Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 23 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

27. 5. - vydaná Gábinka

26. 5. - noví Číčánek, Syčka, Julina, Slepuška, Želvuška, Kamča a Fiolka

14. 5. - noví Stračena, Helča, Bobík, nový kocourek v externích

12. 5. - vydaný Drobek

4. 5. - nový Větvík

3. 5. - nový Ondra, Magdalenka, Bohdanka a Kryšpín

29. 4. - vydaní Čertík, Zrzík a paní Štístková

27. 4. - nový Tulík, vydaná Stella, nový kocourek v externích

21. 4. - vydaní Kozlík Bobeš, Simon a Sametka

15. 4. - vydaná Sára, noví Zrzík a Čertík

8. 4. - nový Drobek, vydaný Břéťa

5. 4. - vydaní Jurášek, Viky a Muf

3.4. - nová Laura, do vzpomínky přesunut Ňuf :-(

30.3. - nové Buchtelka a Gábinka, vydané Rita a Mufinka

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

brit banner 1

Zpět na aktuální rok

Díky Vám se povedlo obdarovat 16 opuštěných kočiček z našeho OS, které si napsaly Ježíškovi a v albu si můžeze postupně vidět, jak jim přicházejí dárky :-)

Fotky ZDE.


Na prosincový vodňanský workshop s námi odjelo 27 krásných ponožkových kočičáků, ale domů se jich vrátilo jen 9 :o)) Pro občanské sdružení Kočky České Budějovice jsme za ně utržili pěkných 2160,- Kč. Zajímavostí je, že si první zákazník Jaroslav Zádamský vybral kočičku, která byla ušita jako první :o)) Dále se pro OS nabízela ručně vyráběná mýdla. Prodalo se jich celkem 12 za částku 360,- Kč. Všem milovníkům kočiček děkuji!

Celý výtěžek ve výši 2 520 Kč byl předán našemu OS dne 19. 12. 2013. Velice dobrovolnicím děkujeme za nabízení dárečků a naší propagaci! :-)

Fotky ZDE.


Dne 17. 12. 2013 nám byla předána částka 5 436 Kč, kterou se podařilo vybrat díky uspořádané facebookové aukci profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme všem, kteří dražili! =)


Dne 17. 12. 2013 nám byla dobrovolnicí předána částka 1 830 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci lžiček zdobených Fimem.
Velice děkujeme Fimo výrobkům za uspořádání aukce a také těm, co dražili!!! ;-)


Jak už tomu bývá, tak i my jsme poměrně pravidelní vystavovatelé na adventních trzích na českobudějovickém výstavišti :-) Ani letos jsme tedy nelenili a poslední listopadový víkend (30. 11. a 1. 12.) jsme frčeli představovat naše občanské sdružení široké veřejnosti a rovnou jsme přibrali několik kočičích lumpíků, kteří se svými kukadly snažili hledat nové domov. V sobotu se z několika klecí snažilo uhranout zájemce osm kočiček a to Regan a Chiquita z Jivna, Pítý z Hrdějovic, Micuška, Číčorka, Swen, Andrýsek a Dájinka z Týna nad Vltavou. Spousta lidí se chodila na kočičky dívat, mazlit je, ale štěstí se usmálo až ke konci dne a to na Regan, která odjela s moc milým párem do Úsilného a Číčorku, která odjela společně s Venuší ze spřáteleného sdružení Cibela. Ze strany zájemců bylo rozhodnuto také o Chiquitě, která v pátek pojede do nového domova, kde už se na ni těší nová panička s dvouletou holčičkou.
Neděle bohužel nebyla tolik úspěšná. Předváděli se zde Pítý z Hrdějovic, Myšinka z Českých Budějovic (Nemanice) a Aďas z Kaplice. Ani jeden však domů neodjel.
I tak považujeme akci za úspěšnou. Díky všem se podařilo vybrat krásnou částku 6 207 Kč a umístit tři opuštěnce z našeho OS.
Moc děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit, pomazlit kočenky, poreferovat z nových domovů našich svěřenců a hlavně výstavišti, které nám opět poskytlo prostory zcela zdarma, za což jim jsme velice vděční!
Na výstavišti se budeme těšit opět na jarním Hobby ;-)

Fotky ZDE.


Dne 16. 11. 2013 se konal fotoseminář, kdy výtěžek šel na naše opuštěné kočičky. Celkem se podařilo vybrat 3 500 Kč, což je úžasná částka a jsme za ni opravdu vděční!
Velice děkujeme panu Caletkovi, který fotokurz uspořádal, také zúčastněným a pevně věříme, že i přes počasí se všem líbilo :-)


Dne 8. 11. 2013 nám byla dobrovolnicí předána částka 1 820 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci ručně vyrobených kočičích náušniček.
Velice děkujeme River Phoenixx za uspořádání aukce a také těm, co dražili!!! ;-)


Dne 5. 11. 2013 nám byla dobrovolnicemi předána částka 6 680 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci prostřednictvím Facebooku.
Velice děkujeme za uspořádání aukce a především těm, co dražili!!! ;-)


V sobotu 25. října 2013 jsme se již potřetí účastnili farmářských trhů v Týně nad Vltavou - tentokrát s přízviskem dušičkové. Už od sedmi hodin ožil ruchem dvůr za galeríí, kam všichni přijeli chystat své stánky, aby v osm hodin mohli přivítat první návštěvníky.
Mezi nimi nechyběla reprezentantka OS Kočky ČB teta Jiťa z Hosína. Na pomoc jí přišly také Týňačky Zuzka a Maruška. A že bylo co vystavovat. Spoustu krásných a originálních dušičkových věnců vyrobených Jitkou, tradiční ponožkové kočičky, náušničky, nově také fimo magnetky a další...
Zpočátku se lidé tolik nehrnuli, tak jsme "okouněly" u ostatních stánků a nezapomněly samozřejmě zakoupit něco na zub u 1 Bechyňské koláčové. Navštěvnost se zvedla jen pomalu, ale mezi 10. a 11. hodinou přišlo tradičně nejvíce lidí. Někdo jen prošel, jiný se podíval. Naštěstí další nejen prohlédli, co nabízíme, ale něco si i vybrali, případně se také zajímali o činnost sdružení.
Všem, kteří přišli a podpořili nás, moc děkujeme. Díky všem se vybralo krásných 4 115 Kč. Náš dík také patří pořadatelské agentuře MAS, která nás pozvala. Těšíme na setkání na adventních trzích 15. prosince :-)

Fotky ZDE.


O víkendu 18. a 19. 10. 2013 jsme se tradičně zúčastnili podzimní výstavy Hobby v Českých Budějovicích. Z našich svěřenců se pokoušeli případné zájemce oslovit Edynka, Hliněnka, Fifipírko, Terezínek, Mikinka a Pítý.
V sobotu bylo počasí sice slunečné, ovšem foukal poměrně chladný vítr a tak jsme usoudili, že kočičkám bude lépe v pavilonu. I přes to si k našim svěřencům našlo cestu mnoho lidí, kteří si rádi pochovali a pomazlili naše chlupáče. Během soboty se zadařilo nejprve Terezínkovi, který absolvoval Vysokou školu předvádění, řádně lákal případné zájemce neustálým mazlením a zvednutým ocáskem. Ovšem, když si ho pochovala jeho budoucí panička, okamžitě se přestal se všemi ostatními bavit, lehl si doprostřed klece a čekal, až se vyřídí všechny formality a pak radostně odsvištěl do nového domova. Zadařilo se také Hliněnce, která svou budoucí paničku vysloveně okouzlila. Následně odešla Edynka, která se ovšem o pár dní později vrátila do depozita, neboť se u její nové paničky objevila silná alergická reakce. Jako poslední v sobotu odešel Fifipírko. Karlos celou akci sabotoval maskováním se mezi pelíškem a záchůdkem. Pítý zaujal svojí tělesnou stavbou, která imponovala především pánům ("To je pořádný kocour"). Mikinka si vlezla do domečku a myslela si o celé akci své...
V neděli se pokoušeli získat nové domovy Aďas, Paletka a kluci Von Buci. Zadařilo se pouze Paletce, které se podařilo okouzlit páníčky naší dříve umístěné Meritky (nyní Amálky) a tak s nimi odjela do Písku, kde si vede velice dobře, dokonce aportuje zmačkané účtenky. Ač budil Aďas stejný ohlas jako Pítý, ani jemu se nepodařilo najít nový domov, stejně jako černému dynamickému duu von Buk.
Letos jsme naši nabídku dárečků na stánku rozšířili o dušičkové věnce, o které byl velký zájem. Díky lidem, kterým není osud opuštěných zvířátek lhostejný, se nám podařilo vybrat celkem 3 825 Kč.
Děkujeme všem přispěvatelům, kteří si od nás dárečky koupili a tím naši snahu podpořili.
Také bychom rádi poděkovali našim příznivcům, mnozí dorazili na českobudějovické Výstaviště jen kvůli nám. Je to úžasná zpětná vazba, mnozí od nás mají nějakou kočičku, někteří jen sledují naši činnost.
Poděkování patří také Výstavišti, které poskytlo plochu k prezentaci našeho sdružení zdarma.

Fotky ZDE.


Článek MF Dnes ze dne 8. 10. 2013 :-) ZDE.


Dne 12. 9. 2013 nám byla dobrovolnicí předána částka 1 700 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci velkého kočičího škrabadla.
Velice děkujeme za uspořádání aukce a především těm, co dražili!!! ;-)
Jak se má škrabadlo v novém domově můžete vidět ZDE.


V sobotu 27. 7. 2013 se konala další akce v Týně nad Vltavou  - slavnosti města  spojené  s trhy, na které naše OS díky všem tetám a dobrovolníkům, kteří vyrábějí nádherné dárečky, mohlo zavítat a vybrat krásných 2 480 Kč.
Veliké díky Marušce Fejklové, která pro OS šije kočičky (dokonce i s maminkou), ale hlavně nám  administrativně vždy v Týně vše vyřídí, připraví stánek a ještě tam s námi stojí  :-)  - zkrátka dobrá dušička naše! Maruško, místo jsi tentokrát zařídila to nejlepší - stánek vedle nás prodával kořaličku, takže bylo pěkně veselo :-)
Děkujeme všem přispěvatelům z celého srdce, díky za návštěvu osvojitelům a věrným lidem OS a díky tetě Romče, Katce z Bechyně, které se v tom vedru div neodpařily! (Jiťa dovezla jen dárky, jinak se „flákala“ u řeky, takže té něděkujeme!)
Ps: náš tým natáčel pan Bohumír Langmaier (Temelínky), tak nevíme, kdy a kde najdeme ještě fotky našeho stánku a krásné tety Katky…
Moc díky všem a těšíme se na podzimní, dušičkové trhy v Týně, kde pro Vás budeme mít i trochu jiný sortiment dárků…

Celé povídání psala bláznivá teta Jitka z Hosína (pozn. webmasterky)

Fotky ZDE.

A malá zmínka o našem OS v reportáži ZDE (najdete nás v čase 2:00).


Dne 22. 7. 2013 nám byla předána týdenní sbírka z českobudějovického Globusu, kde byla možnost si vybrat zvířátko k adopci z nabídkových kartiček s jednotlivými zvířaty a kontakty na nás a také bylo možné nás podpořit vhozením zakoupených dobrůtek nebo chovatelských potřeb pro naše svěřence.
Velice všem děkujeme. Za týden se toho povedlo vybrat opravdu hodně :-)

Fotka krmení ZDE.


29. 6. 2013 se konala skutečně krásná akce, na kterou bylo naše OS pozvané (tímto velké díky do fary Hosín panu Řičánkovi a jeho paní). Myslíme, že se málokdy za život podaří vidět zavěšování zvonu na kostelní věž, který mimochodem váží přes tisíc kg...
Spousta hudby, akcí pro děti i dospělé, fajn lidi a skvělá atmosféra, počasíčko báječné.
Děkujeme všem, kdo podpořili naše OS, všem, kteří už nás znají a vyhledali nás i těm, kteří nás poznali až na Hosíně. (Získané korunky od Vás pro naše kočičky činí krásných 1 869 Kč)
Speciální poděkování paní Padrtové Gabriele – paní Padrtová, velice si vážíme Vaší věrnosti k našemu OS i Vaší štědrosti, musím to vyjádřit, protože přesto, že máte své 4 kočičky a nejste milionář, nevynecháte jedinou naší akci a VŽDY od Vás dostaneme finanční dar a hlavně vždy „hromadu“ krmení pro kočičky (stejně tak i dnes) - skutečně velice děkujeme.
Všem lidičkám přejeme krásné léto a doufáme, že se opět brzy uvidíme na nějaké podobné, hezké akci a ještě jednou všem velký dík.


Dne 1. 7. 2013 nám byla dobrovolnicí předána částka 3 265 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci drobných věciček, kdy polovina šla pro naše os a druhá polovina pro Cibela o.s.. Celkem se tedy vybralo krásných 6 530 Kč! :-)
Velice děkujeme za uspořádání aukce, za lidičky, kteří darovali věci do aukce a všem, kteří dražili!!! ;-)


25. 5. 2013 se konal po celý den fotoseminář, který pořádal pan Caletka, kdy celý výtěžek šel pro naše kočičky a to krásných 1 500 Kč! I přes to, že účast byla velice skromná, všichni si focení určitě užili a my moc děkujeme, že takto přispěli na naše kočičky!
Kdo by chtěl, fotky z foto kurzu můžete shlédnout ZDE.


Dne 15. května 2013 skončilo jarní kolo Stromu splněných kočičích přání. Tentokrát se zúčastnilo 29 sdružení z celé České republiky s celkovým počtem 888 kočiček. Na webových stránkách www.kociciprani.cz si každý mohl vybrat svou kočičku a jí udělat radost konkrétním dárkem. Nově bylo možné zaplatit vyšetření v brněnské laboratoři Sevaron, která dlouhodobě patří mezi nejlepší pracoviště v ČR. Celkově se podařilo vybrat okolo 730 tisíc korun a naplnit tak spoustu misek opuštěným kočičkám.
V našem sdružení sepsalo svou žádost dvacet kočiček, z toho 5 několika denních koťátek. Všechny kočičky dostaly svůj dárek a naprostá většina z nich i příspěvek do misky. Celkem se vybralo nádherných 18 703,- Kč. Většina dárků již dorazila ke kočičkám a nastává velké focení. Postupně budeme zveřejňovat fotky šťastných kočiček se svými dárky.
Dostali jsme i možnost požádat o tzv. „Velký projekt“. V minulém kole jsme rekonstruovali karanténní chatičku v Týně nad Vltavou a tentokrát jsme požádali o příspěvek na nákup steliva. Chtěli jsme, aby všechna depozita byla obdarována rovnocenně. Na stelivo jsme dostali od hodných dárců 1 550,- Kč. Tento projekt probíhá celoročně, takže je možné přihazovat i nadále.
VŠEM DÁRCŮM MOC DĚKUJEME! Naše díky patří samozřejmě i organizátorům z OS Devět životů, kteří nám vždy trpělivě radí a pomáhají, ale i všem těm, kteří nám fandíte a pomáháte třeba sdílením na Facebooku. Velké díky také FB stránkám „Bydlím u své kočky“, kde zorganizovali sbírku pro našeho maroda Sparkyho a možná našli i nového majitele pro tohoto úžasného kocourka.
JEŠTĚ JEDNOU DÍKY!

Fotky ZDE.


Jarní Trhy v Týně nad Vltavou 23. 3. 2013
I přesto, že počasí hlásalo spíše trhy zimní a lidičkové u svých stánečků vypadali jako nějací sportovci, kteří trénují výdrž otužilosti, celková atmosféra v Týně byla úžasná. Spousta usměvavých lidiček pohodově procházela po moc hezky vyzdobeném tržišti.
Krásný dřevěný stánek, který nám byl propůjčen, stál v dokonalé pozici a proudící davy byly s úsměvem „odchytávány“ krásnými tetami z Týna, které se zdravily s přáteli a známými, vše probíhalo ve velmi příjemném, přátelském a veselém duchu.
Všem lidem, kteří nás podpořili moc děkujeme a oznamujeme, že celková částka na pomoc našim depozitovaným zvířátkům činí krásných 4 566 Kč!!! (Pro orientaci: za tuto částku lze například pořídit 10x očkování: základní trojkombinace bez vztekliny a nebo 4 velké pytle kvalitního krmiva Sanabel apod…)
Děkujeme všem, kdo přišli a pomohli! Díky depozitním tetám: nejhodnější Romče Babkové,  Zuzce Moravcové - slečně s nejkrásnějšíma, modrýma očima, akčníJitce Červenkové Černé a naší zlaté paní Marušce Fejklové, která vše pro naše OS zařídila :-) a všem tetám, které vyrábějí krásné dárečky.
Dále posíláme dík do Bechyně za pytel železného šrotu :-), paní Folvarské z Českého Krumlova a paní Juřicové z Prachatic (majitelka Čekanky) – to byli „nejvzdálenější“ návštěvnice našeho stánku a podpořili nás  sponzorským darem :-).
Pozn: v poledne, kdy se vše sbalilo a uklidilo, vysvitlo sluníčko – co to mělo být??? :-D

Fotky ZDE.


A JE TO TADY! První výstava v tomto roce, která úspěšně odstartovala sérii letošních umisťovacích výstav. Star Show je výstava koček, kde se již druhým rokem účastníme v jedné místnosti společně s dalšími občanskými sdruženími a pokoušíme se nabízet naše kočičky novým majitelům. Letos s námi jeli Zlobřík, Sendy, sestřičky Pohádka a Pomněnka, které hledají nový domov již více jak 8 měsíců a také jsme k sobě přibrali Fugase a Farinu ze spřáteleného sdružení Cibela o.s.
Počasí nám na cestu přálo. Sněžit začalo až při příjezdu do Prahy, ale jenom tak lehce, aby se neřeklo ;-) Po vyložení kočičáků se nachystaly také naše dárky, které si návštěvníci mohli vybrat za příspěvek na naši činnost. Právě vyložená poslední kočička do klece a už chodí zájemci a… ano, nejmladší účastnice Farinka půjde do nového domova do pražského bytu, kde bude mít za kámaráda syna majitelky! Ale? Změna! Nakonec to bude Fugas, který se s novou paničkou více mazlil a vzhledově byl podle představ nové paničky, takže zabalit, podepsat a mohou chodit další zájemci :-)
Lidé proudí, chvílemi se tvoří lidské kolony a chvílemi se cítíme osamoceni, ale akční Farinka nám zaručeně přitahuje pozornost a koluje mezi usmívajícími se lidmi, až se z toho celého divokého předávání umístí Pohádka společně se sestřičkou Pomněnkou k velice milému páru do Prahy.
Malá Farinka tak dlouho okupuje lidi, až si vybere nové páníky, kteří jí slíbí, že na ní doma v Postřižíně čekají dva kočičí kamarádi :-)
Výstava se pomalu chílí ke konci a vyděšený Zlobřík se stále s nikým nekamarádí a upovídaná Sendy nám z toho všeho usnula. Zkoušíme ještě čekat a nenápadně zvát kolemjdoucí, zda by alespoň ještě jeden z našich originálních kočičích kousků někoho nezaujal, ale bohužel to tito dva moc dobře na zájemce zahrát neuměli, tak začínáme balit a frčíme zpět do Jižních Čech.
Bohužel se další den dozvídáme, že kocourek Fugas se vrací z adopce kvůli velice silné alergické reakci syna majitelky, což novou paničku neskutečně mrzelo, ale nedá se nic dělat. Hlavně, že je syn v pořádku. Fugas se tedy vrací zpět do cibeláckého depozita a je opět k adopci.
Velice děkujeme pořadatelům, kteří nám umožnili být na této pro nás velice úspěšné akci. Také děkujeme všem, kteří donesli kočičí dobroty, přišli pomazlit a pohladit naše kočičky a také těm, co si u nás vybrali dárečky za příspěvky, díky kterým se podařilo vybrat 1 120 Kč ;-)
Velice se těšíme na další akci!

Fotky ZDE.


Dne 29. 1. 2013 nám dorazilo na účet pro naše kočičky 900 Kč. Výtěžek z 2. Vánoční aukce Charitativního bazárku Plná Miska byl věnován právě našim kočičákům. VELICE DĚKUJEME!


6. ledna 2013 skončilo další kolo akce na podporu bezprizorních koček s názvem Strom splněných kočičích přání. Kočky, které jsou v péči 26 sdružení z celé České republiky, dostaly dárky v hodnotě téměř 1 250 000 korun.
Při sbírce, která se koná již třetí Vánoce, a která je pořádána i v době Velikonoc, dárci přispívali několika způsoby. Na stránkách www.kociciprani.cz si mohli vybrat konkrétní kočku a koupit jí dárek, přisypat peníze do mističky na běžné výdaje spojené s péčí o ni, nebo podpořit některý z velkých projektů zúčastněných organizací. Svůj dárek letos dostalo 1500 koček. Z našeho sdružení se akce zúčastnilo 57 kočiček. Všechny dostaly svůj dárek a 27 z nich dostalo „plnou misku“ což je částka, kterou potřebuje kočička na krmivo a stelivo měsíčně. V průběhu akce 6 kočiček našlo nový domov (Čestík, Samík, Mazílek, Mazlička, Scarlet a Milouš) a kocourek Harry bohužel zemřel, takže se svého dárku nedočkal... Za tyto kočičky převzaly dárky nově příchozí. Letos poprvé bylo možné přispívat nově na velké projekty, kdy jsme si přáli pomoc s rekonstrukcí karanténní chatičky v depozitu v Týně nad Vltavou, která byla propočítána na 6 000 Kč a penízky se opět díky hodným lidičkám podařilo vybrat. Celkem pro naše sdružení byly nakoupené dárky v podobě krmiva, steliva, dvou záchodků a dvou škrabadel v celkové sumě 39 125 Kč. Celou akci vymyslely a zrealizovaly členky OS Devět životů, jimž za to moc děkujeme a mají náš upřímný obdiv za svou akčnost a nesobeckost, kdy celé vánoční svátky neúnavně pracovaly na projektu. Moc děkujeme také všem, kdo našim kočičkám přispěli a podpořili nás. Právě Vaše podpora nám dává velkou chuť do záchrany kočiček, takže ještě jednou MOC DĚKUJEME!
ZDE můžete shlédnout šťastné kočičky při přebírání svých dárků.


4. 1. 2013 bylo naše sdružení pozváno do pořadu "Máme rádi zvířata", kde proběhnul rozhovor a propagace Fatimy, jedné z našich kočiček :-)
Velice Českému rozhlasu děkujeme a těšíme se na další spolupráci! Moc doufáme, že o nás bude vědět opět více lidí a podaří se tak najít nový domov více opuštěncům.

Možnost poslechu ZDE.


Zpět na aktuální rok

AKCE Z ROKU 2012

AKCE Z ROKU 2011

AKCE Z ROKU 2010

 

Go to Top