného depozita přijata i její mladší „sestra“ Zafira.

1. 10. 2016 odjela Elge do nového domova, bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích na sídlišti Máj. Společnost jí bude dělat kočičí parťák.

Elge, evidenční číslo M 94/16; kastrovaná
Narozena: cca 2014
Elge je sympatická mourovatá kočička, která je křížená s kočičkou whiskas. Je to drobounká kočička, ale velice jí chutná, takže rychle přibírá na váze. Má ráda konzervy i granulky a není vybíravá. Ráda leží u televize a počítače, občas si pohraje s hračkou, ale jinak je to klidná kočička. Má ráda mazlení, ale nerada se chová v náruči. Depozitní teta má podezření, že jí někdo v minulosti ublížil. Kočičí záchůdek používá zpravidla spolehlivě, ale když není vyčištěný, tak se jí do něj moc nechce. S ostatníma kočičkama v depozitu nemá žádný problém, je kamarádská. Elge je vhodná do bytu nebo do domu se zahrádkou, ale ráda by většinu času ze dne byla doma v teplíčku.

1. 8. 2016 byla Elge přijatá od hodné nálezkyně, která od nás kočičku adoptovala (Granulku) a Elge si nemohla nechat. Elge byla nalezena v lese v Českém Krumlově ve velice zuboženém stavu, byla hodně podvyživená a v uších měla svrab.

   4. 10. 2016 Černobílka bude bydlet v Č. Budějovicích v bytě s mladou slečnou, dalším kočičákem a psíkem :-).

Černobílka, evidenční číslo M 86/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: polovina června 2016
Černobílka je kotě z ulice a přišla do depozita společně s Bílkou. Je to velmi přátelské a kontaktní stvoření, které přede doslova neustále, ráda pomáhá depozitní tetě při psaní faktur a vůbec tak nějak si dle svého organizuje její kancelář :-) . Zvykla si okamžitě na přítomnost dětí, psů i jiných koček a s ničím nemá problém. Od počátku je čistotná, kočičí záchůdek používá předpisově, baští vše a to s velkou chutí. S životem v bytě je velmi spokojená, ale občasné vycházky na zahrádku by jí jistě také nebyly proti mysli.

20. 8. 2016 jsme převzali 2 koťátka z Č. Budějovic od nálezkyně, která se jich ujala a vzala si je domů. Vzhledem k tomu, že měla nalezených koťat celkem 8 a jedno z nich krátce po přijetí do depozita zemřelo, rozhodli jsme se jí pomoci a tak jsme tato 2 koťátka urychleně přijali. Ostatní koťátka již našla nové domovy :-)

 

3. 10. 2016 Lancelot odjel do nového domova v Českých Budějovicích, kde zaplní místo po zemřelém kocourkovi a bude mít za společníky dva kočičáky ve zralém věku.

Lancelot, evidenční číslo M 89/16; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: polovina června 2016
Lancelot je rozvážný kočičí kluk. Většinou se drží trochu zpátky za svými sourozenci, když ale zjistí, že hrozí tak akorát plná miska dobrot, hlazení a mazlení nebo hry a dovádění, osmělí se a pustí do všeho s velkou vervou. Protože je největší, tak při neustálých rvačkách a kočkování s bráchou a ségrou, nikomu nic nedaruje a většinou vyhrává :-) Když pak ale nastane čas odpočinku, tak své spolulenošící pěkně olízne  a usnou na společně na jedné hromadě :-D
Lancelot zatím baští maso z konzerv pro koťata, baští hodně a také roste jak z vody. Granulím zatím nepřišel na chuť.
Kočičí toaletu používá po počátečních potížích a občasných nehodách, kdy se vykadil vedle, vzorně.

15.7. jsme přijaly čtyři koťata, která našel pán, svážející odpad, zalepená v krabici v kontejneru. Kočička Elizabeth, která právě kojila, se jich okamžitě ujala a vzorně se o ně postarala.

 

1. 10. 2016 Helenku si na českobudějovickém Výstavišti na akci Podzimní Hobby, které jsme se s kočičákama zúčastnili, vybrala mladá slečna s maminkou...a vlastně si je i tak trochu vybrala Helenka sama ;-) Bude tedy nyní bydlet s nimi na Hosíně spolu s dalšími kočičkami od nás! :-)

Helene, evidenční číslo M82/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca půlka července 2016
Helinka je roztomilá kočičí holčička, která se ráda mazlí. Ale nenechte se zmást - když na to přijde, tak se změní v torpédo a řádí se svými sourozenci :-) Prostě takové klasické kotě, které si užívá života a všech novot, které přináší. Má krásně hebký kožíšek a neustále vrnící motůrek.
Je čistotná, v jídle nevybíravá. Bude vhodná do rukou zkušeného chovatele anebo někoho, komu nebude vadit, že této slečince prostě "není nic svaté", což s sebou přináší občasné nehody, jak už to u malých zvídavých koťat bývá. Není vhodná k malým dětem.

8. 8. 2016 byla odchycena na odkladišti koček na kraji Č. Budějovic, kde ji spolu s jejími sourozenci "nějaká dobrá duše" pohodila předchozí den večer... Všichni byli enormně začervení, zablešení a doslova ztraceni - žalostně naříkali v trávě :-(

 

19. 9.2016 se odstěhovala Stračenka k velmi příjemnému manželskému páru z Č. Budějovic, kde bude dělat parťáka již jedné domácí kočičce, která je skoro na chlup stejná :-)

Straka, evidenční číslo M77/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: duben - květen 2016
Straka je velice odvážná a ráda se přijde pomazlit. Je velkou průzkumnicí a neustále pozoruje dění v okně. Ze všech tří sourozenců se adaptovala nejrychleji a vyžaduje velkou pozornost a mazlení. Zároveň je velmi upovídaná, v papání nevybíravá a čistotná. .
8. 7. 16 byla ve Vodňanech nalezena tři koťátka, která nám nálezkyně dovezla.

 

28. 9. 2016 kočička Bezzubka včera odjela s velice milou rodinkou do nového domova v Borovanech. Podle prvních zpráv se velmi rychle rozkoukala a v novém domově se má jako zvířecí jedináček naprosto báječně! ;-)

Bezzubka, evidenční číslo M 91/16; kastrovaná
Narozena: podzim/zima 2015
Kdo tipujepůvod jména z filmu Jak vycvičit draka, tipuje správně ;-) Bezzi je nádherná černočerná kočička, pouze s pár bílými chloupky na hrudi, ale hlavně pronikavými jantarovými kukadly. Je velice roztomilá - má malou kulatou hlavičku a a tak vypadá jako medvídek :-) Je to neuvěřitelně pohodové stvoření, které má obrovskou radost ze všech hraček, které má k dispozici! Bezzi je totiž odrostlé kotě, které jsme přijali v domnění, že je již březí - měla nateklé mléčné lišty a nafouklé bříško. A tak šla záhy po přijetí na kastraci, během které však bylo zjištěno, že kočenka měla pouze falešnou březost... Zotavuje se tedy nyní po operaci, ale je veselá, hravá, milá, upovídaná (způsobně pozdraví každého, kdo vejde do dveří :-)) a trošku nedojedená :-) Baští ráda granulky i maso z konzerviček nebo kapsiček, je velice vděčný strávník. Na záchůdek chodí velmi vzorně, jen je to trošku hraboš, takže doporučujeme krytý záchůdek :-) V bytě je spokojená, ven ji to netáhne a užívá si pelíšků a pohodlí, ale jistě by uvítala možnost chodit ven, takže je vhodná jak do bytu, tak do domku se zahradou.
4. 9. 2016 jsme našli drobounkou kočičku Bezzubku u silnice vedoucí z Českých Velenic do Nových Hradů, kam jsme vyrazili pro jinou nemocnou kočičku... Jelikož byla Bezzinka zanedbaná, plná vnějších parazitů a škrkavek (to jsme zjistili celkem záhy, když se kočence udělalo v autě špatně :-/), uši měla ucpané svrabem, a měli jsme podezření, že je březí, rozhodli jsme se ji tam nenechat, podle místních totiž byla vyhozená...

 

26. 9. 2016 Lišák se konečně dočkal a odjel se sympatickou slečnou do domu v Rudolfově.

Lišák, evidenční číslo M 36/16, kastrovaný
Narozen: cca květen 2015
Lišák je asi roční, krásně zbarvený, zdravý kocourek. Od první chvíle vzorně používá kočičí záchod. Z jídla dává přednost kvalitním granulím, ale rád si dá i kapsičku nebo syrové maso. Je velmi mazlivý, otírá se o nohy a nastavuje svůj krásný kožíšek drbání a hlazení, do náruče se zatím vzít nenechá. Lišáček je tichý, klidný kocourek, umí krásně vrnět, ale jinak se hlasově neprojevuje a ani v bytě nic neničí. S ostatními kočkami se zatím moc nekamarádí, v klidu je pozoruje, nijak na ně neútočí ani nesyčí. Většinou si hraje sám s míčkem nebo myškou. Lišák je vhodný do bytu i domku s možností chodit ven.
5. 4. 2016 jsme přijali z Okružní ulice v Českých Budějovicích zrzavo-bílého kocourka, kde ho již delší dobu krmila hodná paní. Celkem dvě kočičky a jeden kocourek na místo chodili již delší dobu.

21. 9. 2016 odešla kočička domů k majitelům :)
Ragdolka, HLEDÁ SE MAJITEL
Krásná udržovaná kočička plemene Ragdoll čeká na svého majitele!!!
20. 9. 2016 jsme přijali na žádost místních lidí zmateně pobíhající kočičku z Palackého náměstí v Českých Budějovicích.

 

12. 9. 2016 našel nový domov v domečku u mladého páru :)

Sirrius, evidenční číslo M 90/16; očkovaný, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE
Narozen: konec června 2016
Roztomilé kočičí miminko Sirrius je mazlík a hračička každým coulem. Miluje všechny lidi bez rozdílu, moc rád usíná v náručí a k ostatním kočičkám se chová velmi submisivně. Je to velký pohodář, od první chvíle je čistotný a baští všechno a rád. Bohužel má pochroumanou pacičku, na kterou občas špatně došlápne a proto pro něj hledáme domov pouze v bytě, venku by nebyl dostatečně rychlý a obratný.
21. 8. 2016 jsme přijali zapomenutého malinkého Sirria. Nožičku tahal za sebou a dost možná by večer nepřežil. Vše naštěstí dobře dopadlo, nožičku rozhýbal a žádná další speciální péče o něj nebude nutná.

 

5. 9. 2016 si Calypso odvezl mladý manželský pár do domku na Dobré vodě. Calypso bude dělat společnost našemu bývalému svěřenci Timíkovi a jejich další kočičí kamarádce - již starší kočence, která očekává, že si mladí vyhrají spolu a jí nechají v klidu rozjímat o světě :-)

Calypso, evidenční číslo M 81/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca půlka července 2016
Caly je od začátku ze všech 4 sourozenců ten největší suverén a drak :-) Je to ovšem i milá kočičí slečinka, která se ihned rozvrní, jakmile ji pohladíte...aby Vás vzápětí rafla do prstu, protože přeci nesmí promarnit jedinou možnost pro nějakou hrátku :-D
Po odčervení přišla obrovská chuť k jídlu a tak nám roste do krásy ;-) Na záchůdek trefí, zatím ještě ne úplně spolehlivě, ale učíme to intenzivně!
8. 8. 2016 byla odchycena na odkladišti koček na kraji Č. Budějovic, kde ji spolu s jejími sourozenci "nějaká dobrá duše" pohodila předchozí den večer... Všichni byli enormně začervení, zablešení a doslova ztraceni - žalostně naříkali v trávě :-(

 

20. 8. 2016 odjela do nového domova ;)

Minka, evidenční číslo M78/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: duben - květen 2016
Mínečka je stydlivější, ale už více prozkoumává prostory a občas se také ráda přijde pomazlit a díky zbarvení čumáčku to vypadá, že se stále usmívá :-) V krmení není vybíravá a docházka na záchůdek je též výborná :-) Je to malá roštanda, je hodně hravá, co není přibité, tak skončí v její tlapkách jako hračka.

8. 7. 16 byla ve Vodňanech nalezena tři koťátka, která nám nálezkyně dovezla.

 

31. 8. 2016 se depozitní strejda rozhodl, že Čiky definitivně zůstává u nich, jelikož jí nedokázal odolat :)

Čiky, evidenční číslo M 192/15, očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca. říjen 2015
Sice je to černočerná holčička, ale jinak živé stříbro! ;-) Je to velmi energická a hravá kočička, ale když se dostatečně unaví, přijde se stulit k člověku a celá spokojená dudlá deku až usne... Nic jí neujde, u všeho musí být. Je velmi čistotná se vzornou docházkou na záchůdek :-) Skvělě zapadne do jakékoliv kočičí party.
26. 10. 2015 byly sestřičky Čiky a Bejby nalezeny v Nemilkově, kde je někdo zanechal u jedné rodiny na zahradě, která se o ně však nehodlala postarat, naopak jejich dcera si s jednou z holčiček házela :-( Duchapřítomný depozitní strejda Tomáš na nic nečekal a holčičky zabavil. Musely být ještě 2 týdny dokrmovány kotěcím mlékem, byly zablešené a začervené.

 

28. 8. 2016 bylo rozhodnuto, že má Patinka definitivně celou depozitní rodinu omotanou kolem pacek, takže zůstává v depozitu jako další oficiální obyvatel :)

Patinka, evidenční číslo M 67/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: polovina května 2016
Při příjmu koťátek z Č.Velenic byla Patinka o třetinu menší, než její sourozenci, měla zánětem úplně zalepená očička a celkově nevypadala vůbec dobře. Ihned byla započata léčba a z Patinky se během pár dnů stala čiperná holčička s obrovskou chutí k jídlu, dokonce zpočátku nepustila k mističce ani většího brášku, dokud si sama nenaplnila bříško :-) . Patinka je malé mrně, které se nechá chovat na dlani a miluje mazlení. Se svým bráškou neustále tropí nějaké skopičiny a když se unaví, natáhnou se  do kyblíkového pelíšku :-) . Kočičí záchůdek používá Patinka předpisově od prvního okamžiku a s obrovskou chutí baští granulky i maso z konzervy.  Patinka hledá nový domov u hodných lidí v domku se zahrádkou, ale hodí se i do bytu, neboť se jeví, že bude "postelový" typ.  Koťátka si již zvykají na přítomnost malých dětí, hodných pejsků i dalších dospělých koček, takže by jim tato společnost v novém domově neměla dělat žádné problémy.

21. 6. 2016 jsme převzali 4 asi pětitýdenní koťátka z Českých Velenic od hodné nálezkyně. Prckové byli hubení, plní klíšťat a teklo jim z očiček. Po převzetí od nálezkyně putovali kotíci ihned do veterinární ordinace, zde byli ošetřeni a byla započata léčba antibiotiky. Dva prckové poté zamířili do depozita N. Frýda a zbylí dva do depozita na Srubci.

 

27. 8. 2016 si na Zemi Živitelce, kde jsme spolu s našimi kočičáky byli, vyhlídla Okáčka jedna moc milá rodinka a tak si ho odnesli k sobě domů, do bytu v Č. Budějovicích, kde bude mít za kamarádku ještě jednu kočičku a prímového lidského parťáka :-)

Okáček, evidenční číslo M 49/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: začátek května 2016
Oki je veliký miláček, mokré čumáčkové polibky rozdává na potkání a zpívavě u toho vrní. Umí si říct o pochování svým tesklivým "auauau":-) Takový malý závisláček... <3 A naprosto po právu si užívá lásku a péči, protože byl na tom špatně, už už jsme ho na začátku ztráceli, ale zvládl to a nyní řádí se svými sourozenci a depozitními parťáky, jakoby se nechumelilo ;-)
Je moc čistotný a i jinak šikovný! Baští granulky i maso z konzervy, miluje omáčkové kapsičky a maltózovou pastu. Není vhodný k malým dětem, bojí se jich a prchá před nimi. Bude ideálním kamarádem k osamělému člověku jak do bytu tak domku se zahrádkou, uvítal by i dalšího kočičího kamaráda.
29. 5. 2016 byl spolu se svými sourozenci Babočkou, Žluťáskem a Otakárkem přijat z Ledenic, kde živořili po ztrátě své maminky. Všichni byli ve velmi zoufalém stavu - podvyživení, dehydratovaní, začervení a zablešení... Bohužel jejich pátého sourozence jsme již zachránit nedokázali :-(

 

27. 8. 2016 odjel do svého vysněného domova! Bude bydlet u milé paní a její maminky v malé obci Hrachovište, kde bude zlobit s jednou kočičí a jednou psí kámoškou, takže bude mezi tolika ženskýma jediný frajer! :D

Kocourejs, evidenční číslo M 35/16, kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca. květen-červen 2015
Zpočátku byl kocourek pěkně vzteklý, při jakékoli snaze o přiblížení syčel a na depozitní tetu útočil. Postupem času se z něj stává hodný kocourek :-) Je ohromný kamarád s kočičáky i pejsky, bude tudíž vhodné, aby doma nebyl sám. Teď už by se Kocourejs moc rád kamarádil, ale z lidských rukou má pořád respekt, chodí za depozitní tetou, vrní, ale jak se k němu teta nahne, uteče. Není to už ale zběsilý úprk jako dříve, jen odběhne do podle něj bezpečné vzdálenosti.
Záchod používá pořád skvěle, jen si rád hraje se svými bobky, takže je vyhrabává, bude pro něj tudíž lepší záchod uzavřený.
Radši by byl ale kočičákem s přístupem ven, cítí se tam lépe, celé dny proleží u tety na balkoně, kde se sluní, loví mouchy a čistí si kožíšek, aby se konečně někomu zalíbil a to i přesto, že k mazlíkování bude nejspíše dlouhá cesta.
Podle toho, jak se chová, určitě nemůže být jedináček, těší ho společnost kočiček, dokonce se spojil s tetiným kocourem a společně loví tetinu starší kočičku, která ze sebe dělá dámu a netykavku :D.V papání si nevybírá, nepohrdne dobrou konzervou ani granulkami.
7. 2. 2016 byl spolu s jeho dvěma brášky odchycen v parku u MŠ Háječek v Č. Budějovicích, kde žil od svého narození. O bezprizorní kočičky zde bylo perfektně postaránou jednou moc hodnou paní, bohužel majitel a ředitelka MŠ se ostře a nekompromisně postavili proti existenci koček v blízkém parku a tak jsme kočičáky přijali do péče.

 

16. 8. 2016 odjela Špagetka do nového domova. Nový domov našla u velice milé paní z Dolního Třebonína, kde bude bydlet v rodinném domě se spoustou dalších zvířátek. A zatímco si depozitní teta užívala na dovolené (proto Vás o Špagetčině stěhování informujeme až nyní), stihla ji Špagule z nového domova napsat pár řádků. První dva dny byla prý dosti vyjukaná a nechtěla ani baštit, ale nyní se již rozkoukala, a tak už zase řádí a je moc spokojená.

Špagetka, evidenční číslo M 62/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: polovina května 2016
Špagetka (též zvaná Slečna nádherná) je drobounká mourovaná princezna s nejsladším kukučem. Při příjmu do depozita byla dost vyjukaná, takže syčela na všechno, co se kolem ní mihlo, ale po pár dnech se rychle rozkoukala a rostě z ní mazel. Je tedy pravda, že z nových věcí má ještě respekt, a tak vždy prchá do bezpečného úkrytu, avšak její zvědavost ji nakonec stejně přemůže, takže se po chvíli vydává sama na průzkum terénu. Jako správné kotě prohání po depozitu vše, co se prohánět dá. Nejvíc si ale vyhraje se svým bráškou Štaflíkem, který ji vždy velmi rychle navlékne do jakékoliv lumpárny. Když se prckové konečně unaví, schoulí se společně do některého z pelíšků a spí tak tvrdě, že by se vedle nich dalo dříví štípat. Mimo lumpáren mají oba sourozenci ještě jednu zálibu, a tou je nacpávání bříšek. Jedí všechno, co jim v mističce přistane, a jedí hodně (což je vzhledem ke stavu, v jakém byli přijati, velmi potřebné). Špagetka je mistr v zabavování plných mističek – vrčí jak vzteklý pes a suverénně od nich vyžene i dospělé kočky. Kočičí toaletku používají oba sourozenci od první chvíle v depozitu bez zaváhání. Až prcci trošku povyrostou, budou hledat nový domov, o kterém nemají zatím žádné konkrétní představy. Jedinou jejich podmínkou je to, že chtějí bydlet u hodných lidí, kteří je zahrnou svou láskou. Na tom, zda to bude v bytě či domku se zahrádkou, jim nezáleží. Stejně tak není podmínkou, že by do nového domova museli jít společně.
Dne 21.6.2016 jsme převzali 4 asi pětitýdenní koťátka z Českých Velenic od hodné nálezkyně. Prckové byli hubení, plní klíšťat a teklo jimz očiček. Po převzetí od nálezkyně putovali kotíci ihned do veterinární ordinace, zde byli ošetřeni a byla započata léčba antibiotiky. Dva prckové poté zamířili do depozita N. Frýda a zbylí dva do depozita na Srubci.

 

23. 8. 2016 se Klokánek zabydlel v novémo domově u mladé rodiny v Nových Homolích, kde má k dispozici skvělé bydlení s letním a zimním sídlem a za kámošky má ovečky :)

Klokánek, evidenční číslo M 80/16, ošetřen proti parazitům a preventivně proti kokcidióze
Narozen: jaro 2015
Klokánek je urostlý pan králík, který si za život neužil nic dobrého, proto mu nyní ukazujeme, že může žít nejen spokojeně, ale dokonce i královsky. Učíme ho, že lidská ruka neubližuje a necháváme ho poznávat nejrůznější chutě spokojeného králičího světa. Klokánek je prozatím stále ustrašený, ale jistě si časem na člověka zvykne. Z místa svého původního bydliště zná spoustu jiných zvířat, proto by neměl reagovat nijak bázlivě. My jej však držíme zcela odděleně a až si u nás zvykne, ukážeme mu i jiná zvířátka.
Klokánek je nabízen pouze do zabezpečeného venkovního výběhu / zahrady s přístřeškem, ne do králíkárny ani domů do klece. Vězení už si užil dost... :(
9. 8. 2016 jsme přijali z Českých Budějovic králíka domácího. Byl odvezen z nevyhovujících podmínek (viz fotky), kde za celý svůj život nepoznal nic jiného, než klec o velikosti cca 0,5 x 0,5 m. Při příjmu byl zablešený a měl olysalé uši, jinak se jeví, až na velkou bázlivost, v pořádku.

 

20. 8. 2016 odjela spolu se svou novou paničkou, velmi sympatickou dámou, do vesničky u Tábora, kde bude od nyní její království :-)

Beatrice, evidenční číslo M 79/16; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca začátek června 2016
Zpočátku byla Beátka vděčný mazílek, všeho nového se bála a nejraději si hrála sama se svým ocáskem :-) Ale stačily tři dny, aby se z ní stala sebevědomá malá šelmička, která se nebojí nikoho a ničeho - psy počínaje, jinými kočičáky konče. Lidi celkem ignoruje, pokud nejde o jídlo a občas tedy nějaké to povinné mazlení :-D Baví jí cestování v přepravce, nelíbí se jí ale injekce od paní doktorky - to je pak potřeba šelmičku zabalit do ručníku a pevně držet :-D
Nyní je již zdravá, má velmi slušný apetit a pustí se ráda dogranulek i masa z konzervy. Na záchůdek chodí poslušně od první chvíle. Nebude vhodná k velmi malým dětem, spíše ke zkušeným chovatelům, kteří ví, co obnáší mít doma chlupaté a neposedné torpédo, které se vyškrabe úplně všude a nenechá nic a nikoho chvíli v klidu :-)
17. 7. 2016 nám byla svěřena do péče od nálezců, kteří ji o den dříve našli u silnice mezi Černou v Pošumaví a Českým Krumlovem. Sotva 5týdenní koťátko, které nemohlo příliš vidět ani slyšet, protože mělo oči zanícené a slepené hnisem a ouška ucpaná silným svrabem :-( Po celém tělíčku měla bleší výkaly - blechami byla doslova zasypaná...

 

15. 8. 2016 odjel s mladou slečnou do Vodňan, kde bude žít v bytě s dalšími stejně starými kočičími parťáky.

Pan Prskavka, evidenční číslo M 68/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: polovina května 2016
Pan Prskavka je po dvou týdnech v depozitu stále trochu ostražitý a opatrný kocourek. Při kontaktu s lidskou rukou zpočátku velmi hlasitě prskal, a tak získal své krásné jméno  :-) Při léčbě antibiotiky se projevil jako velmi chytrý lumpík, neboť skoro všechny aplikované tabletky následně zdatně vyplival. Kocourek  je ale  již plně zdráv a každým dnem je vidět, že jeho ostražitost polevuje a když se zapomene a nechá se hladit, během chvilky přede. Pan Prskavka je velmi čistotný, kočičí záchůdek používá od první chvíle a baští naprosto vše, konzervy, granulky....,  s velkou chutí. V depozitu je spolu se svou černou sestřičkou, se kterou řádí doslova "jako černá ruka" a jejich nejoblíbenějším pelíškem se stal obyčejný kýbl . Pan Prskavka hledá budoucí domov u hodných lidí  v domku sezahrádkou nebo i v bytě. Koťátka si již zvykají na přítomnost malých dětí, hodných pejsků i dalších dospělých koček, takže by jim tato společnost v novém domově neměla dělat žádné problémy.
21. 6. 2016 jsme převzali 4 asi pětitýdenní koťátka z Českých Velenic od hodné nálezkyně. Prckové byli hubení, plní klíšťat a teklo jim z očiček. Po převzetí od nálezkyně putovali kotíci ihned do veterinární ordinace, zde byli ošetřeni a byla započata léčba antibiotiky. Dva prckové poté zamířili do depozita N. Frýda a zbylí dva do depozita na Srubci.

 

14. 8. 2016 byl skvělý den pro našeho kočičího gentlemana Bebíčka! Vyhlídla si jej skvělá rodinka a od tohoto večera už bydlí u nich v posteli ;)
Za kamaráda má necelý rok starého kočičího parťáka, kterého ale podle majitelky zatím ignoruje a užívá si pozornosti lidských služebníků ;) Jeho místo pobytu jsou od nynějška Hrdějovice. Až se rozkouká, bude mít k dispozici celou velkou zahradu.

Bebíčko, evidenční číslo M 183/15; kastrovaný
Narozen: 2013/2014
Z Bebíčka nám narostl velký kluk plný energie. S depozitní kolegyní Valkýrou řádí jak černá ruka. Bylo by skvělé, kdyby v novém domově měl hodně prostoru na vybití a někoho na lumpárny. Je kamarád se všemi zvířaty - psy, kočky.. také ale rád provokuje, takže starší zvířátka z něj budou nešťastná. Nemá rád zavřené dveře, sedí za nimi a dává najevo nespokojenost. Také není rád sám, je to velmi společenský kocourek ;) Jeho mazlivost je jedinečná, vlezl by člověku až do obličeje. Je nevybíravý, má rád konzervy, granule i maso.. hlavně když je toho dost ;)
Bebíčko má netypicky mourovatou kresbu kožíšku (tři pruhy na zádech a spirálu na bocích) a velmi charismatický přátelský kukuč :-) Je velmi vděčný a pro pohlazení udělá klidně i dvojité salto <3 Byl by vhodný i k rozumným dětem :-)
26. 1. 2016 kloučkové se nám bohužel vrací do nabídky a doufají v nový a už TRVALÝ NOVÝ DOMOV <3
19. 1. 2016 ukecal se svým parťákem Terencem depozitní tetu a oba kluci u ní zůstávají natrvalo <3
25. 10. 2015 byl Bebíčko zachráněn z velmi špatných podmínek v Č. Budějovicích. Byl na kost vyhublý, nemocný, po tělíčku šrámy, zablešený, začervený, trpěl ušním svrabem...

 

13. 8. 2016 odjel do svého nového domova do Roudného. Nahradí zemřelého kocourka Vilémka (níš bývalý svěřenec Knoflík). Bude rozveselovat milou rodinku s dvěma dětmi, kteří za Žluťáskem, nyní Doriánkem, jezdili pravidelně na návštěvy.

Žluťásek, evidenční číslo M 47/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: začátek května 2016
Žluťásek je úžasný mazel, všudybílek a štíplístek - bezpečně v noci poznáte, kdo Vás přišel  okusovat :-) Bohužel na tom nebyl krátce po přijetí do naší péče zrovna dobře, dokonce nám již defacto umíral, ale podle paní doktorky má velmi tuhý kořínek a tak se z kritického stavu oklepal a teď je to náš velký hrdina, kterého na veterinární klinice vždy rádi přivítají :-) Baští na co přijde a záchůdek používá spolehlivě :-) Nejraději mu je u člověka, kdyby nemusel, vůbec by se od člověka nehnul...

29. 5. 2016 byl spolu se svými sourozenci Babočkou, Otakárkem a Okáčkem přijat z Ledenic, kde živořili po ztrátě své maminky. Všichni byli ve velmi zoufalém stavu - podvyživení, dehydratovaní, začervení a zablešení... Bohužel jejich pátého sourozence jsme již zachránit nedokázali :-(

 

4. 8. 2016 našel domov kocourek Sunny. Nově bydlí sice daleko, v Zajecově u Plzně, ale v parádním domečku se spoustou zvířátek :-). S domácím kocourkem se skamarádil, s pejsky také, a v posteli bydlí od prvního večera :-)))). Prostě domov jak má být!

Sunny, evidenční číslo M 51/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: cca leden 2016
Sunny je nádherný kocourek se zlatou srstí a atletickou postavou (tak se o něm vyjádřil samotný pán veterinář) a my dodáváme s pohledem plným sladkého medu. Po příchodu k tetě snědl tři kapsičky a spal bezmála celý den a noc, avšak viditelně šťasten, že je v teple a bezpečí. Hned naporvé použil vzorně kočičí wc. V ouškách ho trápil svrab a po tělíčku měl pár klíšťat. Nyní je zaléčen a je po první očkovací injekci. Právě se mu vyměňují zoubky a ouška poctivě čistíme. Sunny objevil kouzlo hraček a umí to pořádně roztočit a už si dokáže vyhrát i s ostatními kočkami. Když je unavený, mňoukne si o přítomnost člověka, ke kterému se na těsno stulí, hlasitě vrní, až vibruje celá postel a prospí s ním i celou noc. V jídle má rád hlavně to "zakázané", ale sám se nají jak granulek, tak kapsiček. Má rád kondenzované mlíčko. Je vhodný nejvíce domů do bytu, domu, ale i na zahradu, o samotě i k jiným zvířatům. Velkých psů se zatím přirozeně bojí.
8. 6. 2016 byl nalezen u Arpidy v Českých Budějovicích, nejspíše vyhozen, jak se vyhladovělý motá kolem.

 

11. 8. 2016 odjela kočička Mína do nového domova. Bude bydlet u báječných lidí v bytě v Českých Budějovicích a určitě se tam bude mít skvěle.

Mína, evidenční číslo M 70/16; KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2014/2015
Mína je klidná mazlivá kočička, v novém prostředí si ihned zvykla. S ostatními v depozitu vychází, nejvíc si oblíbila našeho psa. Je čistotná, záchůdek používá spolehlivě. Ráda odpočívá na polštáři u okna. Večer první z celé party zabere místo v posteli, odkud se do rána nehne. V jídle vybíravá není, baští granulky i konzervu. Je vhodná do bytu i do domečku s možností chodit ven.

8. 4. 2016 jsme Mínu přijali z kočičí kolonie z Českých Budějovic.

 

30. 7. 2016 odjel Tim do nového domova. Bude bydlet v domečku se zahrádkou, kde bude trávit svůj čas, jak jen bude chtít.

Tim, evidenční číslo M 58/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozen: začátek května 2016
Tim se dostal do depozita spolu se svými dvěma sourozenci, když mu
byly 3-4 týdny. Po počátečních zdravotních komplikacích je nyní zdravý a
velmi čilý, stejně jako jeho sestřička Terinka. Skotačí, hrají si, jsou
prostě neúnavní :-)
Vzhledem k tomu, že je zdravý, k adopci bude uvolněn v polovině
července. Do té doby bude získávat veškeré kočičí dovednosti od
ostatních členů depozita.
1.6. jsme přijali malá koťátka, která byla nalezena odložená v krabici v Kaplici. Děkujeme nálezcům, že se o ně postarali a předali je do naší péče.

 

30. 7. 2016 odjel Stáník se svou novou rodinou do Rudolfova, kde však bude trávit jen víkendy u babičky, protože jinak, vážení, z něj bude nyní Pražák! Tak nám v té Praze, Stáníku, moc nezvlč a pamatuj na dobré vychování :-)

Standa, evidenční číslo M 45/16, očkovaný; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 13. 4. 2016
Stáník je heboučký střapatý a stále vykulený kočičí klučina. Již se "otrkal" a tak se z něj stává parádní mazel :-) Se sourozenci se umí vydovádět až do úplného vyčerpání, všude lezou, honí se a perou - jako všechna zdravá koťata :-) Chvíli mu trvalo než se naučil baštit masíčko, ale od té chvíle tuto svou novou zálibu v podstatě nepřestal vykonávat :-D
Na záchůdek již chodí poslušně. Je vhodný do bytu, ne k malým dětem a pouze zkušeným kočičím chovatelům, kteří ví, co obnáší mít doma kotěcí třeštiprdlo, které všude vyleze a baví ho testovat možnosti svých zoubků a drápků :-) Ideálně k dalšímu kočičákovi, aby mu nebylo smutno!
13. 4. 2016 se spolu se svými sourozenci Saškou a Fandou narodil kočičce Amálce.

 

24. 7. 2016 se odstěhoval Fanda a to na Včelnou, k moc milé rodince do prostorného domku se zahrádkou, kočičce Josefínce a fence Bellince :-)

Fanda, evidenční číslo M 44/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: 13. 4. 2016
Fanoušek je malý velký čipera. To bylo depozitní tetě jasné už v podstatě od chvíle, kdy se mu začala rozlepovat očička a on byl ještě pečlivě hlídaný maminkou Amálkou. To mu ovšem nebránilo v tom, aby už na tetu pokřikoval, kdykoliv na chlupatou rodinku promlouvala :-) A jakmile mu to síla dovolila, zkoušel jako první ze sourozenců zdolávat hranice pelíšku a přijít na kloub té dvounohé bytosti, na kterou jeho maminka tak mocně syčí :-D
Je to nejšikovnější, nejodvážnější, nejukřičenější, nejspolečenštější kotě z této bandy. Dobývá se z místnosti, když slyší, že si depozitní teta vedle povídá s ostatními kočičkami a když teda za ním konečně přijde, už jí visí na nohavici a zdatně se šplhá až nahoru. Chce totiž u všeho být, všechno vidět a pokud možno dostat co nejvíc toho lahodného masíčka :-) Drze odhání dokonce svou vlastní maminku od misky a ještě na ní vrčí :-D
Je čistotný, záchůdek umí používat od chvíle, kdy se na něj vyšplhal :-) Je vhodný do bytu, ne k malým dětem a pouze zkušeným kočičím chovatelům, kteří ví, co obnáší mít doma kotěcí třeštiprdlo, které všude vyleze a baví ho testovat možnosti svých zoubků a drápků :-)

13. 4. 2016 se spolu se svými sourozenci Saškou a Standou narodil kočičce Amálce.

 

22. 7. 2016 odjela do nového domova Babočka. Bude bydlet na Hluboké spolu se sympatickým páníčkem, kočičkou Tlustou Bertou a kocourkem Tulákem :-D

Babočka, evidenční číslo M 46/16, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek května 2016
Babočka je odvážná a velmi šikovná kočičí holčička. Statečně se poprala se zdravotními neduhy a nyní si užívá bezstarostné kočičí dětsví po boku svých tří brášků :-) Má veliký apetit, baští kotěcí konzervičky i granulky, je velmi čistotná, takže záchůdek si umí okamžitě najít a použít ho. Je velmi mazlivá, vyhledává společnost a velmi ráda usíná člověku v dlaních, na klíně nebo za uchem :-)
29. 5. 2016 byla spolu se svými brášky Otakárkem, Žluťáskem a Okáčkem přijata z Ledenic, kde živořili po ztrátě své maminky. Všichni byli ve velmi zoufalém stavu - podvyživení, dehydratovaní, začervení a zablešení... Bohužel jejich pátého sourozence jsme již zachránit nedokázali :-(

 

18. 7. 2016 jsme vypustili do světa "divočáka" Terinku :-). Ta se v poslední době v depozitu s velkou radostí ujímala role rošťáka, který nikdy nemá dost... V novém domově už 3 kočičky mají, takže malá Terinka bude mít možnost zlobit vesele dál :-). A podle úplně první zprávy se do role vžila okamžitě po vypuštění z přepravky!

Terinka, evidenční číslo M 57/16; KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE!
Narozena: začátek května 2016
Terinka se dostala do depozita spolu se svými dvěma sourozenci, když jí byly 3-4 týdny. Po počátečních zdravotních komplikacích je nyní zdravá a velmi čilá. Svého brášku neustále provokuje k nejrůznějším honičkám a lumpárnám. Je to prostě správné koťátko, které rozjasní každé srdíčko :-)
1. 6. 2016 jsme přijali malá koťátka, která byla nalezena odložená v krabici v Kaplici. Děkujeme nálezcům, že se o ně postarali a předali je do naší péče.

 

18. 7. 2016 odjela Želmíra do Prachatic, kde bude bydlet v bytě a bude mít spoustu společníků - pejsky, morčátka i kočičku :-)

Želmíra, evidenční číslo M 28/16, kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 2014
Želmírka je pohodová a malinko upovídaná kočička, která nemá problém s přizpůsobením se novému prostředí. Hned po svém příjezdu do depozita důkladně prozkoumala "karanténu" v koupelně a dožadovala se přístupu do dalších místností. Je velmi mazlivá, jakmile se přiblíží hladící ruka, tak zapíná motůrek a přede a přede.... :-)  Miluje drbání na bříšku.  Během krátké doby si zvykla na přítomnost psů, kterým jasně ukázala, že ona je ta, kdo rozhoduje o případném přátelství a spřátelila se záhy i s ostatními kočkami v depozitu. Je zvyklá na malé děti. Kočičí WC používá předpisově již od svého příchodu. Je nenáročná i v jídle, konzerva ani kapsičky ji neoslnily (podle všeho byla zvyklá hlavně na jídlo "lidské" , neboť šunka, párky, sýry nebo pečené kuře jí moc chutnají) a tak konzumuje hlavně dobré kvalitní granulky.  Želmíra (v depozitu zvaná Mirunka) si našla kočičího kámoše, se kterým dělá takřka vše - lumpačí, spinká, pečuje o něj..... a tak by kočičího kamaráda uvítala i v novém domově. Je to velmi kontaktní a příjemná společnice, se kterou se dá i pěkně popovídat, neboť Želmírka vás se zájmem vyslechne a velmi zdatně i odpovídá. A ještě jedna změna se udála: kočička už nejí výhradně granulky, i když pořád převažují, ale zachutnalo jí i syrové nebo vařené maso a konzervy a kapsičky. Kočičku doporučujeme do bytu, zatím neprojevila zájem vyrazit na zahradu a pobyt doma jí vyhovuje. Želmírka má ještě jednu zvláštnost, a sice, chybí jí kousek ocásku, který je, díky tomu, na konci trochu zakroucený a tím je  tahle kočička naprosto originální :-)
20. 3. 2016 jsme převzali celkem 6 kočiček (4 holky a 2 kluky) od staršího pána z Mladé Vožice, který se o ně, vzhledem ke špatné sociální situaci, již nezvládal dále starat. Pán bohužel neměl finanční prostředky na veterinární péči a tak byly všechny kočičky zablešené, zasvrabené a především NEKASTROVANÉ .

 

17. 7. 2016 odjel Bobeš do nového doma, kde bude bydlet s mladou rodinou v domě s velikou zahradou.

Bobeš, evidenční číslo M 69/16; kastrovaný
Narozen: cca leden 2016
Kocourek Bobeš  je hořkočokoládový kocourek, jen pod bradou a na bříšku má pár bílých chloupků. Od první chvíle v depozitu je velmi šikovný. Umí používat kočičí záchod, v jídle si nevybírá, zbaští vše, co dostane do misky. K lidem je přátelský, nechá se chovat v náručí, od ostatních koček  si drží odstup. Pro spaní si vybral postel, kde se dokáže válet celý den. Bobeš je hodný, zdravý, hravý kocourek, který by v budoucím domově ocenil možnost chodit ven.
6. 7. 2016 jsme přijali z chatové oblasti v Rájově u Českého Krumlova mladého kocourka, ujali se ho hodní lidé z Českých Budějovic

 

15. 7. 2016 se Sašenka přestěhovala do nového domova, do bytu v Č. Budějovicích k milému páru, kde se okamžitě proměnila v mazlivou kočenku :-) Jak vidno, exkluzivní péče bez dalších rošťáků jí prospívá, ačkoliv prý v noci ještě trochu pláče, ale věříme, že to bude jen a jen lepší :-)

Sašenka, evidenční číslo M43/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: 13. 4. 2016
Sašenka je dokonalá princezna - vzhledem i chováním :-) Je zdrženlivá - k jídlu jde jako poslední, neúčastní se klučičích skopičin (ty pouze s nadhledem odněkud pozoruje :-)) a ráda spává někde sama ukrytá. Je malinko zdrženlivá i vůči člověku, ale když se k ní hned nehrne jak velká voda, ale přistupuje pomalu a lehce, jako k pravé dámě ;-) tak pod lidským dotekem se nádherně rozvrní a nastaví na další drbání :-) Ovšem i ona si ráda hraje, a určitě by uvítala společnost jiného klidného kočičáka! Není vhodná na ven ani k velmi malým dětem. Její královský kožíšek bude vyžadovat nemalou péči, stejně tak správnou výživu. Zájemce by měl být zkušený a trpělivý. Je čistotná a v jídle nevybíravá.
13. 4. 2016 se spolu se svými brášky Fandou a Standou narodila kočičce Amálce.

 

11. 7. 2016 odjel Otakárek do nového domova s moc milým mladým párem :-) Bydlí nyní v bytě v Č. Budějovicích a za kamarádku má domácí kočičku, se kterou si ihned padli do oka :-)

Otakárek, evidenční číslo M 48/16; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: začátek května 2016
U Otakárka depozitní teta zvažovala spíš jméno Admirál, protože je to šéf celé ledenické bandy čertíků :-) Měl obrovskou výhodu a štěstí v tom, že na tom byl zdravotně ze všech svých sourozenců nejlépe a tak zatímco se ostatní kurýrovali, on si dopřával chování v náručí, spaní pod tričkem nebo za krkem :-) Je to prostě mazel každým coulem, ale pozor - není to žádné ořezávátko! Prát se umí a tak své nemocné sourozence hecoval ke hrám, i když jim do toho nebylo... Baští rovnou za dva a záchůdek používá samozřejmě na jedničku :-)
29. 5. 2016 byl spolu se svými sourozenci Babočkou, Žluťáskem a Okáčkem přijat z Ledenic, kde živořili po ztrátě své maminky. Všichni byli ve velmi zoufalém stavu - podvyživení, dehydratovaní, začervení a zablešení... Bohužel jejich pátého sourozence jsme již zachránit nedokázali :-(

 

2. 7. 2016 našla Pigi nový domov v Praze, bude bydlet v bytě na Vinohradech, kde jí bude dělat společnost jedna kočičí dáma a 2 suchozemské želvy.

Pigi, evidenční číslo M 60/16, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: konec dubna 2016
Pigi je milé tříbarevné koťátko, které miluje lidský dotyk a lidskou náruč. Ihned zapíná motůrek. Ráda spinká u depozitní tety na gauči i v posteli. Je velice přátelská k jiným kočičkám. Baští konzervy i granulky s obrovskou chutí, protože už za svůj mlaďounký život poznala, co je to, mít hlad. Při příjmu do depozita byla podvyživená a zaklíštěná. Jako správné kotě si ráda hraje a škádlí depozitního parťáka Míšu. Na záchůdek chodí spolehlivě již od příchodu do depozita. Pigi je vhodná do bytu nebo do domu se zahrádkou. Je to šikovná kočička, se kterou se budoucí majitelé nebudou nudit.

20. 6. 2016 byla Pigi přijatá od hodných nálezců, kterým nebyl osud koťátka lhostejný. Byla nalezena u rybníka v Hluboké nad Vltavou a nikde v okolí nebyla kočička, která by k ní patřila. Prvotní jméno Pigi mělo být Diana (po své hodné nálezkyni), ale bohužel takto pojmenovaná byla jiná kočička, která byla naším svěřencem, proto muselo být jméno změněno.

3. 7. 2016 odjela Hoblinka do nového domova ve Velešíně.

Hoblinka, evidenční číslo M 184/15, kastrovaná, očkovaná
Narozena: cca 7/2015
Hoblinka je tříkilový uzlíček štěstí, mašinka na mazlení a pusinkování. Jakmile se dostane k někomu do náruče, spustí vrnící motůrek, otírá se, ducá hlavinkou a vyžaduje mazlení, hlazení a drbání. Kolikrát se prodere až pod mikinu nebo triko, ale tam ji zas chybí hlazení, takže vyleze, nastaví bříško a nechává si ho drbat za slastného přivírání očí :-) Je to ukázkový prototyp mazlíka :-D Vhodná je všude tam, kde na ní budou čekat laskavé ruce s dlouhou výdrží :-)
Hoblinka baští naprosto vše, pochutná si na kapsičce, paštice i granulích.
13. 3. 2016 se nám Hoblinka opět vrátila. Tentokrát nám ji vrátili kvůli nečistotnosti. U nás s tím problém nemá. Možná stres ze změny prostředí, něco se jí nelíbilo, nevíme... :-(
20. 2. 2016 se Hoblinka odstěhovala do domku v Českých Budějovicích. Nový domov bude mít u sympatického mladého páru. Nejprve se vůbec nechovala jako hlavní hvězda, do přepravky se jí moc nechtělo. Ale podle prvních zpráv se v novém prostředí rychle rozkoukala a podnájemníky naprosto okouzlila a omotala si okolo packy :-D
28. 1. 2015 je Hoblinka opět v depozitu. Údajně byla příčinou hádek a nakonec i rozchodu. Více jsme ani nechtěli vědět, naložili jsme číču do přepravky a odjeli. Asi má v hlavince trochu zmatek, celý den se tu rozkoukávala, ale teď už se zabydlela a řádí hlavně s Nebozízkem.
20. 11. 2015 Krásnou mourinku se zrzavými fleky a zrzavou špičkou ocásku jsme přijali z firmy v Záhoří u Bechyně. Tamní zaměstnanci se tam starali o několik kočičích bezdomovců. Ale protože hrozilo nebezpečí úrazu v provozu, Hoblinka se stěhovala.

 

24. 6. 2016 odjela Leontýnka domů. Bydlí v Českých Budějovicích a bude parťačkou našeho bývalého svěřence Fildy.
První zprávy z nového domova přišly záhy. Leontýnka se v novém sídle zabydlela naprosto okamžitě :-).

Leontýnka, evidenční číslo  M 41/16, kastrace v budoucnu podmínkou
Narozena: 03/2015
Leontýnka se k nám dostala velmi podvyživená a vystrašená, ale jinak zdravá. V současné době pouze hodně baští, aby nabrala správnou váhu, a mohla jít do nového domova…
V depozitu se i přes svoji drobounkou postavu chová velmi sebejistě, a ostatním kočičkám dává jasně najevo, když se jí něco nelíbí. Místečko na spaní si našla hned první den vedle depozitní tety, a nikomu zatím nedovolila, aby jí ho uzmul. Je to obrovský mazlík.
Baští i konzervy, ale miluje kvalitní granule, syrové maso a bílý jogurt.
30. 4. 2016 se k nám Leontýnka dostala od hodných lidí, kteří ji našli v Hodějovicích u Českých Budějovic naprosto vyčerpanou v příkopu u silnice.

12. 6. 2016 Marley odjel do nového domova, bydlet bude v rodinném domě s velkou zahradou a čeká na něj psí kamarádka

Marley, evidenční číslo M 56/16, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: cca říjen 2015
Bílý kocourek s šedou skvrnou na hlavičce se v depozitu ihned zabydlel, od prvního dne umí používat kočičí záchod, v jídle dává přednost kapsičkám před granulemi, ale nijak si nevybírá a s ní vše, co dostane do misky. Marley má přátelskou povahu, je velmi mazlivý a hravý, jako správný puberťák prohání plyšové myšky, provokuje ostatní kočičí spolubydlící, hrabe v květináčích a leze po kuchyňské lince. U všeho musí být, je velmi zvědavý a také je hned s každým kamarád. U kocourka v současnosti léčíme ušní svrab.
Marley by upřednostňoval bydlení s možností chodit ven
5. 6. 2016 jsme přijali od hodného nálezce bílého kocourka, který se potuloval po Branišovské ulici v Českých Budějovicích

8. 6. 2016 se dočkala svého vytouženého domova nejlepšííí číča Vera :-) Jelikož j depozitní děcka (Bebíčko s Valkýrou) už ji moc štvali, seslal jí osud do cesty jeden mooooc hodný starší pár lidiček! Veruška teď bydlí v domečku se zahradou poblíž Třeboně. S místní číčou v důchodu si prý práší kožichy, ale nic velkého ;-) Pak se prý obě urazí a jsou si po svém. Veruška navíc nezklamala a otvírá si dveře a skříně... kde následně prospí celý den a není k nalezení.  Verušku si vyhlídla panička, jenže jak to tak bývá.. Veruška si oblíbila páníka ;-) Spí s nim v posteli, lehává na křesle...  No prostě paráda ;-)

Vera, evidenční číslo M 28/12, kastrovaná
Narozena: 16. 4. 2012
Vera je milá mazlivá kočička, s ničím nemá problém. Je to vůdce smečky, pokud se jí něco nelíbí tak si rychle získá respekt a nebožáka spacifikuje ;) Nemá problém s kočičí společností, pejsky, má ráda děti, je to kočka chovací ;) Miluje výšky, spaní až na vrcholku škrabadla je TOP ;) Celý život žila v bytě s parťákem Flíčkem (též v nabídce), dělá mu psychickou podporu. Bylo by skvělé kdyby i nadále mohli zůstat spolu, ale není podmínkou. V jídle je velmi nevybíravá, do svého jídelníčku zařazuje vše možné, počínaje šlupkami od brambor přes chlebíčky a pytlem kapsiček konče :D  Je proto nutné před ní jídlo schovávat, jinak hrozí že jídlo kamsi zmizí. Určitě by uvítala zahradu, prohánět hmyz je skvělá kratochvíle ;) Je čistotná, naučená všem návykům kočky bytové.
23. 1. 2016 byla vrácena z adopce spolu s bratšíčkem Flekem od majitelů z důvodu vážných rodinných komplikací.
12. 8. 2012 odjela do nového domova společně se svým bráškou Flekem.
24. 6. 2012 jsme do našeho depozita přijali mouratou kočičku Veru, společně s jejím bráškou Flekem. Při příjmu byla velmi pohublá, ale s její velkou chutí k jídlu to velmi rychle dohnala.

  27. 5. 2016 Silvinka nám odjela do nového domova v Českých Budějovicích, kde svou hravostí rozveselí starší paní, které její bývalá kočička už odešla za duhový most. Bude z ní opečovávaný jedináček s vlastním královstvím. Silvinko beruško měj se krásně moc na tebe myslíme.

Silvina Stříbrná, evidenční číslo M 40/16, kastrovaná, očkovaná
Narozena: 2015
Je to malý rarášek, hledá si společnost člověka s takovou vervou, že můžete schytat i jednu drápkovou pusinku :-) Ráda si stele kdekoliv to jde (i na dlaždičkách) a baští zatím jen granulky, prý jsou lepší na linii :-D Během pár chvil nám vzorně ukázala, na co je škrabadlo, z čeho se baští i kam se chodí na záchod. Další den už předváděla jak si umí hrát a našla výhled z okna jako nejlepší zábavu. Kočička je už po kastraci, snáší dobře i odčervení a velice se těší na své další páníčky. Určitě by časem ocenila výběh ven, popřípadě nějakého kamaráda. Věřte, že její pokňourávání Vás okouzlí, jakékoliv chmury zažene a vymazlí každého do bezvědomí :-D
19. 3. 2016 jsme převzali celkem 6 kočiček (4 holky a 2 kluky) od staršího pána z Mladé Vožice, který se o ně, vzhledem ke špatné sociální situaci, již nezvládal dále starat. Pán bohužel neměl finanční prostředky na veterinární péči a tak byly všechny kočičky zablešené, zasvrabené a hlavně nekastrované :-(

 

28. 5. 2016 Marvel se u nás nestačil ani rozkoukat a už našel nový domov :-) Uvidíme, jak si poradí s domácí kočičkou a pejskem, každopádně mu držíme všechny palce :-)

Marvel, evidenční číslo M 42/16, kastrace v budoucnu podmínkou adopce
Narozen: 10/2015
Marvel je zdravý mladý kocourek.  Povahou velmi přítulný a mírný. V depozitu se ostatním kočičákům spíše vyhýbá, ale je nekonfliktní. Pokud má příležitost, nechává se mazlit nekonečně dlouho. Vzhledem k tomu, že je zdravý, je k adopci volný IHNED. Hledáme ale nový domov tam, kde se mu budou chtít věnovat, jelikož jako odrostlé kotě to ještě hodně potřebuje. V jídle nevybíravý, záchod bez problémů.
11. 5. 2016 byl Marvel odchycen v Českých Budějovicích v lokalitě ubytovny na Okružní ulici. Jelikož se tam několik týdnů ukrýval v křoví před agresivními útoky místních dětí, rozhodli jsme se pro umístění do náhradní péče.

 

25. 5. 2016 se Ebonka přestěhovala do Lišova ke dvěma sympatickým slečnám, sestrám, které ji jezdily navštěvovat a u sebe doma vše perfektně pro malou černou krásku nachystaly :-) Ebonka zatím vše vystrašeně sleduje z bezpečí depozitní přepravky, zachumlaná do županu depozitní tety, ale věříme, že se brzy uklidní a skamarádí se :-)

Ebony, evidenční číslo M 191/15, očkovaná, kastrovaná
Narozena: 8/2015
Ebonka je roztomilá černočerná hebounká holčička s vykulenýma očkama. Už si hezky zvykla na život v depozitu, ale občas ještě před lidmi prchá do bezpečí. Jen když je na blízku kočičí terapeutka Pišpetka, nebo se nandavá bašta do mističek anebo když si sama zaleze k depozitní tetě do postele, tak se nechá mazlit a ještě i dlouze po tom přede :-) Moc ráda si hraje, jak sama, tak s depozitníma parťákama a dokonce i s depozitní tetou. Je velmi čistotná a v jídle nevybíravá, dá si ráda granulky i maso z konzervy. Pro její plachost bychom ji nedoporučovali k dětem ani na ven - slušet jí to však bude po boku jiného podobně starého kočičáka v útulném pelíšku ;-)
14. 12. 2015 jsme přijali malou Ebonku do depozita. Pochází z velké kočičí rodiny ze Ševětína u Českých Budějovic, ze zahrádky hodných lidí, kde žila s několika sourozenci a jejich maminkou. Je sestřičkou Princezničky (též v naší péči). Ebonka byla při příjmu zablešená, začervená a měla svrab v ouškách, vše nyní pečlivě odstraňujeme :-)
14. 12. 2015 jsme přijali malou Ebonku k nám do depozita. Pochází z velké kočičí rodiny ze Ševětína u Českých Budějovic, ze zahrádky hodných lidí, kde žila s několika sourozenci a jejich maminkou. Je sestřičkou Princezničky (též v naší péči). Ebonka byla při příjmu zablešená, začervená a měla svrab v ouškách, vše nyní pečlivě odstraňujeme :-)

 

23. 5. 2016 odjela Melinda s novou milou paničkou do Borovan, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Melinda, evidenční číslo M 34/16, kastrovaná
Narozena: cca jaro 2014
Melinda je krásná tříbarevná kočička, která  se velice ráda mazlí. Po příjmu do depozita byla vykastrována a bohužel prodělala těžkou kastraci. Nyní je již zahojená a je z ní spokojená kočička. Ráda sedí u depozitní tety nebo strejdy na gauči a kouká s nimi na televizi. Také ráda leží s depozitní tetou pod dekou, to jí pak kouká jen hlavička. Je to velice společenská kočička, bez bázně se nechá mazlit i od návštěvy. Je vděčná za jakékoliv papání, jí konzervy i granulky. Kočičí záchůdek používá spolehlivě. Melinda by byla nejspíš vhodnější jako jedináček, na začátku na všechny kočičky v depozitu vrčela, nyní je to trochu lepší, ale velká kamarádka s nimi zatím není. Melinda je vhodná do bytu nebo do domu se zahrádkou.
5. 4. 2016 jsme přijali z Okružní ulice v Českých Budějovicích kočičku, kde ji již delší dobu krmila hodná paní. Celkem dvě kočičky a jeden kocourek na místo chodili již delší dobu.

 

13. 5. 2016 odjeli spolu do Českého Krumlova kocourci Dante a Chilli. Podle zpráv z nového domova se jim zde moc líbí a rodina prý může bydlet s nimi a dcera může spát s nimi v posteli :-)

Chilli, evidenční číslo M 38/16, očkovaný
Narozen: září 2015
Chilli je překrásný kočičí kluk drobnější postavy, který miluje hlazení i chování a když se mu ho nedostává, dokáže se opravdu hlasitě (a jakoby naštvaně :-) ) ozvat. Od prvního dne je čistotný a rád slupne cokoli co objeví. Je vidět, že dřív se mu potravy nedostávalo a tak hodně hltá - i když mu při jídle dopřáváme klid. Kočičí záchod používá od prvního dne spolehlivě. V novém domově by uvítal dalšího kočičího adolescenta ke společným hrám a rozhodně člověka, který se taky moc rád mazlí.

18. 4. 2016 byl Chilli odchycen v Českých Budějovicích u řeky Malše, kde se několik dní sám snažil sehnat si páníčka. Kocourek byl dosti podvyživený, ale k lidem přátelský a zdravý.

 

13. 5. 2016 odjeli spolu do Českého Krumlova kocourci Dante a Chilli. Podle zpráv z nového domova se jim zde moc líbí a rodina prý může bydlet s nimi a dcera může spát s nimi v posteli :-)

Dante, evidenční číslo M 30/16, kastrovaná, očkovaná
Narozen: srpen 2015
Dante je černočerný roztomilý kočičí kluk velice submisivní povahy, za kterou může trošku i strach. Nechá sebou jakkoli manipulovat, na veterině při injekcích či čištění oušek ani nemňoukne (natož aby se ošíval) a od misky ho odstrčí i malinké kotě. Moc rád by k jiné kočičce, se kterou se bude cítit jistější. Bydlení v bytě mu vyhovuje a vám bude bydlení s ním vyhovovat taky - Dante nic neničí, záchod používá vzorně, nemňouká a když si u vás zvykne, nebudete mít to srdce ho vystrčit z postele.
20. 3. 2016 jsme převzali celkem 6 kočiček (4 holky a 2 kluky) od staršího pána z Mladé Vožice, který se o ně, vzhledem ke špatné sociální situaci, již nezvládal dále starat. Pán bohužel neměl finanční prostředky na jakoukoli veterinární péči. Dante měl silný zánět v tlamičce i uších, nezvládal se ani najíst a podle toho taky vypadal. Sužovala ho vysoká teplota, blechy a svrab měl tak silný, že mu z uší vypadával.

 

10. 5. 2016 padlo rozhodnutí, že i Žulíček zůstává s depozitními tetami napořád...čili i spolu s našimi bývalými kočičáky Žofinkou, Mercedes a Lotrandem :-)

Žulda, evidenční číslo M 197/15, kastrovaný
Narozen: cca září/říjen 2015
Žulda je miloučký kocourek, kterého někdo vyhodil na ulici, kde hledal v popelnicích zbytky jídla. Při příchodu do našeho depozita byl vyhladovělý, zablešený, začervený, trpěl ušním svrabem a hlavně kalicivirózou, ze které se postupně zotavuje s kocourkem Kuldou, který byl nalezen společně s ním a trpí stejnou nemocí. Oběma kloučkům se již daří mnohem lépe, začínají si hrát a také trošku zlobit :)
Nyní má Žulda velkou chuť k jídlu, zbaští všechno, co se mu objeví v mističce, záchůdek používá naprosto perfektně a už vyhlíží nového páníčka, který by mu dal spoustu lásky :)
14. 12. 2015 jsme přijali Žuldu a Kuldu od moc hodné paní z obce Bukovník, která oba nemocné kocourky zachránila.

 

8. 5. 2016 odjel do nového domova s moc příjemnou paní, do malé vesničky k Českým Budějovicím. Čeká na něj kočičí parťák, který ho provede po domečku a zahrádce.

Vendelín, evidenční číslo M 37/16, kastrovaný, očkovaný
Narozen: březen 2015
Vendelínek měl hodně silný svrab v uších, ale léčba proběhla úspěšně a nyní nic nebrání tomu, aby vyrazil do nového domova! Je to taková "mašina na mazlení" :-) Neustále přeslapuje na místě a vrní a vrní... Báječně se snese s ostatními kočičáky, a je vhodný jak do bytu, tak do domku se zahrádkou. Baští snad úplně všechno, používání zachůdku a škrabadla je pro něj samozřejmostí!
28. 3. 2016 byl nalezen před dveřmi depozita začervený a zasvrabený zrzavobílý kocourek... Přes snahu najít majitele se ale ukázalo, že to byl něčí záměr a tak mu hledáme nový domov.

 

30. 4. 2016 odjel do nového domova Felix. Vyhlídla si ho rodinka z Ledenic, která od nás nedávno adoptovala kočičku.

Felix, evidenční číslo M 33/16, kastrovaný
Narozen: březen 2015
Felix je fešák k pohledání. Mladý kocourek, nádherně vybarvený, plný síly a elánu, který je připraven odejít do nového domova. Jelikož se nesnese s ostatními kocoury, nabízíme ho jako jedináčka a nebo ke kočičce. Jinak je ale velmi hravý a mazlivý. Může být v bytě, i v domečku s přístupem na zahrádku. V jídle si nevybírá, ale miluje syrové maso.
13. 3. 2016 se k nám Felix dostal, když se několik týdnů potuloval po českobudějovickém sídlišti Vltava.

29. 4. 2016 Tobi odcestoval směr Brno. Početná rodina mu 2 měsíce chystala zázemí, aby byl v rodinném domě v bezpečí a zároveň mohl chodit na zahrádku :-)

Tobi, evidenční číslo M 108/15, kastrovaný
Narozen: duben 2015
Tobi je černý andílek, ovšem s duší ďáblíka. Jeho veliké oči Vás
Tobi je černý andílek, ovšem s duší ďáblíka. Jeho veliké oči Vás pokaždé spolehlivě přesvědčí, že on je ten nejhodnější z celého depozita a tím pádem si zaslouží největší mističku. Vše poctivě dojídá do posledního drobečku, a pokud něco zbyde u ostatních, nepohrdne. Ale jakmile dostane příležitost, ve  spojení s domácím kocourkem vládnou celému depozitu. Vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou, a na honěnou si vydrží hrát celé hodiny. Je to zkrátka správný kocouří uličník.
V jídle si nevybírá, baští kapsičky všeho druhu. Granulky mu zatím nechutnají.  Na záchůdek už se naučil a používá jej naprosto vzorně.
V novém domově by Tobi uvítal kočičího parťáka, je to vyloženě společenský kocourek.
13. 7. 2015 jsme přijali z ulice V. Volfa v Č. Budějovicích kocourka, který se zde již několik týdnů potuloval a byl krmen jednou milou paní.

27. 4. 2016 odjela do nového domova do Horažďovic. Společnost jí bude dělat stejně starý kocourek a milá holčička Karolínka.

Violeta, evidenční číslo M 29/16, kastrovaná, očkovaná
Narozena: říjen 2015
Violetka je naprosto rozkošná minikočička, která miluje všechny lidi bez rozdílu. Moc ráda se mazlí, chová i nosí a běda když si jí nebudete všímat - začne se vám otírat o nohy a nepoleví, dokud o ní nezakopnete. Jako koťátko bývala hodně nemocná a neměla dostatek potravy, proto je malinká a malinká pravděpodobně už zůstane. Miluje všechno jídlo bez rozdílu, ráda si hraje s koulodráhou (hlavně v noci), spí zásadně v posteli a záchod používá na jedničku. Prozatím je nutné krmit kvalitní stravou neboť jí trápí průjmy, je ale možné, že se to (až se Violetka zcela uzdraví) spraví a nebude potřebovat žádnou speciální péči. Ráda by řádila v bytě i v domě se zahradou a rozhodně s kočičím parťákem.
24. 3. 2016 Violetka byla přijatá ze statku u Českých Budějovic. Původně měla být po kastraci vrácena zpět, ale vzhledem k jejímu dlouhotrvajícímu nachlazení pro ní hledáme ubytování v teple.

  20. 4. 2016 odjela Mafie odjela až do Pacova s mladým párem, nyní se už jmenuje Amálka a bude kočičím jedináčkem :)

Mafie, evidenční číslo M 11/16, kastrovaná
Narozena: září 2015
Mafinka je drobná kočička černá jako uhel, která si v depozitu pomalu zvyká. První dny byla velmi ustrašená, schovávala se, kde to šlo a vycházela pouze v noci na jídlo. Nyní se už chodí pomazlit, hlavně brzy ráno, kdy se otírá a vrní jako o život. S ostatními kočkami se oťukává, je hodně opatrná, nikam se nehrne a dění pozoruje nejraději z bezpečného místo pod postelí. K misce se odvažuje až jako poslední. Není vybíravá, sní granule, kapsičku i konzervu. Mafinka spolehlivě používá kočičí záchod. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.
19. 1. 2016 jsme přijali kočičku od paní z Ledenic, jejíž tatínek se doposud staral o více bezprizorních koček.

 

25. 4. 2016 Kočička Moon odjela do nového domova. Nově bude bydlet s milou rodinkou v Radosticích u Borovan, kde bude hýčkaným jedináčkem.

Moon, evidenční číslo M 26/16, kastrovaná
Narozena: 9/2015
MOON – drobná černá ďáblice s krásnýma očima a laskavým srdcem.
Ačkoli působí Moon jako ustrašená hromádka neštěstí, zdání v jejím případě klame. Obvykle se krčí na některém ze škrabadel, před rukou uhýbá, ale jakmile ji člověk pohladí, je z ní najednou mazlíček první třídy – každému dalšímu dotyku vychází hlavičkou ochotně vstříc a krásně u toho vrní. Nejraději má ale chování v náručí, a když je depozitní teta v županu, to je teprve paráda. Zabalená v něm moc ráda usíná.
Po přijetí do depozita musela absolvovat koupání a další zkrášlující a léčebné procedury. Kočička zapáchala, kožíšek měla celý špinavý, zaprášený a plný blešek, v ouškách svrab. Po prvotních protestech zvládla koupání na jedničku a následné sušení a vyčesávání si doslova užívala. Zážitky z celého dne ji ale tak unavily, že následné čištění oušek už prospala.
Moon je bohužel zatím docela ostýchavá v baštění, depozitní teta se však nevzdává a zkouší všechny osvědčené dobroty. Jistě se brzy nechá přesvědčit o tom, že s plným žaludkem jde všechno líp!
Kočičí toaletu používá stoprocentně již od prvního dne v depozitu. Vzhledem k tomu, že doposud žila s větším množstvím jiných koček, předpokládáme, že bude s ostatními zvířecími obyvateli domácnosti dobře vycházet. Nový domovem by byl ideálně byt/dům bez možnosti vycházek do terénu. Po řádné aklimatizaci v novém prostředí je ale možné zvažovat venkovní vycházky – to už záleží na novém majiteli a na tom, jak rychle si bude Moon v novém domově zvykat. 
20. 3. 2016 jsme převzali celkem 6 kočiček (4 holky a 2 kluky) od staršího pána z Mladě Vožice, který se o ně, vzhledem ke špatné sociální situaci, již nezvládal dále starat. Pán bohužel neměl finanční prostředky na veterinární péči a tak byly všechny kočičky zablešené, zasvrabené a především NEKASTROVANÉ .

 

20. 4. 2016 Lotrando zůstal plašánkem a tak se depozitní tety rozhodly, že mu dají tolik vytouženou volnost - nechaly si ho u sebe na domku se zahradou v Pošumaví, kde se prohání už nejedna naše bývalá svěřenkyně a také několik dalších adoptovaných zvířátek <3 Lotrandík je nyní šťastný, slastně se rozvaluje venku na sluníčku anebo řádí s ostatními kočičáky :-)

Lotrando, evidenční číslo M 138/15, očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca 6/2015
Lotrando je krásný mladý kocourek, který se postupně učí důvěřovat lidem. Do našeho depozita přišel velmi vystrašený, schovával se a nenechal na sebe ani sáhnout. Stále je bázlivý a opatrný, ale už se promenáduje po bytě a spinká na gauči. Budoucí páníček by měl být trpělivý a měl by Lotrandovi dát dostatek času na aklimatizaci v novém prostředí a hlavně spoustu lásky. Moc rád si hraje se svou sestřičkou Zubejdou i s ostatními kočičkami. Zamiloval si všechny hračky, občas si se Zubejdou vytvoří novou třeba z toaletního papíru nebo odpadků :-D Má ohromnou chuť k jídlu, vždycky spapá celou misku s konzervou, ale chutnají mu i granulky. Záchůdek používá téměř dokonale, velmi výjimečně najdeme „překvapení“ někde mimo toaletku.
Lotrando by v budoucnu ocenil možnost chození ven, avšak ani v bytě nebude strádat. Přáli bychom si pro něj kočičího kamaráda či kamarádku, aby si měl s kým hrát.
3. 8. 2015 jsme převzali Lotranda s jeho sestřičkou Zubejdou od moc milé paní Květušky, která obě koťátka zachránila před utracením z velmi špatných podmínek. Při odebrání od původních majitelů byla koťátka zablešená a bříška měla plná červů.

 

19. 4. 2016 Náš milovaný Toník, velký mazlík a vrchní depozitní pečovatel, dnes dostal nejkrásnější dárek - nový domov. Odstěhoval se sice daleko - do Českých Velenic, ale depozitní teta mu slíbila brzkou návštěvu. Toníčku, už teď se nám stýská, ale nový domov si bezesporu zasloužíš...

Antonín, evidenční číslo M 2/16, kastrovaný, očkovaný
Narozen: přibližně 2007
Tak Toník se nám konečně uzdravil, nechali jsme ho naočkovat, a teď už jen čeká na nový domov :-). I když je to již starší pán, zjistili jsme, že je velmi přátelský k ostatním kočičkám v depozitu a až dojemně se stará o všechny marody a nově příchozí. A co víc - s mladými kocourky řádí jako jim rovný :-). Účastní se každé lotroviny v depozitu, takže pokud máte doma již nějakého kočičího lumpa, Toník bude vděčným parťákem.
Jinak miluje hračky všeho druhu, a pobyt na sluníčku. Hledáme tedy domov s přístupem na zahrádku nebo na balkon.
I vzhledem ke svému věku je zdravý, vitální a velký mazlík :-). Nebojte se adoptovat staršího kocourka, ještě dlouhé roky může být Vaším nejlepším přítelem!
8. 1. 2016 jsme Toníka odchytili v Benešově nad Černou, kde ho místní lidé od léta přikrmovali. Bohužel má velmi silný zánět zvukovodů, takže momentálně pravděpodobně špatně slyší. Zatím věříme, že sluch bude do budoucna v pořádku, ale vše nám ukáže léčba. Dále má hnisavou rýmu, blechy, a plíseň po celém těle.

 

14. 4. 2016 Marcipánek se odstěhoval do Dubného u Č. Budějovic, kde bude bydlet v domku spolu se svými dvounožci a pejskem :-)

Marcipán, evidenční číslo M 23/16, kastrovaný, očkovaný
Narozen: 2015
Nádherný sněhově bílý kočičí klouček s originální pihou uprostřed nosíku a s "utrápeným výrazem" -> má trošku nakrabacené čelo, což mu dodává nešťastný výraz, který Vás pak neustále nutí k tomu mu nadbíhat, podstrkovat dobrůtky a ptát se ho, jestli mu něco nechybí... :-D Takže z Marcipánka se stává fiflenka - princátko, které jen chodí a pípá a depozitní teta kolem něj poskakuje a podstrojuje mu ;-) A koneckonců proč ne?! ;-) Tenhle kluk to nemá zrovna jednoduché - možná někomu patří...patřil? Je však otázka, proč ho nikdo nehledá a co dělal tento krasavec v lese za městem?! Od barvy... Navíc s bolavými oušky - má tak rozsáhlý ušní svrab, že mu doslova zašpuntoval ouška, a úporné svědění způsobilo, že si kocourek rozdrapal díru za uchem :-( Ouška čistíme a léčíme, rána se hojí, tak snad už bude mít klouček brzy po starostech.
Čistotný je velmi, rád používá právě vyčištěnou toaletku :-) Pokud je teta "tvrdá" a odolá jeho pohledům, doprovázenými téměř kotěcím pípáním, zbaští nakonec i granulky a krmení z konzervy...ale kapsičky jsou jasný hit, no prostě princátko ;-)
12. 3. 2016 byl přijat do depozita od nálezkyně, která ho našla o dva dny dříve v lese za Č. Budějovicemi (u tzv. hřbitova zvířátek, za sídlištěm Máj)

 

11. 4. 2016 odjela Aranka do nového domova, bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích a společnost jí bude dělat jeden kočičí parťák.

Aranka, evidenční číslo M 27/16, kastrovaná
Narozena: cca září 2015
Aranka je černá, drobounká a velice sympatická kočička, která při svém příchodu do depozita byla trochu vyděšená. Brzy se však zabydlela a zvykla si na svou depozitní tetu a strejdu. Vyhledává jejich přítomnost a chce od nich hladit a mazlit se. Pozornost si urputně vyžaduje tichým pomňaukáváním. Je to hodná a nenáročná kočička, která je velice ráda v přítomnosti lidí. Je důvěřivá, ihned nastavuje bříško a oddává se mazlení. S ostatními kočičkami v depozitu vychází bez problémů, byla zvyklá žít ve společenství více kočiček. Aranka může být i jako jedináček, ale vyžaduje pozornost lidí, bez lidské přítomnosti by byla smutná. Aranka je vhodná pro člověka či rodinu, která chce mít věrnou a mazlivou kočičí kamarádku. V jídle je to kočička nenáročná, baští konzervy i granulky. Kočičí záchůdek používá spolehlivě. Aranka je vhodná do bytu nebo do domu se zahrádkou.
19. 3. 2016 jsme si přivezli Aranku spolu s dalšími 5 kočičkami z Mladé Vožice, kde žili u jednoho starého pána, takového "poustevníka"... Tento pán své kočičky velice miluje, ale sám usoudil, že se nezvládá postarat o tolik kočiček (celkem 10) a tak se jeho laskavý opatrovník z táborské neziskové organizace FOKUS obrátil s žádostí o pomoc na nás.

 

16. 4. 2016 odjel Maxík do nového domova. Rozmazlovat ho bude sympatický mladý pár z Českých Budějovic.

Maxim, evidenční číslo M 10/16, očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: začátek září 2015
Maxík je trošku bojácný kocourek, ale ve chvíli,kdy zjistí, že mu od člověka nehrozí žádné nebezpečí, začne se mazlit a rád se i chová. Je to moc hodný kocourek, který v bytě nic neničí, je čistotný a samozřejmě hravý. V jídle je trošku vybíravý, ale důležité je, že už baští, první čtyři dny v depozitu totiž držel "protestní hladovku". Pobyt venku už mu také vůbec nechybí a nejraději spinká v posteli. Vzhledem k tomu, že se ostatních kočiček stále bojí, byl by vhodný jako zvířecí jedináček do klidné domácnosti.
13. 1. 2016 jsme odchytli Maxíka jako posledního ze čtyř koťátek na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích, kde se narodil  bezprizorní divoké kočičce (už je také v naší péči). Dvě koťata jsou již v nových domovech, sestřička Adinka stále čeká u nás v depozitu.

 

16. 4. 2016 Maruška si vyhlédla své pečovatele snad už od prvního pochování- chytla se paničky za rameno a už bylo jasno. Páníčka si získala hned v zápětí blaženým výrazem a tak má své doma v bytě v Českých Budějovicích jako vděčná posluchačka a nejlepší kamarádka u jedné mini rodinky:-)

Maruška (původní jméno), evidenční číslo M 189/15, kastrovaná
Narozena: 2009
Maruška je krásná hnědočerná kočička, která bude ráda za milou společnost. Není ráda sama, potřebuje někoho, kdo se s ní bude často mazlit, do koho bude moct šťouchat svým čumáčkem a komu bude celé večery vrnět v náručí. Vyžaduje pozornost a mazlení a většinou při této činnosti usíná v posteli. Vzhledem ke své minulosti je ale trochu nedůvěřivá a vyplašená z jakékoliv nové situace, zvuků nebo lidí.
Jako nového páníčka by ráda uvítala třeba nějakou babičku nebo dědečka, kteří s ní budou většinu dne doma. Moc se jí nelíbí, když je přes den nebo dokonce víkend sama doma. Na děti si zvyká těžko, zvyklá byla na baráček, ale ven moc nechodila.
Momentálně je na dietě, má pouze granule kvůli trávení. Také jí trápí kožní boláčky, příčinu řešíme.
14. 3. 2016 Kožíšek jsme poctivě vyčesali, až se nám holka oplácaná leskla. Nasadili jsme také dietku na citlivý žaludek a čekali, co bude dál. Bohužel léčba průjmu nezabrala a tak jsme pokračovali s jinou a pak ještě jinou injekční kůrou, až nám kultivace ukázala, že to nebude obyčejná bakterie, ale jedna potvora dost odolná. A tak se rozhodlo, že naše pacientka dostane ATB na delší dobu a v tabletkách a po kontrolním odběru za dvacet dní se nám ukáže jestli se zadařilo. Maruška je už úplný mazel nechá se chovat jako miminko, naskakuje, když si ji chceme pochovat a když se jí schováme do zavřeného obýváku, skočí na kliku dveří a svou vahou je umí otevřít a dát jasně najevo, že chce společnost:-D. V jídle si nevybírá a záchůdek je samozřejmost i když jí stále trápí to bříško. Za pobyt u nás dokonce trochu shodila a zvykla si na ruch domácnosti, pračku dokonce úplně miluje. Stala se z ní dáma s duší koťátka, co si rádo hraje a chrápe na klíně při drbání.
2. 2. 2016 Jsme přijali Marušku do péče s chronickým průjmem a následky po blechách v kožichu. Okmažitě jsme zaléčili kožíšek a průjem ATB. Kočička se zprvu bála všech nových zvuků a bydlela na nejvyšších místech,  ale po pár dnech se dala do pořádku a už zvědavě průzkumničí.
18. 11. 2015 byla přijata od majitelů z Českých Budějovic, kde byla několik měsíců víceméně zavřena sama ve sklepě, protože jí zemřela původní majitelka a pozůstalí se nemohli o Marušku starat. Při příjmu do depozita měla po tělíčku strupy a byla špinavá.

 

8. 4. 2016 se 3nožka přestěhovala do nového DOMŮ. Bude bydlet v Ledenicích se spoustou zvířátek a bude z ní opečovávaná postelová a gaučová kočka. Však si to za útrapy v jejím dosavadním životě opravdu zaslouží.

3nožka, evidenční číslo M 24/16, kastrovaná
Narozena: 2012
3nožka je hodná, milá, trpělivá, mazlivá kočička a vzorný pacient. Prozatím hodně odpočívá a trénuje chůzi o třech.
3nožka je vděčná za vše, co najde v misce, baští kapsičky i granule. Kočičí záchod používá vzorně.
2. 3. 2016 se 3nožka přitoulala na zahradu karlovského depozita. Vypadala jako zdravá, dobře živená želvovinová kočička, které se někdo zbavil. Po krátké chvíli jsme zjistili, že místo zadní pravé nožky má pahýl s vyčnívající kostí. Následek úrazu či týrání? Každopádně hned následovalo vyšetření na veterině a bylo rozhodnuto, že hned následující den se provede operace - další částečná amputace.
3nožka operaci i následnou rekonvalescenci zvládla na jedničku!

 

5. 4. 2016 odjela do nového domova kočičí princezna Můrinka k moc milým manželům, kteří milují kočky. Můrinka si bude moct hrát s novým kocouřím kamarádem a spoustou hraček. Věříme, že si v novém domově brzo zvykne a ukáže svým novým páníčkům, jak úžasná mazlinka je :)

Můrinka, evidenční číslo M 173/15, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE
Narozena: cca červenec 2015
Můrinka je jemňoučká kočičí slečna, která zůstává většinou spíše v pozadí naší depozitní smečky. Při příjmu na tom byla ze všech třech koťátek nejhůř, měla zalepená očíčka i ouška. Přesto, že byla velmi vyděšená, tak statečně vydržela všechny návštěvy veterináře, každodenní čištění oušek a aplikaci léků. Její zdravotní stav se výrazně zlepšil, avšak stále je velmi bázlivá, kontaktu s člověkem se vyhýbá a většinu času tráví se svým bráškou Marbulínkem zalezlá za gaučem. V jídle není vybíravá, má ráda konzervy, záchůdek je pro ni samozřejmostí.
Přáli bychom si pro ni společný domov s jejím bráškou, avšak není to podmínkou. Se všemi kočičkami vychází výborně, je naprosto nekonfliktní.
5. 11. 2015 byla Můrinka nalezena spolu s Batmanem a Marbulínkem v obci Mačice v zavázaném pytli! Koťata byla podvyživená, začervená, zablešená, trpěla ušním svrabem.

 

4. 4. 2016 odjel Matouš do nového domova v Českých Budějovicích. Bude z něj rozmazlovaný jedináček :)

Matouš, evidenční číslo M 13/16, kastrovaný
Narozen: přibližně 2008
Matouš je hodný, zvědavý a hodný dědoušek. Podle fotek se nezdá, ale až nabere, zlepší se mu srst a vyléčí oko, bude z něj pěkný rezavý krasavec. Zatím si spolu s kámošem Mariňákem užívají lenošení na vyhřívaných dečkách. Je vděčný za každé pohlazení a pomazlení. Přítulí se a přede jako o závod a otírá se hlavou o obličej depozitního strejdy :-)
Prozatím ještě mažeme nemocné očko, čistíme uši a vykrmujeme.
Matouš baští naprosto vše, ale měkká strava jako jsou paštiky a kapsičky je pro něj lepší, jelikož už několik zubů mu v tlamce chybí.
Je čistotný, na záchůdek chodí vykonávat své potřeby automaticky hned po příchodu do depozita.
27. 1. 2016 byl Matouš zachráněn v Českých Budějovicích z velmi špatných podmínek. Byl podvyživený, zasvrabený, zablešený, masivně začervený a trpěl silnou rýmou.

 

29. 3. 2016 se přestěhovala Pískalinka k jedné moc milé postarší dámě do jejího útulného bytu v Č. Budějovicích. Pískalka se již zabydlela, paní občas pozlobí hrou na schovávanou, ale paní je velmi šťastná, že kočičku má. Společnost jim dělá ještě jedna postarší želví dáma :-)

Pískalka, evidenční číslo M 22/16, kastrovaná
Narozena: asi 2013
Původ jejího jména byste poznali hned, jakmile byste Pískalku zavřeli do přepravky :-) A také ve chvíli, kdy má hlad a ten má zatím v podstatě pořád... Ale to se brzy změní, jen co se jí zahojí bříško po kastraci a zrevidované zoubky (jeden musel ven, zbytek jí byl vyčištěn)! Je to moc milá a mazlivá kočenka, opravdu neskutečně líbezné stvoření, které je šťastné za každý dotek, dokonce i každý Váš pohled <3 Je velmi čistotná a v jídle opravdu vybíravá není! Bude šťastná už jen v teple bytu, s někým, kdo jí bude milovat.
1. 3. 2016 byla odchycena na periferii Č. Budějovic, kde pravděpodobně celý svůj život živořila mezi odpadky a zbytky z kuchyně. Její ouška byla plná svrabu, bříško plné parazitů a zoubky v zoufalém stavu, ačkoliv se jedná o mladou kočičku.

 

29. 3. 2016 odjela Adinka do nového domova, bude bydlet v rodinném domě v Hluboké nad Vltavou.

Adina, evidenční číslo M 5/16, očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: září 2015
Adinka je drobná kočička, která se v depozitu teprve rozkoukává, od prvního dne používá na jedničku kočičí záchod, v jídle je nevybíravá. Ráda chroupe granulky i papá kapsičky.  S kočičí spolubydlící se již kamarádí,  před lidmi je ostražitá. První dny na depozitní tetu syčela a utíkala před ní, teď již bydlí v posteli, ale mazlit se ještě nechce. Adinka dělá každým dnem velké pokroky a určitě brzy zjistí, jak báječné je nechat se drbat v kožíšku.
8. 1. 2016 jsme přijali zdravou kočičí slečnu, která byla odchycena na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích

 

27. 3. 2016 se Viktorka odstěhovala za naším bývalým svěřencem Otíkem a dalším kocourkem Matýskem do bytu v Č. Budějovicích k jedné moc milé kočkomilné paní <3 Podle průběžných zpráv se holčička ve svém novém domově hezky zabydluje a kluci ji zvědavě okukují :-)

Viktorka, evidenční číslo M 25/16, kastrovaná
Narozena: cca. 2015
Viktorka je nádherná sametově hebká kočičí holčička s flíčky kolem čumáčku, jako kdyby měla knírek a bradku :-) Je vůbec originálně zbarvená - s jasně bílou srstí kontrastují mourovaté skrvny a mourovatý ocásek :-) Je neuvěřitelně MAZLIVÁ! Jen je potřeba mít s touto nevymazlenou holčinou trochu pochopení, její láska malinko bolí, protože chce být tak moc hlazena, že používá drápky i zoubky, aby si Vás přítáhla (packama si přitahuje Váš obličej a chytá Vás za ruce) ale není to nic ve zlém - jen možná k malému dítěti by ještě nebyla vhodná... Byla sice zvyklá žít venku, ale v bytě je čistotná a v jídle nevybíravá.
14. 3. 2016 byla přijata do depozita z Č. Budějovic, kde pravděpodobně od svého narození živořila mezi odpadky a zbytky z kuchyně. Přinesla si do depozita rýmu, dvě veliká klíšťata a parazity v bříšku i ouškách.

 

27. 3. 2016 Leošek odjel až k Táboru dělat společnost moc milé paní a její kočence. Bude mít k dispozici veliký dům a až se "pochlapí", tak bude moct chodit i ven do přírody :-)

Leošek, evidenční číslo M 16/16, kastrovaný, očkovaný
Narozen: květen/červen 2015
Leošek je trochu popleta. Tuze rád by se mazlil, klidně pořád...jenže si stále není jistý svým postojem k člověku. Takže když uvidí člověka, tak syčí a prchá, ale stačí vyslovit jeho jméno a už se pomalu vrací a hned se nastavuje na drbání :-) Po chvilce se mu opět něco "přepne" v hlavičce a zmizí pod gaučem, ale na zavolání opět vyleze a nechá se drbat dál... :-) Potřebuje ještě čas a klidný přístup, aby se utvrdil v tom, že mu od člověka opravdu nic krom drbání a krmení nehrozí. No dobře, sem tam včelička při návštěvě u pana doktora, kde je ale ukázněný ;-) Prozatím ho tedy nedoporučujeme ven, protože by pravděpodobně v panice utekl. Ale v bytě je mu fajn, oblíbil si veškeré vymoženosti moderní kočičí společnosti jako je koulodráha, škrabadlo a spousta hraček. Když bude mít k pacce dalšího přátelského kočičáka, bude za jeho společnost určitě rád. K dětem se prozatím nehodí, to by byl schovaný asi pořád, takže pro něj hledáme spíše klidnější domácnost. Kvůli své bázlivosti se málokdy pustí do jídla v přítomnosti někoho jiného, ale ráno jsou mističky spolehlivě prázdné, takže kdyby měl někde svůj koutek s mističkou a úkrytem, byl by spokojený a na zavolání by vylézal se mazlit :-)
7. 2. 2016 byl spolu s jeho dvěma brášky odchycen v parku u MŠ Háječek v Č. Budějovicích, kde žil od svého narození. O bezprizorní kočičky zde bylo perfektně postaránou jednou moc hodnou paní, bohužel majitel a ředitelka MŠ se ostře a nekompromisně postavili proti existenci koček v blízkém parku a tak jsme kočičáky přijali do péče.

 

17. 3. .2015 odjela Máša do nového domova. Jako rozmazlovaný jedináček bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích.

Máša, (vlastní jméno), evidenční číslo M 20/16, kastrovaná
Narozena: jaro 2013
Máša je nádherná kouřově zbarvená kočička s kulatou hlavičkou a velmi huňatým kožíškem, pravděpodobně kříženka britské kočky. Má velmi milou povahu - ráda se nechává hladit i chovat, ale není vlezlá. V depozitu je prozatím kočičím jedináčkem a zdá se, že jí to tak vyhovuje. Nejradši by měla člověka jen pro sebe a pokud by měla k dispozici zahradu v bezpečné lokalitě, jistě by to ocenila. Máša není v jídle vybíravá a nic neničí.
29. 2. 2016 jsme přijali Mášu z Českých Budějovic po zemřelé paní, ke které se jako malé kotě přitoulala. Kočička byla v dobrém výživovém stavu a naprosto zdravá.

2. 3. 2016 odjel s milou paní do domečku k Praze, kde na něj čeká kočičí kamoška Maťa.

Silver Grand, evidenční číslo M 6/16, kastrovaný
Narozen: cca srpen 2015
Silver je obrovský mazlík, ale musí nejprve získat k člověku důvěru. Když se tak stane, ukáže Vám to malé kotě, které se v něm skrývá ;-) Předením Vám poděkuje za každé pohlazení (hlavně na bříšku :-)). Záchůdek a škrábadlo se naučil používat během chvilky a poctivě je využívá. Život v bytě mu náramně vyhovuje, a tak by bylo nejlepší, kdyby našel domov u někoho na gauči :-) a ve společnosti další kočičky. Nehodí se však k malým dětem.
Momentálně si ještě léčí lehkou rýmou, poté ho čeká očkování a kastrace - teprve potom bude moci jít do nového domova.
8. 1. 2016 byl přijat droboučký stříbrný kocourek ze zahrádkářské kolonie v Kaplici, kde přebýval se slepicemi a s nimi se i společně stravoval.

 

15. 3. 2016 Komínek odcestoval s novým páníčkem do bytu ve Vodňanech, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Komínek, evidenční číslo M 162/15, kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca 2011
Komínek je krásný, sametový, uhlově černý, původně toulavý kocour s bílou hvězdičkou na prsou. Po době, kterou u nás je si již dokonale zvykl na chod depozitní domácnosti a vyklubal se z něj parádní společník. V depozitu dostal přezdívku Agent Stín - je stále někde, ale zároveň nikde, když chce, tak je nepolapitelný. Za svůj život si musel Komínek opravdu prožít mnohé, má polámané zoubky, sem tam mu na tlapičkách chybí drápek a polštářky na tlapkách má celé popraskané. O to víc si užívá život nyní. Komínek záhy objevil postel, kde si opravdu rád pohoví, ale jeho hlavním místem je kuchyň - tam je totiž jídlo a za něj udělá Komínek téměř cokoliv. Baští opravdu všechno - od vařených těstovin přes vařenou mrkev a petržel po masíčko v jakékoliv úpravě. Jenom granulky mu moc nejedou. Velmi dobře si zvykl na přítomnost psů a je dokonce tak drzý, že jim v jejich přítomnosti žere z misky a pak jim jde obsadit jejich pelíšky :-) .
Komínek není typický mazlivý kocour, ale je to nezávislý člen domácnosti, který umí dělat sice nenápadnou, ale o to příjemnější společnost. Při očkování a kontrole u veterináře byl velice hodný a klidný, nechá se sebou manipulovat, i se přenášet v náruči. Na základě těchto zjištění, která se ukázala po čase stráveném v depozitu, doporučujeme Komínka pouze do bytu, kde je velmi hodný, čistotný a opravdu nic neničí. Venku by opět mohl znejistět, že přišel o zdroj potravy. Vzhledem k tomu, že si svoji mističku bedlivě střeží, doporučujeme jako jedináčka.
8. 10. 2015 jsme přijali toulavého kocourka z obce Srnín. Naučil se chodit k jednomu staršímu manželskému páru na zahradu, kde ho delší dobu krmili. Byl bázlivý, mazlit se nenechal, vždy jen v povzdálí čekal, až do mističky dostane baštu. Musel být odchycen do odchytové klece... a protože hodně zkrotnul, nevyváděl, nesnažit se utéct, ani nikomu vyškrábat oči, usoudili jsme, že by se z něj zřejmě dal v depozitu udělat mazlík :-D

 

4. 3. 2016 Jáji se ujmula moc milá slečna z Českých Budějovic a Jája vše po příjezdu pojala po svém... rozvalila se na koberci a nastavila k drbání bříško ;)

Jája, evidenční číslo M 14/16, kastrovaná
Narozena: 2010
Jája je nenáročná starší kočička, nyní je v rekonvalescenci a cestuje mezi plnou mističkou, pelíškem, záchůdkem a když je to možné, tak na klíně depozitní tety ;) Je to véééliký mazlík, přede jako traktor a na klíně či na rameni nejraději vegetí a usne. Věk je pouze orientační, jelikož vzhled venkovní kočky, která strádala, hodně klame. Nemá problém s pejsky, na ostatní kočičky vrčí, ale jen ve stylu "to je moje miska nebo chovací náruč" ;) Musela být ostříhána, měla v kožíšku velké plstnaté kusy srsti. Až doroste a nabere potřebná kila, bude nádherná :) Nyní má něco málo přes 2 kila, je kost a kůže. Čistotná, v jídle nevybíravá. Byla by vhodná do teplého klidného prostředí.
25. 1. 2016 byla přijata vyhublá malinká kočička, která žebrala v jaderné elektrárně Temelín o jídlo. Předpoklad zaměstnanců je, že ji tam někdo vyhodil.

 

4. 3. 2016 Flíčka si vyhlédla a vymodlila jedna milá školačka a tak se stal pánem a šlechticem (dostal přízvisko Ferdinand d'Este) v moc pěkném domě na Hluboké nad Vltavou. Majitelé se detailně informovali, co má Flíček rád a tak mu bude hojně podstrojováno ;)

Flek, evidenční číslo M 29/12, kastrovaný
Narozen: 16. 4. 2012
Flíček je veliký dlouhosrstý kocourek se štíhlým tělem. Předpokládáme, že je to kříženec mainské mývalý kočky. Je to miláček, moc rád se mazlí, miluje drbání za ouškama. Celý svůj život žil v bytě, není vhodný ven, maximálně by v létě uvítal vycházky na zahradu. Jeho srst potřebuje trochu péče, česání pro něj však není problém ;)  Jeho nejoblíbenější místečko je nahoře u stropu na velikém škrabadle, je to tzv "kočka stromová" ;) Dále miluje škrabací desky připevněné na roky či futra dveří. S dětmi vychází na jedničku, ale byl by vhodnější do klidné domácnosti. Nemá rád pejsky, nevychází s nimi. Do depozita přišel se "sestřičkou", stejně starou mourinkou jménem Vera (též v nabídce). Bylo by skvělé kdyby mohli zůstat spolu, jsou to parťáci do pohody i nepohody. Je plašší povahy, rozkoukání mu trvá cca 2 dny, jinak ho zajímá vše nové. Má citlivé trávení, proto je vhodné jej krmit jen kvalitními granulemi doplňované všemožnými mňaminkami. Je čistotný.
23. 1. 2016 byl vrácen z adopce spolu se sestřičkou Verou od majitelů z důvodu vážných rodinných komplikací.
12. 8. 2012 odjel do nového domova společně se svou sestřičkou Verou
24. 6. 2012 jsme do našeho depozita přijali černobílého kocourka Fleka, společně s jeho sestřičkou Verou. Při příjmu byl velmi pohublý, ale s jeho velkou chutí k jídlu to velmi rychle dohnal.

1. 3. 2016 odjela spolu se svými dvěmi parťačkami do nového domova. Na povel budou mít celou zologickou zahradu ve Větrovech u Tábora, kde budou postrachem všem myšákům! :-)

Satánče, evidenční číslo M 19/16, kastrovaná
Narozena: červen 2015
Bíločerná ustrašená holčička je z kolonie plašánků a podle toho se také chová. Je velice ustrašená, ale vzhledem k tomu, že je to ještě kotě, při hlazení se neohání a tiše jej trpí. Časem by se snad dala přesvědčit, ale toto by zvládl pouze velice trpělivý člověk.
26. 2. 2016 jsme přijali ustrašenou princeznu z kolonie plašánků v Haklových Dvorech, kde se o ně starají místní lidé, kteří nás požádali o pomoc s kastrací a případným nabízením do adopce.

1. 3. 2016 odjela spolu se svými dvěmi parťačkami do nového domova. Na povel budou mít celou zologickou zahradu ve Větrovech u Tábora, kde budou postrachem všem myšákům! :-)

Satanečka, evidenční číslo M 18/16, kastrovaná
Narozena: 2015
Polodlouhosrstá bílomourka je velice ustrašená a nejeví zájem o lidi. S ostatními kočkami nemá problém. Bude ideální jako myšilovka, která stoprocentně zastane svou pozici! ;-)
25. 2. 2016 jsme přijali polodlouhosrstkou kočičku z kolonie plašánků v Haklových Dvorech, kde se o ně starají místní lidé, kteří nás požádali o pomoc s kastrací a případným nabízením do adopce.

1. 3. 2016 odjela spolu se svými dvěmi parťačkami do nového domova. Na povel budou mít celou zologickou zahradu ve Větrovech u Tábora, kde budou postrachem všem myšákům! :-)

Satanka, evidenční číslo M 17/16, kastrovaná
Narozena: cca 2012
Velice plachá bílomourka je vhodná pouze jako myšilovka. Velmi jasně dává najevo, že s lidmi odmítá být v kontaktu. Zvyklá na ostatní kočky. Bude neúprosnou likvidátorkou nežádoucích myšáků! ;-)
24. 2. 2016 jsme přijali bílomourku z kolonie plašánků v Haklových Dvorech, kde se o ně starají místní lidé, kteří nás požádali o pomoc s kastrací a případným nabízením do adopce.

 

25. 2. 2016 odjel Kerbík s milou rodinou do nového domova v Českých Budějovicích. Noví majitelé mu poskytnou dostatek trpělivosti a péče na jeho zabydlení. Bude bydlet v domečku a společnost mu budou dělat 3 kočičí parťáci.

Kerberos, evidenční číslo M 45/15, kastrovaný, očkovaný
Narozen: září 2014
Kerbík je nádherný černý kocourek s jasně sytýma žlutýma očima. Ihned po odchytu byl vykastrován a odklíštěň. Kerbík je nenáročný kocourek, který miluje bydlení v bytě. Je velice čistotný, na kočičí záchůdek chodí s naprostou samozřejmostí. S ostatními depozitními kočičkami si rozumí a je absolutně nekonfliktní. I od malého Kuliferdy, který s ním bydlí v depozitu, si nechá všechno líbit. Všem kočičkám dává v jídle přednost a on se nají jako poslední. Problém u Kerbíka je, že se stále bojí lidí. Na hřbitově ve Zlivi mu bylo jistě velice ublíženo a strach v něm stále přetrvává. Na depozitní tetu Kerbík neútočí, občas se nechá lehce pohladit, ale dotyku se stále bojí. Pokud ho potřebuje depozitní teta ošetřit, chytne ho do deky, a to se z něj okamžitě stává kocourek, který leží, nechá se hladit všude a čeká až bude z deky vypuštěn. Kerbík je vhodný pro člověka nebo rodinu, která by mu chtěla v jeho těžkém životě pomoci a chtěla by mu dopřát pohodlí bytu. Bylo by vhodné, aby noví majitelé měli již svou mazlivou kočičku a Kerbíka by si k ní pořídili jako tichého společníka, tím by mu dopřáli domov, teplý pelíšek, papání a trochu úkrytu před světem, který mu od malička tolik ublížil.
10. 4. 2015 Odrostlá koťata Maceška a Kerbík byla odchycena na hřbitově ve Zlivi poté, co nás oslovilo několik místních obyvatel s tím, že Městský úřad zakázal krmení koček (viz foto), a když žádali o odchyt a převezení do útulku, tak jim bylo sděleno, že město nic platit nebude, ať kočky zabijí. Maceška byla přijata do našeho depozita dne 4. 4. 2015 a Kerbík dne 10. 4. 2015.

21. 2. 2016 odjel temperamentní kocourek Orion do svého nového domova a to na rodinnou farmu v Tiché, kde bude spolu s naší bývalou svěřenkyní Želvuškou dohlížet na pořádek ve stájích a hlavně na početnost nezvaných hlodavčích obyvatel :-) Želvulína to chytání myší totiž malinko fláká, proto je zapotřebí posily :-D S majiteli farmy jsme v častém kontaktu a tak víme, že se u nich mají kočičáci více než dobře :-) Hodně štěstí, kloučku, a nezlob ;-)

Orion, evidenční číslo M 188/15, kastrovaný
Narozen: 1. 5. 2015
Orion je krásný polozrzavý kocour s nádhernou kresbou. Je zvídavý, hravý a snědl by depozitní tetě i ponožku, kdyby by voněla po mase ;-)
Není mazlící, ale to chce někoho kdo mu dá prostor a nebude na něj tlačit. Od depozitní tety se už nechá bez problémů pohladit, občas když má slabou chvilku tak si k ní sedne i na křeslo a nechá se drbat. Není vítací, před cizími lidmi se schová. Má skvělou zastrašovací taktiku, syčí jak pára nad hrncem, ale nikdy neublíží. Byl by vhodný do domečku, do 4 měsíců to byl venkovní kocour. Dále by uvítal rovnocenného parťáka na dovádění, ale slabší utlačuje. Je čistotný.
1. 12. 2015 jsme Oriona s jeho sestřičkou Valkýrou (též v nabídce) převzali od milé paní z Plané nad Lužnicí. Je zachráněný od bezdomovců kteří žijí pod mostem a mají u sebe asi 8 koček.

 

23. 2. 2016 Fešanda, kterou by jeden pohledal, odjela do Ledenic, kde bude lumpačit s kanárky, mopsíky a malými dětmi (a navíc může okupovat zahradu).

Čmafule, evidenční číslo M 12/16, kastrovaná
Narozena: cca jaro 2015
Čmafule sice přišla do depozita s rýmičkou a kašílkem, ale protože se na první pohled zamilovala do topení (a strávila vedle něj několik nocí), po pár dnech se z tulačky stala válečka. Pořád dohání váhu a spánek, ale dříme v ní neuvěřitelný potenciál (poznámka pro fanoušky biatlonu – srovnatelný s potenciálem Gabriely Soukalové). Čmafina by se hodila …. vlastně kamkoliv a komukoliv. Se zvířaty vyjde jistojistě, s dětmi nepochybně, na zahradě by se vydováděla a v bytu …. vlastně taky. A když připočteme úroveň mazlení +20, znovu platí „když ji miluješ, nejni co řešit!“
30. 1. 2016 byla u Budvar arény v Č. Budějovicích nalezena Čmafule, která zřejmě v okolí zimního stadionu strávila nepříjemně dlouhou dobu, neboť byla podvyživená, podchlazená a vůbec v „tuláckém“ stavu.

 

11. 2. 2016 odjel do nového domova k mladému páru, do bytu v Č. Budějovicích, kde bude žít jako opečovávaný jedináček.

Terence, evidenční číslo M 182/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca. srpen 2015
Terence byl odebrán z velmi špatných podmínek :-( Je velmi přítulný a zvídavý, má nádhernou srst a zdárně se zakulacuje! Doléčuje si pozůstatky rýmy, ale už by mohl klidně vyrazit do nového domova! Terence je čistotný a hodně žravý :-) Rozumí si s ostatními kočičkami, takže by v novém domově uvítal kamaráda na blbnutí :-) Protože za svůj dosavadní život zažil hodně hladu, zimy a viróz, chtěl by ideálně bydlet v bytě nebo domečku, ale až by povyrostl (a prodělal kastraci), určitě by uvítal možnosti vycházek do přírody - není to však podmínka, v bytě je spokojený :-)
25. 10. 2015 byl Terence zachráněn z velmi špatných podmínek. Byl podvyživený, zasvrabený, zablešený, masivně začervený a trpěl silnou rýmu...

 

8. 2. 2016 se dočkala naše milovaná Berta vysněného domova. Jako jedináček se u nových úžasných rodičů rychle rozkoukala, a už první noc strávila pod přitulená pod peřinou.

Berta, evidenční číslo M 135/15, kastrovaná
Narozena: cca 2013
Berta je zasloužilá maminka a odchovala u nás v depozitu 4 krásná koťátka. Nutno podotknout, že se o ně starala více než vzorně a trávila s nimi naprosto veškerý čas, dokud u nás koťátka pobývala.
Nyní je kočička již po kastraci a pomalu se začíná začleňovat do kolektivu v depozitu. Ale jelikož s ostatními kočičkami kamarádí jen spíše okrajově, rozhodně ji doporučujeme do nového domova pouze jako jedináčka. Jinak je mazlivá a velmi vděčná za každé pohlazení, které jí věnujete.
Dává přednost kvalitním granulkám, ale občas si ráda smlsne i na kapsičce. S používáním kočicí toalety problémy nemá.

Bertu jsme přijali do depozita počátkem července již s 5-ti týdenními koťátky. Rodina, která březí kočičku zachránila z ulice, se postarala o porod koťátek, ale bohužel si je nemohla všechny nechat, a tak putovali k nám do depozita.

12. 2. 2016 Valinka a Vanilka spolu odjely do nového domova. Bydlet budou v Homolích společně s dvounožci, kteří jsou velkými milovníky zvířátek a již několika kočičkám poskytli domov.

Vanilka, evidenční číslo M 8/16, kastrovaná
Narozena: jaro 2014
Vanilka je nesmírně milá a hodná kočička, která se ráda mazlí i chová. Už je klidnější, ale i ona se chvílemi dokáže rozvášnit a to hlavně při lovu. Na člověka však ani v sebeobraně nevytahuje drápky a proto by byla vhodná i k vychovaným dětem. Nic v bytě neničí, ráda si s vámi popovídá a nabídne heboučký kožíšek k pohlazení, baští všechno a záchod používá na jedničku. Rozhodně by si přála bydlet s další kočičkou, nejlépe se svojí dcerou Valinkou, se kterou se mají moc rády a byla by nadšená z domku se zahradou, kde by se mohla občas vyvětrat venku.
19. 1. 2016 jsme Vanilku i Valinku přijali od hodné paní z Ledenic, jejíž tatínek přestal péči o tyto dva nalezenečky zvládat.

 

12. 2. 2016 Valinka a Vanilka spolu odjely do nového domova. Bydlet budou v Homolích společně s dvounožci, kteří jsou velkými milovníky zvířátek a již několika kočičkám poskytli domov.

Valinka, evidenční číslo M 9/16, kastrovaná
Narozena: jaro 2015
Valinka je nádherná dlouhosrstá kočička s moc milou povahou. Ráda se nechává hladit i chovat a vůbec nejradši dělá společnost svému člověku v posteli. V bytě nic neničí, občas komentuje vaše chování (především když vaříte), baští s gustem všechno a záchod používá spolehlivě. Pochází z větší kočičí společnosti a samotné by jí bylo smutno, je proto vhodná k další milé kočičce, nejlépe k její mamince Vanilce, se kterou se mají moc rády. Ráda by se občas prošla venku, ale prioritou jsou hladící ruce stále k dispozici.
19. 1. 2016 jsme Valinku i Vanilku přijali od hodné paní z Ledenic, jejíž tatínek přestal péči o tyto dva nalezenečky zvládat.

 

9. 2. 2016 odjela Molinka do nového domova k moc milému páru do domku v Č. Budějovicích, kde na malou nezbednici již čekal 5 letý kocourek :-)

Molinka, evidenční číslo M 7/16, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca. srpen/září 2015
Molinka je velmi aktivní kočička, která strhne k honičkám i trošku nevrlou depozitní spolubydlící  V novém domově by rozhodně uvítala mladého kočičího parťáka - je velmi přátelská a přizpůsobivá. Způsobně používá záchůdek a dokonce baští jen ze své mističky - své spolubydlící nic neujídá  Je to velmi zvědavá a vše ráda prozkoumává a občas si u toho stoupne na zadní jako surikata  Také ráda hopsá po posteli jako zajíc na trampolíně  Shrneme to - je to živel!
3. 11. 2015 byla nalezena v Riegrově ulici v Č. Budějovicích a 19. 1. 2016 byla přijata do naší péče z rukou laskavých nálezců

 

4. 2. 2016 Amal odjela do nového domova a my Vám přinášíme její příběh ZDE!

Amal, evidenční číslo M 3/16, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: cca 10/2015
Amal je takové malinké kotěcí nebožátko, na které se v počátku života nabalila snad všechna smůla světa. Na začátku ledna začaly velké mrazy, které muselo toto kočičí mimčo přečkat venku, bez jakéhokoliv zázemí. Nalezena byla až 10.1.2016 a to doslova ve zbídačeném stavu – trápí jí zejména silný průjem, škrkavky, svrab, oční infekce, rýma a značná podvýživa. Amal byla nasazena antibiotika a také medikamenty pro boj s parazity. Po přijetí do depozita byla vykoupána (koupel je zatím i nadále nutným zlem, kočička je velmi zesláblá a povětšinou se při vyprazdňování v průjmu vymáchá nebo dokonce v záchůdku rovnou usne) a došlo i na čištění oušek. Veškerou péči ale snáší s obrovskou pokorou a při každé příležitosti se s depozitní tetou láskyplně mazlí. Zatím je umístěna v karanténě, ale hlasitě se domáhá společnosti ostatních kočiček v domácnosti, věříme tedy, že i ve vztahu k ostatním zvířátkům bude maximálně tolerantní a přátelská. Vzhledem ke zdravotním problémům zatím nenabízíme Amalku k adopci, ta bude umožněna až po jejím uzdravení.

11. 1. 2016 jsme přijali cca dvouměsíční kočičí holčičku od nálezců z Neplachova. Amal byla nalezena ve zbídačeném stavu.

3. 2. 2016 se Čmoudík odstěhoval za svým novým majitelem, sympatickým mladým mužem do domku v Šindlových Dvorech. Podle prvních zpráv se Čmoudík úspěšně zabydlel a hlavně si už stihl kolem packy omotat celou rodinu :-D U svého pána bude mít výhradní postavení jedináčka, ale když mu jeho nabyté sebevědomí dovolí, může se časem skamarádit i s číčou od sousedů (rodičů jeho majitele) ;-)

Čmoud, evidenční číslo M 148/15, kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca 2013
Čmoud je nádherný černý panter s bílou náprsenkou a bezelstným pohledem. Má elegantní štíhlou postavu, ale jinak je to velký kocourek, který má obrovský apetit a chutnají mu granulky i konzervy :-)
Zpočátku mu chvíli trvá, než si zvykne na nové prostředí. Když přišel do depozita, tak na všechny kolem pouštěl hrůzu a byl strachy celou dobu zalezlý v pelíšku. Po ani ne 14 dnech v depozitu se náhle osmělil a začal po depozitní tetě vyžadovat hlazení, po dalších pár dnech již statečně opustil své dosavadní hájemství v podobě kuchyně a své kukaně, a nyní je to již báječný sebevědomý pan kocour, který zvědavě okukuje každou návštěvu v depozitu a velmi rád si hraje :-) Čištění uší již zvládá perfektně, jen to nesmí trvat moc dlouho :-D Když má náladu, tak se stulí depozitní tetě na klín, anebo se s ní dívá na televizi - namáčknutý co nejtěsněji a když je mu hodně dobře, tak se natáhne jako špagát a nechá si drbat bříško :-)
Nový majitel nesmí po Čmoudíkovi chtít, aby to byl "plyšový kočičák" - tento mladý černokněžník Vám totiž ukáže hranice a bude po Vás chtít, abyste je dodržovali - ale nic ve zlém! Jen svou nelibost dá najevou máchnutím ocásku nebo packy (první varování je ještě bez drápků ;-)). Nehodil by se tedy pravděpodobně do rodiny s velmi malými dětmi. Jinak je to velký pohodář, který moc nevyžaduje - jen plnou mističku, útulný pelíšek a někoho na hraní - ať už trpělivého člověka nebo jiného pohodového kočičáka :-)
Čmoudík je samozřejmě velmi čistotný! Nedoporučujeme ho na ven, protože kvůli své bázlivosti by se mohl snadno zaběhnout a už nevrátit...
28. 5. 2015 jsme přijali Čmouda od majitelů kvůli vážným rodinným problémům.

 

3. 2. 2016 odjel do nového domova fešák Batman s moc hodnou paní a její dcerkou, která se do něj zamilovala na první pohled. Batman bude jediným rozmazlovaným chundelatým vládcem bytu v Českých Budějovicích a určitě si s princeznou užijí spoustu mazlení a společných hrátek :)

Batman, evidenční číslo M 171/15, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE
Narozen: cca květen 2015
Batman je nádherný chundelatý a patřičně osobitý Pan kocour :) Tváří se hrdinně a suverénně, vyvaluje se na gauči či na koberci, avšak jen do doby, kdy se kdokoli přiblíží. Lidé ho velmi zradili a proto je nedůvěřivý, ostražitý a přátelí se jen s kočičími kamarády. Moc rád si hraje se všemi hračkami, dovádí s ostatními kočičkami, a dělá čest svému jménu - při kočičích honičkách létá ze stěny na stěnu, stůl, linku, na další stěnu :) Spolehlivě chodí na zachůdek a zbaští naprosto cokoli, co se mu objeví v mističce :)
Do budoucna bychom si pro něj přáli možnost chození ven, jelikož je to kocourek aktivní a byt je pro něj malý. Noví páníčkové by měli být trpěliví a jeho důvěru si postupem času získat.
5. 11. 2015 byl nalezen Batman spolu s Můrinkou a Marbulínkem v obci Mačice v zavázaném pytli! Koťata byla podvyživená, začervená, zablešená, trpěla ušním svrabem.

 

4. 2. 2016 Diktátor Dolfík (za svobodna Bud) neobsadil jenom Sudety – nyní si podmanil i depozitního strejdu! A proto u něj po několika měsících dočasného pobytu získává pobyt trvalý. Dolfíku, vítej doma! Ale pamatuj, úkol je jasný: dohlížet na ostatní zvířenu a zavést disciplínu! Očekáváme od tebe pevnou ruku, kamaráde!

Bud, evidenční číslo M 181/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca. srpen 2015
Badík (vlastně Budík :-)) byl odebrán z velmi špatných podmínek :-( Tento krásný kočičí klouček je ještě malinko ostražitý, ale zvídavý a po chvilince přijde a při drbání začne krásně příst... Ještě si doléčuje pozůstatky nachlazení, ale již by mohl jít do nového domova! Je čistotný a hodně žravý :-) Je velký kamarád s ostatními kočičkami, takže by v novém domově určitě uvítal kamaráda pro společné lumpárny :-) Je čistotný a v jídle nevybíravý! Protože za svůj dosavadní život zažil hodně hladu, zimy a viróz, chtěl by ideálně bydlet v bytě nebo domečku, ale až by povyrostl (a prodělal kastraci), určitě by uvítal možnosti vycházek do přírody - není to však podmínka, v bytě je spokojený :-)
25. 10. 2015 byl Budík zachráněn z velmi špatných podmínek. Byl podvyživený, zasvrabený, zablešený, masivně začervený a trpěl silnou rýmu...

  17. 1. 2016 Bejby zapůsobila po pár návštevách na velmi sympatickou, mladou rodinu z Českých Budějovic :-) Nyní bydlí v útulném, velkém bytě, kde si krom svého pelíšku oblíbila šuplík v komodě či křeslo u krbových kamen :-) Nalezla zde i nového parťáka, malého yorkšírka, se kterým vymýšlí samé lumpárny :-)

Bejby, evidenční číslo M 193/15, očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca. říjen 2015
Menší než její sestřička Čiky, ale zato mazlivější je Bejby (Bejbísek). Do dnes postrádá maminku jenž nejspíše zahynula pod koly auta. Velmi mazlivá a čistotná holčička, která potřebuje větší pozornost a čas na hraní. Pravidelně chodí na spát k depozitnímu strejdovi a dudlá mu trička ;-) Ač je malá, tak se nezdá - ostatní z party provokuje a chce si hrát, nenechá si nic líbit a má velikou zálibu v papírových kapesnících :-D
26. 10. 2015 byly sestřičky Čiky a Bejby nalezeny v Nemilkově, kde je někdo u jedné rodiny na zahradě, která se o ně však nehodlala postarat, naopak jejich dcera si s jednou z holčiček házela :-( Duchapřítomný depozitní strejda Tomáš na nic nečekal a holčičky zabavil. Musely být ještě 2 týdny dokrmovány kotěcím mlékem, byly zablešené a začervené.

 

18. 1. 2016 odjel do nového domova s milými lidmi, do domečku u Tábora.

Kryštofek, evidenční číslo M 154/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: srpen 2015
Kryštofek je malý bojovník který je z celé trojice nejmenší. Je velice hravý a vystačí si sám. Má své vlastní kouzlo, jelikož je trošíčku nemotorný :-) o to více je roztomilý a nejde ho nemilovat! Kocourek velice rád baští paštičky a masíčko. Když si hraje vypadá jako nadějný fotbalista :-D Bude se mu líbit kdekoliv, kde bude mit prostor dovádět.
24. 9. 2015 jsme od Písku přijali nádhernou trojku rezatých kloučků - jejich sestřička, která již nový domov našla, jakoby z oka vypadla siamské kočce, tak mají nejspíš všichni kapku ušlechtilé krve ;-)

 

30. 1. 2016 Sirinka nám odešla do suprového nového domova opravdu jen o pár ulic dál:-D a bude se mít královsky jako jedináček. Novými adoptivními rodiči jsou mladí partneři, kteří velmi svědomitě zařídili domov pro to jejich miminko:-)

Siri, evidenční číslo M 4/16, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: Září 2015
Siri je malý rarach a zároveň obrovský mazlík. Hned první den se nastěhovala strejdovi na klín a usnula blaženým spánkem. Pomaličku si zvyká na to, že má svůj pelíšek a mističku a nemusí se bát být sama. Jako největší závisláček se nechává drbat na zádech a příležitostně se přisaje na libovolné místo na těle a hraje si na miminko :-D. Zatím největší hračka je plyšová kulička s rolničkou s tou se honí po pokoji nosí ji v tlamičce a když ji zažene pod nábytek dává hlasitě najevo, že ji chce zpátky:-D V nejbližší době ji čeká odčervení očkování a vyhlížení nového páníčka.
12. 1. 2015 byla nalezena bezradně sedící uprostřed cesty mezi vysokoškolskými kolejemi v Č. Budějovicích. Lidé ji obcházeli, až pár slečnám se zželelo malé mouraté holčičky a obrátili se na nás.

 

Marbulínek odešel do nového domova 24. 1. 2016 do Českého Krumlova, do malého útulného bytu, kde na něho už čekali dva klučíci, kteří se na černého kocourka velice těšili.

Marbulínek, evidenční číslo M 174/15, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE
Narozen: cca červenec 2015
Marbulínek je krásný dlouhosrstý kocourek, kterého jsme přijaly do našeho depozita ve zbídačeném stavu. Po několika dnech se mu ulevilo a začal si hrát s ostatními kočičáky, avšak většinu času bývá zalezlý se svou sestřičkou Můrinkou za gaučem. Stejně jako ostatní dvě koťátka nalezená společně s ním v pytli, je k lidem nedůvěřivý a bázlivý.
Má velkou chuť k jídlu, zbaští úplně všechno (samozřejmě konzerva je konzerva :) ), záchůdek používá spolehlivě.
Přáli bychom si pro něj společný domov s jeho sestřičkou Můrinkou, avšak není to podmínkou. S ostatními kočičkami se snáší výborně :)
5. 11. 2015 byl nalezen Marbulínek spolu s Můrinkou a Batmanem v obci Mačice v zavázaném pytli! Koťata byla podvyživená, začervená, zablešená, trpěla ušním svrabem.

 

23. 1. 2016 odjela k velmi milým lidem z Českých Budějovic, kde bude hlavní kámoškou pro jejich půlroční kočičku, fretku a pár psíků :)

Paletka, evidenční číslo M 201/15, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: cca. srpen/září 2015
Paletka byla zachráněna jako 2 měsíční prcek, který již v tak útlém věku přišel o jedno očičko :-( Přes svůj handicap je Paletka "čertovo kotě", jako každé jiné - málo spí a hodně čertíkuje, ráda si hraje s kočkama a nepohrdne ani pejskem :-D Nejlepší hračka prý jsou psí ocásky. Je to neuvěřitelný mazlík, stačí aby kolem někdo prošel a už je slyšet její hlasité vrnění, ráda se nechá drbat, není však chovací. Kvůli svému handicapu není vhodná k dětem, protože se častěji leká a v úleku občas škrábne nebo kousne. Dáme jí jen do bytu a do společnosti minimálně jedné kočky nebo psa. Baští granulky i konzervy, záchod používá vzorově, má praxi i ve zdobení stromečku a následném postupném odzdobování :-)
6. 10. 2015 byla zachráněna z Předboře, kde žije bezprizorní kolonie kočiček, o které se však starají tamní lidé, takže se daří kočičkám dobře, nicméně Paletka byla nejmenší, zraněná a proto moc strádala, a tak se jí ujala naše depozitní teta.

 

18. 1. 2016 odjel miláček Kulda s moc milou paní, která  se do něj zamilovala na první pohled, do bytu v Českých Budějovicích. Kulíček bude rozmazlovaným jedináčkem, v novém domově na něj čeká spousta hraček, škrabadlo a spinkání v posteli :) Podle prvních zpráv od nové paničky si Kulda velmi rychle zvykl a už se společně mazlí :) Hodně štěstí broučku!

Kulda, evidenční číslo M 198/15, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE
Narozen: cca září/říjen 2015
Kulda je přítulný mladý kocourek, který bohužel poznal lidskou zradu, život na ulici a hledání zbytků jídla v popelnicích. Kulíčka jsme přijaly do našeho depozita vyhladovělého, měl blešky, červíky, svrab a kalicivirózu, stejně jako jeho kamarád Žulda. Zpočátku jsme o něj měly velký strach, jelikož ztratil chuť k jídlu, avšak postupem času se z něj stal velký jedlík a jeho zdravotní stav se výrazně lepší. Rád si hraje se Žuldou i ostatními kočičími kamarády :) Záchůdek používá na výbornou :)
14. 12. 2015 jsme přijaly Kuldu a Žuldu od moc hodné paní z obce Bukovník, která oba nemocné kocourky zachránila.

 

14. 1. 2016 si Pilinka našla domov u mladého páru v bytě v Českých Budějovicích. Bude jedináček, takže si mazlení, které tak miluje, bude užívat opravdu na maximum :-)

Pilinka, evidenční číslo M 185/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozena: cca 7/2015
Pilinka je hodná kočička, která má moc ráda hlazení. Přijde, otírá se, ale chovací moc není. Nicméně kontakt s člověkem vyhledává a hlazení a drbání si užívá. Hlavně drbání pod bradičkou a za ušima - to doslova slintá blahem. A u toho všeho hlasitě přede. Na hraní ji zatím moc neužije, veškeré hračky ji nechávají chladnou, raději si užívá člověka :-)
V současnosti ještě doléčujeme rýmu, ale vypadá to, že číča bude vbrzku v pořádku
Pilinka baští naprosto vše, ale přece jen kapsička je kapsička, granule schroupne až když už nic jiného není.
20. 11. 2015 Krásnou mourinku se zrzavými fleky a zrzavou špičkou ocásku jsme přijali z firmy v Záhoří u Bechyně. Tamní zaměstnanci se tam starali o několik kočičích bezdomovců. Ale protože hrozilo nebezpečí úrazu v provozu, Hoblinka se stěhovala.

15. 1. 2016 odjela Anežka do nového domova. Bude bydlet u hodné starší paní, ketrá kočičce dopřeje pohodlné stáří v teplém pelíšku. Bydlet bude v bytě v Českých Budějovicích.

Anežka, evidenční číslo M 203/15, kastrovaná
Narozena: podzim 2000
Anežka je stařičká dáma, vítací, bezproblémová, má velký apetit. Zbyl jí sice jen jeden zoubek, ale to jí v nacpání se rozhodně nebrání. Celý život žila venku, ale nyní se jí velice zalíbilo místo vedle topení. Ráda lehává na klíně, usíná a nechce šlověka pustit ;) Čistotná, nekonfliktní.
19. 12. 2015 byla přijata z vesnice pro pravděpodobnost otravy. Byl v blízkosti položen silný nebezpečný jed.

14. 1. 2016 Adélka odjela do nového domova. Odvezli si ji velmi milí lidé do domečku do Dolní Lhoty u Jindřichova Hradce. Bude mít časem neomezený přístup ven a společnost sousedovic koček. Nahradí milovaného kocourka, jehož majitelé museli kvůli nádoru nechat uspat.

Adélka, evidenční číslo M 202/15, kastrovaná
Narozena: podzim 2014
Adélka je mazlinda, ráda prohání háčkované myšky a šidítka s pírky. Je bezproblémová, s ostatními kočkami se snese. Pár dnů po příjmu se její stav začal rapidně horšit, veterinář pomocí vyšetření zjistil velké cysty na vaječnících. Byla okamžitě operována a nyní už je plně zdravá. Čistotná, uvítala by domeček se zahrádkou.
19. 12. 2015 byla přijata z vesnice pro pravděpodobnost otravy. Byl v blízkosti položen silný nebezpečný jed.

 

12. 1. 2015 si pro Aronka přišli milí manželé, kteří bydlí jen o kousek vedle na Máji v Č. Budějovicích :-)

Aronek, evidenční číslo M 156/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: srpen 2015
Aronek je z naší rezaté trojice trošku divočejší, ale od svého příchodu do depozita dělá veliké pokroky. Pořád bývá spíše zalezlý, ale už je mnohem klidnější a při kontaktu se nechá pohladit a nesyčí. Chvilinku to sice potrvá, ale jistě si v novém domově brzy zvykne! Je nekonflikní a se svými brášky po večerech dovádějí v posteli :-) Je čistotný a hned, jakmile přišel do našeho depozita, začal chodit na kočkolit a záhy i zjistil, na co jsou hračky :-) Hledá domov s láskou a péčí, aby už se nikdy nemusel bát...
24. 9. 2015 jsme od Písku přijali nádhernou trojku rezatých kloučků - jejich sestřička, která již nový domov našla, jakoby z oka vypadla siamské kočce, tak mají nejspíš všichni kapku ušlechtilé krve ;-)

 

11. 1. 2016 odjela do nového domova rozkošná princezna Pepurda, která od svých nových páníčků dostala vznešené jméno Mišel :) Kočinka bude bydlet v bytečku ve vesničce Soběšice na Šumavě, kde byla shodou okolností nalezena. Mišel naprosto okouzlila celou rodinu, hlavně tři malé holčičky, které ji budou mazlit a hýčkat.

Pepurda, evidenční číslo M 199/15, KASTRACE V BUDOUCNU PODMÍNKOU ADOPCE
Narozena: cca listopad 2015
Pepurda je kouzelná kočičí princezna, kterou někdo vyhodil na mráz, i přesto, že byla jen malinké koťátko. Prvních pár dní v našem depozitu prospala, jelikož byla chudinka vyčerpaná a prochladlá. Avšak naštěstí brzo nabrala nové síly, začala si hrát se všemi a se vším, lumpačit a mazlit se jako o život :)
Rampepurda smlsne naprosto cokoli, miluje konzervy, a záchůdek používá bezvadně :)
14. 12. 2015 jsme přijali Pepurdu, která byla nalezená v obci Soběšice toulající se u kontejnerů.

 

8. 1. 2016 odfrčel Tondík do nového domova, kde už má připravený pelíšek. Bude bydlet v domečku v Želči u báječné rodinky a pečovat o něj bude milá malá slečna.

Tondík, evidenční číslo M 76/15, kastrovaný
Narozen: cca 2012
Tonda je klidný mazlivý kocourek, v novém prostředí si ihned zvykl. S ostatními v depozitu vychází, je čistotný, záchůdek používá spolehlivě. Rád se dívá z okna. Také velice rád asistuje v kuchyni, kde si občas něco ukradne a je mu úplně jedno, jestli je to květáková placka nebo párek. Prostě - co mám v bříšku, to mi už nikdo nevezme. Ale jinak baští s ostatními granulky a konzervu. Je vhodný do bytu i do domečku s možností chodit ven.
20. 6. 2015 jsme přijali černého kocourka ze Srnína, kam se přitoulal společně s dalšími kočičkami. Prvních pár dní v depozitu byl v pohodě, potom začal zvracet. Dostal antibiotika, ale protože byl apatický, pro jistotu jsme zajeli na veterinární kliniku, kde si Tondu nechali přes noc. Dostal kapačku a jeho stav se zlepšil. Domů jsme odváželi zase spokojeného koucourka. Jen bude muset chvíli držet dietku, aby si zvykl na normální stravu.

 

7. 1. 2016 Zafira odjela do nového domova! Nově bude bydlet s velice milým párem jako jedináček v bytě v Českých Budějovicích.

Zafira, evidenční číslo M 195/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: cca 10/2015
Zafira je malé, velice milé a hravé koťátko, které je přímo závislé na lidské společnosti. Je hodně zvědavá, člověku je tak neustále v patách.  
Jako každé kotě si moc ráda hraje, nejraději má míček s rolničkou a plyšovou myšku. Občas je až k nevíře, kolik energie a elánu se v tak malém tělíčku skrývá! Zafira se ráda mazlí, při hlazení krásně a nahlas vrní, nemá ale příliš v lásce nošení. Ne že by útočila, ale obvykle po pár vteřinách v náručí spustí jako siréna – mňouká tak hlasitě, až to člověka za uši tahá! Záleží jen na člověku, zda ji i přes tento jekot chce nosit. Zaf moc ráda baští, v jídle není absolutně vůbec vybíravá. Záchůdek používá svědomitě od první chvíle v depozitu. Je zvyklá na psí společnost.
V budoucnosti by určitě ráda bydlela v nějakém domečku, nejlépe s možností občasných vycházek ven do terénu, ale ani v bytě jistě strádat nebude. Kočičí kamarád přijde vhod, v depozitu prohání vše, co má nohy!
8. 12. 2015 jsme přijali cca dvouměsíční koťátko od hodných nálezců z Benešova nad Černou. Koťátko zde v chatové oblasti porodila místní kočička, a jelikož se v místě přes zimu nikdo příliš nepohybuje, bylo zapotřebí místní kočičky zabezpečit před mrazy. Pár dní po Zafiře byla do stejného depozita přijata i její starší, velice plachá „sestra“ Bublinka.

 

6. 1. 2015 Hároš se stěhuje! Silvestrovský nalezenec se v depozitu moc neohřál a na Tři krále už si lebedil v Rožnově, kde bude dohlížet na čtyřčlennou rodinu, velkou zahradu a chlupaté kolegy! Takže Hároši: jak na Nový rok, tak po celý rok!

Hároš, evidenční číslo M 195/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: jaro 2015
Poslední den roku 2015 dostal opožděný vánoční dárek kocourek Hároš, který první minuty nového roku už prožil v teple, obklopen pochutinami i všelijakými dalšími dobrotami (a bohužel i hlukem silvestrovského „veselí“). Přestože musel být kvůli blechám a rýmě izolován, velkou hlavu si z toho nedělal a jako správný geroj hrdinně prozkoumal zákoutí svého dočasného útočiště (a přivlastnil si holící strojek, ten se frajerům vždycky hodí). Hároš má tuhý kořínek: během několika hodin se z třesoucí hromádky neštěstí stal sebevědomý – a charizmatický – kocouří král. A to nezmiňujeme, že v jeho slovníku rozhodně nefiguruje slovo „plachý“ – proto by se mu hodil kočičí kolega, s kterým by stvořil ďábelskou dvojici. S chozením na záchod je srozuměn a v jídle vybíravý není, můžeme tedy směle tvrdit, že kocourek Hároš je značka Ideál.
31. 12. 2015 byl v parku u letního kina v Českých Budějovicích nalezen opuštěný kocourek. Byl v zuboženém stavu: začervený, podvyživený, zablešený a s ukrutnou rýmou. Místo mňoukání vydával jen skřípavé zvuky a byl celý špinavý od bahna a výkalů :-( Ihned putoval do rukou našeho veterinárního lékaře, kde byl odčerven a byla mu nasazena antibiotika. V depozitu pak podstoupil zvelebovací lázeň a postřik proti blechám :-)

 

5. 1. 2016 odjel raubíř Hlavička do Rožnova ke své nové člověčí kamarádce, mimochodem moc milé paní :-) Bude (zatím ;-)) jedináček a tak doufáme, že si na své nové panství rychle zvykne a nebude svou paničku moc zlobit! Zatím si prý stýská po svých depozitních kamarádech...nutno říci, že oni po jeho odjezdu tak trochu ožili ;-)

Hlavička, evidenční číslo M 178/15, kastrovaný
Narozen: cca. květen 2015
Nádherný kocourek Hlavička má úžasně sametově hebkou srst a netradičně světlé rezavé zbarvení. Je to velmi milý, mazlivý a velmi hravý kočičí kluk...velmi hravý... :-) Jeho kočičí puberta se zdá být v plném proudu a tak nenechá v klidu žádného člena depozita ani žádnou hračku :-)
Hlavičku jsme přijali velmi nemocného a důkladná vyšetření odhalila polyp v hlavičce. Pan doktor se snažil opatrně postižené ouško, kudy mu prorůstal polyp, co nejvíce vyčistit - ve středním uchu měl navíc rozsáhlý zánět. Zdá se nyní, že veškeré problémy spojené s polypem jsme vyřešili. Sice už mu pravděpodobně zůstane náklon hlavičky a na pravé ouško zůstane hluchý (takže je lekavý a občas dezorientovaný, když na něho voláte anebo slyší nějaký rámus - nedokáže identifikovat, odkud zvuky pochází a běží se raději schovat), ale pokud ho již nepotká další viróza, bude žít spokojený život rozverného spokojeného domácího kocouřiska :-) Z těchto důvodů tedy připadá v úvahu adopce pouze do bytu či domku, nikoliv ven. Vzhledem k jeho energické povaze ho doporučujeme k podobně stavěnému parťákovi, se kterým by mohl dovádět. V bytě sice nic neničí, ale občas "je mu malý", potřebuje se prostě párkrát za den pořádně vyřádit a pak je spokojený a zbytek dne prospí :-D Je velmi čistotný a hodně žravý :-)
Na levém očičku má po prodělané viróze zhojený vřídek - na očičko však bez problému vidí. V současné době si ještě stále léčí své pochroumané trávení z časů, kdy dostával jen zkažené zbytky z kuchyně, takže dostává granulky na citlivá bříška a probiotika.
25. 10. 2015 byl Hlavička zachráněn z velmi špatných podmínek. Byl podvyživený, zasvrabený, zablešený, masivně začervený a trpěl silnou rýmu - téměř nemohl dýchat, jen sípal. Podezřelý náklon hlavičky později odhalil rostoucí polyp v hlavičce - prorůstal mu skrz ouško a tak mu zcela zničil ušní bubínek a způsobil rozsáhlý zánět...

5. 1. 2016 Gulliverek bude bydlet u starší paní v bytě a bude kočičím jedináčkem :-)

Gulliver, evidenční číslo M 131/15, kastrovaný, očkovaný
Narozen: květen 2015
Přítulný, hravý a hodně zvědavý kocourek, který se rád mazlí a motá kolem nohou. Ostatních koček si moc nevšímá a nejraději si hraje sám. Na záchůdek se učí a zatím sem tam udělá loužičku vedle. V jídle je nevybíravý, hlavně, když je miska plná. Kocourek bude vhodný do bytu i domku s bezpečným výběhem jako jedináček i jako parťák pro další kočičku nebo kocourka.
18. 9. 2015 Gulliver dobral antibiotika a ouška má v pořádku. Stal se miláčkem depozitní tety, je vděčný za každé pohlazení a hlasitým vrněním to dává najevo. Pravé oko je zaléčené, kocourek na něj ale špatně vidí. Při zlobení mu to nijak nevadí, venku by však mohl mít problém s orientací, proto ho doporučujeme pouze do bytu. Kočičí wc již používá spolehlivě.
21. 8. 2015 jsme přijali nemocného a silně začerveného mourovatého kocourka, odchycen byl v ulici E. Destinové v Českých Budějovicích, kde se pohybuje více toulavých koček.

2. 1. 2016 odjel z depozita domů Oliver. V Boršově nad Vltavou se na něj těšili 2 kočičky, 2 pejsci, a 8-mi členná rodina :-). Ještě k tomu všemu také velká terasa, obrovská zahrada, a spousta myšiček a jiné zábavy.

Oliver, evidenční číslo 165/15, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU
Narozen: začátek července 2015
Stejně jako Oliverovo sourozenci, je to kotě plné života. Když byl nalezen spolu se svými bratříčky u popelnice, nikdo z nás nevěděl, jestli to malá koťátka zvládnou. A nejenže to zvládla, ale rostou z nich kluci jako buci a pořádní lumpíci :) Oliver je  velmi temperamentní, a navíc neskutečný mazlík. Každý večer po všech těch lumpárničkách usíná depozitní tetě za krkem nebo na hrudi, jinak odmítá jít spát =) Baští kapsičky, konzervy i granule. Záchod je pro něj samozřejmostí.
Pokud by mohl do nového domova se svým bráškou Fildou, bylo by to pro oba nejlepší řešení, ale není to podmínka. Jinak ho doporučujeme spíše do rodiny s dětmi a nebo jiným zvířecím parťákem, sám by se asi nudil. Potřeboval by kvůli svému temperamentu přístup na zahrádku nebo alespoň na balkon.
4. 8. 2015 jsme přijali tři malinká koťátka (kocourky), která byla odložena u popelnic. Bylo nutné je dokrmovat každé 4 hodiny kotěcím sunarem, ale práce se naštěstí zadařila, a všichni tři kluci to zvládli!

Kočičky umístěné v předchozích letech naleznete ZDE ;-)

 

Go to Top