Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 23 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

27. 5. - vydaná Gábinka

26. 5. - noví Číčánek, Syčka, Julina, Slepuška, Želvuška, Kamča a Fiolka

14. 5. - noví Stračena, Helča, Bobík, nový kocourek v externích

12. 5. - vydaný Drobek

4. 5. - nový Větvík

3. 5. - nový Ondra, Magdalenka, Bohdanka a Kryšpín

29. 4. - vydaní Čertík, Zrzík a paní Štístková

27. 4. - nový Tulík, vydaná Stella, nový kocourek v externích

21. 4. - vydaní Kozlík Bobeš, Simon a Sametka

15. 4. - vydaná Sára, noví Zrzík a Čertík

8. 4. - nový Drobek, vydaný Břéťa

5. 4. - vydaní Jurášek, Viky a Muf

3.4. - nová Laura, do vzpomínky přesunut Ňuf :-(

30.3. - nové Buchtelka a Gábinka, vydané Rita a Mufinka

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

brit banner 1


Těsně před Vánocemi se v obchůdku La natura vyprodalo celkem 110 ks Srdíček pro tlapku. Částka byla přislíbena naší organizaci a již putuje na náš účet!!!
Všem mockrát děkujeme za nákup a obchůdku za každoročné nádhernou akci <3


V říjnové aukci se vybralo úctyhodných 7 685 Kč, které byly dle slov Aukcičky Aukciové využity takto ;-)
Možná i k Vám tento víkend (12. a 13. 12. 2015) zavítal do schránky letáček s opuštěnými psíky a kočičkami z organizací Kočky České Budějovice (www.kockycb.cz), Animal rescue (www.animal-rescue.cz) a Cibela (www.cibela.cz). Na oboustranném letáčku naleznete čtyři pejsky a čtyří kočičky, tak společně s námi držte palce a tlapky, aby měla zvířátka štěstí a podařilo se jim najít nové domovy ještě před Vánocemi!
Letáček vyšel za přispění firem Tiskárna PROTISK, s. r. o. - www.protiskcb.cz a Česká distribuční, a.s. - www.distribucni.cz. Tímto jim velice děkujeme!!! ;-)
Za zbytek peněz jsme nakoupili chlorellu od Green Ways pro opuštěné kočičky, kterým tyto zelení ďáblíci pomáhají se zažíváním a nejen zvířátka, ale i lidé s nimi mají skvělé zkušenosti Emotikona wink Pokud byste měli také zájem o chlorellu s osobním předáním v Č. Budějovicích, rádi předáme kontakt na pani, která nám při nákupu ve všem vyšla vstříc :-)


O víkendu 28. a 29. listopadu 2015 jsme se opět zúčastnili Adventních trhů na českobudějovickém Výstavišti! Moc děkujeme Výstavišti za tu báječnou příležitost vzít s sebou i naše kočičáky! Mohli jste nás najít v pavilonu T1 a to poblíž podia, takže o davy lidí nebyla nouze :-)
A že naši milí návštěvníci měli z čeho vybírat! Zručné dobrovolnice vyrobily spoustu krásných dárků a tak jsme v neděli večer při balení už alespoň nevypadaly jako že se hromadně stěhujeme :-D Z příspěvků za dárečky jsme dostali sumu 10 722 Kč !!! MOC VŠEM NAKUPUJÍCÍM ALE I DOBROVOLNICÍM DĚKUJEME!!!
Z našich odvážných kočičáků se zúčastnila karlovská Bellinka, týnští Rozminka a Zippo, brložská Nipsa a budějovičtí Oliver, Filda a Čmoud.A teď to nejlepší - nový domov nalezli hned TŘI Z NICH! Jako první odjela domů Rozminka, s moc milým mladým pánem :-) A jako druhá odjela o den později Nipsa, kterou si ale už v sobotu vyhlídla sympatická rodinka z Prahy!i :-)
Opět za námi přišla spousta milých lidí, řadu z nich jsme již znali ať už z minulých akcí, z facebooku anebo z adopcí a měli jsme z toho velkou radost, že máme tak skvělé přátele a podporovatele. Pár z návštěvníků s námi dokonce probralo naši nabídku svěřenců a moc se těšíme, že se co nevidět ozvou s tím, která z kočiček je jejich favorit a odvezou si ji domů ;-) Kéž by to stihli ještě před Vánoci ;-)
Přejeme všem krásný a klidný advent a budeme se opět těšit v brzké době někde na viděnou!!!
Vaše Kočky a kočky :-)
Fotky naleznete ZDE.


31. 10. a 1. 11. 2015 jsme se zúčastnili podzimního Hobby na českobudějovickém výstavišti v Českých Budějovicích. Počasí se perfektně vydařilo, ale ani přes to nebylo vhodné, abychom s sebou přivezli kočičky k adopci, proto jsme vyrazili s ručně vyráběnými dárky, letáčky a dávali o sobě opět vědět ;-) Navštívit nás přišli "staří známí", ale i někteří majitelé našich bývalých svěřenců.
Děkujeme všem, kteří se zastavili u našeho stánku a projevili nám tak svojí podporu přispěním na naši činnost a to celkovou částkou 3 920 Kč! Také děkujeme pořadatelům, že nám umožnili zúčastnit se této výstavy.
Fotky naleznete ZDE.


V říjnovém vydání časopisu Fauna si můžete přečíst článek "Proč adoptovat starší kočičku nebo kočičku s handicapem?" který vznikl ve spolupráci s námi. Příjemné počtení všem odběratelům :)


Díky aukci pořádané na Facebooku Aukcičkou Aukciovou nám byla koupena fixační klec a léky pro naše svěřence. To vše v hodnotě 7 000 Kč, které se díky skvělým dárcům, ale také přihazujícím, podařilo vybrat :-)
Mockrát děkujeme!!!
1. 10. 2015 jsme měli možnost objevit se v pořadu "Máme rádi zvířata" ve vysílání Českého rozhlasu. Naše předsedkyně, Martina Pohorská, představila naši organizaci a poslání OS Koček v příjemném rozhovoru, který si poslěchněte ZDE


29. a 30. 8. 2015 jsme měli v plánu se účastnit Země Živitelka na českobudějovickém výstavišti, ale počasí moc nepřálo. Jako vždy jsme se účastnili se spřátelenými organizacemi Cibela z. s. a Animal rescue. I přes obrovskou návštěvnost výstaviště do "Dětškého koutku", kde jsme měli stánky, zamířilo velice málo lidí a to se také promítlo na adopcích. Do adopce odešli pouze dva kotěcí kluci z Cibela z. s. a to k zájemcům, kteří s námi byli již domluveni. Na zbytek osazenstva se bohužel štěstí neusmálo - našeho Bendíka a Lotynku, kříženku mainské kočky a pejska Čerta z Animal rescue a čtyři pejsky z Cibela z. s. Vzhledem k počasí jsme bohužel museli již ve dvanáct odvážet první kočičky pryč, jelikož pobyt zvládaly velice obtížně. Na základě této zkušenosti jsme se rozhodli, že se následující den již nezúčastníme. I tak se nám ale podařilo vybrat alespoň krásných 3 590 Kč.
Děkujeme všem za podporu, příjemné poklábosení a drbání zvířecího osazenstva. Také děkujeme výstavišti, které nám poskytlo prostory zcela zdarma! Budeme se těšit na podzimním Hobby :-)
Fotky z akce ZDE.


Výstava na Pražáku v Táboře se nám malinko protáhla. Částky jsou rozdělené mezi Kočky ČB a Kočku v srdci. Pro vás odesílám výslednou částku 3 391 Kč. Obsahuje přednášku Petry Žallmanové (722 Kč), knihovna v Plané nad Lužnicí (960 Kč), knihovna v Táboře (1468 Kč), přednáška paní Kláry (330 Kč, 1/3 šla na "motorového" kocoura z Aux café), knihovna na Pražském sídlišti (612 Kč). Žádná velká hitparáda, ale není všem dnům konec, zářijový termín Táborských setkání a místo našeho výskytu budu včas avizovat, v říjnu by měl proběhnout druhý kočkokoncert a pevně věřím a těším se na další návštěvu úžasné Petry Žallmanové.
Pozdravujte mňouky a děkuju! Lucka P.


Ve spolupráci s Dobrou miskou proběhla dražba z níž se celkem vydražilo pro naši organizaci 3260 Kč od čtyř dražitelů! Tímto děkujeme partnerovi za zorganizování dražby a účastníkům za podporu a budeme se snažit nadále dělat maximum pro všechny kočičáky bez domova!


28. 6. 2015 bylo odvysíláno "Chcete mě?", ve kterém můžete vyslechnout informace o našem spolku z úst naší členky Aničky :-)
Video naleznete ZDE!


Od 1.6. do 30.6. viselo ve Fér Café několik obrázků autorky Soni Zacharievové. 10 % výtěžku bylo věnováno právě nám. Na obrázky z díla této malířky se podívejte ZDE.


Do 12. 5. 2015 trvala aukce, kdy výtěžek byl určen pro naši organizaci. Dnes jsme přijali částku a to 1 710 Kč a přírodní přípravky pro plaché a bojácné kočky v hodnotě 2 227 Kč! Moc všem děkujeme♥


16. a 17. 5. 2015 jsme jako obvykle byli k vidění na jarním Hobby společně s kočičáky k adopci :-) Počasí nám přálo a měli jsme perfektní místo, kolem kterého prošla spousta lidí. Díky tomu se o nás dozvěděli další zvířátkomilové a hlavně se v sobotu podařilo umístit Siríčka, který odsvištěl s parádní rodinkou. Na ostatní svěřence Árese a Čičina se sice na místě štěstí neusmálo, ale Áresovi se zadařilo ještě v první den výstavy u zájemců přes telefon, proto věříme, že snad i Čičin v brzkých dnech odjede :-)
Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům, drbačům a těm, co přispěli, za podporu. Další obrovský dík patří výstavišti, které nám opět poskytlo prostory zcela zdarma a spřáteleným organizacím Cibela z. s. a Animal rescue - soukromé odchytové službě, kteří nám pomáhali se skvělou atmosférou. Na akci se vybralo celkem 6 850 Kč!
Fotky ZDE


4. 5. 2015 Mockrát děkujeme za uspořádání aukce a propagaci naší organizace na stránkách Modrého kocouřa :-) Na aukci se vybralo přesně 1 000 Kč a to pouze za tři nabízené kočkověci, což je skvělé! ;-)


21. 4. 2015 se uskutečnil KOČKODEN! Od rána až do večera k nám proudily spousty lidí, buď si něco hezkého vybrat z dárků a podpořit tak naše svěřence, podívat se na kočičáky, které jsme měli s sebou, anebo se jen poptat a přečíst si na informačních nástěnkách, kdo jsme a co děláme :-) Kofola nám poskytla občerstvení, které jsme my i přednášející moc uvítali ;-) Díky úžasným lidičkám jsme z příspěvků získali úctyhodných 6 650 korun! Také mnoho materiálních darů, zejména od Mezinárodního studentského klubu JU! A to nejhezčí na závěr - Bobinka a Knírka našly své nové majitele a během týdne odjedou domů!

Na fotky z akce se podívejte ZDE.


11. 4. 2015 jste si spolu s námi pořádně zakočkovali! konal se totiž již 2. Kočičí bál na podporu naší organizace.  V průběhu večera se díky všem účastníkům podařilo získat 31.200,-. ZDE se podívejte, jak to kočkování s Kočkama vypadalo;)


8. 4 2015 jsme obdrželi čásku 5 985 Kč z facebookové aukce Aukcičky Aukciové, kdy veškeré peníze budou použity na veterinární ošetření ;-)
Mockrát děkujeme za pořádání aukce a všem, kteří dražili!


25. 2. 2015 byla ukončena Aukce s medvídky s výtěžkem 3 178 Kč pro Kočky České Budějovice, z. s. Více o aukci naleznete ZDE.


Poděkování Nadaci ČEZ!!!
Nadace ČEZ poskytla našemu spolku nadační příspěvek ve výši 11 000,- Kč k úhradě nákladů na schválený projekt s názvem „Pomoc opuštěným, toulavým a zraněným kočkám" v grantovém řízení Podpora regionů.
Projekt byl zahájen 2. 12. 2014 a ukončen 28. 2. 2015.
Celkové náklady na projekt činily: 20 000 Kč, z toho rozpočet nadačního příspěvku činil:
Materiálové náklady:
krmivo - 2 000 Kč
stelivo - 1 000 Kč
antiparazitika, léky - 2 000 Kč
Ostatní provozní a finanční náklady:
kastrace - 4 000 Kč
veterinární péče - 2 000,- Kč

Spolek vyčerpal celou částku dle schváleného rozpočtu a všechny účetní doklady týkající se nadačního příspěvku jsou vedeny v účetnictví odděleně.

Velice děkujeme Nadaci ČEZ a jejímu zřizovateli společnosti ČEZ a.s. za tento příspěvek. Díky nadačnímu příspěvku jsme dokázali pomoci většímu množství toulavých a nemocných koček a dále vykastrovat větší množství koček, a tím zabránit nekontrolovanému přemnožování koček.


AKCE Z ROKU 2014

AKCE Z ROKU 2013

AKCE Z ROKU 2012

AKCE Z ROKU 2011

AKCE Z ROKU 2010

Go to Top