Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 23 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

27. 5. - vydaná Gábinka

26. 5. - noví Číčánek, Syčka, Julina, Slepuška, Želvuška, Kamča a Fiolka

14. 5. - noví Stračena, Helča, Bobík, nový kocourek v externích

12. 5. - vydaný Drobek

4. 5. - nový Větvík

3. 5. - nový Ondra, Magdalenka, Bohdanka a Kryšpín

29. 4. - vydaní Čertík, Zrzík a paní Štístková

27. 4. - nový Tulík, vydaná Stella, nový kocourek v externích

21. 4. - vydaní Kozlík Bobeš, Simon a Sametka

15. 4. - vydaná Sára, noví Zrzík a Čertík

8. 4. - nový Drobek, vydaný Břéťa

5. 4. - vydaní Jurášek, Viky a Muf

3.4. - nová Laura, do vzpomínky přesunut Ňuf :-(

30.3. - nové Buchtelka a Gábinka, vydané Rita a Mufinka

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

brit banner 1


A ještě jedno poděkování, byť krapet opožděné.... ;-)
23. prosince naše organizace převzala společně s Animal rescue ohromnou sbírku, kterou nám darovali návštěvníci Tesca, včetně jejich zaměstnanců ♥ I když jsme na místě byli za dvě organizace, měli jsme co dělat, abychom vše odvezli!!! Vzhledem k množství vybraného krmení jsme se dokázali podělit ještě se spřátelenou organizací Cibela, z. s.
V Tescu jste nám zanechali spousta granulí, kapsiček, steliva, ale i hraček a dokonce také dárků lidských s kočičí tématikou ♥ Ty budou putovat do aukcí, které jsou pro nás pořádané a výtěžek půjde pro naše svěřence.
MNOHOKRÁT DĚKUJEME VŠEM, kteří přispěli a na Vánoce mysleli nejen na své nejbližší, ale také na zvířátka bez domova. Velký dík patří Tescu, který celou akci zorganizoval a poctivě schraňoval stovky kil vybraných dárků. Ježíšek byl štědrý a to díky Vám všem! ♥

Fotky ZDE.


Mockrát děkujeme facebookové stránce Aukcička Aukciové, která díky všem skvělým lidem vybrala částku 8 850 Kč! Částka se rozdělila mezi naší organizaci a Cibelu z. s., takže každá dostane 4 425 Kč :-)

Penízky budou použity především na veterinární péči, jelikož v tomto období jsou lidé velice štědří, co se týká krmiva ;-)


Adventní trhy na českobudějovickém Výstavišti 3. - 4. 12. 2016
Zamrznul nám stánek, čaj v hrnečku i my samotní, ale co nám nezamrzlo byl náš úsměv pro Vás ;-) A Vy jste byli jako vždy úžasní a houfně jste se celý víkend zastavovali, ať už na kus řeči, vyřídit pozdravy od našich bývalých svěřenců 😍 nebo přispět našim kočenkám a vybrat si některý z dárečků, nebo si mezi prvními ukořistit náš kalendář :-) MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!!! Děkujeme i přátelům z Cibely a Animal Rescue za sobotní milou uštěkanou společnost ;-) A nakonec přijde ta bomba.........celkem jste našim kočičákům nasypali do kasičky neuvěřitelných 10 899,- ❤️ a to je částka BEZ kalendářů (ty pak sečteme po udání posledního kousku ;-))
! DĚKUJEME MNOHOKRÁT !
A děkujeme i českobudějovickému Výstavišti, že jsme opět směli být u toho!

Těšíme se na viděnou opět na nějaké akci na Výstavišti (snad již za teplejšího počasí ;-))!

Vaši
Martina, Aleš, Zuzka a Anička

FOTKY ZDE.


Mockrát děkujeme facebookové stránce Aukcička Aukciové, která díky všem skvělým lidem vybrala částku 5 475 pro naší organizaci! Penízky budou použity především na veterinární péči ;)


REPORT Z PODZIMNÍHO HOBBY 2016 :-)
O prvním říjnovém víkendu jsme se již tradičně zúčastnili i spolu s našimi svěřenci podzimního Hobby na českobudějovickém Výstavišti - tomu patří náš veliký dík za to, že jsme tam opět mohli být a dát tak šanci našim kočičákům, aby se ucházeli o Vaši přízeň a místo ve Vašich domovech :-)
V sobotu nám přálo počasí - slunečních paprsků a příjemného podzimního tepla jsme si tak užívali nejen my, ale i naši kočičí puberťáci Helenka s Janíkem :-) Ti sice nejprve opatrně vykukovali zpod polštáře, ale netrvalo dlouho a oba kočičí výrostci se osmělili a začali se od návštěvníků dožadovat hlazení :-) To sklidilo úspěch zejména u Helenky, kterou si tak hned v sobotu ráno vyhlédla milá rodinka z Hosína a tak s nimi odjela domů! <3
Janík ovšem po sestřičce nijak netruchlil a hodlal si užívat veškerou pozornost plnými doušky :-) Střídavě se přisával k něčí dlani, nechal se drbat, hladit a chovat. Domova se však prozatím nedočkal, nicméně se ukázal jako úžasný parťák, na kterého ten jeho páníček jistě někde čeká!
Neděle nás od rána zkrápěla deštěm, ale na náladě nám to neubralo :-) Kočičáci nafasovali teplé pelíšky nebo jim byla nabídnuta depozitní tety náruč a chování pod bundou :-) Odpoledne se nové paničky dočkal náš Lancelot <3 Zpět do depozita bohužel odjela černá kráska Grafitka, ale moc bychom jí přáli, aby se i ona záhy dočkala svého nového domova!
Návštěvníků během deštivé neděle chodilo podstatně méně, ale i tak se u nás spousta lidí zastavila a podarovala naše kočičáky nemalými finančními dary - celkem naši kočičáci od vás dostali 3.817,- korun, za což ze srdce děkujeme!!! Peníze budou jako vždy využity na uhrazení veterinární péče.
Děkujeme i za Vaši podporu, milé povídání a nabízenou pomoc, např. vyrábět dárečky, které pak rozdáváme laskavým dárcům <3
Děkujeme i našim přátelům z Cibela a Animal rescue za báječně strávený víkend v jejich společnosti! Budeme se těšit opět s vámi všemi brzy na viděnou na některé z akcí!

Vaši
Martina, Aleš, Zuzka, Lucka a Anička
Fotky z akce ZDE.


REPORT Z VÝSTAVY ZEMĚ ŽIVITELKA 2016
O posledním srpnovém víkendu jsme se zúčastnili akce Země Živitelka na českobudějovickém Výstavišti.Počasí bylo parádní, možná až moc teplé, ale místečko jsme díky laskavým sousedním vystavovatelům získali ve stínu, kousek od hlavní promenády :-) Proudily k nám davy lidí okukovat nejen dárečky, které jsem pro Vás měli nachystané, ale také naše kočičáky! :-) Nový domov hledali pánové Okáček a Albert. Bertík byl spíše zdrženlivý a dělal, že se ho to celé netýká...zato Okáček byl ve svém živlu :-) Nadšeně na kšírkách objevoval pro něj nový svět, vše ho zajímalo, od každého se nechal pohladit a když na něj padla únava, tak se prostě zachumlal do své deky a spokojeně si žužlal <3 Najednou si to přímo k němu zamířili dva báječní lidé - maminka se svým synem, a že prý si jdou pro toho žužlálka :-) A tak se Oki i se svou dečkou přestěhoval do bytu v Č. Budějovicích, k dalším dvěma kočičandám! Už už to vypadalo, že se i na Bertíka usměje štěstí, ale nakonec z adopce, zdá se, sešlo :-(
V neděli jsme pak neplánovaně vyjeli až k Třeboni, pro nalezené vyhozené koťátko - malinkou Andělku... Náročný víkend pomalu končil a my byli bohatší na tolik zážitků a milých setkání s Vámi! A ani naši kočičáci nepřišli zkrátka - získali totiž od vás, jejich laskavých dárců, báječných 5.550,- korun!!! <3 MOC VŠEM DĚKUJEME!!!
Děkujeme kamarádkám z Cibely za  milou hafaní společnost ;-) a v neposlední řadě také českobudějovickému Výstavišti, které nám opět umožnilo se zúčastnit!

Vaši
Aleš, Anička, Martina a Lucka
Fotky z akce ZDE.


19. 8. 2016 nám facebookový profil Aukcička Aukciová, který pořádá aukce, uhradil fakturu za kastrace celé lokality plachých koček, které byly vráceny zpět do lokality, kde mohou v klidu žít a již nemusí trpět častými vyčerpávajícími porody ;)
Velice děkujeme všem, kteří do této aukce darují věcičky a také kteří draží!!!


Kočky poprvé v Seniorcentru České Budějovice​ :-)
20. července 2016 dopoledne jsme vyrazily ve složení depotety Terka a Anička a dobrovolnice Iveta spolu s prcky Babočkou, Stáníkem, Fandou, Okáčkem a Žluťáskem na návštěvu za obyvateli českobudějovického Seniorcentra. Tato první návštěva měla být seznamovací, abychom zjistili, zda je o takovou akci zájem, a případně se domluvili na plánech do budoucna.
Do kulturní místnosti Seniorcentra za námi neustále přicházeli jeho obyvatelé i zaměstnanci, a všichni byli překvapeni, koho jsme jim to dovezli ukázat :-) Souhlasíme, že vzorek jsme měli vskutku reprezentativní 8-) Prckové byli po vypuštění do nových prostor chvíli vykulení, ale brzy se adaptovali. Babočka nám neustále zpívala a chtěla se chovat, Fandu zajímalo především veškeré vybavení v místnosti a pamlsky, které lidé přinášeli, černí bráškové si našli skrýš na lumpárny za sporákem, odkud jsme je co chvíli tahali ven, a Standa se nám ve finále schoval do skříně, odkud vše v tichosti pozoroval :-D Ale musíme přiznat, že byli ukáznění, hráli si se seniory, nechali se mazlit...jen museli prostě ukázat, že energie mají na rozdávání, a tak byli občas k nezastavení :-)
Velmi nás dojalo a potěšilo, když nám babičky tiskly do rukou dvacetikoruny, že to máme pro ty naše kočičky <3 Fanda byl okamžitě kamarád s jednou z nich, protože mu pokoutně z kabelky podstrkovala kousky škvarků 8-) (následky z toho neměl :-) ). Velice sympatický a bodrý pán, kulturní referent centra, po celou dobu bavil celou společnost přítomných dam i kočičáků, a chodil verbovat další návštěvníky :-D Domlouvali jsme s ním další průběhy návštěv - naše plány jsou totiž takové, že bychom mohli spolu se seniory v budoucnu vyrábět různé věci (pro ten účel jsme s sebou měli klubka přízí, čehož již jedna paní využila a můžete se tak před Vánocemi těšit na krásný pletený věnec, který nám vyrobí a věnuje do našeho obchůdku na Výstaviště <3 ) a pořádat zajímavé přednášky či promítání - no a k tomu jim bude vždy asistovat jeden či ideálně více našich kočičáků, kteří budou pro takový typ akce vhodní. Pozitivní účinky kočičích terapeutů jsou prokázané a když je tak jednoduché někomu takové potěšení poskytnout, tak proč to neudělat! Navíc i pro nás bylo velice příjemné a obohacující strávit dopoledne s tak srdečnými lidmi! <3
Děkujeme Seniorcentru, že do takové akce s námi šlo a budeme se těšit na další!
Fotky ze Seniorcentra ZDE.


11. 6. 2016 nám byla předána částka 4 538 Kč. Byla vybrána na facebookové aukci Aukcičky Aukciové díky všem, kteří do aukce přispěli nejrůznější věci a těm, kteří aktivně dražili :)
Velice všem děkujeme!!!


HOBBY 21. - 22. 5. 2016
A je za námi další prosluněné HOBBY na českobudějovickém Výstavišti! :-) Chtěli bychom moc poděkovat všem úžasným návštěvníkům, kteří naše kočičáky podarovali menším či větším finančním obnosem a za to si od nás odnesli ručně vyráběné dárky od našich laskavých dobrovolníků!
A že bylo z čeho vybírat :-) Sice spousta z vás postrádala oblíbené šantové polštářky, ale místo nich jsme vašim šantovým závisláčkům poslali šantou ovoněné plstěné hračky, které také sklízí úspěchy ;-) Sečteno a podtrženo - věnovali jste nám úžasných 5.000,- korun, takhle krásně zakulaceně :-) <3
Ovšem naše účast na Hobby není jen o dárcích a finančních příspěvcích - vždy se dle počasí a možností snažíme i představit vám vybrané kočičáky (tj. aby snesli ruch a značnou pozornost lidí), kteří si tak hledají nové domovy. Tentokrát nás provázeli Vera a Valkýrka z týnského depozita, a Nebozízek z karlovského depozita. Bohužel ani jeden z kočičáčků se na Výstavišti nového páníčka nedočkal, ale věříme, že v pár z vás jistě zanechali milou a hlodavou vzpomínku a třeba...kdo ví...možná se brzy uvidíme zas a to při podpisu adopční smlouvy...? ;-)
Kromě milých setkání s několika majiteli našich bývalých svěřenců, či rozhovorů s úžasnými kočkomilnými lidmi a přáteli, byla jednoznačně nezapomenutelnou hvězdou a báječnou společnicí po celý víkend náš miláček VERA! Jen co jsme ji vzali v sobotu ráno poprvé do náruče, ukázala se jako správná modelka a nehodlala se již do klece vrátit :-) A tak depozitní teta zaběhla domů pro kšírky a Vera strávila téměř celé dva dny s námi venku, hrála si, chodila zvědavě okukovat prodejní sortiment našich peruánských kolegů :-) anebo prostě podřimovala ve stínu stánku a jen tak lelkovala :-)
Bylo to úžasné a těšíme se na další setkání s vámi opět na Výstavišti!
Vaši depoziťáci Anička, Aleš, Lucka a Zuzka, plus "závozníci" Ilona s maminkou
Veškeré fotky naleznete ZDE.


V lednové aukci se povedlo vybrat částku 7 765 Kč, za kterou nám pořadatel aukce Aukcička Aukciová nakoupil potřebné věcičky :-)
2 x chytrá houba nejen na plísně, ale celkově na všemožná onemocnění kůže
3 x vyhřívací podložky především pro koťátka a nemocné pacienty
2 x skládací přepravka pro depozitáře na cesty
1 x rašelina pro lepší zažíván
4 x límec pro kočky po operacích
2 x difusér pro uklidnění plachých a bázlivých koček
2 x náplň do difuséru
1 x aromaterapeutické kapky pro plaché a bázlivé kočky
4 x aplikátor tablet
1 x lososový olej
MOCKRÁT VŠEM DĚKUJEME BEZ VÁS BY TO NEŠLO!!!


DĚKUJEME, ŽE NA NAŠE KOČIČÁKY MYSLÍTE, KDYŽ NAKUPUJETE PŘES INTERNET ♥

Díky Vašim nákupům přes aplikaci GIVT jsme dosud získali krásných 1.356,- korun, za které jsme kočičákům nadělili nemalou porci krmení :-)
Kdo jste to tuto formu pomoci ještě nevyužil - zkuste to! Nic Vás to nestojí, jen pár kliknutí navíc ;-)


Tento týden dorazila do jednoho z českobudějovických depozit zásilka krmení, která byla uhrazena z finančních prostředků vybraných v rámci firemní vánoční sbírky. Velice tímto děkujeme všem zaměstnancům společnosti ESSOX s.r.o., kteří se do této sbírky zapojili a podpořili tak naší činnost!
Z obsahu zásilky ihned ochotně ujedla malá Amalka, která se následně nechala, jako výraz vděku, s dárky zvěčnit :-)
Děkujeme!


V lednu nám byla předána částka 3 650 Kč z Vánoční charitativní akce firmy VISCOFAN CZ. Každý zaměstnance dostal 1 poukázku v hodnotě 50 Kč, kterou mohl věnovat jedné ze tří neziskovek. Jejich zaměření bylo rozdílné: hematoonkologické dětské oddělení, hendikepovaní lidé a právě kočky v nouzi. Akce probíhala od poloviny prosince do polovina ledna.
Mockrát děkujeme všem, kteří si naši organizaci vybrali a samozřejmě také firmě VISCOFAN za skvělou akci!!! :-)


Z loňské prosincové aukce a miniaukce bylo vybráno celkem 7 573 Kč! Jak se využily? Dle slov Aukcičky Aukciové takto :) :
Nakoupili jsme dvě vyhřívací dečky, Feliway, granulky, kvalitní konzervy a mnoho dalších potřebných věciček. A jelikož měla minule kupovaná chlorella od Green Ways pro opuštěné kočičky na zažívání úspěch, koupili jsme nyní dvě balení! Pokud byste měli také zájem o chlorellu s osobním předáním v Č. Budějovicích, rádi předáme kontakt na pani, která nám při nákupu ve všem vyšla vstříc :-)


Projekt "Vyměňme prázdné konzervy za plné!"

Milujeme nejen kočky, ale všechna zvířata, a tak se snažíme pomáhat nejen jim, ale i jejich (a našemu) životnímu prostředí. Rozhodli jsme se proto, že elegantně vyřešíme hned dva problémy najednou a sice
- získáme prostředky na péči o naše svěřence
- a zároveň ulevíme našemu životnímu prostředí od další zátěže
…jinými slovy proměníme odpad v peníze -> JDETE DO TOHO S NÁMI? ;-)

Věděli jste, jak nesmírně energeticky náročné a životní prostředí zatěžující (extrémně toxické!) je získávání hliníku z bauxitové rudy? Je proto po všech stránkách výhodnější recyklovat hliníkový odpad! (Pokud chcete vědět o hliníku něco víc, doporučujeme shlédnout nejedno video na toto téma, např. https://www.youtube.com/watch?v=l4NbykCMafU).

Abychom měli tu správnou „motivaci do začátku“, oslovili jsme studenty a zaměstnance přírodovědecké fakulty JU v Č. Budějovicích, kde již dlouhé roky probíhá sběr a třídění kovového odpadu, především hliníku (http://filmarum.prf.jcu.cz/hlinikozrout), ale v poslední době i železných obalů, jako jsou např. konzervy. A právě naše depozita vyprodukují velké množství kovového odpadu – ať už železné plechovky či hliníkové vaničky od krmení. Kovový odpad můžeme sice vyhazovat do určených kontejnerů, ale také ho můžete odevzdat ve sběrném dvoře a získat za to peníze :-)

20. ledna 2016 jsme se tak poprvé sešli na půdě PřF JU a vytřídili nasbíraný kovový odpad o celkové hmotnosti 172 kg - část tvořil odpad z tzv. Hliníkožroutů a část tvořil odpad z několika depozit, která se do projektu aktivně zapojila ;-) Za 88 kg železa a 84 kg hliníku jsme tak získali 1 016,- Kč, které rovnou putovaly na náš kočičí účet :-) (Pro představu – z této částky uhradíme měsíční náklady na dvě kočky!) Děkujeme vrchní organizátorce Páje Staňkové, dále studentům z PřF JU, studentské skupině Na Hnízdě a všem, kteří zodpovědně třídí odpad! <3

Pokud máte chuť se zapojit Vy osobně tříděním kovového odpadu z vlastní domácnosti, nebo dokonce zapojit třeba kolegy v zaměstnání, pokud se chcete zúčastnit dalšího třídění kovového odpadu na půdě PřF JU a seznámit se tak s našimi akčními depozitářkami a spřátelenými studenty PřF JU, kontaktujte nás na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Rádi Vám poskytneme veškeré potřebné informace či rady ;-)
Třídění kovového odpadu je v partě lidí velká zábava (a můžete si i odnést zajímavý suvenýr nalezený v pytli s odpadem 8-)), ale máme slíbené, že to lze zpestřit i např. puštěním přírodovědného filmu, případně lze zorganizovat malou exkurzi po fakultě apod. :-)


AKCE Z ROKU 2015

AKCE Z ROKU 2014

AKCE Z ROKU 2013

AKCE Z ROKU 2012

AKCE Z ROKU 2011

AKCE Z ROKU 2010

Go to Top