Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 22 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

31. 5. - vydaná Helča

27. 5. - vydaná Gábinka

26. 5. - noví Číčánek, Syčka, Julina, Slepuška, Želvuška, Kamča a Fiolka

14. 5. - noví Stračena, Helča, Bobík, nový kocourek v externích

12. 5. - vydaný Drobek

4. 5. - nový Větvík

3. 5. - nový Ondra, Magdalenka, Bohdanka a Kryšpín

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

brit banner 1

Zpět na aktuální rok


22. 12. 2014 nám byla předána částka 1 000 Kč a čtyři balení Bachovo kapek. Částka 2 147 Kč se vybrala na facebookové aukci, kdy z ní byla nakoupena čtyři balení Bachovo kapek pro klidnější kočičí Silvestr a pro plaché kočičáky. Zbytek peněz bude použit na veterinární péči. Mockrát děkujeme pořadatelům aukce a všem, kteří dražili :-)


Opět jste neskutečně rychle zkoupili překrásná srdíčka z akce "Srdce pro tlapku". Celkem 117 srdcí zmizelo rychlostí blesku a tak La Natura předává veškerý zisk z jejich prodeje pro naše opuštěné kočičáky. Jedná se o celkovou částku 11 349 Kč.
Srdíčko nebo celou akci můžete okomentovat přímo na Facebooku La natury ZDE.


8. 12. 2014 nám byla předána částka 4 396 Kč, která se vybrala na facebookové aukci. Penízky půjdou na nákup desinfekcí.
Mockrát děkujeme za pořádání aukce a všem, kteří dražili :-)


25. 10. 2014 jsme se zúčastnili farmářských trhů v Týně nad Vltavou - a to i přes počáteční nepřízeň počasí. Hned po ránu nás totiž překvapila hustá mlha, kdy jsme se místy pohybovaly doslova krokem. Podařilo se nám však dorazit bez jakýchkoliv karambolů na místo konání a připravit stánek. Teplota nebyla příznivá ani pro nakupující, ani pro prodávající - lezavá zima, ke které se posléze přidal i ledový větřík řádně zamávaly s obvyklou vysokou návštěvností těchto trhů. I tak nás přišlo pozdravit několik stálých příznivců a několik plyšových kočiček našlo "nový domov". Celkem se vybralo 830 Kč, které budou použity na nákup steliva do našich depozit.
Děkujeme všem dárcům.


Ve dnech 18. a 19. 10. 2014 jsme se s našimi kočičkami Xenou, Tyčkou, Jeníčkem, Marcem, Knírkou a Domčou zúčastnily podzimního Hobby na výstavišti v Č. Budějovicích. Po oba dny proudily do námi obývaného pavilonu R1 již od rána davy lidí a nadšeně okukovaly naše chlupaté svěřence. Madam Tyčka, jakožto kočičí terapeutka na slovo vzatá, statečně "vydržela" být celý víkend hlazena a drbána, rovněž Marco se cítil mezi lidmi uvolněnější než-li sám ve výstavní kleci. Kočičí dáma Xena také dávala najevo, že mazlení je rozhodně její největší koníček... no i když vlastně druhý - hned po baštění ;-) Knírka dávala všem na obdiv, jakou raritou je kočička s knírem, jen Domča s Jeníčkem dělali, že se jich celá akce vlastně vůbec netýká :-) Avšak za celý víkend si našel nové páníčky pouze klučík štěstěny Jeníček, kterého si vyhlédl sympatický manželský pár z Hluboké nad Vltavou. I tak hodnotíme tuto akci jako úspěšnou, protože nám bylo potěšením mluvit s tolika milými lidmi, kteří jsou nakloněni jak kočičkám, tak naší dobrovolnické práci. Dostalo se nám spousta uznání a myslíme, že jsme našly i hodně nových příznivců, kteří o naší existenci dosud neměli tušení. Řada z nich také naznačila, že o pořízení kočičky uvažují, v čemž jsme je samozřejmě podpořily ;-) Také se spousta lidí zastavila u našeho stánku a koupila si dárečky v podobě keramiky, ponožkových koček, tubusů, šperků, hraček pro kočičky a spousty dalších věcí, čímž přispěli na naše kočičky. Za to i za všechny ty vřelé rozhovory s tolika milými lidmi moc děkujeme a budeme se těšit opět na shledání na příští akci! :-)
Vaše depozitní tety Anička a Katka
Fotky ZDE.


V sobotu 18. 10. 2014 jste mohli navštívit náš stánek na Havelském trhu v Táboře. Krátké povídání od dobrovolnice Lucky ukazuje, že naše kočičky mají své příznivce. Mockrát děkujeme za štědré příspěvky .o)
I přes mlhu, která by se dala krájet našla náš svítící žlutý slunečník spousta lidí! Velký dík patří neznámé dárkyni, které koupila ponožkajdu, zaplatila dvoutisícovkou a se slovy "to je dobré", odešla. Dvě starší dámy přispěly 100 Kč a ani žádný dáreček nechtěly, stejně tak Mirka Kostrbová přinesla pro kočičky příspěvek 500 Kč. Moc děkujeme! Celkově na mňoukalíní účet posíláme 5 740 Kč. Lucka Procházková


Naše skvělé dobrovolnice posílají krátké info ze včerejší akce. Táborská setkání sice neprovázelo nejlepší počasí, ale i tak si příznivci kočičáků cestu našli :o) Moc všem děkujeme!

Povídání o sobotní akci (13. 9. 2014) od dobrovolniceLucky
Přeju pěknou neděli! Chtěla bych poděkovat všem, co přes nepřízeň počasí dorazili včera na Holečkovy Sady a pomohli tak kočičáčkům. Jedna milá slečna donesla plnou tašku kočičích svačinek a sympatický mladý pár, co si právě postavil domek, vážně přemýšlí o depozitování (jen si nejsou jisti symbiózou mezi koty a jejich křečkem :o)). Další návštěvníci obdivovali současné svěřence. Hlavní hvězdou byl bezesporu Medík Nakonec se za ponožkajdy a šperky vybralo 4 230,- Kč!
P.S. Jelikož po lehce slunečném dopoledni opravdu dorazil očekávaný liják, patří velký dík za útočiště pod jejich obr stanem sdružení Haffo Tábor!
Zdraví Lucka
(autor: Lucka Procházková)

Fotky ZDE.


Pátek 8. srpna 2014, Milevsko, vedro skoro k zalknutí :-) Ve stylovém pubu Kamenáč se chystal koncert pro K(k)očky. Čekali jsme na návštěvníky a tak nějak... pořád nikdo. Skromnou účast jistily jen dva stolky s rezervací. Kluci z Kamenáče Dan a Michal tvrdili, že milevčáci obvykle přicházejí až se západem slunce, jelikož tráví valnou část dne u místních vod. Když jsme čekání okolo deváté vzdali (a nechali "zrádcům" jejich přelet na nedaleký Bernfest) sáhla Kristína Nídlová do struh své kytary. Troufám si říct, že některým přítomným při prvních tónech "spadla čelist" a nebylo sebemenších pochyb o tvrzení, že jde o jednu z našich nejtalentovanějších mladých folkařek. Její písně přitáhly na dvorek Kamenáče posluchačů víc a víc a s trochou nadsázky bylo najednou plno :-) Kristína si koncert užívala, zahrála ze svého debutového alba "Nač se hudby bát" (i countryradiovou soutěžní Ráj) i pár se ctí převzatých hitů od Adele, Annie Lennox či svého oblíbence Karla Plíhala. Pomalu se sešeřilo, kočky ponožkajdy se neklidně vrtěly v koši těšíce se na nové "páníčky". V tu dobu se na pódium sneslo Spadané listí. Pavla Kohelová a Petr Novotný nezklamali a kromě svých vlastních a skvělých přidali i tématickou píseň od Zuzany Navarové a kapely Nerez Kočky (znáte? "Když kočky řvou, tma sirkou připálí sladkobolný karamel..."). A zatímco pódium pulsovalo čistou pozitivní energií, vydali jsme se s kočkami "na trh" (tímto ještě jednou moc díky Marušce za nápad vzít ponožkajdy do Milevska - polovina úspěchu :-)). Díky všem úžasným přítomných se tak vybralo 2 473 Kč (zaokrouhlujeme na 2 500 Kč!). Kristína sama říkala, že by se do Kamenáče někdy ráda vrátila a Pavla v týdnu před koncertem dokonce napsala novou píseň, Kočka na rozpálené střeše, kterou s Petrem už nestihli nazkoušet. Ale byla
by velká škoda ji neslyšet! Co třeba za rok znovu, přátelé a kočičáci?
Ještě jednou s obřím DÍK všem za pomoc!!! Dobrovolnice Lucka :)
Fotky ZDE a velice děkujeme Lucce za uspořádání, kdy částka bude použita na nákup steliva ;-)


V srpnu vyšel krátký článek o našem milevském depozitu, za což velice děkujeme Lucii Procházkové! :-)


V sobotu 26. července 2014 se náš spole účastnil již po šesté tradičních Farmářských trhů v Týně nad Vltavou. Stánek byl nachystán během chvilky, tak už pouze čekalo na první návštěvníky. Zároveň se také chystala dětská dílna. Nedočkavci procházeli dočasným tržištěm již před osmou hodinou. Lidé se zastavovali u stánku, někteří si něco vybrali, jiní pochválili, někteří dokonce i něco přinesli. Jedna starší paní se svěřila s problémy s koťátky. Byla ji doporučena kastrace kočiček, aby se napříště tomuto vyhnula a nyní mustí inzerovat na veterinách a ve zverimexech. Paní se vůbec necítila dotčená, naopak a navic ještě přispěla 100 Kč na kočičky. Ani žádný dárek za to nechtěla, ale nějakou maličkost si přece jen odnesla. Jiná paní s malou holčičkou přinesla granulky a zalíbily se jim naušničky, takže přispěly hned dvakrát. V dětské dílně panoval čilý ruch celé dopoledne. Jen u našeho pracovního stolu se zastavilo asi 30 dětí. To je co říct, protože na náměstí vyhrávala muzika, na otáčivém hledišti byla na programu pohádka. Děkujeme všem, kteří si udělali čas a přišli se s námi pozdravit, přispět (vybralo se 1 085 Kč - čáskta bude použita na úhradu veterinárních ošetření našich svěřenců), nebo něco vyrobit v dílně. Velký dík patří Verče (České Budějovice) a Katce (Bechyně), které měly na starost stánek. A též dobrovolné pomocnici Míše (Týn nad Vltavou) v dětské dílně. Atmosféra byla jako vždy skvělá a příjemná. Těšíme se na Vás příště na podzimních trzích v říjnu.
Fotky ZDE.


1. 7. 2014 nám byla předána částka 3 945 Kč z ukončené aukce na profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme pořadatelům a všem, kteří na aukci přihazovali :-)


Dne 13. 6. 2014 jsme měli možnost zúčastnit se dětského dne na výstavišti v Českých Budějovicích pořádaného dětským centrem Caplík. Během celého dne se kolem stánku trousili malí nezbedové v doprovodu rodičů. Jelikož ponožkové kočičky budily mezi omladinou patřičný ohlas, mnoho z nich našlo ten den "nové domovy":) Také se u nás zastavila na kus řeči i spousta příznivců a dokonce někteří majitelé našich bývalých svěřenců. Moc děkujeme paní s dcerou, které dokonce zaskočily do nedalekého supermarketu a nakoupily pro naše svěřence granulky a kapsičky.
Celkem se vybralo úžasných 3 150 Kč. Za toto bychom chtěli poděkovat centru Caplík a všem, kteří si u nás něco vybrali :)

Fotky ZDE.


7. 6. 2014 se konal první bazar dětského a dámského oblečení, kdy výtěžek ze vstupného šel pro naše svěřence. Celkem se jednalo o částku 208 Kč, ale pořadatelka akce je zlatý člověk a poslala nám 400 Kč, proto velice děkujeme a pevně věříme, že na příští akci dorazí více lidí, včetně nás :)


Během měsíců dubna a května nabízely dobrovolnice, které vyrábí ponožkové kočičky, právě tyto kočenky celkem ve třech obcích na různých trzích. Jednalo se o města Vodňany, Dobrou Vodu a Netolice. Celkem se dobrovolnicím podařilo vybrat nabízením ponožkajd neuvěřitelných 4 183 Kč, což ja ohromující částka! :-)

Velice děkujeme a těšíme se na další dodávku kočiček ;-)

Fotky ZDE.


Letošní umisťovací výstava v rámci jarního Hobby nás doslova šokovala, ale pouze v dobrém! :-) 17. 5. 2014 probíhal jako další předchozí deštivé dny. Pršelo od brzkého rána a my se na výstavu ani netěšili, jelikož nám bylo jasné, že zájemci chodit nebudou. Co nejrychleji jsme přenosili do pavilonu veškeré věci, včetně kočiček,  vše připravili a čekali, zda se u nás vůbec někdo zastaví. Velice brzy se to ale rozeběhlo a jako první odešel kocourek Koťato, který u nás celkově strávil krátkou chvilku. Vybrala si ho malá slečna s usměvavým tatínkem, kteří mířili přímo k nám s tím, že si někoho určitě odnesou. Následně výsostně odkráčel Adík, na kterého se po dlouhé době v našem sdružení usmálo štěstí a to v podobě naprosto ideálních páníčků - starší pár s domkem se zahradou. Nová panička se do něj doslova zamilovala! Další odfrčela všemi obdivovaná Julča, na kterou bylo hned několik zájemců, ale nakonec jela na velký statek s mladým párem, kde bude vládnout celému domku společně s domácím kocourkem, který má i vlastní pokoj :-). Tímto jsme ale nekončili. Následně odešly ze spřáteleného spolku Cibela z.s. Terezie a Micinka, které budou lovit myšky a těsně před odjezdem také cibelácká starší kočička Samantha s novými páníčky, kteří mají již několik adoptovaných zvířátek. Zpět do depozit tedy odjížděl pouze náš kocourek Black, který byl po celou dobu úspěšně maskován, jelikož ho lidé absolutně nezajímali a také cibelácký černý Kurt, na kterého však byli vážní zájemci, proto doufáme, že se ozvou a Kurta si dodatečně odvezou. Tímto umisťování skončilo a my se další den výstavy neúčastnili, jelikož jsme neměli koho nabízet :-)

Velice děkujeme výstavišti za poskytnutí prostor, novým páníčkům, kteří byli všichni opravdu úžasní a také všem, kteří nás přišli podpořit a pomazlit kočičáky. Děkujeme a budeme se těšit na podzimním Hobby nebo možná už na Zemi Živitelka ;-)

Fotky ZDE.


26. 4. 2014 byl den D, kdy byla pořádána 1. charitativní akce a to Kočičí bál, kdy celý výtěžek byl věnován právě našim kočičkám. Jedná se přesně o částku 27 761 Kč, za což patří naprosto všem obrovský dík!!!
Věříme, že se večer líbil a chceme poděkovat nejen lidičkám, kteří pomáhali a účastnili se, ale také sponzorům, bez kterých by tuto akci nebylo možné udělat. Kdo ví, třeba se potkáme zase příští rok ;-)

Fotky ZDE.


25. 4. 2014 nám byla předána částka 7 181 Kč z ukončené aukce nejrůznějších věciček na profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme pořadatelům a všem, kteří na aukci přihazovali :-)


17. 4. 2014 jsme byli Českým rozhlasem pozváni do vysílání pořadu Máme rádi zvířata, kde jsme strávili příjemnou hodinku povídáním o našich kočičácích :)

Záznam z vysílání naleznete ZDE.


Jarní Trhy v Týně nad Vltavou 26. 4. 2014 – počasí bylo letos nádherné, lidé milí a atmosféra opět skvělá. Děkujeme všem, kdo přišli a podpořili nás! Děkujeme pořadatelům za pozvání - celkový jste nám přispěli 3 140 Kč, což je báječné! (to je spousta granulek :-)). Děkujeme moc všem, snad Vám naše dárky udělaly také radost.
Pozn: děkujeme moc za krásný dárek, který nám přivezl mladý pár z Prachatic -  fotku (v krásném rámečku) naší bývalé svěřenkyně Čekanky, která má v Prachaticích nový domov :-).
Díky Marušce F. z Týna, která opět vymyslela a realizovala dílničku pro děti. Tentokrát se jednalo o velikonoční výrobky, což byl skvělý nápad, bylo to moc hezké a děti vyrobily krásné slepičky :-).
Díky za pomoc Romče B. z Týna – depozitářce s velkým srdcem za velkou pomoc, Verče z Hrdějovic – úžasné pomocnici při zdobení vajíček a Jítě z Hosína – za odvoz a přívoz... ;-)
Mějte se moc hezky a krásné svátky Velikonoční přejí Kočky ČB.

Fotky ZDE.


Dne 7. 4. 2014 nám byla předána neuvěřitelná částka 4 214 Kč slečnou Jitkou Zemanovou, která uspořádala aukci fimo náušnic a lžiček. Velice děkujeme za uspořádání a také všem, kteří dražili za tak úžasné ceny!!!

Pokud byste chtěli objednávky od Jitky, určitě se na ní obraťte na její stránce HandMade ;-)


Jak probíhalo týnské kočkošití 22. 2. 2014? To nám napsala sama pořadatelka Maruška :-)

Dorazily celkem 3 dobrovolnice z Českých Budějovic a z Písku. I když to bylo méně než jsem předpokládala (podle počtu přihlášených), práce nám šla od ruky nejen díky šikovnosti "švadlenek". Verča přivezla šicí stroj, takže to práci velmi urychlilo. Celkem se ušilo 6 kočiček. Moje dcerky (1,5 a 3,5 roku) se také měly čile k dílu. Mladší přebírala s tatínkem knoflíky a starší pomáhala s vycpáváním. Náramně je to bavilo. Myslím, že ty 2 hodiny byly nejen užitečně strávené, ale i příjemné. Jedna z dobrovolnic si odvezla materiál s sebou domů, aby mohla v šití pokračovat. Ještě jednou děkuji všem za účast a podporu Kočky ČB.

TO MY MOC DĚKUJEME :-) KOČKY ČB ;-)

Fotky ZDE.


13. 2. 2014 nám byla předána částka 1 360 Kč z ukončené aukce škrabadla na profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme pořadatelům a všem, kteří na škrabadlo přihazovali :-)


8. 2. 2014 jsme se zúčastnili 1. Valentýnské umísťovací výstavy opuštěných koček v KC Zahrada na Chodově, kterou pořádalo O. S. Kočičí domov Sluníčko. Za kočičáky se zúčastnili Aďas a Figaráček, za lidskou osádku tety z Bechyně a Milevska. Vyráželo se brzy ráno, abychom dojeli v pohodě a bez stresů. Což se nám tak trošku nepodařilo, neboť hned při nájezdu na dálnici za Táborem jsme zvolili špatný sjezd a místo ku Praze jsme frčeli plnou parou vpřed k Budějicím (teta si nějak neuvědomila, že dálnice je již otevřená a tak sjížděla, jak byla zvyklá, když se na ní pracovalo - nu, chybka se vloudila). Naštěstí jsme se hned u Plané otočili a vyrazili správným směrem. Na místo určení jsme dojeli v pořádku a dokonce s půlhodinovým předstihem a to i přes záškodnické pokusy navigace svést nás z cesty.
Po otevření výstavní místnosti jsme byly překvapeny, jak je vše naprosto perfektně připraveno - záclonky načančané, záchodky připravené k použití, mistička s granulkami v každé kleci a na každé kleci navíc stála připravená i mistička na vodu. Zbývalo tedy pouze nainstalování pelíšků a přemístění kočičáků z přepravek do ubikace. Následovala povinná kontrola zdravotního stavu, pak se již začaly plnit i okolní klece a v deset se do sálu najednou začali hrnout návštěvníci. Po celou dobu výstavy panovala skvělá atmosféra a to jak mezi vystavovateli, tak i mezi návštěvníky, kterých za celý den přišlo 705, což je krásné číslo. Někteří si rovnou nesli přepravky a nedočkavě mezi vystavenými kočičáky vyhlíželi toho "svého", který je chytne za srdíčko. Aďas si zpočátku užíval drbání a vzorně ležel v pelíšku, po nějakých dvou hodinkách však usoudil, že je unavený a otočil se k lidem zadkem, aby dal jasně najevo, že audience skončila. Opět se opakoval scénář z předchozích výstav, všichni obdivovali Aďáskovu statnou postavu, mnoha lidem se velice líbil, avšak nový domov nenalezl.
Figaráček byl zpočátku trošku vyjevený a tak pořád hlídal, kde má tetu. Po nějaké době zjistil, že z těch lidí, co procházejí kolem kouká nějaké to drbání a tak se uvolnil a užíval si pozornosti. Nejvíc se mu však líbilo, když si ho teta vzala do náruče a on se mohl mezi návštěvníky promenádovat a užívat si jejich náklonnosti naplno. Na svou sexy ležérní pózu mimochodem ulovil i budoucí paničku a tak vesele odfrčel do nového domova, kde na něj čekaly dvě kočičí kamarádky.
Celkem se výstavy zúčastnilo 86 kočiček, z toho 43 našlo nový domov! Mnoho dalších jistě najde domov v návaznosti na tuto výstavu. Rádi bychom poděkovali pořadatelům za pozvání a možnost prezentovat naše kočičáky, i za perfektně zorganizovanou akci. Aby bylo vše takto připraveno, je potřeba práce mnoha dobrovolníků a velice si vážíme, že jsme se mohli zúčastnit. Věříme, že se budeme moci zúčastnit i dalšího ročníku, který bude jistě ještě úspěšnější.

Fotky z výstavy ZDE.


6. 2. 2014 nám byla předána částka 2 131 Kč z ukončené výprodejové aukce na profilu Aukcička Aukciová.
Všem moc děkujeme za účast a především za uspořádání :-)


3. 2. 2014 nám byla předána částka 900 Kč z ukončené aukce škrabadla na profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme pořadatelům a všem, kteří na škrabadlo přihazovali :-)


18. 1. 2014 velice brzy ráno jsme vyrazili na naší první umisťovací výstavu tohoto roku a to na pražskou Star Show. Ranní počasí nám hustou mlhou vůbec nepřálo a při velice očekávaném svítání nás na silnici "přivítala" nepěkná podívaná na sraženou kunu skalní, kterou jsme s těžkým srdcem odnesli mimo silnici... tímto jsme začali usuzovat, že dnešní den nebude nijak radostný...
Na výstavu jsme dorazili těsně před zahájením, proto byl začátek hektický, ale když už byly všechny kočičky v klecích a s plnou mističkou vody a krmení, spadl z nás tlak a my se začali těšit na zájemce :-) Utekla první hodina, druhá, třetí, až byly dvě hodiny odpoledne a my jsme se děsili, že se budeme vracet se všemi osmi účastníky zpět! Naštěstí nás v tom kočičky nenechaly a opravdu se snažily, takže Kenny z Cibela z.s. po hodinovém chování milou paní, ji absolutně dostal a odjížděl do nového domova v Praze. Hned na to odjel Fanfán, do kterého se zamilovala mladá slečna z Prahy. Přemýšlení chvíli trvalo, ale srdíčko vyhrálo a tak frčel za dvěma kočičíma kámošema! Chvíli na to bylo zájemkyní, kočičí začátečnicí, rozhodnuto také u Sheily, která slečnu jednoduše okouzlila a tak o chvíli později i ona cestovala do jednoho z pražských bytů. Na výstavě jsme zbyli mezi posledními útulky a i když se kolem zbylých čtyřech nabízených kočiček lidé ještě točili, žádná již neuspěla. Penelopé s Happinkou z Cibela z.s. a naše Clariska s Něžnou Lišovskou si z toho nic nedělaly. Pobyt ani nijak špatně nenesly. Za to Barbucha byla viditelně nešťastná. Více jak polovinu výstavy se snažila nalákat zájemce. Dařilo se jí oslovit spoustu lidí, ale bohužel žádného, kdo by si ji odnesl...
I tak ale slavíme úspěch, jelikož jsme z osmi přivezených, odváželi zbylých pět a to považujeme za krásný výsledek :-)
Velice děkujeme pořadatelům za pozvání a všem, kteří přišli naše kočičky pomazlit, pochovat a donesli jim ňamky! Těšíme se na příští rok ;-)

Fotky z výstavy ZDE.


15. 1. 2014 nám byla předána částka 1 400 Kč z ukončené aukce dvou lístků na skupinu Kryštof na profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme pořadatelům a všem, kteří dražili :-)


15. 1. 2014 nám byla předána částka 1 975 Kč z ukončené vánoční aukce věciček na profilu Aukcička Aukciová.
Velice děkujeme pořadatelům a všem, kteří dražili :-)


Mise Kočičí přání Vánoce 2013 splněna – kočky dostanou více než jeden a půl milionu

6. ledna 2014 skončilo další kolo akce na podporu bezprizorních koček s názvem Strom splněných kočičích přání. Kočky, které jsou v péči 34 sdružení z celé České republiky, dostaly dárky za skoro 1 600 000 korun.
Tato sbírka se konala ve vánočním období již počtvrté. Na stránkách www.kociciprani.cz si mohli dárci vybrat konkrétní kočku a koupit jí dárek, přisypat peníze do mističky na běžné výdaje spojené s péčí o ni, přispět na zdravotní vyšetření, nebo podpořit některý z velkých projektů zúčastněných organizací.
Svůj dárek letos dostalo rekordních 1616 koček. O ty pečují dobrovolníci a členové občanských sdružení převážně v domácích depozitech. Tyto organizace nejsou podporovány městy ani státem, jejich provoz je financován členy a z darů od soukromých osob. Veškeré finance budou tedy beze zbytku využity pro zvířata bez domova. Jako poděkování dostane každý dárce fotografii „své“ kočky s dárkem.
Z našeho sdružení se akce zúčastnilo celkem 73 kočiček a bylo vybráno neskutečných 52 082 Kč. Letos poprvé bylo naše OS rozděleno na 2 části – budějovickou – kam spadala depozita v Českých Budějovicích, Nových Hradech, Kaplici a Kájově a část týnskou – tam patřila depozita v Týně nad Vltavou, Bechyni a Karlově. Několika kočičkám se v průběhu akce podařilo najít nový domov a tak za ně přebírali dárky náhradníci. Naprostá většina kočiček si přála především kvalitní krmení a Milky, který byl na FB vyhlášen nejkrásnějším kocourkem dne, si přál škrabadlo. Na potěšené kočičky se svými dárky se můžete podívat ZDE.
Na závěr chceme ze srdce poděkovat všem dárcům, kteří nám dávají energii a chuť do další práce a organizátorům akce občanskému sdružení Devět životů, kteří i letos neúnavně pracovali celé vánoční svátky na této akci.


Zpět na aktuální rok

AKCE Z ROKU 2013

AKCE Z ROKU 2012

AKCE Z ROKU 2011

AKCE Z ROKU 2010

Go to Top