Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 20 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

21. 3. - nový Macounek, aktualizace popisku a nové fotky u Ťapky

17. 3. - vydaná Evička

15. 3. - vydaný Taťulda

13. 3. - vydaný Cyril

9. 3. - z adopce vrácený Julek, vydaná Rozmarýnka a Justýnka, z nového domova napsala Amálka

6. 3. - nová Ťapka

5. 3. - vydaná Luisa

4. 3. - nové Justýnka a Lorraine, vydaná Leila, aktualizovaný popisek u Damiána

28. 2. - vydaná Amálka, nová kočička v externích

24. 2. - vydaný Archibald, noví kočíci v externích

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

evicka

16. 3 . 2019 se Evička odstěhovala do Rašovic u Kutné Hory. Tam už se na ní těšil psí parťák :-)

Evička, evidenční číslo 101/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: říjen 2018
Evička se zpočátku zdála, že bude velký kliďas, jenže.. co také čekat od kotěte, které poznává svět. Řádí a lumpačí s ostatními koťaty. Když ji popadne, je jí všude plno, hlavně díky jejím sprintům, kdy lítá opravdu blesk :-) Ale nepohrdne ani pohlazením a podrbáním na bříšku, které ochotně nastavuje.
Je čistotná a v jídle nevybíravá.
10. 11. 2018 jsme přijali Evičku z Nepomuku.

tatulda

14. 3. 2019 se Taťulda stává stálým obyvatelem bytu v Týně nad Vltavou.
Dočasní opatrovníci si jej tak oblíbili, že ho i přes jeho zdravotní stav přijali za svého.

Taťulda, evidenční číslo 17/18
Narozen : 1. 1. 2008
Taťulda prodělal v roce 2013 autonehodu, po které je trvale postižený. Jedno očičko má kalné, nevidí na něj. Druhé by mělo být jakž takž v pořádku. Dále měl sešroubovaná obě patra tlamy, zůstala mu po tom díra v horním patře. Taťulda má za sebou již 4 reoperaci horního patra tlamky. Díra je již minimální, ale bohužel se stále ne a ne zacelit celá.  Otvor je spojený s dýchacími cestami a proto neustále prská a tvoří se mu v dutinách zánět díky vdechnuté potravě. Kvůli tomu dostal přezdívku Slinta. Taťulda jezdí na veterinu každý týden, je pod bedlivým dohledem pana doktora. Papá jen měkké krmivo, je nevybíravý. Je čistotný a velmi kontaktní. Je to moc velký mazel, spal s paničkou v posteli. Vyžaduje o trochu více péče, je nutno vyčesávat kožíšek a mýt tlamičku po jídle. Byl by vhodný do bytu i domečku, hlavně když ho budou hladit a krmit ;)
25. 4. 2018 jsme do péče přijali kočičku a kocourka. Dovezli nám je majitelé z rodinných důvodů. Pocházejí z Pardubic.

cyril

7. 3. 2019 se odstěhoval k milé rodince do domku v Č. Budějovicích, kde už na něj čekala nová kočičí kamarádka :-)

Cyril, evidenční číslo 42/18; očkovaný, kastrovaný
Narozen: konec května 2018
Cyrilek je stále hodně bázlivý, ale pracujeme na vymazlení, jen to bude chtít ještě hodně času a trpělivosti. Mazlení se mu líbí a umí moc hezky nahlas příst, ale jen na určitých místech, kde cítí být v bezpečí (třeba náštěnný pelíšek)...jinak ho musí depozitní teta chvíli nahánět po pokoji... :-(
Bude dán do adopce pouze do bytových podmínek - do klidné domácnosti a ke zkušeným chovatelům. Ideálně by mohl jít se svou maminkou Anežkou, protože je na ní velmi vázaný.
14. 7. 2018 byl přijat spolu se svou maminkou a svými dvěma brášky. Všichni měli bříška plná červů a uši plné svrabu...

justynka

9. 3. 2019 se Justýnka přestěhovala do domku v Hartmanicích.

Justýnka, evidenční číslo 4/19; kastrovaná
Narozena: cca 2017
Justýnka by se klidně mohla jmenovat izolepa, přísavka, ocásek.. Když se přesvědčí, že ruce, které ji nakrmí, ji také pohladí, podrbou a polaskají, zhebkne a nechá si líbit úplně vše. Je to ukecaná kočička a také všetečka. Všechno prozkoumává a nic jí neunikne. U všeho musí asistovat a všechno jí zajímá.
V depozitu si celkem dlouho zvykala na ostatní kočičí obyvatele a stále s nimi není kamarádka. Proto ji doporučujeme jako jedináčka. Když bude mít svého člověka jistého, bude naprosto spokojená :-)
Od začátku je čistotná a v jídle nevybírá.
14. 2. 2019 jsme přijali Justýnku z Bechyně.

rozmarynka

5. 2. 2019 si Rozmarýnka nadobro omotala svého pěstouna kolem tlapek a tak zůstává stálým obyvatelem. Bydlet bude v bytě v Písku.

Rozmarýnka, evidenční číslo M80/17; kastrovaná
Narozena: cca 2012
Rozmarýnka je ledvinář, trpí chronickým selháním ledvin. Jinak je moc milá a mazlivá kočenka. Jakmile vidí, že si sedáte, už ji máte na klíně :-) A jen co se jí dotknete - spustí krom vrnění i proud slin :-D Nemá už totiž skoro žádné zoubky a mazlení v ní vyvolává tak hluboké uspokojení, že z toho začne prostě slintat... :-) Moc ráda se svým člověkem sleduje filmy, nerada se ale účastní kočičích hrátek - spíš je nejraději opravdu jen se svým člověkem, ačkoliv s ostatními kočičáky vychází, pokud ji neprovokují..
Byla by šťastná za svého člověka, o kterého by se nemusela dělit, ale jiný (ne dominantní) kočičák určitě vadit nebude. Ze začátku je plachá a chvíli jí trvá, než si v novém prostředí zvykne  Vhodná pouze dovnitř. Je potřeba jí dávat speciální stravu, jinak je péče nenáročná
1. 10. 2017 jsme přijali nemocnou kočičku, která pravděpodobně většinu svého života strávila venku jako součást bezprizorní kočičí kolonie u jednoho kravína. Rozmarýnka je submisivní povahy a tak byla otloukánkem, o čemž svědčí například staré poranění ušního boltce a poranění oka - hrozilo, že o něj přijde, naštěstí se ho daří léčit, ale očička jí zlobí bohužel stále... Věříme, že teplo domova a dobrá strava udělají své :-)

luisa

1. 3. 2019 odjela Luisa bydlet se svojí novou paničkou do bytu v Soběslavi, kde už na ni čekala další kočičí kámoška :-)

Luisa, evidenční číslo 50/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: červen 2018
Z Luisy se během pár týdnů v depozitu stalo uvrněné, umazlené třeštiprdlo :-) . Luisa je moc miloučká a kontaktní, je 100% čistotná a strašně ráda baští jak granulky, tak konzervy. Kočička je zvyklá na malé rozumné děti a přítomnost pejsků a dalších koček. Nový domov hledá nejlépe v bytě, nebo v domku s bezpečným přístupem ven.
1. 8. 2018 jsme přijali dvě nalezené sestřičky ze sídliště v Trhových Svinech, jejich další dva sourozence jsme v době odchytu, bohužel, již nenašli. Kočičky byly plné parazitů, měly zánět v očích a rýmu.

leila

28. 2. 2019 se Leila odstěhovala s milou paní do Tábora.

Leila, evidenční číslo 104/18; očkovaná, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: jaro 2018
Leila je o něco víc plachá, než její bráška Salámek, ale je to jen otázka času a trpělivosti, protože i ona si umí užívat hlazení :-) Zatím se v depozitu rozkoukává a pomalu se socializuje. Je čistotná a v jídle nevybíravá.
9. 12. 2018 jsme přijali do péče dvě odrostlá koťata Salámka a Leilu z jedné kočičí kolonie na Prachaticku.

amalka kralice

27. 2. 2019 se odstěhovala naše králičí princeznička a to do toho nejlepšího domova, jaký jsme si jen pro ní mohli přát :-) Bude bydlet s úžasnou zvířátkomilnou rodinkou v domku se zahrádkou u Č. Budějovic <3

Amálka, evidenční číslo 2/19
Narozena: leden 2018
Králička Amálka se k nám dostala s ošklivým zaníceným okem. Léčba však byla úspěšná a po vřídkách jí na levém očku zůstala jen nepatrná jizvička :-) Amálka je zvyklá na spoustu zvídavých kočiček, které jí neustále lezou do klece a kradou seno, ale vyhovovalo by jí, kdyby byla jediným králíčkem v domácnosti se vším komfortem a péčí, které jí jen můžete nabídnout :-) Je zvyklá pobíhat volně po pokoji, spinkat však chodí do své veliké klece, kde má domeček, pelíšek a záchůdek, na který poctivě chodí ;-) Není muchlací, je to spíš trochu umanutá králičí fiflenka, ale hlazení se jí líbí. Nekouše, ale umí si dupnout, když jí něco není recht ;-)
9. 1. 2019 jsme přijali zakrslou králičku plemene bílopesíkatý černý od původního majitele.

archibald

22. 2. 2019 změnil Archibald adresu. Nový domov má v bytě v Táboře, kde bude rozmazlovaným jedináčkem :-)

Archibald, evidenční číslo 99/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2018
Archibald je malý ďáblík :-) Mohli bychom říct, že je rozpustilý jako každé kotě, jenže on té hyperaktivitě dodává nový rozměr. Lítá, skáče, sprintuje, šplhá - je zkrátka k nezastavení! Pořád číhá, co by kde mohl prohnat, okousat nebo aspoň jen okouknout.
A stejně důkladný je i co se týče odpočinku. Nabaští se, zalehne a spí - můžete ho muchlovat jak chcete, on na nic nereaguje.
Je čistotný a v jídle nevybíravý.
10. 11. 2018 jsme přijali Archibalda z Nepomuku.

marenka

18. 2. 2019 se Mařenka konečně dočkala a odstěhovala se s úžasným mladým párem do bytu v Českých Budějovicích :-)

Mařenka, evidenční číslo 38/18; kastrovaná
Narozena: asi 2016
Mařenka pořád marně čeká na svého zachránce, který by jí měl jako jedinou kočičku, a ona se tak mohla dostat z depozita, kde s tolika kočičkama není šťastná... Je to kočenka hodně upovídaná a hravá - s plastovým víčkem si umí vyhrát celé hodiny - ráda ho aportuje! :-) Je zvyklá u člověka loudit nějaké dobroty a umí využít okamžiku, kdy si pro něco jdete do ledničky a už ji tam máte :-) Je velmi velmi mazlivá a přítulná - nejraději se stulí člověku kolem krku, jako dítě <3
K velmi malým dětem ji nedoporučujeme, ale větší a rozumné by jistě uvítala jako parťáky na hraní :-) Je velmi čistotná - má ráda čistý záchůdek a pouze bentonitové stelivo. V jídle si nevybírá, je vhodná do bytu, případně do domku se zahradou v klidné a bezpečné lokalitě (ztratila obezřetnost tím, jak žije pouze v bytě).
3. 11. 2018 se po pouhém týdnu v novém domově vrátila z adopce...
3. 7. 2018 jsme narychlo přijali kočičku Marušku s králicí Vendulkou po jejich majitelce.

salamek

3. 2. 2019 se odstěhoval kocourek Salámek do bytu v Českých Budějovicích :-)

Salámek, evidenční číslo 103/18; očkovaný, PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: jaro 2018
Salámek je zezačátku trošku plachý, ale když si zvykne na nového člověka i prostředí, je z něj rázem mazel a nebojí se ani psa :-) Prozatím se v depozitu rozkoukává, objevuje všechna zákoutí a hračky, a pomalu se socializuje :-) Je čistotný a v jídle nevybíravý.
9. 12. 2018 jsme přijali do péče dvě odrostlá koťata Salámka a Leilu z jedné kočičí kolonie na Prachaticku.

nickymark

15. 2. 2019 odjeli sourozenci Nicky a Mark s milou paní do nového domova v Prachaticích.

Mark, evidenční číslo 23/17; očkovaný, kastrovaný
Narozen: 10. 5. 2017
Mark je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe.
27.12.2018 se k nám sourozenci Mark a Nicky vrací z adopce z důvodu velice silné alergie, která se objevila u jednoho člena rodiny :-( . Mark je vymazlený  bytový kocour, velice čistotný a hodný, zvyklý cestovat. Nový domov hledá pouze v bytě a ideálně ve dvojici se svojí sestřičkou Nicky, jsou na sebe zvyklí, ale není to podmínkou, může jít i do společnosti  jiné kočky, ne jako jedináček. Markovi nevadí hodné rozumné děti, ani velcí hodní psi.

Nicky, evidenční číslo 21/17; očkovaná, kastrovaná
Narozena: 10. 5. 2017
Nicky je jedním z pěti koťátek, narozených depozitní kočičce Felixe.
27.12.2018 se k nám sourozenci Nicky a Mark vrací z adopce z důvodu velice silné alergie, která se objevila u jednoho člena rodiny :-( . Nicky je úžasná kočičí dáma zvyklá na život v bytě. Je zvyklá na soužití s rozumnými dětmi a hodnými psy, v depozitu žije bez problémů společně s dalšími dospělými kočkami. Nicky je velká mazlinka, jen jí chvilku trvá, než si na své lidi zvykne. Nový domov hledá ideálně ve dvojici se svým bráškou Markem, ale není to podmínkou, Nicky může být i ve společnosti jiného kočičáka, na kterého si bude potřebovat chvilku zvykat, ale ne jako jedináček. Kočička je čistotná, v jídle nenáročná, upřednostňuje kvalitní granulky.
5.9.2017 byla adoptována společně s bráškou Markem.
10. 5. 2017 porodila depozitní kočička Felixa celkem 5 koťátek, která se mají čile k světu.

scott

12. 2. 2019 se Skoťák, dobrosrdečný a vděčný obřík odstěhoval do bytu v Českých Budějovicích.

Scott, evidenční číslo M 11/17; očkovaný, kastrovaný
Narozena: 15. duben 2017
Scott se narodil v zahradní chatce. Protože hrozilo nebezpečí od psů stěhoval se s bráškou a ségrou do depozita.
Ze Scotta vyrostl krásný velký kocour, v útlém věku prodělal panleukopenii a už se dávno úplně zotavil. Má povahu po mamince Lisbeth, nechá se hladit, ale do náruče člověka se moc nehrne. Stejně jako ona vysedává na okně a pozoruje dění venku. Nejzvědavější je, když slyší, jak řádí vrabci v okapu. To se naježí, začne kňourat a vrabce zachrání pouze dvojitá síť v okně :-)
A nejraději se vyvaluje v posteli, užívá si měkkých polštářů a blízkosti depostrejdy.
18. 4. 2017 jsme přijali Scotta s maminkou Lisbeth, bráškou Brucem a sestřičkou Zeldou z Hospříze.

premek

6.2. 2019 se Přemek odstěhoval do domečku v Kamenici nad Lipou.

Přemek, evidenční číslo 1/19; kastrovaný
Narozen: 2017
Přemek se hned z počátku v depozitu choval jako doma. Všechno pro něj bylo samozřejmé. Jak používání kočičí toalety, škrabadla, tak i soužití s ostatními kočičáky. S malými parťáky to rozjíždí v kteroukoliv denní dobu, řádí a zlobí :-)
Ale samozřejmě ví, že i odpočinek a nabírání sil je důležité. V jídle vybíravý není a nejraději spí v posteli a opravdu hóódně nahlas přede - no, spíš vrže jako oslík :-)
Vzhledem k jeho kožichu bude nutná každodenní péče a česání. To ovšem nemá moc rád. chvilku drží, ale jakmile má dojít na bříšku, tak zdrhne :-) Snad se časem umoudří.
16. 1. 2019 jsme přijali Přemka z Okrouhlé. Potuloval se kolem domků a hledal azyl. Hodní lidé se ujali, dali najíst a kontaktovali náš spolek.

faust

5. 2. 2019 se Faust stává stálým mazlíkem rodiny depozitní tety.  Bydlet bude v bytě v  Týně nad Vltavou.

Faust, evidenční číslo M 120/16; kastrovaný
Narozen: cca 2012
Faust je super kocour do nepohody, je to spíš pes než kočka. Pokud se mu člověk líbí, nedá mu šanci na útěk. Jakmile má možnost si na člověka jít sednout/lehnout tak je tam. Nedá pokoj a nedá se odehnat.. jen pro silné kočkomilné nátury. Faustík je veliký urostlý chlapák, váží necelých 6 kilo - on totiž moc rád papá. Moc rád si hraje.. a když se rozběhne takových 6 kilo živé váhy je to sakra znát :D .Jiné kočky mu vůbec nevadí, je to flegmouš.  Ale rád by měl člověka hlavně pro sebe a nedělil se o pozornost.  V životě asi neměl úplně jednoduché. Věk se dá jen odhadovat. Chybí mu pár zoubků, má pár šrámů.. Do depozita přišel s kalicivirozou, měl vředy v tlamičce a velkou rýmu, ale po léčbě antibiotiky se jeho stav rychle zlepšil a už jej netrápí. Je čistotný a postupně by asi uvítal přístup ven.
28. 11. 2016 byl přijat z Hlasiva, kde ho paní měla delší dobu zavřeného ve sklepě, jelikož ho do bytu ke svým kočkám vzít nemohla. Jinak to byl venkovní toulavý kocourek.

5. 2. 2019 Bendík je u depozitního strejdy spokojený, slyší na své původní jméno a rozumí si s psími kamarády. Depozitní strejda se s přítelkyní rozhodl si Bendíka nechat a dát mu nový domov.

evidenční číslo 104/13; kastrovaný
Bendík je kocourek, který odešel do nového domova v roce 2013. Kocourek pocházel z ulice J. Bendy, měl useklý ocásek a od počátku se strašně bál. V depozitu jsme si ho vypiplali a předali k adopci starší paní. Bendíka nám přejmenovala na Matýska a byli spolu až do jednoho lednového dne roku 2019, kdy jsme si museli Bendíka vyzvednout ze zdravotních důvodů majitelky. Bendík se vrátil k původnímu depozitnímu strejdovi a navíc do společnosti malých pejsků. Po prvních dnech se celkem skamarádili. Benďa prošel zdravotní prohlídkou a až na nadváhu, kterou trpí odjakživa je to pořád zdravý kočičí chlapák.

balu

2. 2. 2019 si pro Balůa přijela moc milá paní až ze Starého Plzence, kde bude Balů dělat kočičího šéfa na statku. Se třemi pejsky bude lenošit v posteli a když se mu zachce, půjde omrknout stáje s koňmi - ideální kocouří život :)

Balů, evidenční číslo 106/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: cca červen 2018
Balů byl přijat jako velmi plachý a ustrašený kocourek, který byl při jakémkoliv pokusu o kontakt doslova šílený strachy, nicméně již tři dny konejšení, teplého pelíšku a úplatků v podobě voňavých kapsiček, o kterých se mu jako tuláčkovi ani nesnilo, přinesly své ovoce a Balů začal vrnět a dokonce se i mazlit. Protože byl Balů "tuhý" blechami a hodně začervený, začalo se hned po jeho zklidnění s odblešovací a odčervovací kůrou, taky mu byly nasazeny antibiotické kapičky na zánět v očích.
Z Balůa se stal moc mazlivý kocourek, na kterém je pokaždé, když se rozvalí na gauči nebo v peřinkách, vidět, jak si nynější život v teple, bezpečí a s nacpaným bříškem ohromně užívá. Jako "kluk z ulice", který musel být neustále ve střehu, se pořád ještě poleká prudkých pohybů a hlasitých zvuků, ale hned se z uleknutí otřepe a v mžiku zas leží na gauči. Zatím se nerad chová, ale mazlení a tulení nemá nikdy dost. Rád spinká v těsné blízkosti u člověka (nebo přímo na něm) a když má pocit, že už jste ho dlouho nepohladili (třeba proto, že spíte :-D), nacpe se ještě blíž a spustí motůrek a mléčný krok. Taky rád povídá, někdy nahlas, někdy ale asi usoudí, že jeho rozprávky nejsou moc důležité, tak jen otvírá tlamičku s "vypnutým" zvukem :-D...
S ostatními zvířátky v depozitu nemá žádný problém, je kamarádský jak k pejskovi, kterému rád meje ouška, tak ke kočičkám. Nicméně starší kočičky jsou z jeho přemíry energie a touhy si jí vybít kočičími hrátkami v podobě bleskových úprků po bytě, nečekaných výpadů a "šermu" na kočičím stromě poněkud unavené, tak by byl ideální jako parťák k nějakému mladšímu kocourkovi či kočičce. S dostatečným množstvím plyšových myšek, které si po zběsilém ataku rád důležitě (s ladným krokem úspěšného lovce) nosí v tlamičce sem a tam, by se jistě zabavil i jako jedináček.
Kočičí toaletu používá od začátku na jedničku, rád baští konzervy i granulky a není vybíravý. Balů hledá domov v bytě nebo v domečku se zahrádkou se spaním uvnitř u páníčků, kteří budou trpěliví a dají mu čas se rozkoukat a kteří počítají s tím, že po rozkoukání se promění v kočičího rošťáka plného energie.
9. 12. 2018 byl plachý kocourek Balů odchycen u benzinové pumpy v Kaplici, kde se již několik týdnů bezprizorně pohyboval.

angelika

andelinka

30. 1. 2019 odjely do nového domova Andělinka a Angelika. Bydlí v domečku v Borovanech a už si zvykají.

Angelika, evidenční číslo 67/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca konec srpna 2018
Kočička Angelika je krásná bílá slečna se zrzavými flíčky na hlavičce a zrzavým ocáskem. Je VELMI mazlivá až popínavá. Ráda se chová, nejraději pod tričkem, kam leze výstřihem. Je hravá, zvyklá na rozumné děti, baští kapsičky a granulky, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Maminku ztratila velmi brzy, dva sourozenci už odjeli do nového domova, už má jen sestřičku Andělinku a je na ni je fixovaná, proto by byla vhodná adopce obou.
26. 9. 2018 byla v osadě Paris nalezena čtyři asi měsíční koťátka bez maminky. Byla mokrá, špinavá, hladová a plakala. Po usušení a nakrmení naskákala do klína a s hlasitým vrněním usnula.

Andělinka, evidenční číslo 68/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: cca konec srpna 2018
Kočička Andělinka je krásná bílá slečna s tmavým ocáskem a flíčky na hlavě. Je velmi mazlivá, moc ráda spinká u člověka pod tričkem. Je zvyklá na rozumné děti, baští kapsičky a granulky, záchůdek používá vzorně od první chvíle. Maminku ztratila velmi brzy, dva sourozenci už odjeli do nového domova a jí zůstala jen sestřička Angelika, proto by byla vhodná adopce obou.
26. 9. 2018 byla v osadě Paris nalezena čtyři asi měsíční koťátka bez maminky. Byla mokrá, špinavá, hladová a plakala. Po usušení a nakrmení naskákala do klína a s hlasitým vrněním usnula.

max

25. 1. 2019 odjel Maxík bydlet do bytu na Dobrou Vodu u ČB.

Max, evidenční číslo 98/18; očkovaný, kastrovaný
Narozen: cca 2017
Maxík je velmi kontaktní a mazlivý kocourek. V lokalitě, kde žil, si nezažil určitě nic pěkného, bojí se například rýče nebo lopaty. U nás v depozitu je nyní doma v teple, má pořád plnou mističku a je opravdu moc spokojený. Baští granulky i konzervy a je od prvního okamžiku naprosto čistotný. Se psy a dětmi nemá problém, hned se mazlí, ale s ostatními kočičáky velký kamarád není, i když si na ně v depozitu musí zvyknout,  proto doporučujeme nejlépe jako kočičího jedináčka. Nový domov bude Max hledat v bytě, nebo v domečku s bezpečným přístupem ven.
10. 11. 2018 jsme přijali z malé obce na Vodňansku opuštěného kocourka, kterého si hodná nálezkyně nemohla, bohužel, ponechat. Kocour byl hodně začervený, měl průjem a kašel.

vlasticka

26. 1. 2019 se Vlastička odstěhovala až na daleký sever do Frýdlantu.

Vlastička, evidenční číslo 102/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2018
Vlastička je už od pohledu něžná kráska, dlouho dobu se předvádí jako dáma, kterou všechny ty skopičiny, co vyvádějí její spolubydlící, vůbec nezajímají. Jenže pak vystřelí jako torpédo, vrhne se na nejbližšího chlupatce a rve se až chlupy lítají a vřískot je slyšet po celém domě :-) Ale po chvíli se z ní opět stane andílek a jde se přitulit k depostrejdovi a oslintat mu obličej :-)
Je čistotná a v jídle nevybíravá.
10. 11. 2018 jsme přijali Vlastičku z Nepomuku.

lellla

24. 1. 2019 se Lella odstěhovala s milými lidmi do Munice.

Lella, evidenční číslo 58/18; očkovaná, kastrovaná
Narozena: květen 2018
Lellinka je velmi hodná a čistotná kočička. Za těch pár měsíců, co je v depozitu se z ní stalo neuvěřitelně vděčné mazlidlo, které si o pohlazení umí říct důrazným mňouknutím. Bude spokojená jak v bytě, tak v domku s bezpečným přístupem ven. Lella je zvyklá na malé děti, velké psy a přítomnost dalších koček.
13. 8. 2018 jsme přijali z jedné "zakočkované" lokality v Trhových Svinech dvě sestřičky, jejich maminka byla následně odchycena a vykastrována.

lizin

Dne 18. 1. 2019 se Lízínek odstěhoval za svým novým páníčkem do Myslkovic na Táborsku. V novém domově se pomalu rozkoukává a zvyká a k adaptaci mu pomáhá spousta dobrot a hraček :) Kéž by kluci spolu byli spokojení a našli v sobě vzájemně parťáky už napořád :*

Lízin, evidenční číslo 61/18; kastrovaný, očkovaný
Narozen: 2016
Lízin je tak trochu stále puberťák, ale zezačátku pěkný strašpytel... Je z něho už kus chlapa. Srst má krásnou a jemnou. Je to krasavec. Je to veliký mazel, potřebuje a vyžaduje pozornost, ale je žárlivý, takže ideálně, aby v novém domově nebyla jiná kočka. Se psem by se asi snesl a pokud bude pes dost průbojný, mohli by si spolu hrát. Lízín se s níkým moc nepáře, pokud si chce hrát, vytahuje drápky a ukazuje zoubky a je potřeba s ním manipulovat obezřetně. Pokud má ale dost pozornosti, mění se ve spícího umazleného kulíška, který se zakousne do prstu.
28. 8. 2018 Lizina se vzdala jeho původní majitelka. Přijel do depozita ustrašený a nemocný s kočičí slečnou Pipou. Spolu nijak nekomunikují, ani se k sobě nijak nemají. Oba přijeli zablešení a v ne příliš uspokojivém stavu na domácí kočky :(

sirokko

17. 1. 2019 se Širokko přestěhoval do domečku v Bečicích u Malšic.

Širokko, evidenční číslo 100/18; PODMÍNKOU ADOPCE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozen: říjen 2018
Širokko je klidný a hodný kocourek. Pravda, občas se porve s ostatními koťaty v depozitu, ale jinak má rád svůj klid, mazlení s depostrejdou, plnou misku masa a granulí.
Je čistotný a v jídle nevybíravý.
10. 11. 2018 jsme přijali Širokka z Nepomuku.

11. 1. 2019 si odvezla Kinder moc sympatická rodina z Českých Budějovic a kočička se hned stala jejím dalším členem.

Kinder, evidenční číslo 70/18; kastrovaná, očkovaná
Narozena: léto 2017
Kinder v depozitu s mateřskou láskou odchovala svoje šesterčata. Všechna koťátka našla svůj domov a na ten svůj čeká i Kinder. Drobná kočička dohnala období strádání a mírně se zakulatila. Vhodná do bytu nebo do domku s možností výběhu a pohybu venku. K ostatním kočkám nekonfliktní, bezproblémová, čistotná, mazlivá. Oblíbené je drbání na bříšku. Kočičí záchod používá spolehlivě. Baští granule, konzervy i masíčko. Pokud má nějaké přání, dokáže si o něj říci – tedy si ho vymňoukat.
5. 8. 2018 jsme se ujali drobné , asi roční černobílé kočičky ve vysokém stupni březosti. Kočička vzhledem k překvapení, které v sobě skrývala, dostala jméno Kinder vajíčko. Po týdnu se nám kočička odměnila 6 koťátky.
13. 8. 2018 se v ranních hodinách narodily nejprve 4 tříbarevné holčičky a potom dva černobílí kluci. Kočičce zůstalo jméno Kinder. O koťátka se stará se vším servisem.


 stazka

15. 1. 2019 se Stázka odstěhovala do Prahy s mladým, sympatickým párem a bude utužovat chorvatsko - polsko - českokočičí přátelství 🙃

Stázka, evidenční číslo 35/18; kastrovaná
Narozena: cca 2012
Stázka je další kočička bez minulosti. Ikdyž.. Víme, že zřejmě byla nechtěná, nemilovaná, odháněná :-(
Stázička byla vyhublá na kost, při pohlazení byste se pořezali o páteř, měla obrovskou rýmu, průjem a byla strašlivě začervená. Podle očí a chybějících zoubků odhadujeme vyšší věk. Ale přesto všechno je holčička tak moc pozitivní, při hlazení přede jak motůrek, otírá se a upřeně hledí do očí..
Rýmu a průjem se nám podařilo jakžtakž eliminovat a tak Stázička odpočívá a baští - má opravdu velký apetit a tak pěkně přibírá, depostrejda jí mazlí, hladí a povídá.
5. 6. 2018 jsme Stázku přijali do depozita. Hodná paní, která jí našla a nebyl ji Stázčin osud lhostejný, ji donesla na ošetření na veterinu Budvet v Českých Budějovicích a následně byl kontaktován náš spolek.

lucinka 

4. 1. 2019 se Lucinka odstěhovala k mladému páru do bytu v Č. Budějovicích :-)

Lucinka, evidenční číslo 95/18; PODMÍNKOU ADOPCE JE KASTRACE V BUDOUCNU!
Narozena: začátek září 2018
Jedna ze tří černých rošťand z Habří, "pracovně" přezdívaná "Bílá", protože má sem tam bílé chloupky :-) Je to nezbedné torpédo, které se unaví až po několika hodinách intenzivní hry - všude vyleze, vše ji zajímá :-) Je čistotná a v jídle nevybíravá.
25. 9. 2018 jsme přijali trojici černých holčiček z Habří, které se narodily toulavé kočičce, která byla následně vykastrovaná a zůstává v péči nálezců.

Kočičky umístěné v předchozích letech naleznete ZDE ;-)

Go to Top